A ​hercegné háborúja (Sinister fivérek 1.) 190 csillagozás

Courtney Milan: A hercegné háborúja

Néha a szerelem csak véletlen.
Ám ez esetben: taktika.
Minerva Lane csöndes, szemüveges nebáncsvirág, és mindent elkövet azért, hogy észrevétlenül meghúzódhasson a sarokban. Amikor legutóbb a figyelem középpontjába került, csúnyán megjárta – olyan csúnyán, hogy nevet változtatott, és elmenekült botrányos múltja elől. Lehet, hogy nem a nebáncsvirág a legpompásabb növény, de legalább nem szakítják le. Ezért amikor egy jóképű herceg érkezik a városba, a legkevésbé sem szeretné felhívni magára a figyelmét.
Ám végül pontosan ez történik.
Mert Robert Blaisdellt, Clermont hercegét nem lehet lóvá tenni. Amikor Minnie kitalálja, hogy a férfi miben mesterkedik, a herceg azonnal rájön, hogy a csöndesség és a szemüveg mögött valami egészen különleges dolog rejtőzik. Elhatározza, hogy felfedi a lány titkait. Ám ezúttal kiderül, hogy egy szégyenlős hajadon képes keresztülhúzni minden számítását…

Eredeti megjelenés éve: 2012

GABO, Budapest, 2016
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634063100 · Fordította: Frei-Kovács Judit
GABO, Budapest, 2016
388 oldal · ISBN: 9789634063421 · Fordította: Frei-Kovács Judit

Robert Alan Graydon Blaisdell, Clermont hercege · Minerva Lane (aka Wilhelmina Pursling) · Oliver Marshall · Sebastian Malheur · Violet Waterfield

Mrs_Curran_Lennart P>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Ez a könyv egy különleges témát boncolgató regency romance (viktóriánus románc), de attól még beleillik a történelmi kategóriába. Ami tetszett – az írónő stílusa, a jellemábrázolások, feszültségkeltések, a finom humor. (Kedvencem a vonatos rész Sebastian kuzinnal és a grófnővel.) Minnie is érdekes személyiség volt. Sajnos akkoriban egy nő eszét nem tekintették erénynek. Szerencse, hogy a herceg másként gondolta. Ő viszont nem lett kedvenc. Kora ellenére nagyon naiv. Nem számol tettei következményeivel, hirtelen dönt, aztán nem győzi kiköszörülni a csorbát.
spoiler
A történet tartalmaz néhány pikánsabb jelenetet a kevésbé pirulós fajtából, bár a ronda borító alapján azt gondoltam, hogy a fele ágyjelenet lesz. A családtagjaim azt hiszik pornót olvasok. Annyira nem illik a műfajhoz!
Lényegében tetszett a könyv, jöhetnek a folytatások.

Sippancs P>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Bálok, finom romantika, szende női karakterek és tiltott találkák? Ugyan már! Inkább ipari törekvések, politikai csatározások és felvilágosult, karakán női szereplők!
Courtney Milan valami teljesen mást alkotott, mint amit megszokhattunk egy történelmi romantikustól, de engem kilóra megvett magának. Ha nem kellett volna kétszer nekifutnom a történetnek (a korábbi próbálkozás még hetekkel ezelőtt volt), akkor megadnám az 5 csillagot, az eleje viszont kicsit nehézkesen csúszott, ezért a 4,5 csillag.
Jöhet a folytatás!

Tóth_Orsolya_3 P>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Nagyon meglepett, mert számomra nem a szokványos történelmi romantikus.
Összességében mégis tetszett.
Kíváncsian várom a következő részt.

ncsn87>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Őszintén? Nem értem ezt az alacsony százalékot.
Jó volt megint egy eltérő, egyedi stílusú történelmi romantikust olvasni. Először beismerem, meg kellett szoknom, furcsának találtam szerintem a fordítás is vett el az élményből. De aztán olyan mélységekig bontotta ki a karaktereit Milan, hogy csak pilláztam…
Annyira szép volt! A múltjuk, a fájdalmuk, a vágyakozásuk… Vérzett a szívem. Aztán meg megpróbálnak ezeken felülemelkedni. Kinyíltak, bíztak és szerettek. Valami csodás volt. Minnie és Robert karakterei annyira összetettek voltak.
Nagyon köszönöm az írónőnek ezt az élményt. ♥
Viszont a fél csillag levonás a fordításért jár sajnos. Néha olyan szépen fogalmazott, néhol meg olyan fura szavakat használt, ami nem illett oda… Remélem a második kötet jobban sikerült e tekintetben.
Megyek is tovább olvasni a következő részt.
OLVASSÁTOK!!! ;)

_Leelan_>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Ó, hogy ez nekem mennyire bejött! :D♥
A százalék alapján rosszabbra számítottam, pedig bátran ki merem jelenti, hogy Quinn-el is vetekszik.
A könyv egyszerre humoros, szívfacsaró és olyan témákat érint, amikről akkoriban keveset beszéltek.
Alapvetően a 19. Század végi történetek nem a kedvenceim. Itt már túl sok a gépiesedés,iparosodás,sok a gyári munkás és hasonló dolgok, amik máskor megrontják a régi korok,sokszor hamisan ábrázolt romantikusságát. Itt azonban kellemesen lett beleszőve a cselekménybe. Kellemes feszültséget okozott.
Szereplőinkről annyit, hogy cseppet sem hibátlanok, de olyan emberien szeretni valóak!
Robertet jó szorosan megölelgetném, és jó sokszor elmondanám neki, hogy mennyire szerethető férfi is ő.
Minnie pedig roppant érdekes személyiség! :)
Nagyon-nagyon tetszett!!!!
@ncsn87 köszönöm, higy olyan kedv csináló értékeléseket írsz! Nélküled ezt a történetet sem ismertem volna meg! ♥

l_moni>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Azta, hát nem egészen erre számítottam.
Nem volt rossz, egyáltalán nem. Valami mégis hiányzott belőle, valami viszont túl sok volt. A két főhős hamar összehangolódott.
A fájó eltitkolt múlt, a rossz szülők.
A szeretetéhség.
Oly sokat írt felesleges dolgokról az írónő és a lényegről a végén meg olyan keveset. Onnan hiányoztak mondatok, gondolatok.

Adri93>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Hát nem egy világmegváltó könyv volt az biztos. Nekem az egész túl nagy katyvasz volt, aminek se eleje, se vége. A szereplők is semmitmondóak. Ilyen fülszöveg és borító után azért többet vártam volna. De igazából végig untam az egészet, azt hiszem alszom rá egy -kettőt, hogy a többi részt kiolvassam -e egyáltalán .

Courtney Milan: A hercegné háborúja

Eléggé kiforratlan volt az egész. Imádom a történelmi romantikus regényeket, és a fülszöveg, na meg a borító alapján ez az, de miután elolvastam, már nem mondanám annak.
Az ipari forradalom idején játszódik, egy olyan nő főszereplésével, akit a társadalom kivetett magából azért, aki. Ebben a korban kezdett a nőkben megfoganni az az érzés, az a tudatosság, hogy ők is ugyanannyit érnek mint a férfiak. Nem, nem ekkor kezdődött bennük, mert ez a tudatosság mindig is ott volt, de ekkor kezdtek el cselekedni is az igazukért. Az eszméik, a gondolataik tettekké váltak.
Aztán szó volt még benne a Darwinról, a feltevéseiről. Az evolúció az, aminek köszönhetjük a létünket vagy Istennek?
A gyárosok és munkások közti feszültségről, a választójogról.
Szóval egyszerre volt benne minden és semmi. Az írónő mindent akart, de csak negyedet kaptunk egy nagy kuszaságban. Egy valamit kellett volna kiválasztani és azt jól kifejteni, mert így nem volt teljes a könyv. A romantikát próbálta vegyíteni egy olyan kor történéseivel, ami alapjaiban változtatta meg a világi dolgokat és azok eszméit. De nem jött össze neki, és csak fél érzetet hagyott maga után.

Odilia>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Új kedvencet avattam! Minden történelmi romantikus rajongónak csak ajánlani tudom! :-))) Várom a folytatást :-)))

rnekovacseme>!
Courtney Milan: A hercegné háborúja

Imádtam! Annyira szeretem, amikor a régi korokba repít vissza egy könyv. Minnie teljesen belopta magát a szívembe. Főleg, hogy nem egy átlagos lányról van szó. Robert is szimpatikus volt. Nála leginkább az tetszett, hogy nem egy nőcsábászként ismerhettem meg. A mellékszereplők közül Lydia és a grófné volt a nagy kedvenc, bár voltak részek, amikor hol az egyiket, hol a másikat jól felpofoztam volna. De összességében, aki szereti a romantikus hangvételt, annak tuti tetszeni fog.

Sippancs P>!

Apám mindig azt mondta, ha erősen hiszel valamiben, a valóságnak nem marad más választása, minthogy igazzá tegye.

Cheril>!

– Szaggasson csak apró darabokra! Győzzön le! Kerekedjen felül, Minnie! És amikor kettesben maradunk… – Ujjával gyengéden megérintette a lány állát. – Amikor kettesben maradunk – suttogta –, nézzen fel!

Cheril>!

”Miért is választottam volna hagyományos feleséget, amikor ilyen különlegeset is kaphatok?”

Ashriver>!

– Már megint Sebastian fenekéről beszélünk? Nincs más testrésze?

Kapcsolódó szócikkek: Violet Waterfield
miaow P>!

– Mit akar ezzel mondani? – kérdezte végül a mellénygombtól. A hangja nem remegett. – Hogy alulmaradt? Ezt egyszer már megállapítottuk.
– Persze hogy alulmaradtam. – A herceg finoman megsimogatta az arcát. – Az emberi faj hím egyedeinek van egy alapvető hibája. Abban a pillanatban, amikor szeretnénk valami nagyon okosat és hatásosat mondani, az összes vér kifut az agyunkból egy másik szervünkbe.
– Valóban?
– Fiziológiai tény – közölte őkegyelmessége.

Aoimomo P>!

– Tudja, orvosi tanulmányaim során megállapítottam, hogy minden embernek van agya. Még a nincsteleneknek és a munkásoknak is. Nincs szükségük jómódú emberekre ahhoz, hogy ötleteik támadjanak. Saját maguktól is ki tudnak találni dolgokat.

Ashriver>!

Elérkezett a pillanat, hogy kitárja a szárnyát, miközben a föld felé zuhan. Ha meg sem próbálja, a talaj egyre csak közeledik.

Cheril>!

– Valaki egyszer azt mondta, hogy rettenetes hibát követek el, ha feleségül veszlek.
Minnie felemelte a fejét, és a férje szemébe nézett.
– Tévedtek. – Robert átkarolta a lányt. – Te vagy életem legjobb választása.

Ashriver>!

– Mit jelent az, hogy felfedéses támadás?
– Taktikai kifejezés. – A lány finoman összeérintette az ujjait. – Amikor lép egyet, tulajdonképpen két dolgot tesz. Először is, elmozdul; ezzel a tér, amelyet betölt, új értéket nyer. Ám ezzel egyidejűleg megüresedik a hely, ahol valamikor állt, ezzel lehetővé teszi, hogy az ellenfél szárnyára hosszú távú támadásokat indítson. Mindig tudja, hol állt, és milyen teret hagyott maga mögött!
– Ez nem úgy hangzik, mintha ön pusztán természetes taktikai érzékkel rendelkezne – meredt a lányra Robert. – Sokkal inkább olyan, mintha taktikai kiképzésben részesült volna. Mégis hol tanulhatott ilyesmit egy félig vak vénlány?

Sinister fivérek sorozat · Összehasonlítás