A ​temetés 12 csillagozás

Courtney Collins: A temetés

FELESÉG. ​ANYA. GYILKOS. SZERETŐ. ÚTONÁLLÓ. SZÖKEVÉNY. LEGENDA.

A huszadik század hajnalán Ausztráliában egy nő hallatlan dolgot visz véghez…

A huszonkét éves Jessie-t lótolvajlásért börtönre ítélik. Azzal a feltétellel szabadul, ha elszegődik Fitzgerald „Fitz” Henry inasául, aki mindenképp egy nő társaságával akarja enyhíteni magányát a megkeseredett veteránok lakta völgyben. Fitz nem vesztegeti az időt, és megzsarolja Jessie-t, hogy a fiatal nő képességeit a saját hasznára fordítva tudjon marhát és lovat lopni. Amikor Fitz egy balesetben megsérül, felfogadja a bennszülött marhahajcsárt, Jack Brownt, hogy Jessie-vel együtt lopni küldje. Kisvártatva mind Jessie, mind Jack Brown elviselhetetlenül nyomasztónak érzi, ahogy a brutális férfi a markában tartja őket. Egy tragikus éjszaka után Jessie sorsa a feje tetejére áll, és ha életben akar maradni, menekülnie kell. Biztonságot ígérve hívogatják a hegyek, ám mielőtt nekivág az útnak, először még el kell temetnie… (tovább)

I.P.C., Budapest, 2014
336 oldal · ISBN: 9789636354831 · Fordította: Popovics Ferenc

Hóember>!
Courtney Collins: A temetés

Mit érdemel az a bűnös, ki a nyitójelenetben saját, maszületett gyermeke torkát vágja át, és akit sem akkor, sem az azt követő bő háromszáz oldalon át sem vagy képes meggyűlölni?

Öt csillagot.

Paulinusz_Tünde P>!
Courtney Collins: A temetés

Csodálkozom, h ezt a könyvet ennyire nem olvasta szinte senki sem.
Pedig megérdemelné!!!
Egy remek drámai érzékkel megírt történetet kapunk onnan, ahol nagyon könnyű volt megszületni, de meghalni is. Ugyanakkor az életben maradás félér egy olimpiai számmal.
Nehéz történet ez és mégis felemelő volt olvasni. Ilyenkor egy kicsit a helyére kerülnek a világ dolgai. Brutálisan kegyetlen az írásmód, de erre szükségünk van. Különben nem értenénk meg azt, amit szinte végig ordít felénk az írónő. Hogy higgyünk magunkban, a szabadságban és sose adjuk fel a reményt, mert azzal önmagunkat is feladjuk örökre.

Courtney Collins: A temetés

Ritkán írok értékelést, de most úgy éreztem, muszáj. Nagyon szomorú, hogy ezt a könyvet ennyire kevesen ismerik. Tény, hogy kell hozzá egy alap stabil lelkiállapot, de ettől függetlenül szerintem zseniális. Elgondolkodtató, megrázó, őszinte, néhol nyers és durva. Nekem az írásmód is elképesztően tetszett, egyéb írói megoldásokról – mint például az elbeszélő személye – nem is beszélve. Egy szó mint száz: ez a könyv jobb sorsra lenne érdemes.

Hadley>!
Courtney Collins: A temetés

Sötét, különleges és magával ragadó hangulata azonnal elvarázsolt, a történetmesélő személye megdöbbentett. Elbeszélésének nyelvezete és költői képei nagyon eredetiek, ahogy Jessie lelkivilágának ábrázolása is: elköteleződéstől való félelme, szabadságra való törekvése, a rá leselkedő halállal szembeni érzései, a tettei miatti lelkiismeret furdalása, és a mindezek ellenére a szíve mélyén soha nem szűnő remény, hogy talán vár rá egy jobb élet.
Courtney Collins regénye szíven ütött, felkavart és megérintett. Rendkívüli regény.

molyos78>!
Courtney Collins: A temetés

Eleinte zavart a halott csecsemő szemszögéből történő elbeszélés, de később ez már fel se tűnt. Érdekes történet, hangulattól függetlenül olvasható. Összességében nagyon tetszett!

bioaram>!
Courtney Collins: A temetés

Nagyon gyorsan végigfaltam, akár egy jó pacalt. Nekem nemcsak McCarthyt idézte, hanem a Mindig az ördöggelt is.
De jó volt olvasni!
Ilyen erős regénykezdést én még nem olvastam.

agnesasszony>!

Barlow ópiumfüggő volt, az apja pedig tisztában volt ezzel. Úgy gondolták, a vidéki levegő és az elszigeteltség megoldást nyújthat rá, és még Barlow is hitt abban, hogy ha megbirkózik vele, és ha a lelkének nem is, de az agyának talál valami elfoglaltságot, az élmény akár a legjobbat is kihozhatja belőle.
Ugyanakkor fogalma sem volt róla, mi lehet saját magában a legjobb.

agnesasszony>!

Azon az éjszakán a banda az összes befogott lovat fákhoz kötötte, és magasan, egyenetlen talajon vertek tábort. Hanyatt feküdtek, és Bill egy csillagképre mutatott, amit Plejádoknak nevezett.
– Ott az összes csillag rokon. Látja, kisasszony, hogy hét van belőlük? Mindannyiunknak jut egy. Szinte kékek, és majd látni fogja, hogy valamennyien ugyanabba az irányba mozognak az égbolton, egy csomóban. Mi egy banda vagyunk, azok a csillagok meg mind nővérek, és egy férfi üldözi őket. Mind előle menekülnek, de sosem fogja elkapni őket.
– Miért nem? – kérdezte Jessie.
– Mert nem tudja, kisasszony. Az a férfi oda van zárva az égboltra.

Hóember>!

Jessie évek óta nem volt szabad nő társaságában, és eltűnődött, vajon ezt csinálja-e az összes többi szabad nő: pitét süt, és megeszi, hogy jobb legyen a hangulata tőle? Nem látott benne kivetnivalót.

Hadley>!

Ha a föld mesélni tudna, vajon kinek a történetét mesélné el? Azokét, akik térdeltek rajta, s ujjaik felhasadtak, ahogy puszta kézzel forgatták? Azokét, akik estére úgy roskadnak le rá könnyeiket és vérüket ontva belé, mintha az anyjuk lenne? Vagy azokét, kik egyre azon fáradoznak, hogy minél távolabb kerüljenek tőle, akár a madár, mely könnyek nélkül rikolt az égen?
Bizony, sóvárog a föld azokért, kiknek röpte félbeszakad.