Ha ​elhagysz (Megtört lelkek 2.) 182 csillagozás

Courtney Cole: Ha elhagysz

Kölcsönadnád ​a szárnyad, ha a másik zuhanna?

Gabriel Vincent hadnagy egy háborús hős. Legalábbis az volt. Amióta hazajött Afganisztánból, Gabe képtelen kiverni a fejéből azt a rémálomba illő éjszakát a csatatéren, amely örökre megváltoztatta az életét. Tudja, hogy tönkrement az élete, amit csak sok sörrel és még több nővel tud elviselni. Egészen Madison Hill feltűnéséig.
Madison élvezi a szinglilétet. Legalábbis ezt hiszi. Szüleinek tragikus halála után átvette a családi étterem vezetését, és azóta semmi másra nincs ideje. Egészen Gabriel Vincent felbukkanásáig.

Noha elsőre fel sem tűnik nekik, Gabe és Madison hamar egymásba bolondulnak. Gabe-nek van egy sötét titka, és attól fél, hogy ha Maddy megtudja, milyen is ő valójában, a nő csalódik benne. Maddy pedig olyan gondokkal küzd, amelyeket Gabe talán nem értene meg. Felismerik, mekkora szükségük van a másikra, de ehhez meg kell küzdeniük az életük démonaival – és a démonokkal az a baj, hogy csak fájdalmak… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Libri, Budapest, 2018
430 oldal · ISBN: 9789634334378 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Libri, Budapest, 2018
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634331506 · Fordította: Horváth M. Zsanett

Pax Tate · Mila Hill · Gabriel Vincent · Madison Hill

Magdi1017 P>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Nem is tudom, hol kezdjem.. Talán ott, hogy megértem, hogy miért Megtört lelkek a sorozat címe. Az első részben Pax kálváriája sem volt semmi, de Gabriel felnőtt fejjel járta meg a poklok poklát, ami szerintem nem mindegy. Mikor felfedte Maddy előtt az eseményeket, nagyon megrázott. Igaz, neki is megvan a maga keresztje, az erőszakra hajlamos apa személyében. Csoda, hogy a végén egymásra találtak.
Örültem, hogy Pax és Mila is több szerepet kapott, az első részben alig volt mellékszereplő.
Nem ez az első olvasmányom , amiben a főszereplő possztraumás stressz – szindrómában szenved, meg eleve így a világban zajló eseményekkel kapcsolatban is sokszor előfordul, hogy hall az ember valóban megtörtént szörnyűségekről, nagyon durva sajnos.
Tetszett, de megrázott és elgondolkodtató volt számomra.

DarknessAngel>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Szomorú vagyok, mivel azt vártam, sokkal jobb lesz ez a rész, mint az előző, aztán kiderült, hogy nem. Maddy és Gabriel kapcsolata nekem annyira elhamarkodottnak, gyorsnak tűnt. Az elején egy csomót drámáznak, majd összejönnek kétszer, hogy aztán megint legyen később min drámázni. Plusz a szerelem is csak úgy megtörténik, ami nem is lenne fura máskor, de itt tényleg nem így vártam volna.
Az egész könyv nekem olyan fanfiction kelletű volt, tele katasztrofális mondatokkal, elhamarkodott cselekvéssel. Nem tudom, hogy ez a fordítás miatt lett-e ilyen, vagy angolul is ilyen kis gagyi, mindenesetre nem élveztem annyira, mint Mila és Pax könyvét.
Persze voltak jó részei is a könyvek, de valahogy többet vártam.

ria_konyvei >!
Courtney Cole: Ha elhagysz

A félelmeinket mi választjuk.

Nagyon szerettem ezt a könyvet. Már az első rész után éreztem, hogy ez az én sorozatom lesz, de az írónő ugrott még egy szintet és ez a könyv még jobban tetszett mint az előző rész! *-*

Madison és Gabe rengeteg mindenen keresztül mentek, rengeteg nagyon rossz dolgon. Mégis együtt sikerült sínre terelni az életüket.
Maddy számomra az első rész után nem volt túl szimpatikus, de itt nagyon megszerettem. Egy bátor és erős női karaktert alkotott belőle az írónő. Tekintve azt, ahogyan a szülei hálálán túl lépett, hogy volt ereje végre a saját életét élni, nem pedig a szüleiét.

Nagyon tetszett, hogy kaptam még egy kicsit Mila és Pax életéből is, mert tényleg imádtam őket.

Ahogy az is, hogy szintén fő szál ként komoly témákat dolgozott bele az írónő.
Olyan témákat, mint a családon belüli erőszak, a nők elleni erőszak, a katonaság, a proszttraumatikus stressz, mint olyan.

Érdekes volt bele látni egy proszttraumatikus stresszben élő férfi életébe, a gyógyulásába.

Megmutatta, hogy nem gyengeség segítséget kérni, és hogy a félelmeinket tényleg mi választjuk meg. Illetve azt is, hogy mindenki megérdeml egy esélyt a boldogságra.
Imádtam, hatalmas kedvenc, és csak ajánlani tudom.

Courtney Cole: Ha elhagysz

Olyan volt, mint a maci sajt….. brummognom nekem kellett.
Többet vártam.

Egy valami viszont egészen jól sikerült – mégpedig megragadni a spoiler néhány mozzanatát és szavakkal visszaadni.

Ettől függetlenül várom a többiek könyvét ;) Brandtet leginkább :P

agi89>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Rakj elém egy katonát és én boldog lány vagyok.
Kislány korom óta, a gyengéim az egyenruhás pasik. Ez a következménye, ha anyukád katona volt és általános iskolás korodig rendszeresen bejárhattál vele a munkahelyére, ami ugye egy laktanya. :D

A könyvről ezek után csak annyit:
Gabriel Vincent hadnagy lennél a férjem? ♥ úgy hogy nem hiszek a házasság intézményében, de érte még hinnék is Imádtam. Pont.

Illatos_Hópehely>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az első.
Mert kinek a szívét ne rabolná el egy katona, akit úgy hívnak, hogy Gabriel Joseph Vincent?
Ugyanakkor az őrületbe kergetett, a viselkedésével, hogy majd ő egyedül kilábal a PTSD-ből.
Az eddig általam olvasott könyvekben senkinek sem sikerült.
Gabrielnek sem és az önfejűsége majdnem tragédiába fulladt. Ezért a fél csillag levonás.
Jó volt olvasni egy kicsit Pax-ről és Miláról. Nagyon helyesek együtt.
Idáig ódzkodtam tőle, de most biztos el fogom olvasni Jacey történetét.

Courtney Cole: Ha elhagysz

Egy történet, ami erőt ad.
Egy történet, ami bizonyosságot tesz az elsöprő szerelemről.
Egy történet, ami nem engedi el a gondolataidat.
Egy történet, aminek a rabjává válsz.
Egy történet, ami széttép belülről, hogy újra összerakhasson.
Egy történet, ami elfeledteti a múltat és reményt ad a jövőre.
Egy történet, ami rólunk íródott.
Egy történet, amitől sírva fakadsz és a te démonaidat látott majd magad előtt.
Egy történet, ami bizonyosságot tesz arról, hogy mindenből van kiút.
Egy történet, amit el kell olvasnod!

A teljes ajánlót itt találod: https://anarchiakonyvblog.cafeblog.hu/2018/10/18/courtn…

Trice29 P>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Közel sem tökéletes, de nekem jobban tetszett, mint az első rész. Ennek legfőbb oka, hogy itt több szerepet kaptak a mellékszereplők. Újra nyomon követhettük az első részben megismert páros életét is. Valahogy az érzelmek is egyre jobban átjönnek (még mindig nem eléggé).
A könyv végén a levél megkönnyeztetett.
Nem bántam meg, hogy folytattam.

Ács_Milán>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Így a második rész olvasása után, nem igazán sorolnám a sorozatot az erotikus műfajú regények közé. Ugyan vannak benne erotikus jelenetek, de nem ez a fő vonal. Inkább sima romantikusoknak mondanám, melyekben életszerű problémák merülnek fel, amit főszereplőinknek meg kell oldani, fel kell dolgozni.
Ez a rész az első résszel szemben nálam egy kicsit alulmaradt ugyan, de szimpatikus volt a történet a főszereplőkkel együtt.
Sem Gabrielnek, sem Madisonnak nem osztott könnyű lapokat az élet. Szorítottam és drukkoltam nekik, hogy mind a ketten tudjanak megküzdeni a saját démonaikkal és olyan befejezése legyen a történetnek, mint amit elképzeltem. Annyit mondhatok, hogy nem kellett csalódnom.
Tetszett, hogy az első részben már megismert Pax és Mila is feltűnt a történetben.
Összességében, több szomorú esemény is történt ebben a részben, ami egy kicsit nyomasztóan hatott rám, de a vége szerencsére kárpótolt ezekkel az érzésekkel szemben teljes mértékben.

ladydark>!
Courtney Cole: Ha elhagysz

Ahh…… ez kellett a lelkemnek! :)
Szeretem az ilyen kicsit lélekmegtörős történeteket.
Ha egy könyvön sírni tudok, az mindig jót jelent, és itt sírtam.
Belementünk a fájdalom és a lélek mélyebb bugyraiba, és szívet tépő volt.
Nagyon jól kidolgozott karakterekkel rendelkezett a könyv. Mindegyik egy külön egyéniség volt, ha voltak is benne klisék nekem nem voltak zavaróak. A visszaemlékezések, az álmok nagyon valósághűek voltak, könnyű volt a olvasni a könyvet, nem volt túlságosan nyálas sem, amit nagyra értékelek.

Bitten>!

Az emberek nem érthetik meg azt, amit nem éltek át.

Bitten>!

Ha nem tudod, mit mondj, a semmi mindig jó választás.

ria_konyvei>!

– Boldog asszony, boldog élet – […] – Ez a mottóm.

EditVagyok>!

Kölcsönadnád a szárnyad, ha a másik zuhanna?

Fülszöveg

Rohadjon meg.
Ezt mondogatom a szívemnek. Csakhogy makacs az én átkozott szívem. Mindenképp össze akar törni.

ria_konyvei>!

Lehet, hogy nappal karót nyelt, éjjel meg egy boszorka az ágyban?

Ács_Milán>!

Ha a félelem irányít minket, az rosszabb, mintha nem is élnénk.

– Nem szégyen a sírás – mondja. – Még a legerősebbek is szoktak sírni

ap358 P>!

A sírás megtisztít. Gyakrabban kellene sírnod.

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Vincent
Anarchia_Könyvblog>!

Félsz szembeszállni a démonaiddal. Pedig ha nem teszed, örökre a múltban fogsz élni. A jó hír az, hogy a félelmeinket mi magunk választjuk. A szemébe köphetsz, és élheted az életed.

Megtört lelkek sorozat · Összehasonlítás