Toszkána 2 csillagozás

Firenze, Siena, Pisa
Costanza Poli: Toszkána Costanza Poli: Toszkána

Városok és falvak, szigetek és hegyek, ciprusokkal koszorúzott dombok, márványkőfejtők: Toscana. Itt minden út a történelemhez vezet, minden műhely mélyén művész dolgozik, és a világ valamennyi polgára itt rátalálhat önnön történelmének és emberségének gyökereire.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb helyei GABO

GABO, Budapest, 2008
134 oldal · ISBN: 9789636891442 · Fordította: Király Erzsébet
GABO, Budapest, 1997
136 oldal · ISBN: 9638009233 · Fordította: Király Erzsébet

Costanza Poli: Toszkána

PAZAR!
Tökéletes esztétikai és intellektuális élmény nyújtó, igényes útleírás, gyönyörű fotókkal.
A történelmi és művészettörténeti áttekintés mellett ízelítőt kapunk a folklórból.
A tájleírás és a városok bemutatása annyira eleven, hogy amikor azt olvastam: „Dél felé pedig Cortona emelkedik egy magaslaton…” azt hittem, hogy a 'dél' időhatározó és meglepődtem, hogy már odaértünk…. :D

FORTUNATA>!

Ám itt azzal a ritka, sőt inkább egyedi esettel állunk szemben, amikor a beavatkozás „javított” azon, ami már eredeti állapotában is tökéletesnek tűnhetett.

FORTUNATA>!

Négy királynője van Toscanának: Firenze, Pisa, Siena és Lucca. De az udvarhölgyek is figyelemre, szeretetre és tiszteletre méltóak.

FORTUNATA>!

Toscanáról beszélni merész vállakozás: e tartomány Itália jelképe a világ tudatában, bölcsője annak a civilizációnak, amelyet teljességében felfogni ma sem könnyű feladat; számtalan arcával, történelmi, művészeti, természeti unikum, amely a véletlen szeszélyes akaratából szinte pontosan az olasz félsziget közepén helyezkedik el.

FORTUNATA>!

Egy San Gimignanóban eltöltött nap talán a legnagyobb ajándék, amiben az utazónak része lehet: a város a Francigena mentén épült, amely a középkori útvonalak legfontosabbika volt.

FORTUNATA>!

A XIV. századi festészet főszereplője vitathatatlanul Giotto; művészete párhuzamosan bontakozik ki a vulgáris nyelv diadalmenetével az irodalomban.