Teremtő ​erő (Ébredés trilógia 2.) 39 csillagozás

Cornelie C. G.: Teremtő erő

Tiziana ​Montelloni Smith, a romantikus lelkű írónő nem vágyik másra, mint kiszámítható életre, szerető családra. Mivel társa, a briliáns elméjű ügyvéd egyik nyomozása során fenyegetések célpontjává válik, Tiziana sem maradhat ki a küzdelmekből, akaratán kívül keveredik veszélyes kalandokba.

Ha mindez még nem borítaná fel a lány békésnek és boldognak hitt életét, egykori szerelme, Anthony Wilson, a katonai múlttal rendelkező, nemzetközi elismerésnek örvendő pszichológus felbukkanása megteszi ezt.

Egy nő, két férfi és egy szenzációs felfedezés, ami forradalmasíthatná az egészségügyet.

Miközben a sorsfordító találmány körüli események izgalmas fordulatot vesznek, Tiziana saját életében is döntésre kényszerül.
Vajon személyes ellentéteiket félretéve képesek lesznek összefogni, hogy ezt a kalandot is ép bőrrel megússzák? Sikerül nekik segítőtársaikkal együttműködve megismertetni a világgal a rendkívüli felfedezést?
A New York pörgős világában… (tovább)

klara_matravolgyi>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Imádtam! Egy pörgős, izgalmas romantikus krimi volt, amiben inkább a krimi rész dominált. Szimpatikus volt a 'nyomozócsoport' minden tagja, a történetnek pedig volt egy kellemes bohókás hangulata. Meg is rendeltem ma a folytatást.

Nikolett0907 P>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

„Tudom, könnyebb másokat, a rendszert, az egész világot hibáztatni a rossz sorsunkért. Mégis a választás azt jelenti számomra, hogy először magamat formálom, a saját gondolataimon igazítok. És bizony hihetetlen, de válaszul a világ is változni fog vele.”

Jó rég volt, hogy azért olvasok el egy könyvet, mert makacs vagyok és csak azért sem vagyok hajlandó félbehagyni.
Sajnos most így jártam.
Az eleje nagyon tetszett, egy egész, kerek történetnek éreztem, de valahol a 200 oldal után hiába kezdet csúcsosodni a történet, egyszerűen kívül maradtam az eseményekből.
A szereplőket egytől egyig átlagosnak éreztem, és valahogy nem találtam meg azt a pontot, ahol érezhettem volna, most már biztos beletudok mélyedni..

Ahogy olvastam az értékeléseket rá kellett jöjjek ennek a kötetnek is van egy első része. Szuper megint belenyúltam. Bár azt nem állítom, hogy önállóan nem állja meg a helyét, sőt egyáltalán nem volt zavaró. De akkor mi a gond?

A csillagozást aszerint adtam, hogy az írónő stílusa lehengerlő volt, a üzenetet értem és hiszem, és azt is tudom nem vagyok jó hangulatban. Ehhez a történethez is kell egy nyugodt érzés, amivel most nem rendelkezem.
Tényleg olvastatta magát. Elég zavarosnak tűnik tudom, de egyszerűen olyan érzésem volt mint egy hullámvasúton ülnék.

Azt feltétlenül meg kell hagyni, hogy szeretnék olvasni az írótól, mert a fogalmazása és az üzenete, mely megbújik a sorok között nagyon egyedi, és hasonlóan szemlélem a világot.

Ami pedig a jó szokásomat illeti, itt is szeretném megköszönni, hogy utazókönyvként hozzám került és olvashattam.

Hiszem, hogy a következő regény már hozzám fog szólni. Köszönöm.

Cornelie C. G.: Teremtő erő

„Megkerülte az épületet lehetőség után kutatva. Mert az mindig akad, csak rá kell találni.”

spoiler

Czank Nelli Ébredés trilógiájának második részében a gyógyszerlobbi, annak politikai hatásai és a brókervilág rejtelmeibe vezet be minket. Miközben ezek működését egy nagyon izgalmas cselekmény mellett bemutatja, végigjárjuk a havas és rendkívül hűvös New Yorkot és Washingtont főhőseinkkel együtt. A hidegben pedig elengedhetetlen a forró italok és egyéb alkoholt tartalmazó nedűk fogyasztása a főhősök által. A rendkívül izgalmas nyomozás mellett nem hiányozhat a csipetnyi romantika sem, amelynek középpontjában a múlt iránti sóvárgás áll Tiziana és Anthony által.

Az első részben megismert két karakter szinte kerülgeti végig egymást, mint macska az egeret megfogás előtt. Miközben ők a feladat mellett a lelküket is marcangolják, kapunk új szereplőket is, akiket könnyen meg lehet kedvelni. Tiziana jelenlegi kedvese, Phil, a minden hájjal megkent ügyvéd, aki képes mindent kibeszélni és az újságírónő, aki a nyomozás mellett egyfajta hidat képez a két egykori szerelmes között. A legjobb új karakter minden bizonnyal a magánnyomozó John, aki dumájával a humorbombák elvetéséről gondoskodik a regény folyamán. Természetesen nem hiányozhat a minden hájjal megkent negatív karakter sem Gedeon Blush személyében, aki mindenre képes, hogy a célját elérje.

A kötet szövege rendkívül olvasmányos, érdekfeszítő és a kellő izgalom mellett az írónő gondoskodik a meglepetésről is. Az izgalmas cselekményből nem hiányozhatnak a mély gondolatok sem, amelyek közül véleményem szerint ez a legjobb:

– Nem is kiabálsz velem, amiért…
– Miért tenném? Itt ülsz mellettem.
– Igaz. Akkor szerinted miért ordítoznak más emberek, akik közel vannak egymáshoz?
– Tévedsz. Akik ordítoznak, ahogy mondod, azok nincsenek közel egymáshoz. Legfeljebb azt a távolságot nem méterben mérik, hanem lelkiekben. Kiabálnak, hogy célba érjenek a szavaik, áthidalva mindennemű teret, időt, gondolatot.
– Ez aztán az önuralom. Kezdem mégis elhinni, hogy képes vagy eljátszani a kihűlő vulkánt.

„Nem csak az a kudarc, ha valami nem sikerül, hanem az is, ha feladjuk, és meg sem próbáljuk újra.”

A mély gondolatok mellett az írónő humora is megcsillan rendesen, ami kiválóan oldja a cselekmény keltette feszültséget. Vajon Anthony és Tiziana újra összejönnek? Új segítőtársaikkal sikerül megakadályozniuk az összeesküvést? Ezekre természetesen választ kapunk, ha kezünkbe vesszük ezt a remek könyvet, amely főleg azoknak ajánlott, akik egy nagyon izgalmas, humoros történetre vágynak egy csipetnyi romantikával!

l_moni>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Az első részt még régebben olvastam, mikor hallottam róla, hogy megjelenik egy folytatás nem akartam lemaradni róla. Köszönöm szépen @utazolany, hogy útjára indítottad a könyved. Öröm volt olvasni!
Nagyon jó volt elmerülni a könyvben, észre se venni szinte és magába szippant a történet. Szenvedtem is, mert az utóbbi hetek nagyon besűrűsödtek és bizony az olvasás került háttérbe. Viszont a hétvégén sikerült végre befejeznem.
Tizit már az előző részben is nagyon kedveltem, itt is szimpatikus volt. Tonyra viszont haragudtam. Elengedni egy olyan nőt mint Tizi, és mindezt azért mert fél elköteleződni? De fejbe vágtam volna egy péklapáttal.
Drukkoltam Tizinek, hogy minden rendben legyen, hogy teljesüljenek az álmai.
Csak pár nap eseményeit foglalja össze a könyv, de igencsak sűrű volt az a pár nap. Jó volt a nyomozást végigkövetni, izgulni, aggódni. A mellékszereplők is el lettek találva, a szenátorra még kíváncsi lettem volna. John, a magánhekus volt az egyik kedvenc.
A borító nagyon szép és maga a könyv is jól van megírva.
Köszönöm az élményt kedves Cornelie C. G. !

Lang_Tünde I>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Már maga az összeesküvés-elmélet is tetszett, a sztori hamar berántott, és élveztem a visszautalásokat, amelyekből megtudhattuk, mi történt az előző kötet lezárása óta. A kaland, a romantika és a humor megfelelő arányban keveredett, megfűszerezve egy kis tudománnyal. A pszichológiai vonalért és gondolatokért külön köszönet illeti az írónőt! Az izgalmas történet olvastatta magát (szó szerint szenvedtem, ha nem bújhattam a könyvet), közben pedig úgy éreztem, mintha tényleg New Yorkban/Whasingtonban lennék.

Részletesebben és enyhén spoilerezve: http://tclang.blog.hu/2017/04/25/ezt_olvastam_cornelie_…

Laura_Bakos P>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Az utazókönyv hozzám is elért *-*
Imádtam a könyvet.
Miután belekezdtem, akkor tudtam meg, hogy ez a könyv Cornelie korábbi könyvének folytatása. Kicsit féltem attól, hogy nem fogom tudni nyomon követni a történetet, de aztán rá kellett jönnöm, tévedtem. Önálló könyvként is megállta a helyét számomra. Izgalmas, romantikus, de nem csak erről szólt, hanem több mondanivalója is volt.
A vége tetszett a legjobban. Remélem a folytatást is elolvashatom majd, mert kíváncsi leszek, hogyan alakul a karakterek élete.

Erika_Bogár I>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Mostanában sokat olvasok molyos kihívások keretében, és bizony előfordul, hogy kényszeríteni kell magam, még akkor is ha én választottam a könyvet, hogy elővegyek egy-egy kötetet a sok éppen olvasott közül, és haladjak vele. A Teremtő erő A magánkiadás gyöngyszemei – kortárs magyar könyvek kihívás egyik könyve, amit a szerzőtől kaptam meg olvasásra, ezért azonnal belekezdtem, hogy gyorsan tovább tudjam majd küldeni, ám a feladat néhány oldal után elveszítette feladat jellegét, mert beszippantott a történet.
A regényben van krimi és romantikus szál, a tudományos felfedezés miatt feltételeztem egy kis sci-fi vonalat is, és bevallom, nem tudom, mennyi a valóság alapja az egyébként érdekesen és hihetően felvázolt tudományos kutatásnak. Ez pluszpont a történetnek.
A könyv másik erősségének a karaktereket, illetve a karakterek közötti kapcsolatrendszer felépítését érzem. Újabban divatos szóhasználat, hogy a szerelmi partnerek között működik a kémia, itt a nemektől függetlenül volt egy sajátos harmónia, összhang a „mese szerint” együttműködő felek között.
A kötet valójában egy másik könyv folytatása, ennek ellenére nem volt hiányérzetem, olyan jól lett beépítve a múlt a jelenbe, a szereplők kedvéért azonban tervbe vettem, hogy az első részt is elolvasom.
A borító nagyon tetszik, és bizony eldöntöttem magamban, hogy a Tiziana kegyeiért versengő két férfi közül, melyik, melyik,de azt is elmondom, hogy a számomra legkedvesebb szereplő nem a két lovag közül került ki. John, a magánnyomozó a humora és laza stílusa miatt lopta be magát a szívembe.
Szeretettel ajánlom a könyvet mindenkinek, aki kedveli a kaland, a krimi és a romantika kellemesen kikapcsoló elegyét.

Nora42>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Mint utazókönyvet kaptam a kezembe. Kicsit nehezen indult be a sztori, meg az én agyam se igazán volt az olvasásra hangolva, de az 1/3-a után már beszippantott. Egy igazán kellemes romantikus krimit olvastam, ami a végére teljesen elvarázsolt. Köszönöm hogy olvashattam, bíztos fogok még az írónőtől olvasni. Már itt csücsül a polcomon egy másik könyve.

TiszlaviczMarcsi I>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Izgalmas és pörgős volt, leginkább az utolsó harmada, bár a megoldást kicsit lecsapottnak éreztem. Lehet, azért,mert vártam az első rész mozgalmát, ami végig sodró lendületű volt, és jócskán meg kellett dolgozniuk a hősöknek a nyerésért. Ehhez képest ez a kötet 'lájtosra' sikeredett, pontosabban az első kétharmada. Vártam, hogy válaszokat kapjunk az első kötetben nyitva hagyott kérdésekre, ez sajnos nem történt meg, de kedvenc szereplőm, Holland szenátor felbukkanásának örülök.
Zavart, hogy a szereplők egy beszélgetés alatt szinte állandóan megszólították egymást név szerint, nem volt életszerű, gondolom azért csinálta így az írónő, hogy tudjuk, ki kihez beszél. Szerintem működött volna e nélkül is.
Gondolkodtam, mennyi csillagot adjak, de úgy gondolom, 4 csillagnál kevesebbet semmiképpen sem, mert egy igényes, szórakoztató regény ez, látszik, hogy sok munka van benne (háttérmunka is), ritkaság a mai magyar irodalomban. A többi meg az én szeszélyem :)

Gaby70 P>!
Cornelie C. G.: Teremtő erő

Imádtam! Pörgős, izgalmas végig a történet!
Izgultam a kis csapatért, hogy sikerüljön a tervük. A nyomozó csapatban mindenkit megszerettem!

Alvarando P>!

A tudás nemcsak hatalom, de önbizalmat is ad.

Mimi_Taylor I>!

Saját világunk teremtői vagyunk. Amit kérünk, az valósággá válik.

Alvarando P>!

Tudod… örök igazság. Férfiembernek olvasnia kell. Újságot, könyvet és gondolatot.

Alvarando P>!

A legmerészebb képzelgés sem pótolhatja a megtenni szükséges kilométereket.

Alvarando P>!

A reggelit némám fogyasztották el. Az ugyanis nem számít beszélgetésnek, hogy „légy szíves, add ide a sót”.

Alvarando P>!

Aggódás? Hisz ő hirdeti, hogy aggódni tökéletes időpocsékolás. A figyelem az más. Arra szükség van, de hogy aggódnia kellene!

Kapcsolódó szócikkek: aggódás
Alvarando P>!

Bevallom nektek… senki nem tökéletes, de én olyan közel állok hozzá, amennyire csak lehet.

Alvarando P>!

Egy pszichológusnak nem az a dolga, hogy bárkinek is megmondja a tutit. Csupán az a feladata, hogy visszavezesse a páciensét önmagához, a saját vágyaihoz. Csak ezeknek kell megfelelned, senki és semmi másnak.

Alvarando P>!

– Remélem, nem ijesztettem meg – villantott egy sokkarátos mosolyt a férfi.
– Á. Szeretem, ha váratlanul megütögetik a vállam. Legalább annyira, mint mikor elhappolják előlem a taxim. És mindezt télen, míg csendesen hull a hó a háttérben. Gyönyörű díszlet.

Ébredés trilógia sorozat · Összehasonlítás