Bármi ​megtörténhet 31 csillagozás

Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Egy ​talpraesett, fiatal nő, egy fájdalmas csalódás és a megcsillanó remény egy új kezdetre.
Emily Joyce Montel San Francisco egy kellemes negyedében él szabadelvű festő barátjával. Az irigylésre méltó, fényűző élete csupán a látszat, jó ideje szabadulni akar a kilátástalan, érzelmileg kiüresedett kapcsolatból. Utolsónak szánt közös programjuk azonban balul sül el, a Golden Gate hídon átkelve autójuk balesetet szenved, és a vízbe zuhan.
Millie egy különös faluban ébred, egyedül. Az ott élők kedvesen fogadják, de a történtekre
ők sem tudnak magyarázattal szolgálni. Ahogy a maradni kényszerülő lány megismeri a
közösség múltját, mindennapjait, egy sor kérdés merül fel benne.
Hová tart a világ? Melyek az igazán fontos, mindenáron megőrizendő értékek? És főként
mit tegyen, ha soha nem térhet vissza a korábbi életébe?
Vajon teljesül a vágya? Megtalálja a szerelmet egy olyan társ oldalán, aki igazán figyel rá, és nem bonyolódik lépten-nyomon más… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2019

klara_matravolgyi>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Köszönöm szépen a lehetőséget @utazolany ! :)

Olvastam már az írónőtől, a Teremtő erő egy szívemhez közel álló, fordulatos és hangulatos történet volt, ezért kíváncsi voltam erre a történetre is, ami jóval másabb élményt nyújt. A műfaját tekintve romantikus fantasy, Millie egy baleset után egy párhuzamos világban találja magát. Ez a világ és annak elrendeződése furcsa volt számomra (ezért is vontam le fél csillagot), nehéz volt megszoknom, de kétségtelenül nagyon fontos üzenetet hordoz. Village tulajdonképpen a menedéket jelenti, bizonyos szempontból „középkorinak” tekinthető ott az élet, nincs elektromosság, divat, kütyük, gyógyszerek, mégis van benne modernség, hiszen ezeknek a létezése ismert. Ez a kettősség volt a furcsa számomra. Mégis, olvasás közben rám tört néha az érzés, hogy szívesebben lennék most ott, mint itt… A Birodalom képviseli a másik, szabadság nélküli végletet, ahol az emberek bőre alá chip van beültetve. Érdekes volt olvasnom Michael meglátását erről, hiszen az utóbbi időben gyakran beszélgettünk párommal arról, hogy szívesen beáldoznánk a szabadságunk egy részét egy jobb közbiztonságért és nagyobb fegyelemért, ami a demokratikus világból egyre jobban hiányzik.
Nagyon tetszett a történetben a romantika, az olvasmányos stílus és Millie „én-válsága”, amivel a legtöbb azonosulni tud. Tulajdonképpen a regény az elvonulást és a dolgok átértékelését is szimbolizálja. A befejezés pedig telitalálat!
Bátran ajánlom a könyvet azoknak, akik egy könnyed, mégis elgondolkodtató élményre vágynak.

Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

„Ha itt siratod magad és az életed, nem jutsz közelebb a megoldáshoz. Mert biztosan van megoldás! Ha valahogyan ide kerültél, akkor meglesz az a visszaút is.”

Millie éppen szakítani készül a párjával, de előtte elkíséri a szüleihez egy vacsorára. Útközben a Golden Gate hídon földrengés éri őket és az autóval a vízbe esnek. Millie pedig egy ismeretlen helyen ébred, egy csónakban feküdve, ahonnan két férfi menti ki…

Cornelie C. G. regénye egy nagyon kellemes, könnyed történet, amelyben elegyedik a disztópia enyhe romantikus elemekkel. Főhősünk, Millie egy baleset után mesés faluba kerül, amelynek a világát az írónő nagyon részletesen és érdekesen bemutatja nekünk. A faluban kedves emberek laknak, akik maguk termelik meg az élethez szükséges dolgokat és összetartóak. Mindenféle modern kütyüktől mentesen zajlik itt az élet, amely eleinte furcsa a másik világból idecsöppent lánynak, A főhősünk szemén keresztül bepillantást nyerünk, a helység vezetésébe és nagyon részletesen az oktatásába, de az írónő még az emberi kapcsolatokat is nagyon szépen ábrázolja benne és kiválóan kalauzolja az olvasót az általa teremtett tájakon. Az itt élő emberek elődei egy emberöltővel korábban vándoroltak ki a nem messze található Birodalomból, amellyel most is gazdasági kapcsolatot tartanak fenn. Az itt élők és a Birodalomból itt szabadságát töltő orvos, Michael elbeszélése alapján megismerhetünk egy modernebb körülmények között élő, kontroll alatt levő társadalmat is, ahol teljesen elvész az ott élők szabadsága.

A kötet főszereplője fentebb említett Millie, egy modern, de könnyen megkedvelhető lány, aki nagyon megszereti ezt a különleges falut. A Birodalomból származó orvos, Michael kezdetben ellátja a lány sebeit, majd a történet folyamán egyre jobban érezhető, izzik közöttük a levegő és izgulhatunk azért, hogy a két különböző világból származó szereplő vajon összejön-e egymással és ha igen, akkor van-e közös jövőjük? A történet másik fontos kérdése, hogy vajon Millie visszajut-e a saját világába?

Az írónő a nem mindennapi történetbe legjobb szokása szerint mély gondolatokat is belesző az emberi kapcsolatokról, amelyek közül szerintem a következők a legjobbak:

„Nemcsak az számít, hol, kikkel vagy együtt, hanem az is, hogy ki vagy valójában és mit teszel. Te számítasz.”

„– Azt hiszem, nincs más választásom – felelte Millie lemondóan.
– Hogyne lenne! – nézett rá komolyan Michael. – Mindig válassz a kedved szerint, hogy később ne kelljen megbánnod semmit.”

„Ha valamit megtanultam Liamtől, akkor az az, hogy minden pontosan akkor és úgy történik, ahogy annak történnie kell. Semmivel nem korábban.”

Ezek mellett az írónő természetesen a humorát is megcsillantja, amely főleg Millie és Michael olykor parázs párbeszédeiben nyilvánul meg:

„– Lennél az asszisztensem? Minden orvosnak jár, gondolom, nálatok is.
Millie vágott egy fintort. A helyzethez méltó válasszal készült.
– Sajnos nincs kecskegyógyító köpenyem, pedig milyen szívesen mennék”

Az írónő a tőle megszokott gördülékeny stílusban írta meg a könyvet, amely már az elejétől fogva beszippantja az olvasót és nem ereszti. A kötet jó szórakozást nyújt egy kellemes, de magvas gondolatokat is tartalmazó, könnyed történetre vágyó olvasónak, akit garantáltan magával ragad a szerző által teremtett különleges világ!

Papírra_vetett_gondolataim>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Egy szerethető történet,kedves romantikus szállal és egy izgalmas csavarral. Szívet melengető kedves történet, aminek imádtam a stílusát, egyszerűen csak úgy pörögtek a lapok, annyira magába szippantott ez a világ. :)

Garbai_Ildikó P>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Érdekes és szórakoztató történet volt. A falu nagyon is bejött nekem attól függetlenül is, hogy néha kissé túlzónak éreztem ezt az idealizált világot. El tudnék egy ilyen helyen éldegélni pláne ha mellette csak a birodalom a választási lehetőség. Ami ezzel az ellenőrzési szinttel ami ott van nagyon ijesztő. Michael ahogy haladtunk egyre szimpatikusabb lett nekem. Tetszett a felépítése a történetnek olyan szépen ki lett bontva talán ezért éreztem, hogy túl gyorsan véget ért. Jöttek az izgalmak és huppsz…ennyi?! Még olvastam volna de így is tetszett.

Moncsi22>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Adott egy nő, aki szeretné elhagyni a párját, mert már nagyon sok fájdalmat okozott neki az évek során. Ezért úgy határoz, hogy egyszer még elmegy a férfival a szüleihez egy partira, de ekkor történik valami, és jön egy földrengés, ami megváltoztatja a nő életét.

Millie egy csónakban tér magához, miközben érezi magán a nap melegét, de a szemét nem tudja kinyitni, egyszer csak érzékeli azt, hogy valaki kiemeli onnan. Egy idősebb férfit lát meg. Nem érti, hogyan lehetséges ez, hiszen az előbb még egy autóban ült, most pedig azt sem tudja, hol van, és hogyan került a csónakba. De vajon hol van a barátja? És hová került ő? Egyszer a távolból meglát még egy férfit futva közeledni az ő és az idős férfi irányába. Hallja, hogy a fiatalabb Liamnak nevezi a férfit, aki a karjában tartja, és azt is hallja, hogy Liam a másik férfit Michaelnek szólítja, és megkéri, hogy vegye át tőle a nőt. Itt Millie-t újra beszippantja a sötétség. Amikor ismét magához tér, egy ágyon fekszik, és körülötte ott áll a két ismeretlen, akik bemutatkoznak neki. Millie az idősebb férfit kedvesnek és közvetlennek, míg a fiatalabbat beképzeltnek találja elsőre. De vajon az első benyomása az igaz? Ez a későbbiek során kiderül. Liamnak vannak érdekes elméletei, hogyan is kerülhetett hozzájuk a lány. Elmeséltették vele, hogy mire emlékszik, és hogy mi történt vele.
Bővebben itt:

KrenczNóra I>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Ez egy nagyszerű utazás volt. Az írónő soraiból annyira erőteljesen átjön kedves, jólelkű jelleme, hogy csak szeretni tudom, amiket ír. Nagyon örülök, hogy kilépett a komfortzónájából, és egy másik oldalról is megmutatta önmagát. Igazán izgalmas világot alkotott, szerethető karakterekkel töltötte meg, és olyan szépen foglalta keretbe a történéseket az eleje és a vége, hogy túlcsordult a szívem. Olvasás közben azért féltem, hogy bizonyos információkat esetleg nem kapok meg a könyvtől, de aztán ez szépen eloszlott, mert végül minden lényeges kérdésemet megválaszolta.
Egy korábbi értékelésemben írtam, hogy az írónő túl hamar és könnyedén kihúzza a csávából a szereplőit. Elégedett vagyok, mert látom, hogy egyre szigorúbb velük. :) ;)

Kirani P>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Jó alapgondolatú, nagyon fontos témájú regény, a stílusa is tetszett, mégis maradt bennem bőven hiányérzet. Többször éreztem azt, hogy nincs eléggé kidolgozva, bármennyire is ötletes és jól felépített a történet. Szívesen olvastam jóval bővebben a Birodalomról spoiler, Village-ről, a spoiler, mert bár ki tudtam egészíteni magamnak az előkerülő gondolatokat és játszódó eseményeket, pont az írónónő fantáziájában megálmodott világ érdekelt volna.
Szemben állt a mondanivaló valós mélysége a könnyed, olvasmányos stílussal, ez is azt erősíti bennem, hogy jöhetett volna még az információ. spoiler
Jó néhány kisebb-nagyobb, általában fontos témában furcsaságokat találtam spoiler, de leginkább Millie (számomra kissé kidolgozatlan) karaktere zavart. spoiler, nekem ez nemcsak fura, de érthetetlenül felszínes is volt ez a rész, és mivel ez a regény eleje, sokat visszavett a lelkesedésemből. off Csak elképzelni tudtam, mit érezhet a lány, de beleélni nem segített a leírás. Egy másik példa, ami apróság, de nagyon zavart: a negyedik fejezetben „információdömpinget” kapott Millie… spoiler
Kicsit olyan érzésem volt, mintha az írónő tankönyvből írta volna, minden megvolt benne, volt minimálisan elvárt tagolás, bemutatások, színes és jó stílus, de ezeken túlmutató (sajnos messze nem minden regényre jellemző) jellemfejlődés, társadalomkritika, elgondolkodtatás is bőven volt benne, ráadásul egy remek csavarral oldotta meg a regényben előállt helyzetet. spoiler A mélység, a lelkiség nekem kevés volt, de a témája és a fontossága mindenképpen megéri a négy csillagot.

inci81 P>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Egy ideje már érdekelt a történet, amikor az írónőnek köszönhetően lehetőségem volt olvasni a könyvet, amiért nagyon hálás vagyok.

A Bármi megtörténhet első pillanatra egy szórakoztató romantikus történetnek tűnhet egy kis misztikummal fűszerezve, ám ha jobban megnézzük, akkor jóval több ennél. Hiszen a sorok közé rejtett mondanivalóival el is gondolkodtatja az olvasókat.

Egy igen érdekes, elgondolkodtató történetet olvashattam a Bármi megtörténhet című könyvvel. Mindamellett, hogy egy szórakoztató romantikus sztorit tár az olvasók elé, magvas gondolatokat rejtenek a sorai, amivel az írónő igyekszik lényeges dolgokra felhívni az olvasók figyelmét.

Volt egy-két apróság, ami kevésbé állt közel hozzám a könyvben, de egyébként szerettem ezt a történetet. Nem a szórakoztató jellege, hanem inkább az elgondolkodtató oldala volt az, ami megragadott.

Részletesebb vélemény a blogomon:

MoMe>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

Nekem néhol túl lassú volt,és unalmas. A felénél én már tudtam,hogy mi lesz a vége,ami be is jött,de volt benne kis csavar mégis,amire nem tudom a választ. De így a jó :). A misztikus a végéig megmaradt.
Az unalmas részektől eltekintve aranyos kis történet.

aurora_lewis_turner IP>!
Cornelie C. G.: Bármi megtörténhet

„Összességében a Bármi megtörténhet c. regény társadalomkritika is egyben. Az írónő szembeállítja a várost a faluval, jelen korunkat természetközelibb életvitellel. Maga a világkép nagyon tetszett, éreztem a rejtett utalásokat a sorok között. A cselekmény többnyire pörgős, fenntartotta az érdeklődést, szórakoztatott és kikapcsolt. Úgyhogy ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy érdekes, kicsit új, kicsit régi, kicsit modern, kicsit maradi világgal megismerkedni, és végigkísérni Millie-t a hazatéréshez vezető útján.”

Bővebben: https://www.magyarszerzokkonyveimagazin.hu/2021/10/corn…

Alvarando P>!

Van, amikor a szavakkal nem azt mondjuk el, amit szeretnénk.

Alvarando P>!

És ne feledjétek, emlékeket gyűjtsetek, ne tárgyakat! Azokat elemészti az idő, de az emlékek segítenek őrizni a parazsat, feléleszteni azt, amikor szükség van rá.

Alvarando P>!

– Nagyon jó tud az lenni, ha ismersz valakit, és azt is tudod, mire számíthatsz vele kapcsolatban.

SignoraSchneider IP>!

Kérlek, legalább időnként ne gondolj arra, hogy mi lesz veled. […] Azt lásd magad előtt, hogy mi van most. Akkor nem fogsz lemaradni a legszebb pillanatokról.

Alvarando P>!

jobb tisztán látni, mint egy rózsaszínű ködben bolyongani.

Alvarando P>!

szerencsére nem vagyunk egyformák. Az nagyon unalmas lenne.

Alvarando P>!

Egy végtelenül elcsigázott tömeget sokkal jobban kordában lehet tartani, fegyelmezni, mint a jó erőben lévő lázadókat.