Mindfulness 25 csillagozás

Gyakorlatok a tudatos jelenlét eléréséhez – bárhol, bármikor
Corinne Sweet: Mindfulness

Várakozás a dugóban, sorban állás vagy éppen mosogatás – nap mint nap számos alkalom adódik, amely lehet stresszforrás és elvesztegetett idő, de amelyet akár a saját hasznunkra is fordíthatunk. Ebben a gyönyörűen illusztrált kötetben amelyben saját gondolataink is helyet kaphatnak egyszerű, bárhol és bármikor elvégezhető gyakorlatok és inspiráló gondolatok segítenek a mindfulness avagy tudatos jelenlét elérésében.

Eredeti mű: Corinne Sweet: The Mindfulness Journal

Eredeti megjelenés éve: 2014

HVG Könyvek, Budapest, 2016
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633043134 · Fordította: Garamvölgyi Andrea · Illusztrálta: Marcia Mihotich

malnakivi
Corinne Sweet: Mindfulness

Corinne Sweet: Mindfulness Gyakorlatok a tudatos jelenlét eléréséhez – bárhol, bármikor

Nem tudok mást adni rá, csak öt csillagot. Gyönyörű könyv! Bevallom, mikor megláttam, gondolkodás nélkül kaptam le a könyvesbolt polcáról, annyira megtetszett.

Nagy öröm, hogy nem csak szép, hanem hasznos is. Ha egyszerűen kivitelezhető, valóban hatásos tippeket keres valaki, akkor itt meg is állhat, ez az a könyv, amiben megtalálja. Leírja az alapmeditációt, majd igyekszik szinte minden hétköznapi szituációra ötletet adni, ezzel is ösztönözve az olvasót arra, hogy minél tudatosabban éljen. A feladatok leírása részletes, pontos, könnyen követhető, kezdők számára is probléma nélkül végrehajtható.
Előnye egyben hátránya is: gyakorlatorientált, magáról a mindfulnessről mindössze 14 oldal szól az elején, így aki a módszerről szeretne olvasni és inkább az elméletre kíváncsi, nem a gyakorlatra, annak nem ez a megfelelő könyv.
Az én szememben óriási pozitívum, hogy az idézetek nem üres, ezerszer hallott közhelyek, hanem főként szakemberektől idéznek, mint például Carl Jung, Elisabeth Kübler-Ross vagy Eric Berne – de olvashatunk a Dalai Lámától és találkozhatunk zen közmondással is.

Azt említettem már, hogy mennyire szép?

HVG Könyvek, Budapest, 2016
theroofcrash P
Corinne Sweet: Mindfulness

A mindfulness és én már egy ideje elég jóban vagyunk. Ez a könyv az a bizonyos könyv,amit 80-szor leveszel a polcról, és mindig öröm belelapozni. Reggeli közben, vacsora közben, utazás közben, „unalmas öt percekben” , valahogy mindig a kezembe akad. Gyönyörű kiadás, szerintem az egyik legmenőbb könyv a könyvespolcomon. Tartalmilag nem fullaszt meg a szöveg, a tanácsok hasznossága annál inkább üt. Megéri az árát.

theodora
Corinne Sweet: Mindfulness

Az Anne Black könyvekhez képest egyszerűbb gyakorlatokat mutat be, amik szimpatikusabbak számomra – főleg, hogy azóta sem sikerült ezt tudatosan beépítenem az életembe, pedig tényleg hasznos lenne. Viszont ennél a könyvnél úgy érzem, hogy ha újra meg újra fellapozom és gyakorlok ,akkor ez tényleg hasznosítható lesz számomra is.

A könyv másik érdekessége a szépsége: a gyakorlatok után idézeteket olvashatunk, kis ábrákkal és sok üres résszel, ahová akár rajzolhatunk, jegyzetelhetünk is (az eredeti címe The Mindfulness Journal ;)).

csatacsita
Corinne Sweet: Mindfulness

Imádom az olyan könyveket, amik nem akarják átformálni az életem, csak apró szokásokat akarnak belecsempészni. Ez a könyv pont ilyen. Se több, se kevesebb. Nagyon tetszik ez a szép kék szín, ami végigkísér az egész könyvben és az arany betűs borító is jól fog mutatni a könyvespolcomon.
(+1 érdekesség: A grafikus Marcia Mihotich, aki a TED lifebookok borítóját is tervezte)

sssajt P
Corinne Sweet: Mindfulness

A könyv, ami gyönyörű, így aztán a lelked is olvassa minden apró porcikáját.
A könyv, amit ugyan jelölhetsz „befejeztem”-nek, de valójában sosem fejezed be, ha egyszer elkezdted. Mert mindig elő kell venni. Vagy csak a kezedbe mászik. Társ lesz. Egy gyönyörűszép társ.

Nem mellékesen pedig a világra vastagon ráfér a mindfulness. Szóval hajrá!

fluffy_unicorn
Corinne Sweet: Mindfulness

Szép, igényes könyv, rengeteg hasznos tanáccsal, melyek könnyen beleépíthetőek a hétköznapokba. Kezdőknek tökéletes, ajánlom!

blankaveronika IP
Corinne Sweet: Mindfulness

Olvastam én már a mindfulnessről szakirodalmat, most pont valami gyakorlatiasabbra vágytam. Nagyszerűen leírja az alapmeditációt, a helyzeteket, amikbe kerülhetünk és amiből a mindfulness technikák segítségével könnyebben kijöhetünk.
Csodás a kivitelezés, használható a belbecs, mégis hiányzott az a valami, amitől én vagy bárki más azonnal nekiáll, elkezdi, gyakorolja, rendszeresíti.
Ettől függetlenül a mindfulnessel való ismerkedésre bátran ajánlom.
Természetesen nem egyben ledarálva, hanem apránként, illetve időnként fellapozva.

Nelli0805
Corinne Sweet: Mindfulness

Ha valaki meditációval vagy a tudatos jelenléttel szeretne foglalkozni kezdetnek jó könyv, egyszerű gyakorlatok vannak benne, amik közt elég nagy átfedés van, gondolom azért, mert az 'ismétlés a tudás atyja" elvére épül. Kevés benne a szöveg és könnyű olvasni, bármikor elő lehet kapni, de mélyebb ismeretet nem nyújt.

Kareszroly
Corinne Sweet: Mindfulness

Én picit többet vártam. Vastagság alapján nagyobb és erősebb tartalmi rész.

Nagy_Barna
Corinne Sweet: Mindfulness

Érdekes és nagyon népszerű pszichológiai terület a mindfulness, én egyelőre csak ismerkedem vele. Ez az egyik legszebb ilyen témájú kiadvány, a többihez hasonlóan gyakorlatok gyűjteménye. Találtam benne néhány olyat, ami elsőre tetszett, a többivel pedig majd még barátkozom.

csatacsita

Fordítsd arcodat a Nap felé, és minden árnyék mögéd kerül.

Maori közmondás

malnakivi P

Mentális és fizikai problémáinkat jelentősen enyhíthetnénk, ha időt szánnánk arra, hogy lelassuljunk, és megtanuljunk – egész egyszerűen – lélegezni.

Miért legyünk tudatosak?

malnakivi

A tudatos jelenlét azt jelenti, hogy megtanulunk észrevenni mindent, ami a testünkben, az elménkben és a környezetünkben zajlik: a gyomrunk korgását, a hátunk nyilallását, az állkapcsunk izmainak feszülését, az ablakot verdeső esőt, az égen úszó felhőt, a macska dorombolását, a kertben nyíló virágokat, a gyerekünk mosolyát, a vonat zakatolását a távolban, az utcai forgalom moraját, a faágon ülő madár csiripelését, az orrunk hegyének viszketését, a számítógépünk zúgását, a nyelvünkön olvadó csoki ízét.

Mi a mindfulness?

theodora

A tudatos jelenlét lényege, hogy teljesen a a mostban vagyunk; megfigyeljük, mit érzünk, mit gondolunk, mit akarunk most, ebben a másodpercben – méghozzá ítélkezés nélkül.

Piedra

Mind megöregszünk, ez elkerülhetetlen, és végül mind meghalunk. De amíg eljön a halál, vár ránk számtalan pillanat, és ezek nemcsak arról szólnak, hogy öregszünk, hanem arról is, hogy élünk. Minden nap ajándék, tekintsünk hát rá ekként, mindig azt keressük, ami jó az életben, és ragadjunk meg minden lehetőséget arra, hogy mozogjunk, együnk, igyunk, érezzünk, lássunk és halljunk. Tekintsünk önmagunkra különleges és értékes emberi lényként.

nincs oldalszámozva a könyv

malnakivi P

A tudatos jelenlét lényege, hogy megtanulunk cselekvés helyett létezni.

Létezés kontra cselekvés

malnakivi P

Mindenem amim van, odaadnám még egy pillanatért.
I. Erzsébet királynő utolsó szavai.