Maradj ​közel 122 csillagozás

„Egyszerűen ​nem lehet letenni.” – Red Cheeks Reads

„WOW. WOW. WOW. Ez a könyv…” – Golden Gaby Reviews

Ian Chase összetörte a szívem, amikor tizenhét voltam, és az elmúlt tizennyolc évben gyűlöltem őt ezért.
Nem nehéz azzal az éles nyelvével és a selyemfiú életstílusával – amit sajnos kénytelen vagyok folyamatosan figyelni, ugyanis mögöttünk lakik. Minden egyes alkalommal, amikor látom őt kimászni a medencéből – gyakorlatilag meztelenül és túlságosan szexin –, a vérem forrni kezd.
Mindig is szerettem volna utálni őt.
Sosem terveztem úgy, hogy valaha szükségem lesz rá.

***
London Parish a kishúgom legjobb barátnője, és ez cseppet sem akadályozott abban, hogy belezúgjak.
A történetünk elég bonyolult. Az egyetlen közös dolog bennünk, hogy a húgom gyerekeinek a keresztszülei vagyunk. Aztán az életünk egyetlen tragikus pillanat alatt megváltozik.
Most fel kell nevelnünk a gyerekeket, akiket szeretünk; meggyászolni a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

320 oldal · ISBN: 9786156013552 · Fordította: Kurta Zsuzsanna
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156013545 · Fordította: Kurta Zsuzsanna

Ian Chase · London Parish

Hópárduc P>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

A történet nagyon ismerős volt. Leginkább egy filmre emlékeztetett.
A főszereplőket különösebben nem szerettem meg. A gyerekek voltak szimpatikusak, és tetszett ahogy viselkedtek, ahogy kibontakoztak.
Ian nagyon durva volt, főleg az elején Londonnal leginkább. Utána fordult a kocka. Aztán a vége felé ismét durva lett. Nekem ezzel nem lopta be magát a szívembe.
London sokat sírt.
A könyv olvasásra elég haladós.

Enikő_Darai_Enii P>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Nem, ez nagyon nem… sajnálom, mert az írónők munkája nagyon tetszett a Christmas in the City antológiában, de ez mérföldekkel le van attól maradva.

Nórcsy08>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Úgy szerettem volna öt csillagot adni a történetre, de sajnos most erre nem tudok és az értékelésből kifolyólag máshogy is így érezhettek. Nem voltak kifejezetten „nagy" problémáim, de nem voltam vele maximálisan elégedett, de elégedetlen sem.
A legnagyobb kérdés, ami felmerült bennem: ha London és Ian eddig is találkoztak, mondhatni napi szinten kapcsolatban álltak, miért csak most változott meg minden, miért pont most jöttek rá arra, hogy spoiler?
Persze, értettem a történet lényegét, a miérteket és tulajdonképpen minden a helyére került végül, de London és Ian néhol előbukkanó makacssága és önzősége rontott a színvonalon. Egy nagyon sajnálatos, tragikus és fájdalmas bevezetője van a könyvnek, mely három gyermek életét örökre megváltoztatja, az ő fájdalmukat, szenvedéseiket is végigkísérhetjük a történet során, de szerencsére megismerjük emellett a boldog, vidám énjüket is. És mennyire érdekes és elgondolkodtató az, hogy egy ekkora tragédia milyen közel tudja hozni egymáshoz az embereket, a családot. Ez egyben jó és rossz, de a történet maximálisan bemutatja ezt a folyamatot.
A levelek fantasztikusak, sőt csodálatosak voltak, igaz volt ez London és Sabrina irományaira is. A sok-sok szenvedés és kisebb „hiszti" ellenére is nagyszerű olvasmány volt, bár kedvencet nem avattam, voltak benne jó és rossz pillanatok is, mint egy hullámvasúton. Érdekes volt, hogy néhol kifinomultan fogalmaztak, máskor pedig obszcén kifejezéseket használtak. Úgy gondolom, azért az írónők elég jó összhangban voltak, bár azt is tudom, hogy ilyen esetben a fordítás egy kicsit rásegít. Összességében elégedett voltam, hiszen kellő kreativitással és ötlettel íródott. A borító is különösen tetszett, kellemes, szerelmes hangulatot áraszt magából.

Zso89 P>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Nem volt rossz,de éppen annyira jó sem,pedig engem könnyen le lehet venni a lábamról egy kis macska-egér játékkal,egy kis erotikával.
Itt ez mind megvolt,de valahogy mégsem volt az igazi.
Valószínű a sok „kínlódás” és huza-vona miatt.
Kb a feléig gyorsan haladtam,aztán félre tettem egy időre,onnan kicsit döcögősebben haladtam vele.
Gyorsan lehet amúgy haladni vele,nem igazán kell sokat várni arra hogy történjen valami,elég eseménydús.

ChaseChaseChase
Nem tudtam hogy eldönteni hogy legszívesebben orrba vágnám,vagy inkább letépném a ruháit.
Viszont általában kikészített a hülyeségeivel,meg hogy London helyett úgy gondolta hogy bármilyen döntést meghozhat.
Viszont jó párost alkottak a gyerek nevelésével kapcsolatban.
Nem mondom hogy nem pityeredtem el rajta,de nem hagyott különösebben mély nyomot.

London
Vele kapcsolatban is vegyes érzéseim voltak.
Nem tudtam eldönteni hogy egy okos nő,vagy inkább egy „tudatlan” tini.
Általában ez a kettő keveredett.
Volt azért egy-két hiszti ami felesleges volt.
A gyerkőcöket imádtam.
Az epilógus volt a kedvenc részem.
Nem mondom hogy nem veszem többet a kezembe,de nem a közeljövőben az biztos.

Valeria729 P>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Ebből nagyságrendekkel többet ki lehetett volna hozni, mert ez így egy nagy nulla.

Silverlight>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Nem rossz, de nem is adnék rá a maximális értékelést, pedig tetszett. Jó szereplők, elég tűrhető cselekmény. Engem kicsit zavart ez a tipikus „nem kaphatlak meg, mégis azt akarom, hogy az enyém légy” vagy a „szomszéd lány” klisé dolog. Ian cselekedetei bár érhetőnek tűnnek, számomra koránt sem elfogadhatóak. A két főszereplő közti kapocs, a múlt sérelmei, a jövőért való küzdelem és a másokért való felelősségvállalás plusz adalékot adtak hozzá a történethez. A sokszor humorosra sikeredett jelenetek, vitatkozások is tetszettek benne. Lényegében tetszett a könyv, mivel le tudott kötni, el tudtam benne mélyedni, s együtt tudtam megélni a történéseket a szereplőkkel. Nincs annyira túlbonyolítva sem a cselekmény, s ez is tetszett. Lényegében ez egy jó kis kikapcsolódás azoknak, akik nem akarják túlagyalni az olvasmányukat, csak egy kis szórakozásra, könnyed történetre vágynak.

294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156013545 · Fordította: Kurta Zsuzsanna
ladydark>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Kicsit szomorú, de aranyos kis történet volt.
Mostanában nincs nagy kedvem hosszú értékeléseket írni, úgyhogy be kell érni egy nyúlfarknyi mondattal.

Laura_Bakos>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Édes történet volt arról, hogyan állta meg a helyét Ian és London, egy számukra teljesen új szerepben. Egy nem várt tragédia után, teljesen megváltozott az életük, és mindkettejüknek meg kellett küzdeni vele, illetve egymással. Tipikus, rózsaszín, romantikus, erotikus történet, ami remek kikapcsolódást nyújt. Több potenciál is akadt volna benne.

pufivipi>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Nekem most erre volt szükségem. A gyász és a körülmények ellenére jó volt olvasni. Utáltam és szerettem is Iant, néha igazán megpaskoltam volna, hogy észhez térjen. Londonnal teljesen sikerült azonosulnom. Nem tökéletes, de jókor, jó időben vettem kézbe és igazán lekötött, már megérte elolvasni.

Faythe P>!
Corinne Michaels – Melanie Harlow: Maradj közel

Egy ideje olvasási válság gyötör, valahogy semmilyen könyv nem tudott kellőképpen lekötni vagy szórakoztatni, de ez a könyv teljesen magával sodort.
Nem kell tőle túl sokat várni, de egy könnyed kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelt. Nagyon olvastatta magát és olyan jól esett végre élvezettel olvasni. Köszönöm :)
Remélem ez a könyv végre kihúz az olvasási válságból. :)

Pandaland P>!

Amikor azt mondják, hogy egy nő, aki megvet, rosszabb a pokol fúriáinál, az nem vicc.

Pandaland P>!

(…) mert az élet sokszor seggbe rúg, és azt nézi, hogyan vágódsz el.

Kapcsolódó szócikkek: Ian Chase
Nórcsy08>!

– Mindig annyira haragudtál rá. Apa szokta mondani, hogy amikor annyira haragszol valakire, az azért van, mert olyan nagyon fontos neked, hogy nem tudod megmagyarázni, szóval ezért leszel mérges.

zuna19>!

Most olyan vagyok, mint egy elvált apa három gyerekkel. Nem tudok semmit. Kétségbeesett vagyok. Félek.

L_B_Mariann>!

Ha egyszer becsapsz, az a te szégyened. Ha másodszor is becsapsz, az az én szégyenem.

Pandaland P>!

– Ivásba fogok menekülni a nők miatt – sóhajt fel Ian, miközben becsukja a szúnyoghálós ajtót. – Nem csoda, hogy a férfiak halnak meg előbb. Csak így tudunk megszabadulni tőletek.

L_B_Mariann>!

– Tudod, te minden kellemes érzést meg tudsz ölni egy pillanat alatt – mondom, ahogy megyünk le a teraszom lépcsőjén.
– Micsoda?
– Egy pillanat alatt ki tudok józanodni, ha téged meglátlak.

mkitti04>!

– Csak fürdőruhát kell felvennem? – mosolyog rám.
– Csak azt.
– Akkor valóban csak két percre lesz szükségem. Esetleg még
egyre, hogy megetessem Eli Walsht.
– Morgan és Ruby már gondoskodott a macskáról ma reggel.

Kapcsolódó szócikkek: Ian Chase · London Parish