Afrikai ​szeretők (Afrikai szeretők 1.) 184 csillagozás

Corinne Hofmann: Afrikai szeretők Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

A ​huszonhét éves, jómódú svájci üzletasszony kenyai nyaralása alkalmával első pillantásra halálosan beleszeret egy gyönyörű testű, megbabonázó szépségű, félig pucér maszáj vadászba. Környezete és a józan ész ellenére mindent felszámol, ami a nyugati kultúrához köti: lakást, kocsit, üzletet, kapcsolatokat, és elindul vissza, Kenyába, hogy új életet kezdjen.Hozzámegy álmai fekete harcosához, és belemerül egy hihetetlen kalandba, mely ekkor már nem is kaland, hanem számára maga az élet. Megtanulja, mit jelent a szex egy maszáj harcosnak, megtapasztalja, milyenek a mindennapok egy középkori körülmények között tengődő afrikai faluban. Megismeri a szerelem, a küzdés, a szenvedély és a szenvedés legmélyebb bugyrait. Gyermeket szül férjének, maláriát kap, üzletet nyit a faluban, harcol, hogy elfogadtassa magát férje, családja és az egész közösség által.Az Afrikai szeretők története a szappanoperák romantikus meséihez hasonlóan indul, de egy rendkívül erős asszony letehetetlenül izgalmas… (tovább)

Eredeti mű: Corinne Hofmann: Die Weisse Massai

Ulpius-ház, Budapest, 2009
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541952 · Fordította: Bucher Franciska
Ulpius-ház, Budapest, 2008
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540047 · Fordította: Bucher Franciska
Ulpius-ház, Budapest, 2006
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639475424 · Fordította: Bucher Franciska

Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Nem tudom mitől tetszett ennyire…
De csodálom Hoffmann bátorságát, hogy mindent képes volt feladni a szerelemért, a kitartását, hogy bármi is történjék, ő mindig tudta miért küzd.
Néha azért szeretném én is így fölfogni a dolgokat…

Emmama
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Érdekes történet kifejezetten gyengén papírra vetve. Ha nem érdekelt volna kultúrtörténeti szempontból a mondanivalója, nem hiszem, hogy végigolvastam volna. Borzalmasan gyenge írás, akár én is írhattam volna.

brena
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Imádtam ezt a könyvet!Annyira magával ragadott.A film is egyik kedvencem.

Fanny19
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Nagyon jó könyv ahogy leírja hogyan ismerte meg a maláj férjét és milyen körülmények között éltek megérintette a szívem! Mindennap egy küzdelem volt hogy legyen étel nem csak maguknak az egész törzsnek!Segített másokon és ha ezt a könyvet el olvassa valaki ,rájön hogy mennyi éhező ember él a világon és másképp fogja fel a dolgokat.Nekem nagyon tetszik ez a könyv ugyan úgy a második része is!

hannis
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

A három dolog, ami megfogott a könyvben: hogy betekintést ad az afrikai emberek életébe, mely számomra ismeretlen; Corinne, mint európai nő „beilleszkedése” egy egész más kultúrába; és hogy mindez igaz történet.
Az írói stílus ellenben olyan, mintha leült volna az írónő, és gyorsan és tárgyilagosan leírta volna a történéseket és passz-kész.

maneki_neko
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Nagy kár, hogy Corinne Hofmann nem tud írni. Azért kár, mert ha ilyen pocsékul megírva is ilyen érdekes ez a könyv, akkor milyen jó lehetett volna, ha hozzáértéssel írják? Távirati stílusú tőmondataitól már a hajamat téptem. Érdekes volt, lekötött így is, de nagyon szerettem volna Corinne és Lketinga lelkét is megérteni, ebből viszont szinte semmi nem jött át, bezzeg az autó minden egyes alkatrészét ismertem már!
Én először a filmet láttam, és pont azért vettem meg a könyvet, mert a filmben nem láttam Corinne fejébe, és mindenképp tudni akartam, miért csinálta mindezt, és mi játszódott le a lelkében kenyai évek alatt. Hát nem tudtam meg…
Legalább a kiadó adhatott volna mellé valakit, aki segít neki az írásban!

husza68
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Szerintem ez a Corinne nem volt normális, vagy a szerelem tényleg ennyire elvakít? Amúgy nagyon tetszett a könyv.

Sziszi
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Nekem kétségeim vannak a történet valódiságában, nagyon nem tudom elképzelni, hogy egy nő ennyire hülye legyen, ennyire ne vegye tudomásul a különbséget két egymástól teljesen eltérő kultúra között. Már bocs. Egyszerűen nem értem miben reménykedett. Maga a történet leírás sem volt jó, egy esemény felsorolás az egész. Valóban felejthető …….

niksi
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

A stílus és a történet elég gyenge, a kultúra ismertetése volt csak érdekes számomra.
Amit végképp nem tudtam megérteni, hogy miért kellett minden egyes alkalommal kihangsúlyozni, hogy mikor kapcsolat 4 kerék meghajtásra a kocsival. Kit érdekel ez egy regényben.

wallery
Corinne Hofmann: Afrikai szeretők

Egy aranyos idős néni nyomta a kezembe ezt a könyvet: mondván valós történet, úgyis fogod érteni. előítéleteim nem voltak, így belevágtam… minden elismerésem a szerzőé,hogy képes volt az éltet egyik napról a másikra megváltoztatni, s feladni egy olyan világért, amiről szinte semmit se tud, ahol a nők helye eléggé a ranglétra alján van… én tuti, nem bolondulnék meg ennyire, hogy ilyen életet éljek

Dölfike

Jó érzés olyasvalakinek megmutatni a világot, aki képes még őszintén csodálkozni.

189. oldal [Ulpius- ház; 2006]

Dölfike

Most, hogy szembenéztünk a halállal, már teljesen biztos vagyok benne, hogy létezik.

216. oldal [Ulpius- ház; 2006]

Dölfike

A hatalmas lakóházak láttán fel nem foghatja, hogyan élhetnek az emberek egymás fején.

189. oldal [Ulpius- ház; 2006]

Dölfike

Furcsa érzés, hogy itt a világ végén, egy egész más idődimenzióban élve, utánam nyúl a civilizáció.

246. oldal [Ulpius- ház; 2006]

216. oldal [Ulpius- ház; 2006]

eeszter P

Priscilla azt mondja, hogy az itt élők legtöbbje sose látott fehér embert, nem beszélve az érintéséről. Ezért aztán előfordul, hogy a kézszorításkor leköpik a kezem, ami nagy kitüntetésnek számít.

vigili

Odarohanok hozzá, átöleljük egymást. Megszűnik a világ. Aztán megfogja a vállam, és sugárzó arccal mondja:
– No problem, Corinne.

sophia

Csodásan néz ki a petróleumlámpa fényében. Ékszerei csillognak. Meztelen felsőtestét két gyöngysor díszíti. A tudat, hogy az ágyékkötője alatt csak puszta bőr van, felizgat. Megfogom keskeny, hűvös kezét és az arcomra szorítom. Ebben a pillanatban úgy érzem, összetartozom ezzel az alapjábavéve teljesen idegen emberrel, és tudom, hogy szeretem.

kolika

Csak egy percre jut eszembe, hogy vajon ő mit érezhet irántam, de azonnal válaszolok is magamnak. Egyszerűen muszáj úgy éreznie, ahogy én!

Afrikai szeretők sorozat · Összehasonlítás