Öngondoskodás ​kismamáknak 7 csillagozás

Lelki és gyakorlati jótanácsok a szülés utáni évre
Corinne Crossley: Öngondoskodás kismamáknak

Fedezd ​fel és építsd be a mindennapjaidba Corinne Crossley nagyszerű tanácsait, hogy a szülés utáni csodálatos időszakot a maga teljességében, kiegyensúlyozottan, testileg és lelkileg is feltöltődve tudd átélni!

Az anyai szerep megkívánja, hogy folyamatosan más igényeit tartsuk szem előtt, saját szükségleteink kárára. Az öngondoskodás a gyermek születése utáni első évben a legtöbb esetben elveszíti fontosságát, saját éhségünket, energiaszintünket, érzelmeinket, újonnan megélt anyai szerepünkben háttérbe helyezzük, hogy szemünk fényének, a család legújabb tagjának, párunknak, az idősebb gyermekeinknek, egyszóval mindenkinek megadhassunk mindent, amit tőlünk telik.
Az öngondoskodás azonban nem luxus. Hanem szükséglet. Létfontosságú, hogy időről időre kicsit kiszakadjunk, kismamaként az anyai szerep mellett jusson időnk önmagunkra is!
A szerző terapeutaként és állandóan elfoglalt anyaként, szakértőkkel folytatott beszélgetésekből merítve (akik maguk is anyukák)… (tovább)

ISBN: H000000026516 · Felolvasta: Schmidt Andrea

Szivecskedo P>!
Corinne Crossley: Öngondoskodás kismamáknak

Corinne Crossley: Öngondoskodás kismamáknak Lelki és gyakorlati jótanácsok a szülés utáni évre

Nem tudok hibát kiemelni, talán egy dolog volt, ami annyi gyereknevelős könyvben is előjön… Hogy ha szóba kerül az alvástréning, nem foglal határozott álláspontot, hogy ez mennyire nem oké – lehet empatizálni a szülőkkel sőt, kell is, attól még a babára nézve káros a sírvahagyós alvástréning. (Nem arról beszélek, mikor várunk egy pár pillanatot, hátha visszaalszik magától.)
Amúgy szépen körüljárja az adott témákat, első babásoknak ajánlom, nekem így a negyedik gyerekkel várandósan sok újat nem ad, arra jó, hogy egy kicsit hangolódjak, fókuszáljak ezekre. A kapcsolati része volt amúgy talán a legérdekesebb.

Sziszil>!
Corinne Crossley: Öngondoskodás kismamáknak

Tetszett a könyv. Jól körüljárja az anyává válással járó lelki, testi, kapcsolati változásokat. Példákat, eseteket is hoz az egyes témákhoz, illetve gyakorlatokat a saját élményeink feldolgozására. Támogatást, felismerést adott: az érzéseimmel, tapasztalataimmal nem vagyok egyedül. Szakembereket javasol, hova fordulhatunk, ha az adott témában elakadásunk lenne. Önmagunk iránti együttérzésre, elfogadásra, rugalmasságra, kíváncsiságra sarkall. Nem utolsó sorban nemcsak kívül, belül is szép a könyv díszítettsége.

hetcsillagkozt>!

Tudod mit? A baba előtti tested nem lehet visszakapni. Történjék bármi, a tested akkor is világra hozott egy gyereket. Hála az égnek. A testünk a lehető legcsodálatosabb ajándékot adta nekünk. A kritikáink ellenére ez a test egy babát hordozott magában. Soha nem fog visszatérni a baba előtti állapotába.

Méá>!

Ha nem loptál el elég hűtőpárnát a kórházból, már az interneten is meg tudod rendelni őket.