Rejtekhely ​Párizsban 76 csillagozás

Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

„Kezdje újra Párizsban!" A háromgyerekes, megözvegyült Annie ezzel a mottóval ad fel hirdetést egy amerikai újságban, és házát kisvártatva elárasztják az új lakók: az erőszakos férjtől menekülő ex-modell két gyerekével, az anorexiás fiatal lány és a szívdöglesztő francia festőművész. Szerelem, humor, bonyodalom! Kell ennél több?

Eredeti megjelenés éve: 2011

Tericum, 2014
384 oldal · ISBN: 9786155285530 · Fordította: Balázs Laura
Tericum, Budapest, 2014
380 oldal · ISBN: 9786155285387 · Fordította: Balázs Laura

Deziréé
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Legelőször a borító tetszett meg, hiszen annyira aranyos, mint maga a történet. Nagyon tetszett minden fejezete, nem olvastam még ilyen könnyed és hétköznapi történetet. Valahogy mindig is vonzanak azok a történetek, amelyek Párizsban játszódnak. Úgy gondolom, ennek a városnak hatalmas vonzereje és szerintem nem csak én érzem ezt.
Nagyon tetszettek a szemszögváltások, hogy szinten minden karakter érzéseit, gondolatait megismerhettem.
Ebben a történetben szerencsére nem a csöpögős romantika van jelen, hanem az az igazi aranyos romantikus történet, amire éppen szükségem volt már. :)
Ajánlom minden olyan embernek, aki szeretne egy kicsit kikapcsolódni és szeretne pár átlagos ember életét megismerni.
A vége persze pont olyan lett, ahogy elképzeltem, spoiler.

Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Ez a könyv egy hihetetlenül jó humorú, lendületes, több emberi sorsot felvázoló történet volt :) Igazi remek kikapcsolódás, de majd elmondom még, ahogy szoktam :D

PandaSára P
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Nem igazán áll hozzám közel ez a műfaj, a romantikus könyvek, de ehhez a könyvhöz valamiért kedvet kaptam.
Úgy érzem, hogy keveset kaptam. Újabban azon kevés könyv, amit ebben a témában olvasok, mind ugyanazzal a klisével kezdődik, meghal valaki. Aztán a hátrahagyottak közt vannak gyerekek, újból fel kell építenie szinte a semmiből egy nőnek önmagát, anyagi gondokkal küzd, de ott az új férfi már, és segít, támogat, majd jön a szerelem.
Itt mondjuk több szálon futott a dolog. Én belátom, velem van a baj, én vagyok túl cinikus, de például Mark (minek is nevezzem?) pálfordulása engem nem győzött meg.
Könnyed kikapcsolódásnak jó.

moonchristal P
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Amikor annak idején megláttam ennek a könyvnek a borítóját, és elolvastam a fülszövegét, azonnal tudtam, hogy el akarom majd olvasni. Már csak azért is, mert időnként én is úgy érzem, kellene egy hely valahol, ahol tiszta lappal, mindent újra lehetne kezdeni.
A történet egyébként nagyon tetszett, jó volt az alapötlet, és nagyrészt a megvalósítással sem volt gond, bár akadt benne néhány, számomra túl közönséges kifejezés, ami nem illett bele a stílusba. Meg aztán, az elején minden szereplővel kicsit nehezen barátkoztam meg, olyan fura nézeteik voltak, olyan idegenek tőlem, de aztán, ahogy kezdett kibontakozni a történet, kezdtem érteni őket, még ha nem is értettem egyet velük.
Összességében pont azt kaptam, amit vártam, egy könnyen olvasható, őszi estékre való olvasmányt, amitől nem kell többet várni, mint amit adni akar.

Áfonya74 P
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Ez a borító arra késztet, hogy sétálj be a könyvesboltba, tedd a kosaradba, és vidd haza! Gyönyörű, szépséges!
Annie Franciaországban élő, amerikai származású özvegy, háromgyermekes édesanya. Hogy megtarthassa imádott házát, arra kényszerül, hogy pár szobát albérletbe kiadjon.
Így kerül hozzá Lola, a férjét elhagyó, két gyermeket nevelő volt modell, Althea, a szüleitől szabaduló, anorexiás, meg nem értett fiatal lány, és legjobb barátjának, Lucasnak a keresztfia, az árva, család és testvér nélküli francia festőművész, Jared.
Négy különböző életszemlélet, négy különböző felfogás.
Ez a könyv az újrakezdésről szól. Az újrakezdésről, új lehetőségekről, vélt és valós sérelmekről, megbocsájtásról, felejtésről, új és régi szerelmekről, evésről és nem evésről.
És Párizsról, Párizsról, Párizsról!
Kellemes csalódás lehet a könyv bárki számára. A borító mást ígér, mint amit a sorok mondanak!

szilvamag
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

A történet középpontjában három amerikai nő áll, akiknek az élete elérkezett arra a pontra, amit már nem tudtak kezelni, így a legegyszerűbb megoldást választották, elmenekültek előle.

A történet Párizsban játszódik, ami miatt annyira jellegzetes, annyira varázslatos volt a hangulata, hogy akik szeretik Párizst azoknak szívből ajánlom.
Bővebben: http://szilvamagolvas.blogspot.de/2014/07/corine-gantz-…

ggizi P
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Mikor megláttam ezt a könyvet a könyvtárban, azonnal felkaptam. Még nem hallottam az írónőről, még nem hallottam a könyvről, és a fülszöveg sem ragadott meg. Nem úgy a borító! Az gyönyörűséges!! Élvezet kézbe fogni.

A történet igazából nem egy nagy durranás, de most így a kora nyári napokra tökéletes választás volt. A párizsi élet és Annie házának légköre igazán hangulatos és kellemes volt. És bár maga Annie nekem egy kicsit vehemensebb a kelleténél, úgy összességében jó volt olvasni a szereplők kapcsolatainak és problémáinak alakulásáról.

De ez a borító teljesen levett a lábamról…!

Lobelin
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Egy kihíváshoz olvastam a könyvet. A borítója nagyon tetszett, megfogott-) Élvezetes volt, és nagyon életszagú… kedves, humoros, kissé csipkelődős történet, ami az újrakezdésről szólt. Összességében tetszett-)

Kókuszka
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

A csodaszép borító alapján egy szokványos lányregényre számítottam, mélyebb tartalom nélkül. Ehelyett egy bájos, szívhez szóló történetet kaptam, mely néha mosolyt csalt az arcomra, néha szívbe markoló könnyeket. A három nő közül hozzám az anorexiás Althea állt legközelebb, aki annyira szeretett volna édesanyjának megfelelni és csak egy csöppnyi szeretetre, kedvességre vágyott.

Nyctea P
Corine Gantz: Rejtekhely Párizsban

Két dolog miatt vettem le ezt a könyvet a polcról a könyvtárban: az egyik, hogy ebbe a cuki borítóba azonnal beleszerettem, a másik meg Párizs. :)
Nem csalódtam, pontosan olyan történetet kaptam, mit amit a külcsín alapján vártam volna. Kedves, könnyed, humoros, hangulatos, csipkelődős (néha kicsit odaszúr a franciáknak… ), szerethető. Annak ellenére, hogy a szereplők komoly problémákkal küszködnek, sejthető a boldog vég. Jól esik olvasni és elhinni, hogy az élet rendbejöhet, a sebek begyógyulhatnak, a szerelem ránk találhat.

Bibi_3 P

A lakásomat szétdúlták a kölykök, szörnyű fejfájás kínoz, és még mindig nem volt alkalmam rá, hogy letusoljak.
Annie elmosolyodott. – Isten hozott életem elmúlt tíz évében.

Bibi_3 P

– A gazdagok ráncai vízszintesek, és onnan származnak, hogy vakító napsütésben mosolyognak a jachtok fedélzetén vagy a golfpályákon ­– magyarázta Lucas. – A szegények ráncai függőlegesek. Mély árkok a szemöldökök közt, gyűrődések a szájak sarkában, vonalak az arcon – köszönhetően az egész életen át tartó aggodalomnak, melyet a pénzügyi helyzetük okoz.

Arianrhod MP

Ahogy arra az évek során rájött, Franciaországban a panaszkodásnak semmi köze nem volt a negativitáshoz. Au contraire, a kiváló ítélőképesség megkülönböztető jeleként tekintettek rá. A lamentálás itt egyfajta művészetnek számított.

Lucky_Saint

Megfogadta magában, hogy soha többé nem lesz gyáva.
Amitől a legjobban tart megteszi, méghozzá azon nyomban.
Amit a legjobban fél kimondani, azt kimondja, méghozzá rögtön.

370. oldal, 30. fejezet- Juillet (Tercium,2014)

Kókuszka

Néha nem elég az, hogy szeretünk valakit. Jól is kell bánni azokkal az emberekkel, akiket szeretünk.

244. oldal, 20. fejezet

Bibi_3 P

Óóóó, értem már, bizonyára Monsieur Le Penis-ről beszélünk. Hadd világosítsalak fel, mivel úgy tűnik, megrekedtél a múltban. A méret semmit sem jelent a nők számára. Különben is, nem hiszem, hogy bejönnél neki.

Bibi_3 P

Az ember inkább legyen egyedül, mint rossz társaságban…

Bibi_3 P

Annie sarkon fordult, és a hajó elejébe sétált. Meglepetésére egyedül találta magát, akárcsak Kate Winslet mínusz Leonardo.

Arianrhod MP

– Szinte hihetetlen, hogy ezt a bevásárlást mindennap eljátszod. Nem tűnik valami időhatékonynak.
– Ez a csodálatos Franciaországban. A főzés és az evés tökéletesen megfelelnek napi célnak.

Hajnalcsillag P

Elment, hogy magával vigye a benne lakozó pusztítást.