Twisted ​Pride (The Camorra Chronicles 3.) 68 csillagozás

Cora Reilly: Twisted Pride Cora Reilly: Twisted Pride Cora Reilly: Twisted Pride

Remo Falcone is beyond redemption.
As Capo of the Camorra he rules with a brutal hand over his territory – a territory the Chicago Outfit breached.
Now Remo is out for retribution.
A wedding is sacred, stealing a bride sacrilegious.
Serafina is the niece of the Boss of the Outfit, and her hand has been promised in marriage for years, but kidnapped in her wedding dress on her way to church by Remo, Serafina quickly realizes that she can’t hope for saving. Yet, even in the hands of the cruelest man she knows, she is determined to cling to her pride, and Remo soon understands that the woman at his mercy might not be as easy to break as he thought.
A ruthless man on a quest to destroy the Outfit by breaking someone they are supposed to protect.
A woman intent on bringing a monster to his knees.
Two families that will never be the same.

358 oldal · ASIN: B07N5KNNCK
420 oldal · ASIN: B07N5KNNCK

Remo Falcone · Nino Falcone · Serafina Mione · Kiara Vitiello · Savio Falcone · Adamo Falcone

Cora Reilly: Twisted Pride

“You know, Angel, I think you enjoy my monstrosity more than you want to admit.”

Azóta vártam erre a könyvre, mióta elmerültem Cora munkásságában. Remo jó néhány alkalommal feltűnt már a korábbi kötetekben, megmutatva kegyetlen, jéghideg arcát – fel is keltve ezáltal a fokozott érdeklődésem.
Bármit is gondoltam eddig, bárhogy is éreztem a Camorrával kapcsolatban, ez a sorozat újra és újra felülmúlja az elvárásaimat.

Remo Falcone teljesen elvarázsolt. Egy szívtelen szörnyeteg, egy rettegett Capo, aki vasmarokkal uralkodik a területe felett, sokszor inkább állatias, mintsem emberi, mégis van egy oldala, amit senki sem láthat, csak a családja. A Falcone testvérek összetartása korábban is megmutatkozott már, de úgy érzem itt teljesedett ki igazán, hogyan is működnek ők. A négy testvér – plusz Fabiano, aki már teljes jogú családtagnak számít – egységet alkotnak, beton biztos frontot, nem egyeznek mindenben, de az összes alkalommal számíthatnak egymásra. Tűzbe mennének egymásért, és már meg is tették. Nem tudtam, hogyan vélekedjek Remo döntéséről Serafinával kapcsolatban. Elmésnek tartottam a tervét, ugyanakkor aggasztott is. Dante könyvében már végigkövethettem az eseményeket a lány elrablásáról, láttam az ő oldalukat, a fájdalmukat, elkönyveltem magamnak, mégis Serafina része meglepett most. Amikor kiderült, hogy a jégkirálynő nem is olyan fagyos, a szívembe zártam. Amikor pedig a végén feláldozta az életének azt a szakaszát, ami az egyik legfontosabb volt számára, csak amiatt, hogy a spoiler, igazi erőre és bátorságra vall. Hátrahagyott és eldobott mindent, ami addig fontos volt, és felemelt fejjel tért vissza a véres Capo-hoz. Engem pedig ezzel nagyon boldoggá tett.

Nem minden élet arannyal teli, hiába tűnik fényesnek és csillogónak, Serafina rájött, hogy van, mikor nem az a végső utunk, amit más kijelölt nekünk, ha boldogok akarunk lenni, akkor mernünk kell más irányba is keresgélni. Remo rálelt Serafinára, az egyetlen társára az életben, Nevio és Greta pedig hanggal, érzésekkel és boldogsággal töltötték meg a hatalmas Falcone birtokot. Kívánni sem lehetett volna ennél fantasztikusabb részt.

csillagka>!

RemoteIstenbarma.
Ami Vegasban történik az Vegasban marad, amit Vegasba visznek az is ott marad, mindegy mennyire is szeretne elmenekülni.
Reno a Cammorra vezére nem egy bonyolult személyiség, ezer fokon ég és mindenkivel leszámol aki egy kicsit és veszélyezteti a hatalmát, hűséges, büszke férfi akit csak egy angyal kényszeríthet térdre. Finát se kell félteni ha a büszkeségről és az erőről beszélünk, nagyon jól álltak egymásnak, imádtam a kettős vonzódását és taszítását.
Cora megalkotta a számomra tökéletes könyvet, ahol még nekem is túl sok volt a szenvedély, pedig azt gondoltam, abból sosem elég.
Köszönöm hogy olvashattam, egy igazi intenzív élmény volt.

kocybaba P>!
Cora Reilly: Twisted Pride

Mit lehet mondani egy ilyen rész után, azonkívül, hogy uhhh meg áááh meg ahw?!*-*♥
Remo Falcone, a fekete szívű szörnyeteg, a Camorra Capoja már túl van megváltáson és a vér, a bosszú, az őrület élteti. Ugyan ki lenne képes kicsiholni belőle bármit is? Ki lenne neki ellenfél? Hát csúnya meglepetés éri Serafinaval, bosszújának eszközével, a jéghercegnővel. A lány rettentő ügyesem találta meg és nyomkodta Remo gombjait, mialatt cserébe ő felszabadította; önmaga szüretlen, gondtalan, igazi változata lehetett. Játékuk közben egymás bőre alá férkőztek és kiszabadították a szellemet a palackból minden értelemben, vad, féktelen érzelmekkel és dühöngő szenvedéllyel. Elsöprő párosukra Greta és Nevio tette fel a pontot, akikkel az összes jelenet olvasztó volt. Megkockáztatom, hogy a sorozat abszolút csúcsa a kötetük^^, a további 3 rész ellenére is.

Aninaa P>!

Ó. Te. Magasságos. Ég!
Megérkezett Remo Falcone. A szerelmem.
Azóta várom Remo könyvét mióta megjelent a Born in Blood sorozatban. Már akkor nyilvánvaló volt, hogy ez a fiatal férfi a legkegyetlenebb, legbrutálisabb, legerősebb maffiavezér, akit csak látott a világ. Minden egyes tette zsigeri ösztönből jön, nem fél senkitől és semmitől, a saját feje után megy és magasról lesz*rja, ha valakinek nem tetszik amit csinál. Mindig eléri amit akar, bárkin és bármin átgázol, hogy elérje a célját. Mindezek mellett viszont elképesztően hűséges, a testvéreiért tűzbe megy spoiler, a saját élete árán is védelmezi őket. Egyszerűen ő egy tökéletes antihős. Hidegvérű gyilkos, mégsem lehet nem imádni. Milyen nő illik egy ilyen férfihoz? Természetesen Serafina Mione, az ellenséges maffiafőnök unokahúga.
Remo el is rabolja Serafinat a saját esküvőjéről. Persze nem feleségszerzés céljából, hanem egyszerű bosszú vezérli. Fogalma sincs róla, hogy ez a lány lesz a végzete. Ezzel olyan események láncolatát indítja el, amiknek köszönhetően le sem bírtam tenni a könyvet. Olyan intenzív és izgalmas volt, le tudtam volna rágni az összes körmömet.
Egyszerűen imádtam Serafinat. Egy aranykalitkából szabadult madár, aki szépen lassan rájön, hogyan kell repülni. Amint pedig kitárja a szárnyait, semmi sem állíthatja meg. Egész életében szigorú maffiaszabályok szerint nevelték, és ő ezzel elégedett is volt, mindaddig amíg meg nem tapasztalta milyen az, ha saját maga dönthet a sorsáról. Ehhez pedig Remo segítette hozzá. Mindketten büszkék, erősek, hűségesek a családjukhoz, így az ellenségeskedés elkerülhetetlen, de az egymás iránti vonzalmuknak nem sokáig tudnak ellenállni. Tökéletes páros, akiknek az a sorsuk, hogy együtt legyenek.
Hatalmas kedvencet avattam ♥️

_Eriii>!
Cora Reilly: Twisted Pride

“Whatever’s in there, it’s yours. Whatever love I’m capable of, it’s yours too.”
A szívem ezerrel verdes.
Remo Remo Remo! Te elmebeteg szörnyeteg. Ez a rész volt szerintem a legbrutálisabb. A Falcone férfiak rengeteg szenvedésen mentek keresztül. Már Nino könyvében is amikor olvastam a múltbeli cselekményeket rendesen fájt a szívem értük. Nem csodálkozom, hogy Remo ilyen szörnyeteg lett, viszont neki is volt szíve, csupán elrejtve. Nagyon nagyon jó volt ez a rész. Tiszta ideg voltam. Egy párszor szívinfarktus közeli állapotban voltam. Egyik legjobb legösszetettebb maffias sorozat amit olvastam. Minden benne van. A maffia cselekmény nagyon borzalmas de hihetően megírva. A romantikus részek nincsenek túl tolva egyszerűen tökéletes. Ajánlom nagyon.

Viviana97>!
Cora Reilly: Twisted Pride

Az előző könyvet is imádtam és ezzel is ugyanúgy érzek. Az öt csillag nem elég erre a könyvre. Annyira jó volt olvasni, annyira nem szívesen tettem félre, mert tudni akartam, mi fog történni. Kész érzelmi hullámvasút volt. Izgultam a szereplőkért, aggódtam értük.
Az előző részben már felkeltette a figyelmem Remo, a kegyetlen és félelmetes kisugárzása ellenére volt benne valami titokzatos, ami miatt nem tudok róla rosszat mondani. Ahogy Nino, úgy Remo is kedvenc szereplőm lett, teljesen odáig vagyok a Falcone testvérekért. Cora nem is alkothatott volna jobb karaktereket.
Nagyon kíváncsi voltam, hogy ki lesz az, aki térdre kényszeríti Remot. Azt hiszem, Serafina méltó párja lett, nagyon megkedveltem őt, tetszett a stílusa, a bátorsága, meg úgy az egész lénye olyan tekintélyt parancsoló volt. Nem az az ártatlan kislány volt, amit elvártak tőle, hogy legyen. Egy igazi nő, akit nem lehet kalitkába zárni.
Az egész cselekmény nagyon élvezhető, kezdve az elejétől. Annyira őrült ötlet volt elrabolni Serafinát az esküvője napján, de mégis zseniális. Tudom, kész összevisszaság, amit írtam, de képtelen vagyok normálisan megfogalmazni, hogy mi is fogott meg igazán ebben az egész sorozatban. Imádom és kész, legszívesebben újraolvasnám ez előzőt és ezt a részt is.

Nagyon ajánlom a dark-romance műfaj kedvelőinek.

Black_widow>!

spoiler

Amikor azt hiszed kiismerted már annyira az írónő stílusát, hogy bele esel abba a hibába, hogy azt hiszed már nem tud újat mutatni neked. Hát igen, hiba volt! A Born In Blood Mafia Chronicles után azt gondoltam ugyan azokat a történéseket olvasom majd újra, csak ezúttal más szereplőkkel, Hatalmasabbat nem is tévedhettem volna. Remo-ra már azóta kíváncsi voltam, hogy spoiler. Ami nagyon tetszett, hogy a maga kicsit elmebeteg módjára sokkal több utat adott az érzelmei kimutatásának, nem úgy mint a maffia családok többi alfahímjei. Serafina hivatalosan is a legtökösebb maffia spoiler. Intelligens, nem fél cselekedni, ami a szívén az a száján és bizony nem hajol meg senki előtt sem.
Elképesztő volt figyelemmel követni, ahogyan értelem és érzelem találkoznak és őrült csatát vívnak, egyikük sem győzhet … vagy mégis? Annyi mindent kaptam a történettől, hogy még mindig kicsit sokkban vagyok, és még nagyon sokáig fog a gondolataimban járni Fina és Remo története.

Anne1221 I>!
Cora Reilly: Twisted Pride

„His dark eyes said what I'd known all along.
He possessed me. He own me.
I was the queen.
He was the king.
Checkmate”

Fordítás: spoiler

Elsőkörben megjegyezném, hogy magamhoz képes, (és főleg ahhoz viszonyítva, hogy angolul olvastam), nagyon-nagyon gyorsan lepörgettem az egész sorozatot. Azért ez sok mindent elmond róla. :)
De a lényeg:
Remo.
Alaposan felültetett a hullámvasútra. Nino könyvében – annak ellenére, hogy Remo a Camorra Capoja, abszolút pozitív jellemvonásokat mutatott. spoiler , így lelkesen álltam neki a történetének.
Aztán jött a feketeleves, a kibontakozó szinte őrület, ahogy agresszíven harcolt egy célért, amit márcsak ő látott. De valahogy sosem veszett el teljesen. Mindig ott volt a történet alatt bennem, hogy biztosan nem csak ez a sötétség Remo, talán… Mindig amikor pont lemondtam volna róla, tett valamit, amitől újra reménykedtem, hogy ott van az a fény, csak felszínre kell jönnie.
A legvégén azonban nyert, vagy legalábbis én ott mattot kaptam, amikor spoiler

És el sem tudom mondani, hogy milyen jó dolog egy normális női karakterről olvasni! Kifejezetten szimpatikus volt Serafina, hogy végig erős maradt, annak ellenére is amin keresztül kellett mennie.
„So I'm at the mercy of a man who hates women.”
„He hates weakness. But you are strong Serafina”
Fordítás: spoiler

Nagyon tetszett, ahogy az írónő felépítette a „világot”. Az előző sorozatban (Born in Blood Mafia Chronicles) megismertük "New York-i Famiglia-t, Lucaékat, utána Chicagot, Dantét és az Outfitjét, most pedig a Vegas-i Camorrát, ahogy űzik a sakkjátszmáikat, amit egymással, egymás ellen játszanak, véresen, kegyetlenül.
Ha azt mondom, hogy a könyv nem mentes az erőszaktól, akkor alaposan alálövök az igazságnak, mert néhol kifejezetten brutális. Minden MadeMen megérdemelten kapja a szörnyeteg jelzőt, csak az a kicsi, nehezen meglelhető „fény” van bennük, amit csupán kevesekkel osztanak meg.

Tamlilla>!

Na jó, döntetlen!
Nem tudom Lucáékat letaszítani a trónról, de meg kell, hogy osszák Rémoékkal, nincs mese.
A műfajában, számomra tökéletes.
Az iker szál nagyon sokat dobott a dolgon spoiler, és jó volt újra találkozni Fabioval. Sokkal szimpatikusabb volt, mint az előző részekben, én nem voltam oda érte korábban.
Örülök, hogy a vége sem volt összecsapva, és az egész olyan kerek lett.
Nagyon tetszett!

felícia97>!
Cora Reilly: Twisted Pride

Igen! Tudtam! Annyira tudtam,hogy ez a rész mindent vinni fog és most sem csaptak be a megérzéseim.Az eddigi részeket is imádtam,de Remo könyvével egy újabb szintet lépett meg Cora,és nem győztem ámulni mennyire nagyszerűre és ütősre sikerült ez a jelenlegi utolsó rész.Még mindig nem tértem magamhoz.Rohadt jó volt ezen nincs mit szépíteni. :D És megint ott tartok hogy nem tudom mit írhatnék mikor csak úgy szárnyalnak a gondolataim de egy értelmes sincs közöttük. :) Azt hiszem a fülszövegek után ezt a részt vártam a legjobban és nem is kellett csalódnom legnagyobb örömömre.Remo Falcone-t a valaha volt legkegyetlenebb és legkeménykezűbb maffiózóként tartják számon Vegas utcáin miután átvette a hatalmat rettegett és brutális apja bukása után.Capo-ként Remo nem ismer határokat hogy bizonyítsa az erejét és megvédje az örökségét, és a testvéreit.Az évekig tartó szenvedésnek és a bujkálásnak amire a fivéreivel kényszerült elvetemült családja miatt végre vége,és Remo mindennél elszántabb hogy a világnak is megmutassa mi jár azoknak akik keresztezik a Falcone testvérek útját…Brutális természetét és kontrollálhatatlan dühkitöréseit rettegik az emberek akárcsak a nevét,ő pedig egy újabb őrült és elvetemült elhatározásával kész térdre kényszeríteni Chicago-t akik szembe mertek szállni vele.Elrabolni a Chicago-i főnök unokahúgát egyenesen az esküvője napján nem csak őrültség hanem szentségtörés is ami új szintre emeli a háborút a két város között,Remo-t viszont semmi sem tarthatja vissza hogy megtörje Serafina családját és mindenekelőtt magát Serafina-t.Csakhogy alábecsüli a lányt mert a kontrollált jégkirálynő felszín alatt Serafina nem az a törékeny és irányítható nő akinek az egész világ látja.Eszében sincs behódolni Remo-nak,még kevésbé hagyni hogy a férfi megtörje,mikor a családja és a jövője a tét.Remo -nak pedig hosszú évek óta először szembe kell néznie a ténnyel,hogy talán ezúttal nem csak Serafina lesz az,aki térdre kényszerül ,hanem ő maga is elvesztheti ezt az őrült játszmát….Mit is mondhatnék? Egy ilyen felvezetés után nem is vártam mást mint csupa izgalmat mind a cselekményt mind az érzelmi szálat tekintve,és nem is totojázunk hanem már az elején belecsapunk a közepébe,aminek köszönhetően nem is tudtam letenni a könyvet.Remo igazi elmebeteg és aljas figura aki tényleg nem riad vissza semmitől,és a karaktere igazi kiszámíthatatlan adrenalin bomba volt.Elképzelni sem tudtam mit tud kihozni az írónő ebből a kapcsolatból Serafina és Remo között,ami sokáig csak a gyűlöletből és a vágyból táplálkozik,és amit a bosszú és másik fél legyőzése éltet,mégis akárcsak Nino és Kiara esetében itt is valami elképesztőt sikerült alkotni.Fokozatosan léptük meg a szinteket amíg eljutottunk a végkifejletig és ez így volt tökéletes és meggyőző.Remo-t nem egy tetténél és bántó szavánál megvetettem mert igazi rohadékként viselkedett,de azt el kell ismernem hogy talán az egyik legütősebb és összetettebb férfi karakter lett akit Cora megalkotott.Az előző részekben már elkezdtük megismerni az emberi arcát,ami néha felszínre került,de igazán csak itt az ő kötetében,annak is inkább a második felében ismerjük meg az embert a szörny mögött.Idő kellett mire minden szempontból megbékéltem vele,de a végére valóban megszerettem,látva hogy mire képes azokért akiket a sötét és fekete szívével szeret.Serafina legalább annyira nagyszerű női szereplőnek bizonyult mint Kiara.Szerető,talpraesett,igazi harcos és kemény nő aki nem törik meg egykönnyen.Megszenvedi mindazt amin keresztül megy,mégis a legnehezebb számára áruló szíve vágyát elfogadni,ami a családja ellenében is őrült fogvatartójáért dobog.Szomorú voltam,hogy ilyen helyzetbe került a férfiak értelmetlen, hatalomért folytatott harcában és végül döntenie kell mit választ.Serafina nehéz utat jár be,de végig megmarad annak a szimpatikus és szerethető hősnőnek akiként megismerjük.Igazi robbanó párost alkottak Remo-val,amit nem lehetett figyelmen kívül hagyni csak imádni a keserű és felemelő pillanataival együtt.A sztori a feléig sodró lendülettel halad,aztán ott jött egy fordulat amit nem tudtam hogy fogunk megoldani,de a titkok és az izgalmak fokozódnak,én pedig büszke voltam magamra hogy már előbb rájöttem hogy mi lesz az a dolog ami a végső mozgatórugó lesz a későbbiekben a történet szempontjából. :) spoiler újabb réteget adott hozzá mind a történethez mind a sorozathoz.Imádtam őket mert fényt hoztak egy sötét és áthidalhatatlan helyzetbe. Remo ekkora már nem teljesen az aki eddig volt,de az események ezen fordulata mindent megváltoztat számára,és talán ez az a pont amikortól képes az olvasó is egy egészen más szemmel látni őt.Szívmelengetőek voltak a közös jelenetek,pláne ha még Remo őrült családja is bekapcsolódott a buliba. :) Savio és Adamo a testvérek közül eddig csak kevés figyelmet kapott,de ők is formálták a történetet,és azt mondhatom kíváncsian várom hogy majd egyszer az ő részeiket is olvashassam.Különösen hogy a háború a városok között nem ért véget,és bár jelenleg New York a háttérben maradt, a három maffiózó család ingatag talajon egyensúlyozik egymással.Elképzelni se tudom hogy mi hozhat befejezést ennek az elfajult gyűlölködésnek a végére…Csak bízom benne hogy Cora-nak van valami frappáns ötlete. :) Amit még mindenképpen meg kell említenem az Serafina és az ikertestvére Sam kapcsolata.Kiemelkedő szerepet játszott a könyv folyamán és örömmel töltött el látni egy ilyen szoros és szeretettel teli testvéri köteléket ebben a világban.Igazi kincs volt még ha Sam Made Man lévén tett is olyan dolgokat amik nem tetszettek,főleg a végén zártam igazán a szívembe,mikor képes volt haragját és a csalódottságát félretéve megtenni a húgáért azt amit.És ami az i-re feltette a pontot ezek mellett az az hogy végre az a görény Rocco Scuderi is megkapja amit érdemelt.Igazi megkönnyebbülés volt.Ezek után úgy hiszem nem is mondhatok mást mint hogy imádtam ennek a sorozatnak minden percét,főleg hogy részről részre ütősebb lett ,a Twisted Pride pedig megkoronázta az eddigieket.Felejthetetlen élmény volt! :)

Nixii P>!

“Shh, Angel. I’ll be gentle.”

Kapcsolódó szócikkek: Remo Falcone
Nixii P>!

“My family and fiancé will tear down Las Vegas if you hurt me.”
“Oh, I hope they do, so I can bathe in their blood,” I said.

Nixii P>!

“I like seeing my mark on you.”

Kapcsolódó szócikkek: Remo Falcone
Nixii P>!

“You Falcones are all monsters.”
I leaned down, breathing in her scent.
“My father was a monster. I’m worse.”

Nixii P>!

“I enjoy hurting people, but not you, never you.”

Nixii P>!

He possessed me. He owned me.
I was the queen.
He was the king.

Nixii P>!

Serafina was everything I’d hoped for and so much more. A queen in my game of chess, indeed.

Nixii P>!

“Have you let anyone touch what’s mine?”

Nixii P>!

“This is close to perfection,” I said, indicating the people gathered around us. “Everyone who matters is here.”
And I’d fucking protect them all with my life.

The Camorra Chronicles sorozat · Összehasonlítás