Twisted ​Loyalties (The Camorra Chronicles 1.) 18 csillagozás

Cora Reilly: Twisted Loyalties Cora Reilly: Twisted Loyalties

Fabiano was raised to follow in his father’s footsteps as Consigliere of the Chicago Outfit – until the man abandons him. Left to fend for himself, Fabiano is forced to fight for a place in the mafia world. As a ruthless street fighter, he quickly earns his place as the new Enforcer of the Las Vegas Camorra – a man to fear.

Leona wants to build a decent life for herself, away from her drug-addicted mother. But soon she catches the attention of a dangerous man – Fabiano Scuderi. Staying out of trouble and living a normal life are near impossible with a man like him.
Leona knows she needs to avoid Fabiano, but men like him aren’t easy to shake off. They always get what they want.

Fabiano cares about only one thing: the Camorra.
But his attraction to Leona soon puts his unwavering loyalty to the test. Is Leona worth risking everything he’s fought for, and ultimately his life?

ASIN: B07RH4PYGB · Felolvasta: Nicole Blessing
CreateSpace, Washington, 2018
342 oldal · ASIN: B07GTH54TX
330 oldal · ASIN: B07GTH54TX

csillagka P>!
Cora Reilly: Twisted Loyalties

Ami Las Vegasban történik az Las Vegasban is marad, az az ha már megérkeztél, esélyed sincs elmenekülni. Ebben a részben, volt pár nagyon meredek gondolat, kemény következmény, Cora a legkisebb mértékben sem cukisodik el. Nagyon szeretem ezeket a kicsit piszkos könyveket, Fabi és Leona kapcsolatát nem a földön döntötték el, meglátni, megszerezni, birtokolni, egy pillanat alatt minden eldőlt, utána már csak az események után futunk.
Izgalmas, érdekes, egyedi könyv, még a sorozatból is kiemelkedik, a Falcone bratyókat még nem tudom hova tenni, túl sokan vannak, idő kell a kapcsolatépítéshez. Folytatom (pedig már nem akartam)

_Eriii P>!
Cora Reilly: Twisted Loyalties

Szerintem Cora Reilly perverz örömét leli abban, hogy szűz lányokat verésztet ki nagyon gonosz és nagyon sötét alfákkal. Öröm volt olvasni Fábiánó könyvét. Teljesen át formálódott apja tettei és húgai által. Nagyon kemény gyerekkoron ment keresztül ami a Vegasi maffia karjaiba taszította. Számomra ez is öt csillag.

felícia97>!
Cora Reilly: Twisted Loyalties

Hú ha hát nem is tudom hol kezdjem így hirtelen. Elég sok minden kavarog bennem most így olvasás után,ami kicsit megnehezíti a vélemény alkotást de azért megpróbálkozok vele. :D A legelső amit le kell szögeznem az az hogy abszolút kellemes meglepetés volt Fabiano története.Na nem mint ha azt gondoltam volna egy percig is hogy nem lesz jó,viszont az alap sorozat óta megismertünk új szereplőket,akik elkezdték jobban izgatni a fantáziámat és Fabiano kicsit hátrébb csúszott az érdeklődésem középpontjából.Éppen ezért lepett meg annyira,hogy ilyen mértékben megfogott mind a karaktere mind pedig a cselekmény amit az írónő köré szőtt.Fabiano-t még egészen aprócska fiúként ismertük meg a sorozat kezdetén,aki bár mindig a háttérben maradt,de azért fontos részét képezte a Scuderi lányok életének.Az évek azonban nem kímélik Fabiano-t sem ,és végül a nővérei által generált események nem várt és kegyetlen töréspontot hoznak az életébe.A szerető és nyitott kisfiú nincs többé,mert a helyét átveszi az a sötét,kemény és bosszúvágyó férfi amivé az életben maradásért folyó küzdelem formálta.Fabiano-nak nem marad semmije az életén és az elszántságán kívül,egészen addig míg a feltörekvő és kegyetlen leendő Capo Remo Falcone fel nem karolja.Onnantól fogva Fabiano egyedül a Camorra-nak él,és megbecsült helyet szerez magának Remo jobb kezeként.Csakhogy a dolgok nem várt fordulatot vesznek mikor Fabiano egy nap megismerkedik Leona Hall-al.Leona-nak egy drogos anya és szerencsejáték függő apa lányaként nincs kilátása jobb életre:egyik napról a másikra él, és a remény az egyetlen társa mikor Vegas-ba érkezik hogy szerencsét próbáljon egy új helyen.Ártatlan és romlatlan személyisége viszont veszélyt jelent számára a bűn városában,különösen hogy olyan érzéseket kezd ébreszteni Fabiano-ban,amikről ő már úgy hitte képtelen rá… A növekvő vonzalom kettejük között azonban nem marad észrevétlen,és a kialakuló helyzet mindkettőjük életére fenyegetést jelent.Cora ismét hozta a szokásos formáját,és oda tette magát a The Camorra Chronicles nyitó kötetében.Én pedig túlzás nélkül állíthatom,hogy nagyon tetszett a történet.Kellően izgalmas és sötét ugyanakkor érzelmes is volt,de csak a megszokott mértékben.Sosem túl nyálas vagy hihetetlen és pont ezért imádom a Cora könyveit,mert bár a kemény maffiózók is szerelembe esnek,de a személyiségük nem változik meg.Így volt ez Fabiano-val is.Egyszerre szerettem a sötét és zárkózott oldalát is hiszen megértettem miért vált ilyenné,ugyanakkor nagyon is látszott hogy a szerető,emberséges oldala sem veszett el teljesen,bármin is ment keresztül.A nővéreivel való szoros kapcsolata nem múlt el nyomtalanul,és ez megnyilvánult abban ahogy Leona-val törődött.Szomorúvá tett az ahogy most Fabi a testvéreihez viszonyul és nehéz szívvel olvastam azt a jelenetet Aria-val.Remélem hogy van még a továbbiakban esély arra hogy rendezzék a dolgokat.Tetszett az is hogy Fabiano-nak minden sötét vonása ellenére is volt egy humoros oldala, hogy hű az elveihez nem számít mi a tét, a leginkább viszont az ahogy Leona-hoz viszonyult,és hogy mennyi mindent megtett a lányért.Egyértelműen ő volt a fénypont számomra a könyvben.Ugyanakkor Leona is szerethető hősnő volt,bizakodó és törődő függetlenül attól milyen körülmények között nőtt fel.Igaz néha borzasztóan naiv volt.A könyv második felében több jelenet is volt ahol megráztam volna hogy ne legyen ilyen hülye,mert csak nagyobb bajba keveri magukat,de hát hol lett volna az izgalom ha mindent úgy csinál ahogy kell? :D Összességében azonban kedveltem,és szimpatikus volt a jólelkűsége és az ahogy próbált kiállni magáért,úgyhogy elnéztem a hibáit,főleg mivel kívülállóként nem igazán volt rálátása a maffia világára és eltartott egy darabig mire felismeri pontosan mibe is keveredett.Aranyos és szerethető párost alkottak Fabiano-val,szerettem olvasni a közös jeleneteiket,és nem mellesleg remekül működött a kémia is közöttük,amit a lassú kibontakozás is fokozott.Öröm volt olvasni,hogy a testvérei után végre ő is révbe ért.A Falcone testvérekre még mindig keresem a megfelelő szót amivel leírhatnám őket,de a crazy as f*ck kifejezés rendkívül közel jár hozzá. :D Kegyetlenek és nem ismernek kegyelmet,különösen Remo és Nino,úgyhogy borzasztóan kíváncsi vagyok az írónő végül mit tud kihozni az ő történetükből.Alig várom hogy folytathassam főleg az utolsó néhány fejezet után.Az a durva küzdelem Remo és Fabiano között a könyv végén feltolta az adrenalin szintem rendesen.Idegtépő volt hogy szinte az utolsó oldalakig elhúzódott Fabiano és Leona helyzetének rendeződése,de micsoda összecsapás volt az kérem!Ezek után pedig jöhet is Nino könyve. :)

hiviki P>!
Cora Reilly: Twisted Loyalties

Az elején nehezen tudtam elvonatkoztatni attól a Fabianotól, akit az előző könyvekben gyerekként megismertünk, de persze ez a végére megváltozott. Érdekes volt egy kívülálló női szemszöget is látni, aki nem ismeri a maffia családokat.

beka98>!

„Don't worry. I'm good at staying out of trouble.” I'd had years of practice. With a methaddicted mother who sold anything, even her body, for her next fix, you had to learn to duck your head and mind your own business.
„Sometimes trouble finds you. It happens around here more often than you'd believe.”

beka98>!

I'd learned that asking too many questions often led to unpleasant answers.

beka98>!

„Sometimes the future we thought we wanted isn't the future we need.”

beka98>!

„This once. Only this once,” I said in a low voice. „Never raise your hand against me again.”
She glared at me with tearfilled eyes. „I hate you.”
Those words weren't news to me but coming from her…
„I can deal with hate. Sex is so much better when there's hate involved.”

beka98>!

„Love only gets you killed. That's what my father said. I suppose he got that one thing right.”

The Camorra Chronicles sorozat · Összehasonlítás