Bound ​by Vengeance (Born in Blood Mafia Chronicles 5.) 77 csillagozás

Cora Reilly: Bound by Vengeance Cora Reilly: Bound by Vengeance

Growl
He’d never had something to himself, never even dared to dream about owning something so precious. He was the unwanted bastard son who’d always had to content himself with the leftovers of others. And now they’d given him what only a few weeks ago had been out of his reach, someone he wasn’t even allowed to admire from afar, one of their most prized possessions. Thrown at his feet because he was who he was, because they were certain he would break her. He was her punishment, a fate worse than death, a way to deliver the ultimate punishment to her father who had displeased them so greatly.

Cara
She had always been the good girl. It didn’t protect her.
She didn’t know his real name. People called him Growl to his face, and the Bastard behind his back. Both were names he couldn’t possibly have chosen for himself. His eyes were empty, a mirror to throw back her own fear at her. He was a brutal hand of the Las Vegas Camorra.
And now she was at his mercy.

208 oldal · ASIN: B01LX9ZNGY
258 oldal · ASIN: B01LX9ZNGY

Luca Vitiello · Matteo Vitiello · Aria Scuderi · Cara · Growl

Nixii P>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

”- You are worth more than anything I’ve ever owned or will ever own.”

Fordulatos és izgalmas rész volt, nem csalódtam most sem. Bár úgy érzem jelenleg, hogy nem is tudnék csalódni az írónőben. Fantasztikusan ír és szinte teljesen elvarázsol a világ, amit elénk tár. Az elején nem értettem, hogy miért kerültünk Las Vegas-ba, hirtelen nagyon zavaró lett ez az éles váltás, hiányzott a new york-i famiglia, a Vitiello család. Ahogy haladtam előre, úgy lett egyre tisztább a kép, kezdtek összeérni a szálak és megértettem a miérteket.

Cara számomra nem lett olyan szimpatikus, mint a többi lány az előző kötetekben, mégis a végén megkedveltem, mikor végre felvállalta az érzéseit és lerázta a láncait, ami miatt nem merte őszintén kimondani a gondolatait. Growl karaktere viszont teljesen összetörte a szívem. Egy sebzett, megtört lélek volt, aki szörnyetegnek tituláltak, majd pedig azzá is vált. Kőszívű, félelmetes, megingathatatlan harcos ő, legbelül mégis tele van félelemmel. Azt gondolja, hogy értéktelen, nem érdemel meg semmit és senkit. Csak ő van a világ ellen, csak ő és a kutyái, akiket megmentett a szörnyű haláltól. Kusza történet a szerelemről, a tiltott dolgokról és a bosszúról.

A vége nagyon izgalmas volt, pláne mikor megjelent Luca és a többiek. Érdekfeszítő végkifejlet, kíváncsian várom, hogy mi lesz a későbbiekben, remélem, hogy Growl szerves része marad majd a Famigliának és a folytatásokban találkozom még vele.

csillagka>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Cora végre bemutatta a harmadik családot, kemény kéz, erős kezdet. Growl pont olyan elveszett lélek akikhez mindig ösztönösen vonzódom, Cara sokkal felnőttebb és a körülményeket figyelembe véve még vérengzőbb természet is mint a hűbérura, nagyon jó páros alkottak, sokat kellett csiszolódni, de van olyan kapcsolat amiért megéri.
A sorozat most áthelyeződik Vegasba, Growl szépen megkeverte a szálakat, és helyet vágott a későbbi szereplőknek. Jó volt, folytatom.

_Eriii>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Először nem tudtam, hova tenni ezt a részt, mert azelőtt egyik könyvében sem olvastam Growlrol és Cararol. Meg csodálkoztam is hogy most miért ugrottunk Vegasba, de ahogy jobban bele merültem a történetében úgy nyert minden értelmet. Nagyon nagyon jó volt. Egy picit sötétebb, mocskosabb, tele érzelmekkel, fájdalommal és akcióval. Nem tudok betelni ezzel a sorozattal.

kocybaba P>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Tologattam ezt a részt, nem nagyon akaródzott hozzáfognom, mert nem értettem, hogy jön ide, miért kapunk teljesen új szereplőket, és mert nem vágytam elszakadni a New Yorktól a kedvenceimtől. Persze meg van erre a magyarázat, amit Cara és Growl, az ártatlan hercegnő és a véres kezű, érzelemhiányos szörnyeteg klasszikus maffia szerepleosztásos, egymásra találós története fed fel. Jól illeszkedtek és voltak alakítva történések, imádtam a kutyákat benne, viszont maximálisan nem rántottak magukkal és egy összekötő kötetetnél nem tudott több lenni.

Cora Reilly: Bound by Vengeance

Nem tagadhatom le, hogy számomra ez a rész most kicsit más volt mint az eddigiek, és gyengébbnek is éreztem valamivel. Nem csak azért mert kiléptünk a megszokott Chicagoi és New Yorki maffia, valamint az alapszereplők köréből, hanem mert a sorozat folyamán most először nem éreztem a kémiát a főszereplő páros között, valamint most először nem tudtam hozzájuk túl közel kerülni. Rövidnek találtam a történetüket. off Kicsit furcsa is, hogy hogyan “került” ez ide a közepére, de majd biztos megértem később.
Mindenesetre megvolt benne az, amiért szeretem ezt a sorozatot, sőt talán ez a rész még kicsit sötétebb és fájdalmasabb is lett.
Growlt érzelmileg teljes mértékben megnyomorították. Éppen ezért tökéletes bérgyilkos. Hideg és könyörtelen.
Cara a maffiacsaládok lányaira jellemző védelemben és burokban nevelkedett. Az élete egy pillanat alatt hullik darabokra és kerül Growl kezébe.
Aztán ahogy ez lenni szokott, az ártatlan “kislány” megszelídíti az oroszlánt. Jó párost alkottak, csak keveset kaptam belőlük.

Tamlilla>!

♥♥♥
Egyszerűen imádtam!
Egyértelműen kedvenc lett! :)

felícia97>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Ismét egy szuper könyv Cora Reilly-től.De ez nem is meglepő hiszen a Born in blood mafia sorozat korábbi részeit is nagyon szerettem,így biztos voltam benne hogy a jelenlegi utolsó kötet sem fog csalódást okozni.És természetesen nem is csalódtam.A hosszas kihagyás után pedig még inkább jól esett visszatérni a Cora által megalkotott maffia világába,mert hiába ez az ötödik rész egyáltalán nem laposodott el a történet hiszen mindig vannak újabb fordulatok amikre az ember nem számít,éppen ezért nem is unatkoztam.Először nem igazán értettem hogy a Bound by Vengeance hogyan kapcsolódik az eddigi részekhez,de aztán apránként értelmet nyert minden.Az eddigiektől eltérően a történet most Las Vegasban játszódik,ahol megismerjük Cara-t és családját akik a Camorra kötelékében élnek,a lány apjának egy rossz döntése viszont az egész családot veszélybe sodorja,Cara-t pedig a főnök legveszélyesebb és legfélelmetesebb bérgyilkosa kapja meg ajándékként.Growl nevének említése is félelmet kelt az emberekben hát még a megjelenése, Cara viszont teljesen ennek a férfinak az irgalmára van utalva….Az ideje pedig vészesen fogy ahhoz hogy kiutat találhasson ebből a helyzetből az édesanyja és a húga számára,legfőképpen azonban saját magának. Egy ilyen izgi cselekmény után nem is kérdés hogy mennyire tetszett a történet.A hangsúly értelemszerűen Cara sorsának alakulásán van és nem a Camorra megismerésén,így aki durva véres leszámolásokra számít az csalódni fog,mert a sztori nem erre fókuszál elsősorban,de azért persze a kemény jeleneteket se kell hiányolni;főleg a sztori elején és végén kapunk belőle.Számomra egyáltalán nem volt unalmas csak úgy faltam a lapokat,és kimondottan élveztem hogy a sztori nagy része Cara és Growl kapcsolatának alakulásával foglalkozik.Cara nagyon szimpatikus hősnő:nem nyavalyog feleslegesen,képes kiállni magáért még ha ebben a világban ez a férfiak szemében nem is számít sokat,ugyanakkor pedig pontosan tudta hogy mikor kell háttérbe vonulni ahhoz hogy elérje a céljait.Tetszett ahogy lassan,lépésről lépésre megismeri Growl-t,és levetkőzi az előítéleteit vele kapcsolatban.Apránként kúszik be a a férfi lelkébe,hogy képes legyen rávenni arra hogy segítsen neki,közben pedig nem is sejti hogy ő maga is a szívébe zárja a férfit. Growl már kicsit nehezebb dió volt,de abszolút megértettem h miért lett ilyen zárkózott és kemény.Felfoghatatlan mindaz amin ő keresztül ment.Ugyanakkor az emberség csíráját nem sikerült kioltani belőle ami megmutatkozott abban ahogy a kutyáival bánt,és abban is ahogy Cara-hoz viszonyult.Jó volt látni hogy nyílik meg aránként a lánynak.Egy szó mint száz szerettem kettejük párosát,és nem maradnak el a sorozat korábbi szereplőitől.Szerettem olvasni is mert Cora olyan egyszerűen és letisztultan ír,hogy gyakorlatilag nem is kellett szótáraznom és olyan gyorsan is haladtam vele mint ha az anyanyelvem olvastam volna.Ezek után alig várom Fabiano részét. *-* Cora pedig végérvényesen mehet a kedvenc íróim közé. :)

Angieolvas>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Ez igen! Annyira mocskos és sötét lett ez a rész. Growl egy szörnyetegnek van bemutatva, de azok a kis apróságok amiket megtesz mindennap a lányért, annyira imádnivaló. Szépség és a Szörnyeteg érzés.
Rohadt jó lett a könyv. Végén, ahogy Lucáekat belefűzték lett még jobb.

Black_widow>!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Hol is kezdjem! Kicsit furcsa volt elszakadni New York és Chicago köreitől. Las Vegas számomra kicsit más légkört hozott magával, viszont ha valamiben, akkor brutalitásában osztozik a másik két várossal. Cara és Growl párosa kicsit Jane és Tarzan párosát juttatja eszembe. Cara jött, látott és megszelídítette a mindenki által rettegett szörnyeteget. Growl számára idegen szinte minden emberi érzelem, néha meg sem tudja őket fogalmazni, csak érzi, hogy valami nincs rendben. Az, hogy az ő részeit egyes szám harmadik személyben meséli el az írónő is még inkább hozzátett ahhoz, hogy egy kis na jó marhára nem kicsi érzelmi „vademberként” tekintsek rá. Mindenáron gondoskodni akart Cara-ról a maga tudatlan módján, szükségének érezte, hogy az élete árán is megvédje és becsülje. Ezeket a kísérletei spoiler olyanok voltak, mint egy kisbaba első, kicsit bizonytalan, botladozó lépései. Számomra eddig ő volt az, aki jellembelileg a legtöbbet fejlődött a főszereplők közül.
Cara tipikusan a jólnevelt, szabálykövető kislány mintapéldánya lehetne. Mint persze oly sok szereplőnél nála is csupán állarc. Tudja, hogy nem szabadna meglépnie bizonyos dolgokat, de amint eltűnik az anyja a látóköréből és még ha olykor érez is bűntudatot, akkor is inkább az élvezetek mellett dönt. nagyon helyes kislány, én is ezt tettem volna Szeretnék még olvasni róluk, mert bár felkeltették az érdeklődésemet, ez a könyv számomra rövid volt ahhoz, hogy a szívemhez nőjenek.
Hiányoltam Luca-ákat és tűkön ülve vártam mikor, hogyan, milyen körülmények között bukkannak majd fel és természetesen most sem kellett csalódnom. Az írónő ezt is, mint sok minden mást is zseniálisan megoldotta.
A vége felé már kezdett az agyvérzés kapkodni, hogy nem derül ki mi is Growl igazi neve. Szerencsére az utolsó oldal kárpótolt. spoiler

Bookaholic77 >!
Cora Reilly: Bound by Vengeance

Growl és Cara sötét és szenvedélyes története, ami valóban a maffiában született. Hiszen Cara-t másnak szánta az apja, aki miatt végül Morgó kezébe került a lány sorsa. off, de ennek ellenére tetszett. Szerettem olvasni, ahogy a lány, mint egy hagyma, minden egyes rétegét lebontotta Morgó falait. Aranyosak voltak, nem beszélve a kutyákról!!

Aninaa P>!

I shall bathe in the blood of my enemies and feast on their fear.

Nixii P>!

“So I can leave if I want to?”
Growl’s amber eyes pierced me to the core. “You can try,” he rumbled. “But I will find you no matter where you go. I will follow you to the end of the world.”
“How romantic,” I whispered with false bravado.
“You are mine.”

Aninaa P>!

-But I’m not as valuable as that piece around your wrist.
-You are worth more than anything I’ve ever owned or will ever own.

Aninaa P>!

He often wished he’d never had her in the first place because it was easier to live without something you’ve never had, because you didn’t know what you were missing, but once you’ve had something it was difficult giving it up.

lovEVly>!

He was a hunter, and she the prey. The end was inevitable.

Chapter 7

lovEVly>!

”It's never too late to change and to make up for your mistakes."

Chapter 14

Kapcsolódó szócikkek: Cara
lovEVly>!

”Just because someone isn't alone doesn't mean they aren't lonely," I said quietly.

Chapter 17

Kapcsolódó szócikkek: Cara
Aninaa P>!

How could you lose yourself if you never had the chance to find yourself?

Aninaa P>!

When he turned around, I could read the inked text over his breast for the first time. So far I’d always been too busy with other things. The huge black letters read “I shall bathe in the blood of my enemies and feast on their fear.”

Aninaa P>!

It wasn’t surprising that so many people in our circles were alcoholics. This life could often only be tolerated drunk.

Born in Blood Mafia Chronicles sorozat · Összehasonlítás