Bound ​By Temptation (Born in Blood Mafia Chronicles 4.) 94 csillagozás

Cora Reilly: Bound By Temptation Cora Reilly: Bound By Temptation Cora Reilly: Bound By Temptation

Liliana Scuderi has been in love with Romero from the moment she first saw him. After her sisters were married off for tactical reasons, she hopes she might be allowed to choose a husband for herself, but when her father promises her to a man more than twice her age that hope is crushed. No begging can make him change his mind.

Romero has always ignored Lily’s flirting. Her age and status made her off-limits but even someone as dutiful as him has only so much control. Wanting her when she’s supposed to marry another man could mean war between New York and the Chicago Outfit, and Romero has always put the Cosa Nostra first.

Lily suspects her sisters and Romero would risk everything for her, but is her happiness worth that much? Is love worth a war between the Cosa Nostra and the Outfit?

260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9798621388263 · ASIN: B085HGSHS2
230 oldal · ASIN: B00WRLKJOC

Luca Vitiello · Aria Scuderi · Gianna Scuderi · Liliana Scuderi · Romero · Fabio Scuderi

Nixii P>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

”I’ll keep the nightmares away.”

Fogalmam sem volt, hogy mit tartogat számomra majd Liliana és Romero része, de az tuti, hogy erre nem számítottam. Furcsa izgalom járt át, miközben olvastam, egyszerre féltem és aggódtam amiatt, hogy lelepleződnek, ugyanakkor örültem Lily és Romero bátorságának, amiért ebben az őrült világban azt mondták, hogy nem, és a saját szívükre hallgattak. Ostobának gondoltam Lily-t, gyerekesnek, de el kellett ismernem, hogy tényleg felnőtt, megváltozott, mássá vált. Célja lett, amiért foggal-körömmel küzdeni akart, boldog szeretett volna lenni. Akkor nőtt fel igazán a szememben, amikor ezt a boldogságot is sutba vágta volna, csak azért, hogy a számára fontos emberek biztonságban legyenek, az önfeláldozása, ahogy megadta magát az apja akaratának csomót okozott a gyomromban. Magamban szurkoltam, hogy tegyen valamit, bármit

Bár szerettem Romero-t, mégis itt valahogy engem Aria és Luca részei vettek le teljesen a lábamról. Imádtam a kettejük közötti pislantásokat, heves érzelmeket, annyira másabb volt, mint a saját könyvükben. Az eltelt időben összesimultak, csapattá váltak, Aria erős nő lett, csakúgy, mint a Capo-ja. Érdekes volt végigélni, ahogy Luca küzd saját magával, az elveivel, miszerint a Famiglia az első, de valahogy mégis igazságos Capo akart lenni, aki bár erősen fogja a gyeplőt, Aria és a testvérei miatt mégis mutat gyengédséget. Szép lassan ő, Matteo, Romero és a Scuderi lányok egy családdá váltak, csapattá, amiért megéri küzdeni, sőt Luca még a háborút is megkockáztatta a két város között.

Luca itt nyerte el igazán a szívem – bár számomra még mindig Dante a kedvenc –, igazán levett a lábamról, ahogy egyszerre volt férj, testvér, barát és Capo. A vége, a happy end, ami és ahogy történt, meg wow! Ez a sorozat egyre jobb és jobb.

Aninaa P>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Imádom ezt a sorozatot, mert minden rész különleges valamiért. Egyszerűen azt érzem, hogy nem tud csalódást okozni. És annak is örülök, hogy az előző részek szereplői nem tűnnek el, hanem mindig aktívan jelen vannak.
Nagyon szerettem Romero és Liliana történetét is. Az, hogy ők egymásra találnak, már az első könyv óta borítékolható volt. De akkoriban Lili még csak egy szeleburdi kislány volt, aki szemtelenül flörtölt a nála idősebb pasikkal. Azóta viszont felnőtt, és megmondom őszintén, hogy 18 éves létére érettebb lett mint Aria és Gianna együttvéve, amikor ők ebben a korban voltak. Ettől természetesen nem változott a véleményem róluk sem, mert mindkettőt szeretem továbbra is, de Liliana volt az, akinek a legtöbb teher volt a vállán, és akin valahogy minden probléma lecsapódott. Így neki sokkal korábban “fel kellett nőnie”, és eszerint is cselekedett. A Romeroval való tiltott szerelem volt az ő “boldogság-buboréka”, de ha a kötelességei teljesítéséről van szó, vagy arról, hogy megvédje a szeretteit, akkor gondolkodás nélkül feláldozza magát.
A “szemünk előtt” válik komolytalan kislányból egy bátor és erős felnőtt nővé.
Romerot is jobban megismerhettem és nyilvánvalóvá vált, hogy azért nem csak egy testőr. Egy vérbeli Made Man, aki bármi áron védelmezi a szeretett nőt.
Nagyon szerettem az ő párosukat is.

off

csillagka>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Kicsit szőrösszívű leszek ezzel a résszel, a sorozatban leginkább a hatalmi játszmákat, és a nagy maffiózók legemberibb pillanatait szeretem, sajna Romero nem mászott elég magasra még az uborkafán ahhoz, hogy tényező lehessen. Scuderi apuci a sorozat sarokköve amikor megjelenik mindenki számíthat, egy még nagyobb ocsmányságra mint amiket eddig elkövetett. (fogalmam sincs, hogyan úszik meg mindent, lassan nincs olyan szereplő, akinek ne lenne oka beleszúrni a kését) Lily egy naiv kislány, tökéletes társa lesz Romeronak, el is lovagolhatnak együtt, mi pedig tudunk tovább haladni a felnőttek kalandjaival.

L_B_Mariann>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Én ezt jobban szerettem az előző résznél. Liliana termeszete olyan mintha Aria-t és Gianna-t fele-fele arányban összekevernénk, és így megkapnák Liliana-t. Emiatt annyira szerethető karakter.
Romero-t nem lehet nem kedvelni. Ők ketten Lili-vel nagyon jó párost alkotnak.
Magában a történetben nem csalódtam. Jó volt olvasni!

lalaslibrary>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Azt hiszem ez lett a kedvenc részem a sorozatból. Romero és Liliana története teljesen belopta magát a szívembe, akiknek az első laptól az utolsóig drukkoltam, hogy megkaphassák a saját happy endjüket.

Tulajdonképpen már a legelső könyvben tetszett az ő párosuk, és én igazán aranyosnak találtam, ahogyan Lily oda meg vissza volt Romeroért már fiatalon is. Ugyan a laza flörtöt leszámítva soha semmi nem volt közöttük az előző részekben, de én mégis éreztem, hogy igazán jók lesznek ők majd együtt.
Lilyből ebben a részben igazi felnőtt lett, akinek rengeteg teher nyomta a vállát és rengeteg nehéz döntést kellett meghoznia. Azt a gondtalan kislányt, aki valaha volt ebben a részben már jóval maga mögött hagyta. Romero annak ellenére, hogy a Famiglia tagjaként messze nem áll távol tőle brutalitás és a gyilkosság, Lilyvel a legodaadóbb és leggondoskodóbb volt mindig, amiért csak még jobban megszerettem őt. Véleményem szerint náluk jobban senki sem érdemelte meg, hogy megkapják végre a boldog befejezésüket!♥

Bármennyire szeretném elfelejteni, de meg kell még említenem Scuderi apukát, akit valaki igazán eltehetné már láb alól, mert a viselkedése már az előző részekben is teljesen kiborított, de itt teljesen új szintre emelte a kegyetlenséget.

Tamlilla>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Tudtam, hogy ez a rész kevésbé fog tetszeni, mint a többi, ezért is hagytam a legvégére. (nem volt zavaró egyébként a történet szempontjából)

Lili nem az a női szereplő, akiért odavagyok, és Romero sem keltette fel az érdeklődésemet az előző részekben. Ettől függetlenül nagyon izgalmas volt, szinte végig körömrágós feszültséggel teli.
Egyenlőre az összes részét elolvastam a sorozatnak, de Faby története még hiányzik a sorból. Remélem az írónő hamarosan megírja azt is, és az olvasók kezébe kerülhet.
Talán még a magyar kiadók is rátalálnak erre a gyöngyszemre. :)

felícia97>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Nagyon jó érzés volt,hogy ismét visszatérhettem egy kicsit Cora Reilly világába,még annak ellenére is hogy nem vagyok teljesen elégedett.Az előző kötetek fényében meglehetősen kíváncsi voltam hogy alakul Lily és Romero története,hiszen meglehetősen komoly akadály az ami az ő kapcsolatukban fennáll. Lily már régóta,pontosabban a nővére esküvője óta rajong Romero-ért,ám ez a kamaszos fellángolás évről évre erősebb lesz Lily-ben,hiába tudja hogy kettejük számára nincs közös jövő hiszem Romero egy egyszerű katona míg ő a chicagoi Consigliere lánya.Hősnők mindennek ellenére mindent megpróbál hogy felkeltse a férfi érdeklődését több kevesebb sikerrel.A történet elején betekintést nyerünk a korábbi évekbe Lily szemszögéből is,és így haladunk tovább a jelenbe ahol Lily már nem csak egy kislány mint a sorozat első részében ahol megismerjük,hanem kész nő.A dolgok viszont még nehezebbé válnak számára mikor az édesanyja betegségére fény derül.Ugyanakkor Liliana számára ez a helyzet hozza végül közelebb hozzá az örökké elutasító Romero-t,és vezet végül a titkos viszonyukhoz…Úgy voltam vele hogy a könyv első fele abszolút tetszett,jó volt végig követni kettejük kapcsolatának alakulását,meg a titkos találkákat.Meg tudtam érteni mindkettejüket:Lily-t aki kockáztatott a boldogságáért,és Romero hezitálását szintén hiszen pontosan tudta hogy az életükkel játszanak.A sztori fordulópontjánál akadtam ki,hogy az a Liliana aki eddig jelen volt eltűnt és kaptunk helyette egy olyan valakit aki hagyja hogy a szemét apja tönkre tegyen mindent.A lány döntésének mögöttes indoka érthető volt bizonyos szinten viszont ha a végkifejletet nézem felesleges volt ez a bonyodalom,mert ugyanaz lett a következménye a történteknek mintha előbb megteszi ezt a lépést.Ráadásul így nagyobb veszélybe is sodor mindenkit.Szóval ez meglehetősen felbosszantott de azt kell ismernem hogy így több izgalmat kapunk,és a lezárással az írónőnek sikerült kiengesztelnie.Romero-t nagyon megszerettem,és bár Lily-t azért párszor felpofoztam volna,de összességében ők ketten együtt jó párost alkotnak,és valóban megérdemlik a boldogságot.Örültem hogy a korábbi részek szereplőit sem hagytuk el és jelen voltak a történetben,és most már határozottan tudom hogy rövid időn belül Dante részére is sort kell kerítenem mert izgatja a fantáziám. :D Egyáltalán nem bánom hogy elolvastam ezt a kötetet is,még ha nem is vagyok teljesen elégedett,mert Cora Reilly számomra maradandó élményt alkotott ezzel a sorozattal.Úgy érzem nagyon messze vagyok még attól,hogy beleunjak a maffiás sztorikba. :)
Ui:Remélem hamarosan Fabiano-ról is olvashatunk.Azt a szemét Rocco Scuderi-t meg remélem valaki kinyírja végre…

Nüx_Játékterme IP>!

Te jóságos ég! *.*
Ezt a könyvet csak egy ebéd erejéig tudtam letenni :D
Bevallom őszintén, mivel Lily volt a „kislány” az első három részben, úgy voltam vele, hogy nem fogok tudni szabadulni attól a képtől, amit róla kialakítottam. De nagyot tévedtem, mert Cora olyan szuperül „behozta” azokat az éveket, míg Lilyből nő nem lett, hogy csak na. Romero is szinte semleges volt eddig, na de itt… Jahj. Szuper SZUPER történet volt, hülyére izgultam magam rajta, és ha nem lett volna friss manikűr a körmeimen, már nem lennének körmeim.
A titkos éjszakai jelenetek tetszettek legjobban, valahogy Cora annyira le tudta úgy írni a jeleneteket, hogy teljesen magukkal ragadtak, de igazából az egész könyv ilyen volt. Mintha egy filmet néztem volna, nem is betűket olvastam volna. Lehet, hogy az első három kötet is ilyen volt, csak nem emlékszem? :D
Aria és Luca sokat szerepeltek, Gianna is jelen volt, és a haláli szövegét ittam végig, Matteoból sajnos keveset kaptunk, de amikor ritkán szót kapott, akkor nem lehetett elmenni a mondanivalója mellett :D Lüke…
Nekem az a sejtésem, hogy Fabianoról fog szólni a következő kötet, és hát a(z erősen spoileres) fejlemények tükrében nagyon nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra. Már most újraolvasnám az előző könyveket. @beathag, még egyszer köszönöm! ❤

Angieolvas>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Lily és Romero jól megkeverte a szart. Eddig viszonylag békében élt a két család, de most ennek vége. Utálom, hogy Roccot senki nem tudja megölni. Az az ember olyan kegyetlen…
Lilyék bár nem lettek a szívem csücskei, igazán jót tett a történetnek, hogy Aria, Gianna és a fiúk sokat szerepeltek.
Fabio kezd felnőtt módjára gondolkodni, de sajnálom őt, hiszen két tűz között van.

AmelieRichtfox>!
Cora Reilly: Bound By Temptation

Nem tudom, hogy csak a szereplők iránti érdektelenségem miatt, vagy valami más okból, de számomra ez a rész ismét visszazuhant az első szintjére.
Liliana nagy meglepetést okozott merészségével, bár eleinte nekem kicsit idegesítő és szánalomkeltő volt. spoiler Bár meg tudtam érteni, hiszen egész fiatal volt. Később, amikor érettebb lett, már sokkal szimpatikusabb szereplővé vált, viszont hidegen hagyott. spoiler
Romero ugyanúgy Liliana sorsára jutott – nem mozgatott meg bennem semmit, nem keltette fel az érdeklődésem. A hűségét a Famiglia-hoz picit eltúlzottnak éreztem eleinte, viszont sokkal jobban átgondolva rájöttem, hogy ez a kötelessége, és így a belső harca az agya és a szíve között sokkal érthetőbb és valóságosabb volt.
Örültem annak, ahogyan véget ért, mert tényleg fájt volna a szívem, ha másképp alakulnak a dolgok, csak így túlidealizált lett, hisz mindhárom testvér megtalálta a boldogságát, de nem azért olvasunk, hogy még itt is a valóság tökéletlenségével szembesüljünkoff.

Nixii P>!

“Thanks for staying with me.”
Romero kissed the back of my head. “Get some sleep. I’ll keep the nightmares away.”

Szelén>!

“Lily, I’m a Made Man. Don’t make me into a hero that I’m not. I’m not kind or nice.”
“You are to me,”

Kapcsolódó szócikkek: Liliana Scuderi · Romero
Cheril>!

“We can’t choose our family.”

Kapcsolódó szócikkek: Romero
Szelén>!

She fixed me with a warning stare. “I don’t want her alone with you.”
Luca’s eyebrows shot up. I knew I had to look pretty shocked too.
“Don’t give me that look. You know I like you Romero, but Lily has been going through so much recently and when it comes to you her brain stops working. I don’t want to have to worry about her.”
“So now you’re protecting her virtue?” I asked sarcastically.
“Hey,” Luca said sharply. “Don’t take that tone with her.”
Aria shook her head. “No, it’s okay. I’m not protecting her virtue. I just don’t want her to get hurt. You have younger sisters, don’t you want to keep them safe?”
“I do,” I said. “And I would never do anything that’ll hurt Lily. But I respect your wish. I won’t be alone with Lily from now on.” With a curt nod in Luca’s direction, I headed out of the kitchen. Aria’s words didn’t sit well with me. Luca had trusted me with her, though he was a possessive bastard, but Aria didn’t trust me with her sister. Of course, truth was I’d never been remotely interested in Aria. I wasn’t blind. She was beautiful, and definitely sexy, but I’d never fantasized about her, and not just because I knew Luca would cut my dick off if I made a move.

Lily was a different matter.

Kapcsolódó szócikkek: Aria Scuderi · Liliana Scuderi · Luca Vitiello · Romero
Szelén>!

I’d spent my life for others, always putting my own needs second. Would it really be so bad if I took what I wanted for once? Never in my life had I wanted anything more than the girl across from me.
Why should I deny myself this?

Kapcsolódó szócikkek: Liliana Scuderi · Romero
lovEVly>!

„I thought you weren't a mother hen?”
„I'm not. I'm the angry mother bear who's going to tear his dick off if he hurts you.”

Kapcsolódó szócikkek: Gianna Scuderi · Liliana Scuderi
lovEVly>!

Mother had always warned me that men promised you the world if they wanted something from you.

Karol00>!

The loneliness you felt when you were surrounded by people was the worst kind.

Kapcsolódó szócikkek: Liliana Scuderi
Kinyi17>!

Everyone always said they wanted to protect me. I wondered from what. Life?

lovEVly>!

Why was it that we sometimes wanted something that was impossible? Something that only led to hurt?

Kapcsolódó szócikkek: Liliana Scuderi

Born in Blood Mafia Chronicles sorozat · Összehasonlítás