Nindzsalány 157 csillagozás

Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Snow-Soon Lee tizenhét éves, koreai, és Bruce Lee a pél­daképe. A harcművészet koronázatlan királynője nem az a bulizós típus, de ha felheccelik, akár egy vadidegen, dögös srácot is hajlandó lesmárolni a moziban, hogy bebizonyítsa, nem csak a gyilkos ütéseivel tud hatni a fiúkra. Ja, hogy a kapucnis szívtipró a dúsgazdag szenátorjelölt egy szem fia? Uppsz… Semmi vész, úgysem találkoznak többé. Vagy mégis? Ash lerázhatatlannak tűnik, és kissé paranoiás anyja a csa­ládot ért halálos fenyegetések miatt elképesztő ötlettel áll elő: azt akarja, hogy Snow legyen a suliban a fia testőre. Vajon meg tudja védeni a nindzsalány Asht a titokzatos zsa­rolóktól? És Snow-t ki védi meg az újabb csókoktól?

Eredeti mű: Cookie O'Gorman: Ninja Girl

Eredeti megjelenés éve: 2017

Tagok ajánlása: 15 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: LOL-könyvek

Móra, Budapest, 2018
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156666 · Fordította: Erényi Mónika
Móra, Budapest, 2018
320 oldal · ISBN: 9789634860280 · Fordította: Erényi Mónika

joopsy P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Na, én pont ilyennek képzeltem el egy ifjúsági LOL könyvet. Eddig hanyagoltam őket, mert egyszerűen nem tudták hozni az általam elvárt szintet. A Nindzsalány azonban kellemes meglepetés volt.
Jó, kissé bugyutácska és eléggé mesebeli, de annyira kedves történet volt, hogy komolyan megmelengette a gyermeki énem szívét. :)
Snow nagyon szimpatikus lány. Különc, erős és könnyű vele azonosulni. (A Karate tigris című film nem egyszer eszembe jutott olvasás közben. Az írónő tutira felhasználta inspirációnak. OFF: Gyerekként imádtam azt a filmet, de nemrég megnéztem újra és iszonyú gagyi! :D)
Ash nem túl valóságos. Ő csak az olyan lányregényekben kaphat szerepet, ahol az író semmit sem tud a tizenéves fiúkról és azok érdeklődési köréről. (Nekem van egy bátyám és felnőtt fejjel már azt is tudom, hogy a tizenéves fiúk nem ennyire monogámok.)
Ettől függetlenül nagyon sok kellemes percet köszönhetek a történetnek, mert volt benne minden, ami egy tizenéves ártatlan lánynak kell. (30+-osan pedig tökéletes kikapcsolódás.)
A történetet a fülszöveg nagyjából le is írja, de jó megismerni ezen túl a körülményeket is. A spoiler, de azért értek meglepetések. Az akciójelenetek szintén rózsaszín lányszobába valók. :)

Magdi1017
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez annyira kis bájos volt. Talán ez a legmegfelelőbb kifejezés a történetre. Már a Kamuzások, kavarások is nagyon tetszett, örültem, hogy Becks és Sal is visszatért, hacsak egy kis részlet erejéig is…
Nem én vagyok a célközönség, mégis magával tudnak ragadni, talán egy kis nosztalgia kerít a hatalmába mikor ifjúsági regényt olvasok.
Szeretem ezekben a LOL-könyvekben, hogy a főszereplő soha nem az a kimondott HP, bár mindig van benne az is azért :D
Kedves, szerény lány volt Snow, de kemény, és ez tetszett, hogy nem egy rinyálós tyúk. Ash pedig a humorherold, akinek helyén van a szíve.
Az meg, hogy ki volt a fenyegető… Így legyen lottóötösöm, spoilerde komolyan… :D

BarbyMalik0112 P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Kikapcsolt, megmelengette a szívemet, mosolyt csalt az arcomra. A Nindzsalány megmutatta, hogy lehetséges még újdonságot alkotni az ifjúsági irodalomban is, amely egyszerre aranyos és izgalmas. Cookie O'Gorman stílusa laza, gördülékeny és könnyen olvasható, egyszerűen nem lehet letenni, annyira magához láncol. Remélem, még sok hasonló történetet olvashatunk a tollából.

Olyan könyvmolyoknak ajánlanám, akik szeretnék pár száz oldal erejéig jól érezni magukat, egy romantikus, mégis lélegzetelállító történetnek a részesei lenni. A regény tökéletes nyári olvasmány akár a Balaton vagy tengerpartra, napozás közbeni elfoglaltságra, vagy egy hideg limonádé mellé egy tikkasztó napon.

Bővebb értékelés a blogomon: https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2018/06/cookie-ogo…

B_Vivien_Kitti P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez a könyv teljesen abszurd majdnem hihetetlen. Cuki, romantikus, ugyanakkor kapunk egy kis izgalmat is bele,hogy Snow mutogathassa a Bruce Lee mozdulatokat.
Ezt a könyvet nem kell komolyan venni. Tizen éveseknek szól, és a legfőbb célja, hogy szorakozást nyújtson az olvasó számára. Erre pedig tökéletes könyv.
Igaz, hogy néha zavart, hogy Snow tökösebb, mint Ash és hogy a szerepek erőteljesen meg vannak cserélődve ebben a könyvben, de hé! Legalább kaptunk egy erős,nem sablon szerü csajt!
Délutánonként,munka után olvasni tökéketes szóralozás volt!
A végén Omma mozdulatain nagyon kacagtam. Badass mami xD

Kitti_Kinczer P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Élvezetes LOL könyv. Szerettem a szereplőket, érdekes volt a történet, bár lehet, hogy nem volt benne sok meglepő fordulat, mert elég kiszámítható volt, de nem baj, nem is azért olvastam, mert valami izgalmas akció krimit szerettem volna olvasni.
Snow érdekes karakter, de nagyon is kedvelhető. Külön imádtam, hogy nem kell őt megvédeni, épp ellenkezőleg.
Ash pedig imádni való volt, mert a védelmezőjét akarta védeni, de cseppet sem zavarta, hogy Snow simán seggre ülteti.
Körülbelül a könyv felénél történt a felismerés, hogy Ash már szerepelt egy korábbi könyvben amit imádtam, és ott nem kedveltem meg különösebben, de nem is utáltam, most is ilyen fajta érzelmeket váltott ki belőlem. Nem lett a kedvenc férfi karakterem, de nem is volt vele különösebb problémám.
Min és Pe párosát nagyon bírtam. Sadie pedig remélem kap egy saját könyvet, mert ezek után most már szerintem ő jön :D

Szil78
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez a LOL-könyv sem okozott csalódást. :)
Nagyon bírtam Snow-t, igazi tökös kiscsaj, jó dumával és a kellő csajos beütéssel. Ash sokkal szimpatikusabb oldaláról mutatkozott be, mint a Kamuzások, kavarásokban, úgyhogy ő kimondottan kellemes meglepetés volt.
Persze voltak olyan elemei a történetnek, amik kissé átmentek már nekem túlzásba, mert azért valljuk be őszintén az, hogy egy 18 éves lány függetlenül attól, hogy mi az anyukája múltja, legyűrjön 5 meglett katonai múlttal rendelkező profi testőrt, eléggé valószínűtlen. Illetve én elég hamar levágtam, hogy ki áll az egész mögött, nekem valahogy nagyon is egyértelmű volt.
De ettől függetlenül ez egy nagyon is szórakoztató olvasmány, amit biztosan kézbe fogok még venni. :)

Evika82 P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Épp annyira szerettem azt a könyvet is az írónőtől, mint a Kamuzások, kavarásokat. Az hogy Becks és Sally feltűnik ebben a történetben plusz jólesett a lelkemnek. Becks még mindig nagyon nyami!!! spoiler ;)
Na térjünk rá Snow és Ash párosára. Már a megismerkedésük vigyort csalt az arcomra. :D
Snow nagyon vagány csaj, csíptem a karakterét.
Ash pedig egy újabb űbercuki pasi, akit rögtön elkapnék, ha 18 évvel fiatalabb lennék. ;)
Lol könyvek rajongóknak, akik imádják a cuki-muki történeteket, azoknak kötelező olvasmány. :)

agi452
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Nem lett kedvenc a könyv. Pedig egész jól indult, a két főszereplő, Snow és Ash első találkozása tök jó volt. De aztán egyre-másra jöttek az életszerűtlen és/vagy erőltetett jelenetek, ráadásul nem is szimpatizáltam annyira Snow-ékkal. Nekem nem jött be ez a „kemény csaj vagyok, mindenkit kifektetetek, aki csak rámnéz” stílus. Kicsit kattant volt a lány, állandó beszélgetései a poszterrel??? :o Ash meg annyit szerencsétlenkedett, hibát hibára halmozott, és az erre adott reakciók sem tetszettek. Az írónő előző könyve nagyon tetszett, ezért végig azt éreztem, mintha elfelejtette volna, hogy kell jól írni. Becks és Sally jelenetei üdítőek voltak, de most még ők sem jöttek be annyira (vagyis inkább csak Becks nem), mint a saját könyvükben. Nálam egynek elment kategória.

Halottpénz23
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

(Könyvfesztiválos zsákmány :D )
Ez nagyon jó volt!
Azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy véleményem szerint ez a legjobb LOL-könyv.
Bátran ajánlom mindenkinek a könyvet.
Aranyos történet,cuki főszereplőkkel. spoiler
Könnyed olvasmány,akárcsak a többi LOL.
Tetszett,hogyha minimálisan is,többet megtudtam a koreai kultúráról.
A kedvenc szereplőm Snow,nagyon tetszik,hogy kiáll magáért,harcol a céljaiért.
Imádom Cookie O'Gormant!
Már a Kamuzások, kavarások is nagyon tetszett, de ez a könyv felülmúlta.
Remélem sok könyvet olvashatok még az írónőtől :)

tündérrózsa P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Mint az általam eddig olvasott LOL-könyvek bármelyikére, erre is rá lehet húzni az aranyos jelzőt. Mégis… mintha hiányozna valami. Aranyos, kedves, bájos, ugyanakkor kissé el van nyújtva, pedig nem hosszú könyv. Jól indult, de egy ponton kissé ellaposodott a történet, amit főleg Snow makacskodásának tudok be. Az értelmes kommunikáció már-már a nullához közelített, néha bosszantott is ez a huzavona, bármennyire szimpatikus is a párocska. Mert összességében tulajdonképpen azok mindketten. Az meg kifejezetten tetszett, ahogy mindig próbálták megvédeni egymást.
Sajnos a zsarolók kiléte számomra nagyon hamar nyilvánvalóvá vált, és mikor rájöttem, már azt is sejtettem, hogy fognak végül lebukni. Egyedül a spoiler akciójuk lepett meg, bár utólag belegondolva, annak sem kellett volna.
Egyezzünk ki abban, hogy cuki, de kedvenc nem lesz.

scarletta

Azt mondják, csak egy valami dögösebb azoknál a pasiknál, akik tudnak táncolni: az olyan pasik, akik olvasnak. Főleg, ha Harry Pottert.

Evika82 P

– Figyelj, nagyon sajnálom, jó? Ami a moziban történt, tévedés volt.
– Ezzel azt akarod mondani, hogy véletlenül ugrottál az ölembe, és az ajkad véletlenül tapadt az enyémre? Ha igen, akkor ez volt életem legjobb tévedése.

Cheril

– Ha egyetlen megjegyzést is teszel erre a hülye egyenruhára, megöllek.
– Nem teheted – vigyorogtam. – Te vagy a testőröm. Nem ölheted meg azt, akit védelmezel. Az nem lenne helyes.
– Ne kísérts…

CsiPe_z

Egy sörösüveg az arcomba Snow mosolyáért?
Két szó: teljesen megérte.

Cheril

Ez életem legjobb estéje.
A kezem csuklóig eltűnt Snow hosszú, fekete hajában. A tincsek az ujjaim köré tekeredtek. Hogy én mennyit álmodoztam erről!
Mondjuk, nem úgy képzeltem, hogy egy sötét sikátorban leszünk, és Snow a falat támasztva hány. De nem panaszkodom. A sebezhetősége meglepően bájos volt.

scarletta

Úgy terveztem, hogy csak egy másodperc lesz az egész. Csak egy kis játék a tűzzel, a tinilányokra oly jellemző spontaneitás pillanatnyi szabadon engedése, viszont arra, ahogy a szánk egymásba olvadt a csókban, nem számítottam. Belemarkoltam a felsőjébe, és közelebb húztam. Az ajkam, az egész testem lángra lobbant, és nem tudtam elég közel kerülni hozzá. Csak akkor kaptam észbe, amikor átkarolt.

scarletta

Ez az egész olyan, mint egy rossz álom. Én épp cukormérgezésben haldoklom, ő meg itt áll, és olyan jóképű, mint egy görög isten.

scarletta

– Nem tudok beszélgetni veled, amikor így vagy öltözve. Elvonja a figyelmemet.
– Hogy vagyok öltözve? – kérdezte, és esküszöm, befeszített. Befeszített!

scarletta

Pete megpróbálta megütni, de Snow elkapta a karját. Ha pislogtam volna, lemaradtam volna arról, ahogy átdobja a vállán. Öt másodperc. Öt nyamvadt másodpercébe került, hogy a földre küldje. Egy olyan pöttöm ember, mint Snow, simán átdobta a vállán a kilencven-valahány kilós Pete-et. Te jó ég! Annyira odavoltam a csajért, hogy az már ijesztő.

psych P

A való élet éppen elég szívás. Legalább a filmeknek – főleg a romantikusoknak – legyen boldog a befejezése!