Nindzsalány 231 csillagozás

Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Snow-Soon Lee tizenhét éves, koreai, és Bruce Lee a pél­daképe. A harcművészet koronázatlan királynője nem az a bulizós típus, de ha felheccelik, akár egy vadidegen, dögös srácot is hajlandó lesmárolni a moziban, hogy bebizonyítsa, nem csak a gyilkos ütéseivel tud hatni a fiúkra. Ja, hogy a kapucnis szívtipró a dúsgazdag szenátorjelölt egy szem fia? Uppsz… Semmi vész, úgysem találkoznak többé. Vagy mégis? Ash lerázhatatlannak tűnik, és kissé paranoiás anyja a csa­ládot ért halálos fenyegetések miatt elképesztő ötlettel áll elő: azt akarja, hogy Snow legyen a suliban a fia testőre. Vajon meg tudja védeni a nindzsalány Asht a titokzatos zsa­rolóktól? És Snow-t ki védi meg az újabb csókoktól?

Eredeti megjelenés éve: 2017

Tagok ajánlása: 15 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: LOL-könyvek

320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156666 · Fordította: Erényi Mónika
320 oldal · ISBN: 9789634860280 · Fordította: Erényi Mónika

Ash Stryker · Snow-Soon Lee · Koi · Min · mr Stryker · mrs Stryker · Pe · Pete

Magdi1017
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez annyira kis bájos volt. Talán ez a legmegfelelőbb kifejezés a történetre. Már a Kamuzások, kavarások is nagyon tetszett, örültem, hogy Becks és Sal is visszatért, hacsak egy kis részlet erejéig is…
Nem én vagyok a célközönség, mégis magával tudnak ragadni, talán egy kis nosztalgia kerít a hatalmába mikor ifjúsági regényt olvasok.
Szeretem ezekben a LOL-könyvekben, hogy a főszereplő soha nem az a kimondott HP, bár mindig van benne az is azért :D
Kedves, szerény lány volt Snow, de kemény, és ez tetszett, hogy nem egy rinyálós tyúk. Ash pedig a humorherold, akinek helyén van a szíve.
Az meg, hogy ki volt a fenyegető… Így legyen lottóötösöm, spoilerde komolyan… :D

joopsy
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Na, én pont ilyennek képzeltem el egy ifjúsági LOL könyvet. Eddig hanyagoltam őket, mert egyszerűen nem tudták hozni az általam elvárt szintet. A Nindzsalány azonban kellemes meglepetés volt.
Jó, kissé bugyutácska és eléggé mesebeli, de annyira kedves történet volt, hogy komolyan megmelengette a gyermeki énem szívét. :)
Snow nagyon szimpatikus lány. Különc, erős és könnyű vele azonosulni. (A Karate tigris című film nem egyszer eszembe jutott olvasás közben. Az írónő tutira felhasználta inspirációnak. OFF: Gyerekként imádtam azt a filmet, de nemrég megnéztem újra és iszonyú gagyi! :D)
Ash nem túl valóságos. Ő csak az olyan lányregényekben kaphat szerepet, ahol az író semmit sem tud a tizenéves fiúkról és azok érdeklődési köréről. (Nekem van egy bátyám és felnőtt fejjel már azt is tudom, hogy a tizenéves fiúk nem ennyire monogámok.)
Ettől függetlenül nagyon sok kellemes percet köszönhetek a történetnek, mert volt benne minden, ami egy tizenéves ártatlan lánynak kell. (30+-osan pedig tökéletes kikapcsolódás.)
A történetet a fülszöveg nagyjából le is írja, de jó megismerni ezen túl a körülményeket is. A spoiler, de azért értek meglepetések. Az akciójelenetek szintén rózsaszín lányszobába valók. :)

Navi P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Aranyos történet, jópofa szereplők, szerettem őket :)
A tettes nagyon hamar kitalálható volt, de ez semmit nem vont le a könyvből.
Jók voltak a zenés részek, ezeket szereti a szerző :), a karaoke is nagyon tetszett.
Min, Pepe, Sadie, Becks, Spitz és a többiek :) Remélem, találkozunk mér velük :)

BarbyMalik0112 P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Kikapcsolt, megmelengette a szívemet, mosolyt csalt az arcomra. A Nindzsalány megmutatta, hogy lehetséges még újdonságot alkotni az ifjúsági irodalomban is, amely egyszerre aranyos és izgalmas. Cookie O'Gorman stílusa laza, gördülékeny és könnyen olvasható, egyszerűen nem lehet letenni, annyira magához láncol. Remélem, még sok hasonló történetet olvashatunk a tollából.

Olyan könyvmolyoknak ajánlanám, akik szeretnék pár száz oldal erejéig jól érezni magukat, egy romantikus, mégis lélegzetelállító történetnek a részesei lenni. A regény tökéletes nyári olvasmány akár a Balaton vagy tengerpartra, napozás közbeni elfoglaltságra, vagy egy hideg limonádé mellé egy tikkasztó napon.

Bővebb értékelés a blogomon: https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2018/06/cookie-ogo…

B_Vivien_Kitti P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez a könyv teljesen abszurd majdnem hihetetlen. Cuki, romantikus, ugyanakkor kapunk egy kis izgalmat is bele,hogy Snow mutogathassa a Bruce Lee mozdulatokat.
Ezt a könyvet nem kell komolyan venni. Tizen éveseknek szól, és a legfőbb célja, hogy szorakozást nyújtson az olvasó számára. Erre pedig tökéletes könyv.
Igaz, hogy néha zavart, hogy Snow tökösebb, mint Ash és hogy a szerepek erőteljesen meg vannak cserélődve ebben a könyvben, de hé! Legalább kaptunk egy erős,nem sablon szerü csajt!
Délutánonként,munka után olvasni tökéketes szóralozás volt!
A végén Omma mozdulatain nagyon kacagtam. Badass mami xD

Szami81
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Cuki volt és vicces – pont olyan, amilyennek egy LOL könyvnek lennie kell!

Kitti_Kinczer
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Élvezetes LOL könyv. Szerettem a szereplőket, érdekes volt a történet, bár lehet, hogy nem volt benne sok meglepő fordulat, mert elég kiszámítható volt, de nem baj, nem is azért olvastam, mert valami izgalmas akció krimit szerettem volna olvasni.
Snow érdekes karakter, de nagyon is kedvelhető. Külön imádtam, hogy nem kell őt megvédeni, épp ellenkezőleg.
Ash pedig imádni való volt, mert a védelmezőjét akarta védeni, de cseppet sem zavarta, hogy Snow simán seggre ülteti.
Körülbelül a könyv felénél történt a felismerés, hogy Ash már szerepelt egy korábbi könyvben amit imádtam, és ott nem kedveltem meg különösebben, de nem is utáltam, most is ilyen fajta érzelmeket váltott ki belőlem. Nem lett a kedvenc férfi karakterem, de nem is volt vele különösebb problémám.
Min és Pe párosát nagyon bírtam. Sadie pedig remélem kap egy saját könyvet, mert ezek után most már szerintem ő jön :D

BlackWidow

Hát ezt nagyon imádtam!
Már egy ideje imádom azokat a női karaktereket (filmekben és könyvekben egyaránt), akik tudnak verekedni, ki tudnak állni magukért és nem csak szóban.
Snow egy baromira menő főszereplő!!
A könyvnek a borítója amúgy nagyon király, egyedül engem az zavar, hogy Ash-t szőkének állítják be, de a borítón egy barna hajú srác van, amivel talán még ki is egyeznék, de mi az a munkás bajusz a srácon??? Jézus.
A történetre tekintettel. Imádtam. Már amúgy az elején sejtettem azt, hogy spoiler De 100%-ig biztos csak akkor voltam, mikor Snow és Ash is. És annyira imádtam, ahogy szétverik a őket. Én is annyira adtam volna nekik.
Snow miatt megjött a kedvem a Bruce Lee filmekhez, szóval szerintem töltök is le egy párat.
Snow-Ash páros… nagyon aranyosak. Nagyon tetszett, hogy Ash kb. majdnem mindent megadott volna már csak azért, hogy Snow szóba álljon vele.
Szerintem ez a könyv megy a kedvencek közé.

agi89

De jó is volt! *-*

Imádom az ilyen ifjúsági könyveket. Humorosak, romantikusak, esetleg még egy kicsit izgalmasak is. Tökéletes kikapcsolódást jelentenek számomra.

A Nindzsalány is pont ilyen.
Számomra extrás volt, hogy koreai a főszereplőnk. És odáig meg vissza volt a feminista-énem, hogy a lány védelmezi a fiút. Ő az „erős” és nem a pasi. (Bocs Ash. :D )

Annyira jó volt, hogy Sally és Becks is felbukkant a történetben. *-*

Ash már előzőleg is belopta magát a szívembe, de itt be is bizonyította, hogy nem véletlenül történt ami történt. :D ♥

Biztosan újraolvasós.

320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156666 · Fordította: Erényi Mónika
Szil78
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez a LOL-könyv sem okozott csalódást. :)
Nagyon bírtam Snow-t, igazi tökös kiscsaj, jó dumával és a kellő csajos beütéssel. Ash sokkal szimpatikusabb oldaláról mutatkozott be, mint a Kamuzások, kavarásokban, úgyhogy ő kimondottan kellemes meglepetés volt.
Persze voltak olyan elemei a történetnek, amik kissé átmentek már nekem túlzásba, mert azért valljuk be őszintén az, hogy egy 18 éves lány függetlenül attól, hogy mi az anyukája múltja, legyűrjön 5 meglett katonai múlttal rendelkező profi testőrt, eléggé valószínűtlen. Illetve én elég hamar levágtam, hogy ki áll az egész mögött, nekem valahogy nagyon is egyértelmű volt.
De ettől függetlenül ez egy nagyon is szórakoztató olvasmány, amit biztosan kézbe fogok még venni. :)

scarletta

Azt mondják, csak egy valami dögösebb azoknál a pasiknál, akik tudnak táncolni: az olyan pasik, akik olvasnak. Főleg, ha Harry Pottert.

Evika82 P

– Figyelj, nagyon sajnálom, jó? Ami a moziban történt, tévedés volt.
– Ezzel azt akarod mondani, hogy véletlenül ugrottál az ölembe, és az ajkad véletlenül tapadt az enyémre? Ha igen, akkor ez volt életem legjobb tévedése.

Cheril

– Ha egyetlen megjegyzést is teszel erre a hülye egyenruhára, megöllek.
– Nem teheted – vigyorogtam. – Te vagy a testőröm. Nem ölheted meg azt, akit védelmezel. Az nem lenne helyes.
– Ne kísérts…

CsiPe_z

Egy sörösüveg az arcomba Snow mosolyáért?
Két szó: teljesen megérte.

psych P

A való élet éppen elég szívás. Legalább a filmeknek – főleg a romantikusoknak – legyen boldog a befejezése!

Cheril

Ez életem legjobb estéje.
A kezem csuklóig eltűnt Snow hosszú, fekete hajában. A tincsek az ujjaim köré tekeredtek. Hogy én mennyit álmodoztam erről!
Mondjuk, nem úgy képzeltem, hogy egy sötét sikátorban leszünk, és Snow a falat támasztva hány. De nem panaszkodom. A sebezhetősége meglepően bájos volt.

pattie23

„Szeretnél boldog lenni az életben, Snow? Akkor élj úgy, mint Bruce. Szállj szembe a szabályokkal, és ne hagyd, hogy bármi visszafogjon.”

scarletta

– Nem tudok beszélgetni veled, amikor így vagy öltözve. Elvonja a figyelmemet.
– Hogy vagyok öltözve? – kérdezte, és esküszöm, befeszített. Befeszített!

scarletta

Pete megpróbálta megütni, de Snow elkapta a karját. Ha pislogtam volna, lemaradtam volna arról, ahogy átdobja a vállán. Öt másodperc. Öt nyamvadt másodpercébe került, hogy a földre küldje. Egy olyan pöttöm ember, mint Snow, simán átdobta a vállán a kilencven-valahány kilós Pete-et. Te jó ég! Annyira odavoltam a csajért, hogy az már ijesztő.

Kapcsolódó szócikkek: Pete
BarbyMalik0112 P

– Arra gondoltam, amit előtte csináltál. Szabadon hagytad a törzsedet. Mi lett volna, ha kés van nálam?
– De nem volt nálad kés.
– De ha lett volna?
– De nem volt.
– Borzasztóan fafejű vagy.
– Figyelj, ha előkaptad volna a képzeletbeli késedet, akkor én előhúztam volna a képzeletbeli katanámat, szétvágtam volna a nyamvadt fegyveredet, és a szőnyegre szegeztem volna a hátsódat a jedierőmmel. Más forgatókönyv, ugyanaz a végeredmény.

Kapcsolódó szócikkek: Pe