Nindzsalány 104 csillagozás

Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Snow-Soon Lee tizenhét éves, koreai, és Bruce Lee a pél­daképe. A harcművészet koronázatlan királynője nem az a bulizós típus, de ha felheccelik, akár egy vadidegen, dögös srácot is hajlandó lesmárolni a moziban, hogy bebizonyítsa, nem csak a gyilkos ütéseivel tud hatni a fiúkra. Ja, hogy a kapucnis szívtipró a dúsgazdag szenátorjelölt egy szem fia? Uppsz… Semmi vész, úgysem találkoznak többé. Vagy mégis? Ash lerázhatatlannak tűnik, és kissé paranoiás anyja a csa­ládot ért halálos fenyegetések miatt elképesztő ötlettel áll elő: azt akarja, hogy Snow legyen a suliban a fia testőre. Vajon meg tudja védeni a nindzsalány Asht a titokzatos zsa­rolóktól? És Snow-t ki védi meg az újabb csókoktól?

Eredeti mű: Cookie O'Gorman: Ninja Girl

Eredeti megjelenés éve: 2017

Móra, Budapest, 2018
320 oldal · ISBN: 9789634860280 · Fordította: Erényi Mónika
Móra, Budapest, 2018
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156666 · Fordította: Erényi Mónika

BarbyMalik0112
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Kikapcsolt, megmelengette a szívemet, mosolyt csalt az arcomra. A Nindzsalány megmutatta, hogy lehetséges még újdonságot alkotni az ifjúsági irodalomban is, amely egyszerre aranyos és izgalmas. Cookie O'Gorman stílusa laza, gördülékeny és könnyen olvasható, egyszerűen nem lehet letenni, annyira magához láncol. Remélem, még sok hasonló történetet olvashatunk a tollából.

Olyan könyvmolyoknak ajánlanám, akik szeretnék pár száz oldal erejéig jól érezni magukat, egy romantikus, mégis lélegzetelállító történetnek a részesei lenni. A regény tökéletes nyári olvasmány akár a Balaton vagy tengerpartra, napozás közbeni elfoglaltságra, vagy egy hideg limonádé mellé egy tikkasztó napon.

Bővebb értékelés a blogomon: https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2018/06/cookie-ogo…

B_Vivien_Kitti P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez a könyv teljesen abszurd majdnem hihetetlen. Cuki, romantikus, ugyanakkor kapunk egy kis izgalmat is bele,hogy Snow mutogathassa a Bruce Lee mozdulatokat.
Ezt a könyvet nem kell komolyan venni. Tizen éveseknek szól, és a legfőbb célja, hogy szorakozást nyújtson az olvasó számára. Erre pedig tökéletes könyv.
Igaz, hogy néha zavart, hogy Snow tökösebb, mint Ash és hogy a szerepek erőteljesen meg vannak cserélődve ebben a könyvben, de hé! Legalább kaptunk egy erős,nem sablon szerü csajt!
Délutánonként,munka után olvasni tökéketes szóralozás volt!
A végén Omma mozdulatain nagyon kacagtam. Badass mami xD

Szil78
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Ez a LOL-könyv sem okozott csalódást. :)
Nagyon bírtam Snow-t, igazi tökös kiscsaj, jó dumával és a kellő csajos beütéssel. Ash sokkal szimpatikusabb oldaláról mutatkozott be, mint a Kamuzások, kavarásokban, úgyhogy ő kimondottan kellemes meglepetés volt.
Persze voltak olyan elemei a történetnek, amik kissé átmentek már nekem túlzásba, mert azért valljuk be őszintén az, hogy egy 18 éves lány függetlenül attól, hogy mi az anyukája múltja, legyűrjön 5 meglett katonai múlttal rendelkező profi testőrt, eléggé valószínűtlen. Illetve én elég hamar levágtam, hogy ki áll az egész mögött, nekem valahogy nagyon is egyértelmű volt.
De ettől függetlenül ez egy nagyon is szórakoztató olvasmány, amit biztosan kézbe fogok még venni. :)

Evika82 P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Épp annyira szerettem azt a könyvet is az írónőtől, mint a Kamuzások, kavarásokat. Az hogy Becks és Sally feltűnik ebben a történetben plusz jólesett a lelkemnek. Becks még mindig nagyon nyami!!! spoiler ;)
Na térjünk rá Snow és Ash párosára. Már a megismerkedésük vigyort csalt az arcomra. :D
Snow nagyon vagány csaj, csíptem a karakterét.
Ash pedig egy újabb űbercuki pasi, akit rögtön elkapnék, ha 18 évvel fiatalabb lennék. ;)
Lol könyvek rajongóknak, akik imádják a cuki-muki történeteket, azoknak kötelező olvasmány. :)

agi452
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Nem lett kedvenc a könyv. Pedig egész jól indult, a két főszereplő, Snow és Ash első találkozása tök jó volt. De aztán egyre-másra jöttek az életszerűtlen és/vagy erőltetett jelenetek, ráadásul nem is szimpatizáltam annyira Snow-ékkal. Nekem nem jött be ez a „kemény csaj vagyok, mindenkit kifektetetek, aki csak rámnéz” stílus. Kicsit kattant volt a lány, állandó beszélgetései a poszterrel??? :o Ash meg annyit szerencsétlenkedett, hibát hibára halmozott, és az erre adott reakciók sem tetszettek. Az írónő előző könyve nagyon tetszett, ezért végig azt éreztem, mintha elfelejtette volna, hogy kell jól írni. Becks és Sally jelenetei üdítőek voltak, de most még ők sem jöttek be annyira (vagyis inkább csak Becks nem), mint a saját könyvükben. Nálam egynek elment kategória.

Halottpénz23
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

(Könyvfesztiválos zsákmány :D )
Ez nagyon jó volt!
Azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy véleményem szerint ez a legjobb LOL-könyv.
Bátran ajánlom mindenkinek a könyvet.
Aranyos történet,cuki főszereplőkkel. spoiler
Könnyed olvasmány,akárcsak a többi LOL.
Tetszett,hogyha minimálisan is,többet megtudtam a koreai kultúráról.
A kedvenc szereplőm Snow,nagyon tetszik,hogy kiáll magáért,harcol a céljaiért.
Imádom Cookie O'Gormant!
Már a Kamuzások, kavarások is nagyon tetszett, de ez a könyv felülmúlta.
Remélem sok könyvet olvashatok még az írónőtől :)

Gaby33
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Engem zavart mind a két szereplő viselkedése és a mellékszereplőket sem igazán tudtam megkedvelni. Valahogy az egész történet olyan hiteltelen, zagyva, időnként szinte nevetséges kategóriába csúszott a cselekmény. A leírás alapján sokkal jobbra számítottam.

Adrienn1989
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

Aranyos volt, mozgalmas, és nagyon szerettem a szereplőket.

Börtöntöltelék P
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

ENNÉL SZÖRNYŰBB LOL-OS BORÍTÓT ÉN MÉG NEM LÁTTAM!!!!!!!!!!!!
Mi a bajom vele??? Ó, csak annyi, hogy:
1. A csaj „természetes szépség” és NEM HASZNÁL SMINKET!! Mi az ott az arcán? Vakolat?!?
2. A srác se így néz ki. Ezen a képen a pali … Remélem azért van a fején napszemcsi, hogy leplezzék, hogy annak a borítóalanynak nem zöld a szeme, mert a regényben vagy húszszor, ha nem többször elmondták, hogy zöld szeme van Ash-nak, szóval….
3. Mi az a rózsaszín biszbasz?! Kindertojás-meglepetés?!?
Egyszóval kifejezve, ez a borító minősíthetetlen. A LOL-könyveknél ezt már megszoktam, de ez átlagon aluli. Grr
A könyv maga cuki volt, de ahoz képest, milyen volt az eleje, nem volt egy nagy hű.
Szóval az előző rész sokkal jobb volt (mert egyébként a Kamuzások, kavarásokkal kapcsolatban van, szóval lehetne sorozatnak nevezni).
Útős kezdéshez ehh vég…. nem volt rossz könyv, csak jobbra számítottam :D

scarletta
Cookie O'Gorman: Nindzsalány

A teljes értékelés itt érhető el:

"Ez nem az a történet, amit hosszú oldalakon keresztül lehetne elemezni – szóval nem egy Büszkeség és balítélet. De mivel sem a klasszikus műveket, sem a lassan folyó történeteket nem szeretem a Nindzsalány jobban belopta magát a szívembe. Szóval ha szereted a könnyed, romantikus történeteket, ahol a lány menőbben képes kiütni a rossz fiúkat, mint bármelyik férfi főhős, akkor ez a te könyved!

Snow egy igazi belevaló, vagány koreai csaj – nem mellesleg kitűnő harcművész, és még gyönyörű is. Valljuk be, melyikünk nem akart már legalább egyszer olyan lenni, mint ő. Én tutira! Pláne, ha egy olyan srác jár a csomag mellé bónuszként, mint Ash Stryker. Kettejük fel-fellobbanó érzelmei kiszínezték a történet minden négyzetcentiméterét, Snow riposztjait imádtam, annyira eldobták a történetet.
Ash már más tészta. Ha most engednék a belső szörnyemnek, az értékelés valószínűleg annyiból állna, hogy:
ASH, MARRY ME! AHW, MAN! *elájul*
Kissé rövid lenne szerintem, szóval igyekszem erőt venni magamon, ígérem. Imádtam azokat a jeleneteket, amikben Ash próbálja játszani a bátor őrző szerepét, annak ellenére, hogy Snow teljesen kézben tartja a dolgokat. És, oh man! Nekem is kell egy ilyen srác, aki hajlandó elviselni a friendzone tikkasztó szerepkörét, nem zavarja a távolságtartás és a lassan kibontakozó érzelmek sem – türelmesen várakozik, míg végül övé lehet a lány. Pimasz, édes és romantikus a maga módján. Kettőt kérek belőle!

Bár maga a történet eléggé kiszámítható volt, néha kissé klisés is, de a vicces, akciódús, néhol rejtélyes jelenetek és az imádnivaló karakterek mindenért kárpótoltak. Vicces, könnyed olvasmány volt, aminek minden sorát élveztem!

Nagyon édes könyv volt, a szereplők imádnivalóak és a klisék sem okoznak fejfájást, mint sok másiknál! Pár kiszámítható jelenetet leszámítva szerettem olvasni, szinte olvastatta magát! Sajnos túl hamar átrágtam magam rajta."

Evika82 P

– Figyelj, nagyon sajnálom, jó? Ami a moziban történt, tévedés volt.
– Ezzel azt akarod mondani, hogy véletlenül ugrottál az ölembe, és az ajkad véletlenül tapadt az enyémre? Ha igen, akkor ez volt életem legjobb tévedése.

Cheril

– Ha egyetlen megjegyzést is teszel erre a hülye egyenruhára, megöllek.
– Nem teheted – vigyorogtam. – Te vagy a testőröm. Nem ölheted meg azt, akit védelmezel. Az nem lenne helyes.
– Ne kísérts…

scarletta P

Azt mondják, csak egy valami dögösebb azoknál a pasiknál, akik tudnak táncolni: az olyan pasik, akik olvasnak. Főleg, ha Harry Pottert.

CsiPe_z

Egy sörösüveg az arcomba Snow mosolyáért?
Két szó: teljesen megérte.

Cheril

Ez életem legjobb estéje.
A kezem csuklóig eltűnt Snow hosszú, fekete hajában. A tincsek az ujjaim köré tekeredtek. Hogy én mennyit álmodoztam erről!
Mondjuk, nem úgy képzeltem, hogy egy sötét sikátorban leszünk, és Snow a falat támasztva hány. De nem panaszkodom. A sebezhetősége meglepően bájos volt.

scarletta P

Ez az egész olyan, mint egy rossz álom. Én épp cukormérgezésben haldoklom, ő meg itt áll, és olyan jóképű, mint egy görög isten.

scarletta P

– Nem tudok beszélgetni veled, amikor így vagy öltözve. Elvonja a figyelmemet.
– Hogy vagyok öltözve? – kérdezte, és esküszöm, befeszített. Befeszített!

scarletta P

Ötéves korom óta odavagyok Bruce Leeért.

scarletta P

Úgy terveztem, hogy csak egy másodperc lesz az egész. Csak egy kis játék a tűzzel, a tinilányokra oly jellemző spontaneitás pillanatnyi szabadon engedése, viszont arra, ahogy a szánk egymásba olvadt a csókban, nem számítottam. Belemarkoltam a felsőjébe, és közelebb húztam. Az ajkam, az egész testem lángra lobbant, és nem tudtam elég közel kerülni hozzá. Csak akkor kaptam észbe, amikor átkarolt.

CsiPe_z

Koi még mindig bárgyún mosolygott. Nyilvánvalóan fogalma sem volt arról, hogy épp azt számolom össze, hányféleképpen fojthatnám meg a mikrofonkábellel. Hétnél jártam, amikor átkarolta a vállamat.