Kamuzások, ​kavarások 123 csillagozás

Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Sally mindjárt begolyózik! Komolyan, ha a legjobb barátnője még egy lúzert rászabadít, tutira bekattan. Ahhoz, hogy megússza a ráerőltetett randikat, a lánynak szüksége van egy álpasira, méghozzá gyorsan, és Becks, a szívdöglesztő, szuperokos focisztár vállalja is a feladatot. (Ami fura, mert Sally le merné fogadni a kedvenc griffendéles pulcsijában, hogy a srác sajna kizárólag barátként tekint rá.) De hiába a sok bizsergető csók − a hitelességért mindent! −, a barátnője mégsem veszi be, hogy Sally tényleg szerelmes Becksbe. A fene se gondolta, hogy néha az igazság tűnik a legnagyobb kamunak.

Eredeti mű: Cookie O'Gorman: Adorkable

Eredeti megjelenés éve: 2016

Móra, Budapest, 2017
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156185 · Fordította: Erényi Mónika

Becks Kent · Clayton Kent · Sally Sue Spitz · Lillian Hooker · Ash Stryker · Leo Kent · Martha Nicholls · Ollie Kent · Nick Spitz · Thad Kent

Csakegyolvasólány
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Nem is tudom, hol kezdjem. Már számtalan Móra kiadó által megjelent LOL könyvet olvastam. Volt olyan, ami kimondottan tetszett és igazán kedvenc lett, de olyan is akadt, amit egyszer olvasósnak tituláltam. Azonban Cookie O'Gorman könyve valami fantasztikus volt. Igaz, elég kiszámíthatónak tartottam az eseményeket, és néha fejbe vágtam volna egy-két szereplőt, de ettől eltekintve rengetegszer mosolyogtam a könyv olvasása során.
De mi is tetszett benne annyira?
Először is, maga az alaptörténet. Már maga a fülszöveg is figyelemfelkeltő volt. Egy magányos lány, akinek elege van a legjobb barátnőjéből, mert pasit akar fogni neki? Ugyan, ki ne lenne kíváncsi egy ilyen történetre? Nos, mondjuk Sally Sue Spitz, akinek mindennapjait Lillian barátnője eléggé érdekessé teszi. Hiszen nem telik el úgy pár óra, hogy valami idegen fiúnak be ne mutatnám. Természetesen a srácok csak azért állnak szóba Sallyvel, mert némelyikük azt hiszi, így közelebb kerülnek Lillianhez, mások viszont abban reménykednek, hogy talán Spitz is olyan dögös, mint a barátnője. Most kérdezhetitek magatoktól, normális az ilyen? Igen, Lilliannél vagy, ahogy Sally hívja Hookernél ez normális.
Bővebben: http://konyvekmindenhol.blogspot.sk/2017/07/cookie-ogor…

Kikiriki
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Tökéletes nyári, kikapcsoló olvasmány volt számomra. Imádtam Beckset. És Sallyt is, de néha idegesített a tétlensége. Én a helyében már előbb bevallottam volna Becksnek, mit érzek, de akkor a történet elég rövid lett volna..
mondom én, aki 10 évig volt szerelmes a legjobb barátjába?
Sally barátnője nagyon idegesített.
De ha ettől eltekintünk, nagyon szerettem a könyvet. :)

christine
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Azt hiszem, az idő múlásával egyre jobb és jobb LOL könyvek kerülnek a magyar közönség elé, ez a könyv pedig tökéletes példa arra, hogy milyen is a JÓ LOL könyv.

Tetszett az írónő stílusa, nagyon magával ragadó, olvasmányos volt. A szereplők érdekesen voltak felépítve, bár volt egy-két bökkenő, főleg Becks viselkedésében. Túlságosan is döntésképtelen volt, pedig ő a suli legszexibb, legjobb focistája, valamiért nekem túl kisfiús… túl mulya volt.

A pontlevonás Marthanak és Hookernek köszönhető. Már beteges volt, amit ezek ketten leművelnek. Én már réges-rég pofán vágtam volna őket, de úgy istenigazából. :)

Újabb majdnem-kedvencet avattam. :)

deen
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Lássuk csak, mit is várunk egy LOL könyvtől. Legyen szórakoztató, vicces, legyenek a szereplők szerethetőek, a konfliktus megoldható, és végződjön happy end-del. Ez mind megvan. Amit hanyagoltam volna, az Lilian, mert iszonyatosan idegesítő volt. Komolyan egy legjobb barátnő nem képes észre venni, hogy mikor elég? Az anyuka is elég meredek volt, aki azt hiszi, mivel a lányának nincs barátja, ezért barátnő kell neki. A két főszereplő Becks és Sally aranyos páros, még ha egyikük sem az eszéről híres, ha a kapcsolatokról van szó. Annyit kamuznak, hogy a végén már ők sem tudják, hogyan keveredjenek ki belőle, és valljanak színt a másik előtt. Annyira magukkal vannak elfoglalva, hogy észre sem veszik a családtagjaik célozgatásait, pedig azokban rejlik az igazság. Szerencsére a végére mindenki észhez tér. Aranyos könyv volt.

fuszi P
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Pont erre volt most szükségem! Nagyon szerettem, teljesen kikapcsolt, elszórakoztatott és felvidított! Alap esetben nem viselem túl jól, spoiler ha sok a mellébeszélés a szereplők között és mivel már lehet sejteni az igazságot így sokszor zavar a rengeteg bizonytalankodás. Szerencsére itt ez egyáltalán nem volt zavaró, pont megfelelő arányban voltak benne a vicces részek, amik ellensúlyozták a szomorú, megható pillanatokat.
Sally egy talpraesett, okos, humoros lány, aki kicsit önbizalomhiányos, de mindig tudja mit akar. Becks-szel tökéletesen passzoltak egymáshoz és ugyan elég klisés volt a népszerű sztárfocista – stréber, naiv „átlagos” lány kombináció, mégis a köztük lévő barátság elfeledtette ezt.
Mindenkinek bátran ajánlom aki egy kis könnyed, vicces és érzelmes könyvet keres!

Orsi999
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Az egyik osztálytársamtól kaptam kölcsön, mert neki nagyon tetszett. Én akkor csak a fülszövegét ismertem, amiről azt tudtam megállapítani, hogy tipikus LOL könyv. Az az igazság, hogy olvasás után is csak ennyit tudok elmondani. Sablon történet. Kiszámítható. Ettől eltekintve teljesen lekötötte a figyelmemet, kikapcsolt és szórakoztatott.
Lillian és Sally anyukája nagyon idegesítőek voltak spoiler Én biztos, hogy nem tűrném el, ha valaki ezt csinálná velem.
Sally és Becks nagyon aranyosak együtt.

Ashriver

Aranyos volt.
A főhősnő ragadott meg leginkább, a Star Trek és Harry Potter imádatával. Szerettem olvasni. Nyáron még biztos előveszem újraolvasásra. Jó kis kikapcsolódás volt.

Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Nagyon aranyos történet, a szokásos mézesmázos befejezéssel, amit az összes LOL könyvnél tapasztalhatunk.
Amivel problémám volt, az Sally úgynevezett „legjobb barátnője”. Felháborító szerintem, amit az egész könyvön keresztül művelt Sallyvel, spoiler. Jópárszor szívesen fejbevertem volna egy péklapáttal.
Ugyanez volt a főszereplő anyjával is a helyzet…
Becks tényleg egy álompasi és én is elfogadnék egyet magamnak belőle. :D
De ahogy az írónő fogalmazott a köszönetnyilvánításban;
„És ha még nem találtad meg a saját Becksed, aggodalomra semmi ok. Valahol odakint van, és valószínűleg ő is téged keres.”

GytAnett
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Igazából ez a könyv LOL vagy nem LOL, nekem nagyon tetszett. Szükségem volt már egy laza kis limonádéra, amit fél nap alatt ki tudok olvasni. Mostanság nincs is időm olvasni, meg mintha egy kicsit megint válságba kerültem volna. Kicsit kirobbantott belőle. :)
Olyan volt, mint egy tipikus amerikai iskolás, tinis film. Minden szereplőt lehetett valamiért kedvelni, még Piszkálkán is jókat röhögtem. :D Becksbe lehet, hogy még én is beleszerettem volna, ha nem lennék pár évvel idősebb nála. :P Szerettem a közös jeleneteiket. Időnként egy kicsit Szívzűrterápia beütése volt nálam, de egyáltalán nem volt zavaró, lehet, másnak nem is érződött egy kicsi párhuzam sem.
Nyilván voltak benne olyan dolgok, amik zavartak. Idegesített, hogy Sally anyja meg Hooker minden áron pasit akartak keríteni Sallynek. Ne mááár. Elég nagylány, majd megoldja egyedül, ha akarja. Ennyire világvége, ha egy 17 éves lánynak nincsen senkije? Nem feltétlenül gondolnám, hogy ezt kell sulykolni a mai tizenéveseknek. Azért egy kicsit Sally és Becks is idegesített. Nem igaz, hogy egyikőjük sem bírta összeszedni a bátorságát, vagy ha mégis, akkor már el is poénkodták a dolgot. Tény, 17 évesen azért nem egy egyszerű dolog bevallani a legjobb barátunknak, hogy bele vagyunk esve. Tudom, átestem rajta. :DDD De egyre több könyv tanít engem arra, hogy ne féljek kimondani a dolgokat, mert így csak tovább húzódik a szenvedés. Hátha egy-két tini megfogadja ezt a tanácsot. :)
Vicces volt ez a sok kamuzás és kavarás, de a való életben rettentően kiakadnék, ha valaki ilyen módszerekkel akarna másokat befolyásolni.
Összességében nagyon örülök neki, hogy olvastam, mert jókat vigyorogtam, és végre tényleg volt egy kis laza kikapcsolódásom. :)

Evika82 P
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Ez a könyv nagyon jó volt. Végig vigyorral az arcomon olvastam, és még mindig vigyorgok.
Becks ❤❤❤

halimarcsi

302. oldal - Köszönetnyilvánítás - Utolsó mondat

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent
puncsoscukor63 P

– Ugye tisztában vagy vele, hogy a griffendéles pulcsi van rajtad?
Már nyitottam a számat, hogy elmondjam, ez a pulcsi limitált szériás darab, egyenesen a hivatalos Harry Potter-ruhakollekcióból, de ő folytatta:
– És ugye azzal is tisztában vagy, hogy amikor Daisy megérkezett, felemelted a jobb kezed, és azt a furcsa Star Trek-es kézjelet csináltad?
(…)
– Az a vulcani nép üdvözlése – motyogtam.
– Rendben – folytatta anya –, de muszáj volt hozzátenned, hogy „Hosszú és eredményes életet”?

Kapcsolódó szócikkek: Martha Nicholls · Sally Sue Spitz
BarbyMalik0112

– Nincs semmi baj – tette a kezét a vállamra Leo. – Becks sohasem hajtana rájuk.
– Így van – értett egyet Thad. – Ő csak a tiéd.
– Pedig az a vörös nagyon dögös – tette hozzá Ollie, amivel kiérdemelt egy nyaklevest Mr. Kenttől. – Jézusom! Ezzel csak azt akartam mondani, hogy Becks hűséges.

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent · Leo Kent · Ollie Kent · Thad Kent
Beatrice8

Ölelések.
Érintések.
Csókok arra a helyre, amire én már csak „Becks-pont”-ként gondoltam.

puncsoscukor63 P

– Hát kell nekik egy közös becenév – kezdte a magyarázatot Becks bátyja. – Lehetne „Secks” is, de figyelembe véve a jelenlegi helyzetet…

Kapcsolódó szócikkek: Clayton Kent
Beatrice8

A szám Becksére tapadt. Ízlelgettem, kóstólgattam az ajkát. Soha nem hittem volna, de mindig is reméltem, hogy egyszer eljön ez a pillanat. Tudtam, hogy őt váratlanul érte; éreztem, hogy megfeszül az álla, a szája. Mindez azonban most nem számított. Megcsókoltam Beckset, a legjobb barátomat, az én Han Solómat, az igaz szerelmemet! Ez volt életem legszebb pillanata. Biztosra vettem, hogy ezt semmi sem múlhatja felül.
Aztán Becks visszacsókolt.
A karja a derekam köré fonódott, az ajka vezette az enyémet – mint amikor a csöndes utasból hirtelen profi navigátor lesz. Ahogy a karjára fektetve óvatosan hátradöntött, felgyorsult a lélegzetem, és kapkodva kezdtem szedni a levegőt; még csókolózás közben is éreztem, hogy mosoly bujkál a szája szélén. A lábujjaim csak súrolták a talajt, gyakorlatilag Becks tartott meg, de én boldogan hagytam, hogy írányítson. Nem igaz, hogy Becks jól csókol. Mesterien csókol. Ennél jobb első csókot nem is kívánhatna az ember.

Rie_Grey

Ich bin nicht das, was du gerade über mich gesagt hast – (…) – Und du bist ein Idiot.

Kapcsolódó szócikkek: Sally Sue Spitz
dorka_veszteg

Gyanús volt ez nekem.
– És mégis mit kerestél te egy könyvesboltban? – kérdeztem.
– Hát nem nyilvánvaló? – kuncogott. – Téged fiúban.

Kapcsolódó szócikkek: Lillian Hooker · Sally Sue Spitz
CsiPe_z

– Hát ha így hallhatom végre a hangod, akkor igen. A hajnali fél öt nekem tökéletesen megfelel.

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent