Kamuzások, ​kavarások 369 csillagozás

Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Sally mindjárt begolyózik! Komolyan, ha a legjobb barátnője még egy lúzert rászabadít, tutira bekattan. Ahhoz, hogy megússza a ráerőltetett randikat, a lánynak szüksége van egy álpasira, méghozzá gyorsan, és Becks, a szívdöglesztő, szuperokos focisztár vállalja is a feladatot. (Ami fura, mert Sally le merné fogadni a kedvenc griffendéles pulcsijában, hogy a srác sajna kizárólag barátként tekint rá.) De hiába a sok bizsergető csók − a hitelességért mindent! −, a barátnője mégsem veszi be, hogy Sally tényleg szerelmes Becksbe. A fene se gondolta, hogy néha az igazság tűnik a legnagyobb kamunak.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: LOL-könyvek

Móra, Budapest, 2018
304 oldal · ISBN: 9789634159698 · Fordította: Erényi Mónika
Móra, Budapest, 2017
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634156185 · Fordította: Erényi Mónika

Kapcsolódó zóna

!

LOL könyvek

200 tag · 39 karc · Utolsó karc: 2020. február 12., 12:58 · Bővebben

Becks Kent · Sally Sue Spitz · Clayton Kent · Ash Stryker · Lillian Hooker · Martha Nicholls · Leo Kent · Nick Spitz · Ollie Kent · Thad Kent

Csakegyolvasólány P
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Nem is tudom, hol kezdjem. Már számtalan Móra kiadó által megjelent LOL könyvet olvastam. Volt olyan, ami kimondottan tetszett és igazán kedvenc lett, de olyan is akadt, amit egyszer olvasósnak tituláltam. Azonban Cookie O'Gorman könyve valami fantasztikus volt. Igaz, elég kiszámíthatónak tartottam az eseményeket, és néha fejbe vágtam volna egy-két szereplőt, de ettől eltekintve rengetegszer mosolyogtam a könyv olvasása során.
De mi is tetszett benne annyira?
Először is, maga az alaptörténet. Már maga a fülszöveg is figyelemfelkeltő volt. Egy magányos lány, akinek elege van a legjobb barátnőjéből, mert pasit akar fogni neki? Ugyan, ki ne lenne kíváncsi egy ilyen történetre? Nos, mondjuk Sally Sue Spitz, akinek mindennapjait Lillian barátnője eléggé érdekessé teszi. Hiszen nem telik el úgy pár óra, hogy valami idegen fiúnak be ne mutatnám. Természetesen a srácok csak azért állnak szóba Sallyvel, mert némelyikük azt hiszi, így közelebb kerülnek Lillianhez, mások viszont abban reménykednek, hogy talán Spitz is olyan dögös, mint a barátnője. Most kérdezhetitek magatoktól, normális az ilyen? Igen, Lilliannél vagy, ahogy Sally hívja Hookernél ez normális.
Bővebben: http://konyvekmindenhol.blogspot.sk/2017/07/cookie-ogor…

Kikiriki
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Tökéletes nyári, kikapcsoló olvasmány volt számomra. Imádtam Beckset. És Sallyt is, de néha idegesített a tétlensége. Én a helyében már előbb bevallottam volna Becksnek, mit érzek, de akkor a történet elég rövid lett volna..
mondom én, aki 10 évig volt szerelmes a legjobb barátjába?
Sally barátnője nagyon idegesített.
De ha ettől eltekintünk, nagyon szerettem a könyvet. :)

christine
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Azt hiszem, az idő múlásával egyre jobb és jobb LOL könyvek kerülnek a magyar közönség elé, ez a könyv pedig tökéletes példa arra, hogy milyen is a JÓ LOL könyv.

Tetszett az írónő stílusa, nagyon magával ragadó, olvasmányos volt. A szereplők érdekesen voltak felépítve, bár volt egy-két bökkenő, főleg Becks viselkedésében. Túlságosan is döntésképtelen volt, pedig ő a suli legszexibb, legjobb focistája, valamiért nekem túl kisfiús… túl mulya volt.

A pontlevonás Marthanak és Hookernek köszönhető. Már beteges volt, amit ezek ketten leművelnek. Én már réges-rég pofán vágtam volna őket, de úgy istenigazából. :)

Újabb majdnem-kedvencet avattam. :)

deen
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Lássuk csak, mit is várunk egy LOL könyvtől. Legyen szórakoztató, vicces, legyenek a szereplők szerethetőek, a konfliktus megoldható, és végződjön happy end-del. Ez mind megvan. Amit hanyagoltam volna, az Lilian, mert iszonyatosan idegesítő volt. Komolyan egy legjobb barátnő nem képes észre venni, hogy mikor elég? Az anyuka is elég meredek volt, aki azt hiszi, mivel a lányának nincs barátja, ezért barátnő kell neki. A két főszereplő Becks és Sally aranyos páros, még ha egyikük sem az eszéről híres, ha a kapcsolatokról van szó. Annyit kamuznak, hogy a végén már ők sem tudják, hogyan keveredjenek ki belőle, és valljanak színt a másik előtt. Annyira magukkal vannak elfoglalva, hogy észre sem veszik a családtagjaik célozgatásait, pedig azokban rejlik az igazság. Szerencsére a végére mindenki észhez tér. Aranyos könyv volt.

fuszi P
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Pont erre volt most szükségem! Nagyon szerettem, teljesen kikapcsolt, elszórakoztatott és felvidított! Alap esetben nem viselem túl jól, spoiler ha sok a mellébeszélés a szereplők között és mivel már lehet sejteni az igazságot így sokszor zavar a rengeteg bizonytalankodás. Szerencsére itt ez egyáltalán nem volt zavaró, pont megfelelő arányban voltak benne a vicces részek, amik ellensúlyozták a szomorú, megható pillanatokat.
Sally egy talpraesett, okos, humoros lány, aki kicsit önbizalomhiányos, de mindig tudja mit akar. Becks-szel tökéletesen passzoltak egymáshoz és ugyan elég klisés volt a népszerű sztárfocista – stréber, naiv „átlagos” lány kombináció, mégis a köztük lévő barátság elfeledtette ezt.
Mindenkinek bátran ajánlom aki egy kis könnyed, vicces és érzelmes könyvet keres!

Orsi999
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Az egyik osztálytársamtól kaptam kölcsön, mert neki nagyon tetszett. Én akkor csak a fülszövegét ismertem, amiről azt tudtam megállapítani, hogy tipikus LOL könyv. Az az igazság, hogy olvasás után is csak ennyit tudok elmondani. Sablon történet. Kiszámítható. Ettől eltekintve teljesen lekötötte a figyelmemet, kikapcsolt és szórakoztatott.
Lillian és Sally anyukája nagyon idegesítőek voltak spoiler Én biztos, hogy nem tűrném el, ha valaki ezt csinálná velem.
Sally és Becks nagyon aranyosak együtt.

Naiva P
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Aranyos, szórakoztató, tipikus LOL könyv, ami nagyon gyorsan olvastatja magát. Már nem igazán az én korosztályomnak vannak szánva a LOL könyvek, mégis tudom őket élvezni. Jókat mosolygok rajtuk. Ennél a könyvnél is hasonlóan éreztem, de azért nem voltam maradéktalanul elégedett.
Sally aranyos és szimpatikus hősnő a blockbuster filmes imádatával együtt, aki nem látta a fától az erdőt. Inkább áltatta magát és beletörődött a sorsába. Meg tudtam őt érteni. Fiú és lány között elég egyszer a „barátságot – többre” fordítani és semmi nem lesz ugyanaz. Becks aranyos volt, Lehetett sejteni, hogyan érez, csupán nem értettem, ő miért nem merte bevallani?! Neki azért sokkal nagyobb volt az önbizalma.
A kerítő „legjobb barátnőtől” a falra tudtam volna mászni. Borzalmas volt és idegesítő. Tényleg úgy viselkedett, mint egy Hooker’. Nála rosszabb már csak Selly apja volt, de 2x2 bekezdés erejéig szerintem tök felesleges volt őt belevinni történetbe, mert semmilyen dramaturgiai szerepet nem töltött be. Egy kis szösszenetnyi epilógusra azért szükség lett volna, mert olyan hirtelen lett vége.

Ashriver

Aranyos volt.
A főhősnő ragadott meg leginkább, a Star Trek és Harry Potter imádatával. Szerettem olvasni. Nyáron még biztos előveszem újraolvasásra. Jó kis kikapcsolódás volt.

agi89
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Annyira tartottam tőle, nagyon nem akartam elolvasni.
És mégis milyen pozitívan csalódtam!
Cuki volt. Humoros volt.
Engem már a legelején megvett magának a könyv. Sally imádnivaló különc csaj. Vadóc jelmezért külön pacsi.
Jaj a Kent-fiúk. Annyira imádtam őket! Clyde lehet az enyém? :D

Nagyon valószínű, hogy egyszer újraolvasást kell tartsak.

Szami81
Cookie O'Gorman: Kamuzások, kavarások

Jajj, hogy ez mennyire könnyezve vigyorgósan cuki volt! Klisés volt, de kit érdekel? :))

haligali

És ha még nem találtad meg a saját Becksed, aggodalomra semmi ok. Valahol odakint van, és valószínűleg ő is téged keres.

302. oldal - Köszönetnyilvánítás - Utolsó mondat

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent
dorka_veszteg

Gyanús volt ez nekem.
– És mégis mit kerestél te egy könyvesboltban? – kérdeztem.
– Hát nem nyilvánvaló? – kuncogott. – Téged fiúban.

Kapcsolódó szócikkek: Lillian Hooker · Sally Sue Spitz
puncsoscukor63

– Ugye tisztában vagy vele, hogy a griffendéles pulcsi van rajtad?
Már nyitottam a számat, hogy elmondjam, ez a pulcsi limitált szériás darab, egyenesen a hivatalos Harry Potter-ruhakollekcióból, de ő folytatta:
– És ugye azzal is tisztában vagy, hogy amikor Daisy megérkezett, felemelted a jobb kezed, és azt a furcsa Star Trek-es kézjelet csináltad?
(…)
– Az a vulcani nép üdvözlése – motyogtam.
– Rendben – folytatta anya –, de muszáj volt hozzátenned, hogy „Hosszú és eredményes életet”?

Kapcsolódó szócikkek: Martha Nicholls · Sally Sue Spitz
BarbyMalik0112 P

– Nincs semmi baj – tette a kezét a vállamra Leo. – Becks sohasem hajtana rájuk.
– Így van – értett egyet Thad. – Ő csak a tiéd.
– Pedig az a vörös nagyon dögös – tette hozzá Ollie, amivel kiérdemelt egy nyaklevest Mr. Kenttől. – Jézusom! Ezzel csak azt akartam mondani, hogy Becks hűséges.

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent · Leo Kent · Ollie Kent · Thad Kent
Henriett_Csilléri

Ich bin nicht das, was du gerade über mich gesagt hast – (…) – Und du bist ein Idiot.

Kapcsolódó szócikkek: Sally Sue Spitz
puncsoscukor63

– Hát kell nekik egy közös becenév – kezdte a magyarázatot Becks bátyja. – Lehetne „Secks” is, de figyelembe véve a jelenlegi helyzetet…

Kapcsolódó szócikkek: Clayton Kent
CsiPe_z

Üzenem neki, hogy a micsodájának a nadrágjában a helye. Az én kicsikémnek még nem kellenek kicsikék.

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent · Martha Nicholls · Sally Sue Spitz
haligali

Néha annyira hinni akarsz valamiben, hogy magadat is meggyőzöd arról, igaz.

283. oldal - Tizenhatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Sally Sue Spitz
puncsoscukor63

– Helló, Mrs. Nicholls – vigyorgott Becks. – Épp megjöttem, és láttam, hogy Sal az ereszcsatornáról lóg. És most én vagyok a nap hőse.
Rásandítottam. Azt persze elfelejti hozzátenni, hogy csak miatta lógtam az ereszről.

Kapcsolódó szócikkek: Becks Kent · Martha Nicholls · Sally Sue Spitz