A ​tanyán 4 csillagozás

Constanza Droop: A tanyán

Mi mindent akar tudni egy apró gyermek! Az óvodások számára készült képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a kérdésekre. Játékos formában ismerteti meg a gyerekeket a falusi élettel: a tanyáról, annak lakóiról, az állatokról, a növényekről, a legkülönfélébb munkagépekről és az egész éves tennivalókról kap képet a mindenre kíváncsi apróság.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2012
16 oldal · ISBN: 9789632442778 · Fordította: Csörgő Barbara

szanes1>!
Constanza Droop: A tanyán

Ezt szerintem még Flóra kapta, mindhárom gyerek nagy kedvence, de most éppen Zsoltika miatt nem maradhat a polcon egyetlen este sem. Kicsit leharcolt már, de azért viszonylag jól bírja az igénybevételt. Azt mondjuk nem gondolták végig az alkotók, hogy nem logikus, hogy a fészernek csak a fél ajtaját lehessen kinyitni. Naná, hogy minden gyerek megpróbálja felfeszegetni a másik ajtót is…

SzTEtti>!
Constanza Droop: A tanyán

Csak a kislányom miatt kapott 3,5 csillagot, amúgy csak 2,5 járna neki. Az a címe, hogy TANYA, nem az, hogy nagyüzem… Jártam és járok most is tanyákra, de egyiken sincs se fejőgép, se burgonyavetőgép. Nonszensz, hogy mindent gépesítva mutat be!
Mimi szerette az ablakokat nyitogatni. Kicsit komolyabb könyv már ez neki, de szerinten lassan valami komolyabb szellemi táplálék is kell neki, és mivel imádja a tanyasi állatokat (akikkel amúgy élőben is találkozik), gondoltam ez jó lesz. Végighallgatta, végignézte, sorolta amit felismert, csak én dohogtam.