Conan, ​a harcos – Alfa különszám, 1988 3 csillagozás

Conan, a harcos – Alfa különszám, 1988

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

>!
Interpress, Budapest, 1988
190 oldal

Kedvencelte 1

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

LuPuS_007 >!
Conan, a harcos – Alfa különszám, 1988

Ez a mű szerintem, még az igencsak igényes munkák egyike a múlt évezredből. saját tulajdon is volt, de az idő Ferrumtartalmú zápfoga valahol elősegítette a pusztulását….

A VHS korszakban igencsak menő embernek számított akinek ez is meg volt*

*ez a Viharsarokra vontakozik

cyrussmith>!
Conan, a harcos – Alfa különszám, 1988

Rendhagyó Conan-képregény Buscemától, hiszen a mester itt alaposan megerőszakolta saját stílusát, mivel az ábrázolás gyakorlatilag egy az egyben igazodott a film színészeihez és beállításaihoz. De valahol ez a filmképregények sorsa: a franchise határai szűkre szabottak. Ez most talán kicsit fanyalgásnak tűnik, de azért gyerekfejjel nem nagyon volt menőbb dolog a címlapon feszítő osztrák izompacsirtánál, a képregény meg talán az első színes amerikai kiadvány volt magyar nyelven.

Van még egy képregény a kötetben, a Gall háború, ami a szokásos Larousse-minőséghez képest kicsit szögletesebb, jellegtelenebb lett. Egyrészt a rajzok is darabosak – a szokásos Alfás elmosódott szellemképek sem tettek jót neki vizuálisan –, másrészt egy idő után már nagyon fárasztó a vég nélküli csatározás. Az igazi érdekessége inkább az volt, hogy az Asterix-történetekből ismert történelmi arcképcsarnok realistább megközelítést kapott és nagyon furcsa volt először látni többek között „igazi” druidákat meg menhireket.

Hamlet>!
Conan, a harcos – Alfa különszám, 1988

Énekelgető hobbitok, meg hegyes sipkás, vén varázslók? Egy fenét, a régi Gyűrük ura-trilógia már a második kötetnél kifordult a kezemből. Szerencsére az Alfa szerkesztősége már 88-ban ráérzett arra, hogy az izomhegy barbár kell a népnek, és kiadta Magyarország első könyv alakú képregényét (na jó, a másodikat, a Digedagék Amerikában 87-es). Micsoda daliás idők voltak ezek, kérem! 89-től a szépemlékű Hepiend magazinban folytatódtak a kimmériai mészáros kalandjai, és a videótékák is a karddal feszítő Schwarzival voltak tele. A nőgyűlölő Robert E. Howard papa azért tudott írni, na, a Conan-könyveire a 90-es években a Cherubion kiadó, meg a Szukits is rámoccant.

Még több nosztalgiázás itt: http://konyves.blog.hu/2009/05/05/kedvenc_10_konyvem_1_resz

1 hozzászólás

Hasonló könyvek címkék alapján

Stefano Vietti: Dragonero 4. – A gonosz bűvölete
Mathieu Gabella – Vincent Brugeas – Patrice Louinet: Conan, a barbár – Elveszett legendák
Roy Thomas: Conan kegyetlen kardja 1.
Donny Cates: Istenország
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 45.
Joe Hill: Locke & Key – Kulcs a zárját 3.
Neil Gaiman: Sandman: Az álmok fejedelme-gyűjtemény 1.
Rachel Smythe: Lore Olympus – Olümposzi história 3.
Bryan Konietzko – Michael Dante DiMartino – Gene Luen Yang: Avatar: Aang legendája – Ígéret
Brian K. Vaughan: Saga 2.