Krisztus, ​a lélek élete 0 csillagozás

Lelkigyakorlatok
Columba Marmion: Krisztus, a lélek élete

Marmion ​belga bencésnek (aki ír apa és francia anya gyermeke) nagysikerű műve, amelyet az első világháború vége felé írt. Marmion lelkigyakorlatait és megszámlálhatatlan alkalommal elmondott szentbeszédeit sohasem írta le. Lelki gyermekei és hallgatói állították össze három művét, melyeket ma már a lelkiélet klasszikus műveinek tekinthetünk: az itt található Krisztus, a lélek élete, azután Krisztus az ő misztériumaiban és Krisztus, a szerzetes eszményképe.

A könyvről XV. Benedek pápa ezt mondta: „Lelkiéletem tápláléka”, és még: „Olvassátok ezt a könyvet, mert ez az Egyház tiszta tanítása”.

A könyv első részében Marmion a legfölségesebb Szentháromság szentélyéhez vezeti el az olvasót. Bemutatja, hogyan tervezte ki Isten öröktől fogva, hogy az örök Ige emberré legyen, és mi az ő fogadott fiai legyünk. E végből leírja Krisztusnak, minden szentség egyetlen mintaképének közvetítő szerepét, hogy lelkünket megszentelje. Elégtételével és érdemeivel ő fizette le üdvösségünk… (tovább)

Eredeti cím: Le Christ vie de l'âme – conférences spirituelles

Szent István Társulat, Budapest, 1939