Colleen Sell (szerk.)

Egy ​csésze vigasz tanároknak 3 csillagozás

Colleen Sell (szerk.): Egy csésze vigasz tanároknak

A ​tanítás művészete abban rejlik, hogy a tanár segít tanítványának felfedezni, milyen örömet nyújt a kreatív önkifejezés és a tudás.
Albert Einstein

Minden egyes nap tanárok ezrei változtatnak meg fiatal életeket elkötelezett munkájukkal, emberségükkel és önzetlenségükkel. Az Egy csésze vigasz tanároknak ezek előtt a kiváló pedagógusok előtt tiszteleg.
Kedves Olvasó, ön akár tanár, akár csak csodálója e hivatásnak, bizonyára nagy örömét leli majd igaz történeteink olvasásában. Néhány példa az írások témái közül:

• Amikor lába kél a számítógépnek, a csalódott tanár lelkesedést merít tanítványai önzetlenségéből.
• Az elkötelezett és sikeres tanár legnagyobb rémálmával szembesül: saját fia nem hajlandó könyvet venni a kezébe.
• Egy beszédterapeuta szokatlan módon érinti meg egy olyan kislány lelkét, aki nem hajlandó megszólalni.
• Egy tanár kudarccal fenyegető első napja sikeressé válik, amikor képes megnyerni magának az egyik nehezen… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egy csésze vigasz Alexandra

Alexandra, Budapest, 2006

Alíz_Simon P>!
Colleen Sell (szerk.): Egy csésze vigasz tanároknak

Hogy mennyire szuper ez a válogatás! Ilyen-olyan megközelítésű történeteket talál benne az olvasó, tanárok és volt diákok megtörtént eseteiből. Megerősítések, hogy egy-egy jól irányzott rezdülésünkkel sorsokat, jellemeket tudunk alakítani… Visszaigazolások, hogy ha nem is látszik mindig azonnal, mégiscsak megéri az a sok odafigyelés, plusz idő és energia… Olvassák csak minél többen tanárok, hogy felvértezze őket és nem tanárok, hogy átérezhessék ők is, a pedagógusok munkája közel nemcsak a számszerűsíthető kötött óráik leadásából áll:))

Hopelight>!

„Öleljük magunkhoz a változást”, aki nem teszi, elkerülhetetlenül megbánt másokat és saját magát is.

Hopelight>!

Megvan bennünk a változtatáshoz szükséges erő, és a képesség, hogy hatással legyünk másokra.

Hopelight>!

Cselekedeteim másokra is hatással vannak, ráadásul olyan emberekre, akiket szeretek.

Hopelight>!

Lehet, hogy nehéz egy tanári fizetésből megélni, de az ember büszkén és elégedetten is élhet. Éppen azért, mert tanár.

Hopelight>!

Reménytelen kilátásaink azonban egyiküket sem riasztották el.

Hopelight>!

Akkoriban mennyire támogatta álmaimat, közben pedig végig tudta, hogy nagy valószínűséggel soha nem teszek szert azokra a készségekre, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az ember űrhajós lehessen. Mindezek ellenére mégis kitartott mellettem.

Hopelight>!

Legértékesebb ajándéka azonban az az egyszerű és gyönyörű igazság, mely szerint minden egyénnek van egy saját élete, és a villanások, amelyeket egymásból látunk, soha nem a teljes életet tükrözik.