Gin ​Austen 7 csillagozás

Colleen Mullaney: Gin Austen

Általánosan elismert igazság, hogy annak a személynek, aki eme jó könyvet a kezében tartja, szüksége lesz egy italra.

Jane Austen hat örökérvényű regényében megragadta a tizenkilencedik századi Anglia szeszélyeit és gyöngéit, ez a könyv pedig az írónő műveiben bemutatott piknikeket, ebédeket, vacsoravendégségeket és fényes bálokat ünnepli. Tudd meg, mit ihatott ő és a szereplői, és hogy milyen eszközökre, poharakra, hozzávalókra, technikákra van mindenképp szükséged! Emeljük Hot Barton Rummal vagy Elinorange Blossom koktéllal teli poharunkat az Értelem és érzelemre! Koccintsunk egy Salt & Pemberley koktéllal, Fizzy Miss Lizzie-vel vagy Cousin Collinsszal a Büszkeség és balítéletre! A sokatmondó idézetek Austen regényeiből és leveleiből, a gyönyörű fotók, a korhű dizájn és a whistnél jóval szórakoztatóbb játékok gyűjteménye minden igazi Austen-rajongó számára nélkülözhetetlenné teszi ezt a részegítő könyvecskét!

Eredeti megjelenés éve: 2019

General Press, Budapest, 2022
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634526612 · Fordította: Vallasek Júlia

Linszyy P>!
Colleen Mullaney: Gin Austen

Nem vártam sokat ettől a könyvtől, csak még egy bőr lehúzását Austen életművéről. Ehhez képest meglepően kidolgozott receptkönyv volt!

Elsőként ki kell emelnem, hogy gyönyörű a könyv, belül is csodás, minden Austen-mű külön kapott saját mintázatot benne és hát rengeteg érdekes koktélt is. De legelőször a György kori italokról, a koktélkészítésről és az ehhez kapcsolódó kellékekről, hozzávalókról tanulhatunk. Ezután jön Austen hat regénye, amelyek egy-egy fontos momentumát el is olvashatjuk a hozzá kapcsolódó koktélreceptnél, ezért érdemes ismerni a műveket. Idézetekkel és szép italképekkel egészíti ki mindezt a szerző, aztán befejezésként még ivós játékokat is bemutat, ami nekem nagyon tetszett.

Sokkal kevesebbet vártam ettől a könyvtől, és habár koktélkeverésre ritkán vetemedem, egyszer biztos kipróbálok valamit ebből a könyvből. :)

cintiatekla P>!
Colleen Mullaney: Gin Austen

A Gin Austen – 50 koktélrecept Jane Austen regényeihez nemcsak a koktélok szerelmeseinek lehet remek kiadvány, hanem bárkinek, aki rajong Jane Austenért. Colleen Mullaney könyve igazi élményt ad akkor is, ha magukat a recepteket nem készíted el, csak a szerzőért és a regényeiért rajongsz.

Igényes és szép kiadvány akár a saját polcodra, akár ajándékba szánod egy Jane Austen-rajongó barátodnak vagy rokonodnak.

Bővebben: https://www.gyorgytekla.hu/2022/11/colleen-mullaney-gin…

Pomponia07>!
Colleen Mullaney: Gin Austen

Pozitív csalódás volt. Nem sokat vártam a könyvtől, valószínűleg, ha nem ajándékba kapom sosem olvastam volna el.
Egy élmény volt lapozgatni, nagyon szép, igényes kiadás. Tetszett a könyv felépítése is, hogy mielőtt rátért volna a koktél receptekre, először egy kis ismertetőt írt a György korabeli italokról, hozzávalókról. Ebből a kis gasztrotörténelmi összefoglalóból pár, számomra új, érdekes dolgot is megtudtam. Utána a koktélkészítés eszközeit mutatja be tételesen, illetve hozzávalókhoz ad ötleteket, recepteket. Ezután következnek a koktélok, amiket Jane Austen 6 regényéhez kötődően külön fejezetekben ismeretet.