Morgan ​szerencséje 15 csillagozás

Colleen McCullough: Morgan szerencséje

A Tövismadarak világhírű szerzője újabb regényfolyamában saját ausztráliai gyökereit kutatja, kezdve a legkezdetén, amikor az amerikai gyarmatok elszakadása arra kényszeríti Angliát, hogy deportálandó fegyenceinek új helyet keressen, és a frissen felfedezett Ausztráliát szemelik ki erre a célra. Vérbeli romantikus regény Colleen McCullough könyve, noha alapos történelmi kutatásokra épül, és főszereplője sem a képzelet szülötte: Richard Morgannek ma is számos leszármazottja él Ausztráliában, egyikük éppen az írónő.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Európa, Budapest, 2001
766 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630770431 · Fordította: Babits Péter

bgea>!
Colleen McCullough: Morgan szerencséje

A regény emléket állít Ausztrália első telepeseinek. Hőseit az emberség, barátság, kitartás, a családért és a közösségért való felelősségvállalás motiválja. Az alapos történeti kutatómunkára épülő terjedelmes kötetből nem hiányzik a kaland, felfedezés, utazás, szerelem sem. A sors felvállalása, az újrakezdés lehetősége, a teljes emberi élet re való törekvés – ezek a regény fő gondolati.

csilla0923>!
Colleen McCullough: Morgan szerencséje

Tudtam, hogy megéri belefogni ebbe a hosszú könyvbe, sosem csalódom az írónőben. :)
Hihetetlenül kidolgozott, részletes könyv. Sok mindent megtudtam Ausztrália történelméről.

bgea>!

– Kitört a háború! – kiáltotta Mr. James Thistlethwaite.
Richard Morgant kivéve valamennyien felnéztek, és az ajtó felé fordultak, ahol testes alak állt, kezében vékony, zizegő papírlapot lóbálva. Egy pillanatig a lehulló gombostű hangját is hallani lehetett volna, aztán izgatott kiáltások harsantak fel a taverna valamennyi asztalánál, kiéve Richard Morganét. Richard eleresztette füle mellett a nyugtalanító bejelentést: ugyan mit számított a tizenhárom amerikai kolóniával vívott háború az ölében tartott beteg gyermek sorsához képest?

Kapcsolódó szócikkek: Richard Morgan