Fűkoszorú ​I-II. (Róma urai 2.) 57 csillagozás

Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II. Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

A minap még porfészek kis városállam – nagyralátó politikusai, mások eszén mindig túljáró hadvezérei és sivatagban mindenre elszánt katonái jóvoltából – immár maga alá gyűrte a dús Afrikát, a veszedelmes Galliát, a föld mélyének kincseit osztó Hispániát, a szellem földjét, Görögországot, a mesés Kis-Ázsiát. A hatalomért két férfi harcol: Marius, a népek hajdani bálványa és Sulla, aki homlokán a jövő fűkoszorúját viseli. A világgal nem érik be: egymást akarják lebírni. A Kr. e. 99. és 86. közt zajló események a testvérháború káoszába torkollnak. Végül a pestis old meg mindent. A Róma első embere lapjairól megismert történet ezer kalanddal folytatódik: a történelem emberi képzelettel felülmúlhatatlan kalandjaival.

Eredeti megjelenés éve: 1991

Európa, Budapest, 2000
Európa, Budapest, 1993
1188 oldal · ISBN: 9630756080 · Fordította: Szántó Judit

latinta SP
Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

Ez a Sulla mekkora egyéniség!
(Majd a harmadik újraolvasáskor bővebben…)

acsferi
Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

A szerző Róma sorozatának talán legjobb darabja, hihetetlen milyen jó érzékkel teremti meg a kor hangulatát, szinte naprakésznek érzi magát az olvasó a korabeli politikai történésekből, én is teljesen a Fórum sodró világában éreztem magam az olvasás alatt. Minden soron érezni lehet, hogy McCullough rengeteg időt töltött a korabeli források tanulmányozásával, még a római jog világába is bepillantást enged. A központi figuráknak, Mariusnak és Sullának karaktere is elsőrendűen megformált, mindkettő a maga erényeivel és hibáival kerül bemutatásra, mellettük viszont a szövetséges háborúk és a polgárháború résztvevőinek, a szenátus jelesebb képviselőinek, illetve távoli országok uralkodóinak a személye jelenik meg plasztikusan.

Tüske
Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

Nagyon jól le ábrázolja az ókori Rómát,ugyan akkor az emberi jellem vonásait is!!

Qedrák MP
Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

A sorozatban ez az első könyv, ahol igazán kiütközik az írónő stílusa. Remekül adoptálja a regénybe a római korról szóló forrásokat, kellő szabadsággal bánva a történeti személyekkel és a motivációikkal, és mindezt olyan lendületesen, hogy öröm olvasni. Megjegyezném, hogy sok írónak gondja van a jól sikerült csatajelenetek megírásával, de McCullough könyveire ez nem vonatkozik, szinte hadvezérnek érezhetjük magunkat, miközben az ütközetekről olvasunk.
A Fűkoszorú tovább viszi az előző kötetekben megismert karaktereket, látjuk Marius személyiségét eltorzulni és szétcsúszni, és szinte szimpatikussá válik a vele küzdő Sulla, miközben feltűnik a későbbi főszereplő Julius Caesar is.

Culloden
Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

A kis képzelőerővel megáldottak számára is magával ragadó folytatása a Róma első emberének. El lehet siratni Mariust és szívből lehet gyűlölni Sullát.

xeral
Colleen McCullough: Fűkoszorú I-II.

A „Róma első embere” után sokkal olvasmányosabb volt. Caesar, Sulla és Marius közti események, motivációk hátterének leírása remek. Ami nekem nem annyira tetszett, hogy nagyon zsúfolt volt a könyv rendkívül sok adattal, mind szereplők, mind a történések esetén, ami az olvashatóság rovására ment. Ha érdekel, ami a történelem könyvekből kimaradt, itt megtalálni. A városállam, a hadsereg működése, működtetése, a lakosság, katonák élete, politika és nem utolsó sorban az emberi jellemek.

Róma urai sorozat · Összehasonlítás