Megjelenésének várható időpontja: 2018. december 11.

Too ​Late – Túl késő 5 csillagozás

Colleen Hoover: Too Late – Túl késő

Sloan a poklok poklát is megjárná azokért, akiket szeret.

És meg is teszi, minden egyes nap. Amikor azonban rádöbben, hogy valójában börtönben él a veszélyes, erkölcstelen és züllött Asa Jackson mellett, Sloan kész bármit megtenni azért, hogy szabaduljon szorult helyzetéből. Akár a testi épségét is kockára tenné, aminek senki sem állhat az útjába. Senki, kivéve Cartert.

Asa életében Sloan a legjobb dolog. És Asa szerint Sloan életében ő a legjobb dolog. A lány nem nézi jó szemmel Asa züllött életmódját, pedig a srác szerint, ő csak azt teszi, amit tennie kell, ha mindig egy lépéssel az üzletfelei előtt akar járni. Mindent megtesz annak érdekében is, hogy egy lépéssel Sloan előtt járjon. Senki sem állhat az útjába.

Senki, kivéve Cartert.

Az év legmegrázóbb regénye arról, meddig élhetünk és hogyan szabadulhatunk egy bántalmazó kapcsolatból.

Ismerd meg Sloan példaértékű sorsát!

Eredeti mű: Colleen Hoover: Too Late

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634575016 · Fordította: Mergl-Kovács Bernadett · Megjelenés időpontja: 2018. december 11.

Asa · Carter · Dalton / Ryan · Luke · Sloan · Tillie

Colleen Hoover: Too Late – Túl késő

Nem tudom, hogy mit is érzek most ezzel a könyvvel kapcsolatban. Más volt, mint amit eddig megszoktunk CoHo-tól de jó értelemben más.
Vann benne minden ami szem-szájnak ingere. Szépdolgok és csúnya dolgok. Szerelem és gyűlölet. Élet és halál… És vannak benne olyan dolgok amiket nem érdemes szépíteni.
Az egyik legfőbb ilyen dolog pedig az, hogy Sloan egy k*rva. Ő az egyetlen karakter a történetben akit szívből gyűlölök. Mert az ő hibája miatt történt minden rossz dolog vele. Nem Asa miatt. Nem az anyja miatt. Nem is a beteg Stephen miatt. Hanem azért mert nem volt képes felnőttként viselkedni. Mondhatnám, hogy Asa egy barom. Egy nárcisztikus f*sz. Egoista bunkó, és még sorolhatnám, de ő az egyetlen karakter aki igazán szerelmes volt. Mert nem hiszem, hogy ami Sloan és Luke között van, az spoiler . Sloan menekülni akart. Luke megmenteni. Mindkettejük utálta Asát. És ez az ami spoiler . Nem tragédia, ahogy a könyvben is le van írva. Hanem a közös ellenség.
Oké, hogy Asa pszichológiai eset, de legalább igazak az érzései. A vége után volt a legizgalmasabb. De ott is csak Asa részei tetszettek. A prológusban és az epilógusban is. Lehet én is pszichopata vagyok, hogy ő lett a kedvencem. Igazából vicces pasi. A kedvenc poénom a botra tűzött jézus volt. Imádom. :D

Colleen Hoover: Too Late – Túl késő

Tudom, hogy a többi CoHo könyv is rubin pöttyösként jelent meg és valószínűleg ezért került bele ez is, de ez inkább rázós könyv.
Másabb, mint az írónő többi regénye, ez tény. Viszont itt is szépen felépített karaktereket kapunk, és egy teljesen életszagú történetet, mégha nem is mindennapi. Sötét, nyers és végig izgalmas.

beatrix_0823 P

Olyan sokra vihetted volna. De életed minden egyes napját azzal töltötted, hogy azt vártad a világtól, hogy kárpótoljon téged a gyerekkorod zűrös éveiért. Ez nagy hiba volt. A világ nem tartozik nekünk semmivel. Elfogadjuk, amit kapunk, és megpróbálunk kezdeni vele valamit.

Masni3 P

Így talál ránk a szerelem… tragédiák közepette.

180. oldal 28. Fejezet Carter

Kapcsolódó szócikkek: Carter
Fay

Valahol egyszer azt olvastam, hogy az extrovertáltak és az introvertáltak között nem az a különbség, hogyan viselkednek társaságban. Hanem az, hogy a társaság összetétele kimeríti vagy energiával tölti fel őket. Egy introvertált is tűnhet extrovertáltnak, és fordítva. Minden attól függ, hogy belsőleg hogyan hatnak rád az interakciók.

Kapcsolódó szócikkek: Carter · extrovertált · introvertált
Masni3 P

– Vége az órának? – kérdezi, résnyire húzott szemmel méregetve a könyvet, amit leteszek magam elé az asztalra.
– Az attól függ.
– Mitől?
– Hogy mióta nem vagy magadnál – felelem.

16. oldal 2. fejezet Carter

Kapcsolódó szócikkek: Carter · Sloan

Rohadjon meg!
Rohadjon meg, amiért mellém ült órán.
Rohadjon meg, amiért megjelent a házamban.
Rohadjon meg, amiért Asával dolgozik.
Rohadjon meg, amiért elhozott ide.
Rohadjon meg, amiért megfogta a kezemet.
Rohadjon meg, amiért kedves.
Rohadjon meg, amiért pont olyan, amilyennek Asának kellene lennie, és amiért azt kívánom, bár az enyém lehetne.

64. oldal 9. Fejezet Sloan

Masni3 P

Néha egy ember életútja nem úgy alakul, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

302. oldal 44. Fejezet Sloan

Fay

– Tillie, Tillie, Tillie – hajtogatja. – Már bő egy év telt el azóta, és te még mindig nem tudtad kiverni a fejedből, hogy a nyelvem a szádban járt.
Bólint.
– A rémálmokkal nehéz megbírkózni.

Kapcsolódó szócikkek: csók · Dalton / Ryan · rémálom · Tillie
Fay

Mindenki megérdemli, hogy megtapasztalja az igazi törődést, legfőképp a szülei részéről, akiknek az életét köszönheti.

Kapcsolódó szócikkek: Sloan · szeretet · szülő · törődés
Masni3 P

Ez az egyik fő oka annak, hogy nem vagyok aktív a közösségi oldalakon. A Facebook-hírfolyamomon látott csodák mennyisége láttán folyton a fejemet forgatom. Milyen sokan gyógyultak ki a rákból, pusztán a Facebook-ismerőseik imái nyomán! „ Jóindulatú daganat! Halleluja! Isten olyan kegyes hozzám. "
Számtalan alkalommal szerettem volna átnyúlni a laptopom képernyőjén, a válluknál fogva megragadni azokat az embereket, és az arcukba üvölteni: Mondjak valamit? Rohadtul nem vagy kivételes!
Nagyon sokan meghalnak rákban. Az ő csodájuk hol marad? Talán a Facebook-ismerőseik nem imádkoztak eleget? Miért nem vált be náluk a kemoterápia? Mert nem tettek közzé elég imádkozásra felszólító felhívást a közösségi oldalakon?

301. oldal 44. Fejezet Sloan

Kapcsolódó szócikkek: Facebook · rák · Sloan