This ​Girl – Ez a lány (Szívcsapás 3.) 423 csillagozás

Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Colleen Hoover, a New York Times bestseller írója a viharos szerelemmel, szenvedéllyel és fájdalommal teli Szívcsapás-sorozattal számos olvasót ejtett rabul.
Miután Layken és Will szerelme a legnagyobb próbatételeket is kiállta, az immár házasságban élő fiatal pár végre kezdi biztonságban érezni magát a kapcsolatban. De bármennyire is élvezi Layken az új, közös életüket, néhány kérdés nem hagyja nyugodni. Noha Will szeretné magában tartani a múlt fájdalmas emlékeit, Layken mindent tudni akar róla. Will végül beadja a derekát, és elmeséli saját történetét, mely során felszínre kerülnek legbelsőbb érzelmei és gondolatai. Miközben újraéli jó és rossz pillanatait, a Laykennel való első találkozásáról is meglepő dolgok derülnek ki.
Az Ez a lány-ban Will a saját szemszögéből meséli el Laykenhez fűződő, bonyolult kapcsolatát. Kettejük jövője azon múlik, hogyan birkóznak meg a múlttal a közkedvelt Szívcsapás-sorozat záró részében.

Eredeti mű: Colleen Hoover: This Girl

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633994085 · Fordította: Barthó Eszter
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
294 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633994092 · Fordította: Barthó Eszter

Will Cooper · Layken Cohen (Lake) · Julia Cohen · Gavin · Kel Cohen · Caulder Cooper

Sheila_7
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

A pillangóba, Will Cooper!
Feltépted a régi sebeket.
Selyembe burkoltad szívemet-lelkemet,
hogy új hegeket ejts rajta.
Az égbe repítettél,
majd a mélybe lelöktél.
Mosolyt csaltál arcomra,
hogy végül könnyek csíkozzanak rajta.
És én minden egyes szónál újra és újra beléd szerettem,
Mert nem csak magadat adtad nekem, hanem egy egész családot.
Szeretlek a szó mind a 21 szinonimájával,
s mindazzal, amit még fel sem találtak.
Tiétek a szívem,
összetörten,
megfoltozottan,
teljesen,
boldogan.

ZitussKa
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Néha két embernek el kell válnia ahhoz, hogy felismerjék, mekkora szükségük van egymásra.

A mindenit! Lehet-e egy könyvsorozat minden kötete egyre jobb és jobb? Még akkor is, ha ez szinte csak visszaemlékezésből, és a pillanatok újraéléséből áll. LEHET.
Sajnálom hogy ezzel a kötettel vége, mert nagyon a szívebe zártam miden szereplőt.
Will, aki egy tökéletesen megformált karakter, és a hibáival együtt szerettük meg, mert hatalmas szíve van, önfeláldozó, képes áldozatokat hozni azokért akiket szeret. Kedves, nagyon erős, kitartó és édes. Lake ugyancsak szuper karakter. Nagyon erős, talpraesett lány, aki, bármit is hoz az élet, ő minden erejével azon van hogy helytálljon. Csodás páros. Imádom őket, és mint mindig, most is megríkattak :)♥ Nem fogok érveket hozni miért kell elolvasnotok, azt hiszem akik olvastak már Will Cooper-ről, Ők tudni fogják hogy ezt nem szabad kihagyni:) Aki pedig még nem ismeri ezt a sorozatot, tessék minél előbb elkezdeni..:) Csak ajánlani tudom!

Az élet nem azért gördít akadályokat eléd, mert azt akarja, hogy állj félre és sodródj az árral.
Az élet azt akarja, hogy harcolj.

gabiica P

Imádtam ezt is.
Nagyon örültem neki, hogy Will szemszögéből is megismerhettük az első rész eseményeit, és olyan dolgokra is fény derült, amire eddig nem.
Teljesen meglepett, hogy spoiler Ez akkor fel sem tűnt, hiszen semmi jele nem volt.
Willbe újra és újra beleszerettem, levett a lábamról, lenyűgözött… Imádnivaló karakter. Nagyon örültem neki, hogy jobban megismerhettem a gondolatait és érzéseit, mit váltott ki belőle Lake jelenléte és érzelmei.
Nagyon tetszettek a versek, a kedvencem mindenképpen az Utószóban elhangzó…

Csakegyolvasólány
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Minden jó, ha a vége jó, nem? Nos, Will és Lake története úgy zárul a Visszavonulóban, hogy összeházasodtam és a nászutukat egy szállodában töltötték. Ebben a rész ugyanabban a hotelszobában játszódik, mint az előző résznek vége szakadt. Boldogok és őrülten szerelmesek.
Bővebben: http://konyvekmindenhol.blogspot.sk/2017/01/colleen-hoo…

Szilvi00 P
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Nem kívánhattam volna ennél szebb búcsút! Will szemszöge egy szívszorító és számomra felejthetetlen sorozat tökéletes lezárása volt. Hol könnyes szemmel, hol boldogságtól repeső szívvel olvastam. Tökéletes! Lake, Will, Kel és Caulder! Imádtak Titeket! Hiányozni fogtok!

DarknessAngel P
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Az biztos, hogy ez volt a legcukibb, legédesebb és legaranyosabb befejezés, amit valaha olvastam. Will, hát igen… Will már megint megcsinálta, képes volt újra levenni a lábamról ^-^
Olyan jó volt belelátni Will gondolataiba, hogy ő hogyan élte meg ezt az egész „összejövünk, majd szétmegyünk, mert nem lehetünk együtt” dolgot. Tetszett, hogy újraélhettük a kedvenc jeleneteket, most már pasifejjel. Megunhatatlan. :)
A nászutas részek is nagyon-nagyon szuperek, sőt. Fény derült pár újdonságra is, amit eddig nem tudtunk. A vége pedig, valamint az utószó… juuuj! *-* Csodálatos!

Orsi999
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Kevésbé tetszett, mint az első 2 rész, mivel a könyv fele ugyanaz a történet, amit már olvashattunk az első részben csak másik szemszögben. Megértettem pár olyan dolgot, amit ez a könyv nélkül nem sikerült volna és befejezetlennek éreztem volna a könyvet. A trilógia lezárása pedig tökéletes lett.

Dsheavenofbooks P
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Collen Hoover, menj a fenébe!
Megríkat, megnevettet, megmosolyogtat, szomorúvá tesz, dühössé, idegessé, boldoggá…
Azt hiszem, mondanom sem kell, hogy miért tartom ilyen nagyra Collen Hoovert, és ezt a trilógiát.
Köszönöm. Köszönöm, hogy olvashattam.
Imádtam. Hatalmas élmény volt.
Talán el kellene kezdenem hinnem a tömény romantikában. Csodálatos volt. Bár ez nem meglepő.

Az utolsó darab

Úgy születünk erre a földre,
mint az élet hatalmas kirakósának
egyetlen, apró darabja.
A mi dolgunk, hogy az évek során
megtaláljuk a hozzánk illő részek mindegyikét.
A darabokat, amelyek passzolnak hozzánk,
ahhoz, akik voltunk,
és ahhoz, akik egy napon leszünk.
Vannak majdnem passzoló darabok.
Azt hisszük, jó lesz,
és magunkhoz kapcsoljuk őket egy időre
remélve, hogy idővel átalakulnak,
hogy hozzáidomulnak a mi kirakósunkhoz.
De nem sikerül.
Ilyenkor el kell engedni azt a darabot,
hogy megtalálja az igazi otthonát.
Más darabok egyáltalán nem illenek a képbe,
akárhogy szeretnénk is.
Taszigáljuk.
Hajlítgatjuk.
Eltörjük őket.
De ami nem illik össze,
az sosem fog.
Mind közül ezeket a részeket a legnehezebb elfogadni.
A kirakós
oda nem illő darabjait.
De néha…
Darabok, amelyek hozzánk kapcsolódnak,
és amelyekhez hozzákapcsolódhatunk.
Darabok, amelyek olyan tökéletesen passzolnak,
hogy nem tudjuk, hol kezdődik a
miénk, és hol végződik a másiké.
Ezek a darabok a
barátok,
igaz szerelmek,
álmok,
szenvedélyek,
hitek,
adottságok.
Ezek a darabok egészítik ki a képünket.
Kijelölik a széleket,
kialakítják a sarkokat,
kitöltik a réseket.
Ezekből a darabokból állunk össze azokká, akik vagyunk.
Akik voltunk.
Akik egy nap leszünk.
Egészen mostanáig,
ha a saját kirakósomra néztem,
egy kész művet láttam.
A szélek kijelölve,
a sarkok kialakítva,
a rések mind kitöltve.
Úgy éreztem, úgy teljes, ahogy van.
Minden darabja a helyén van.
Minden, amire vágytam.
Minden, amire szükségem volt.
Minden, amiről álmodtam.
De ma rájöttem,
hogy egyetlen darabka
még hiányzott.
A legfontosabb rész.
A darab, amely teljessé teszi a képet.
A darab, amely teljessé teszi az életemet.
A karomban tartottam ezt a lányt,
és apró kezével az ujjamba kapaszkodott.
Akkor jöttem rá,
hogy ő a kapocs.
A ragasztó.
A habarcs, ami összetartja a darabjaimat.
A darab, ami egybeforrasztja a kirakóst.
A darab, ami kiteljesíti az életemet.
Az alkotóelem, ami azzá tesz, aki vagyok,
aki voltam,
és aki egy nap leszek.
Te vagy az, kicsi lányom.
Te vagy az utolsó darab.

MFKata
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Te vagy az utolsó darab.”

Az az apró hiányérzet, amit a Visszavonuló után éreztem, már a múlté. Teljes egészében látva a sorozatot állítom, hogy kedvencem-imádom és hiányozni fog. Will szemszöge kiegészítette a sorozatot és tökéletesen lezárta. Az újraolvasásig viszlát Will!

Deszy P
Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

Mi van ebben a könyvben?
– Kis folytatás a Visszavonuló utáni időszakból
– Sok új infó Willről
– Will gondolatai, és olyan jelenetek a múltból, amiket Lake szemszögéből nyilván nem láthattunk
– Plusz jelenetek a Slammed, a Visszavonuló és a kettő közötti időszakból
– Egy csippetnyi friss Gavinékről
– A sorozat eddigi leggyönyörűbb verse! SÍRTAM!

Összességében: imádtam, nem okozott csalódást, sőt…

A teljes véleményemet itt olvashatjátok:
»> http://www.deszy-konyv.hu/2015/11/colleen-hoover-this-g…

Könyvmolyképző KU

– Te a nővéremmel jársz?
Hirtelen köpni-nyelni nem tudok, annyira megdöbbent a nyíltsága.
– Öhm… nem. Csak barátok vagyunk.
– De ő azt mondta anyának, hogy randizni megy veled. Azt hittem, csak azok randiznak, akik együtt járnak.
– Az úgy van… – torpanok meg egy pillanatra a megfelelő szavakat keresve. – Néha a fiúk azért randiznak a lányokkal, hogy megtudják, akarnak-e együtt járni velük.
Caulder mindeközben ott áll mellettem. Látom rajta, hogy legalább annyira érdekli ez a téma, mint Kelt, de ez most nem a legjobb pillanat arra, hogy beavassam a randevúzás szabályaiba.
– Akkor ez olyan, mint egy vizsga? – kérdezi Caulder. – Most derül ki, hogy akarsz-e majd járni Laykennel?
– Valami olyasmi – bólintok.
Kel elneveti magát.
– Tutira nem leszel oda érte. Állandóan böfög és parancsolgat. Nem engedi, hogy kávét igyak, úgyhogy biztos neked sem fogja hagyni. Vacak zenéket hallgat, túl hangosan énekel, és szanaszét hagyja a melltartóit a házban. Gusztustalan.
– Kösz a figyelmeztetést – nevetek. – Mit gondolsz, túl késő lenne már lemondani a randit?
Kelen látszik, hogy még nem érti a szarkazmust.
– Már kicsípte magát, meg minden, úgyhogy muszáj lesz elvinned – feleli.
Bosszúságot tettetve felsóhajtok.
– Akkor nincs mit tenni. Még jó, hogy csak néhány óra az egész. Remélem, ez idő alatt nem fog túl sokat böfögni, nem parancsolgat, nem lopja el a kávémat, nem bömbölteti a vacak zenéjét, és nem hagyja a melltartóját a kocsimban.
Vagyis remélem, hogy igen.

Kapcsolódó szócikkek: Caulder Cooper · Kel Cohen · Layken Cohen (Lake) · Will Cooper
Sippancs P

– Szeretnéd hallani az én fénypontomat? – kérdezem.
Bólint. Megpuszilom a homlokát.
– Te vagy az. Mindig te leszel az.

Viktória_Erdei

Amit te hibának látsz magadban, az számomra éppen az az ok, amiért beléd szerettem.

146. oldal, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Layken Cohen (Lake)
Könyvmolyképző KU

De néha…

anikho P

– Will! – könyököl fel Lake az ágyon. – Kérdezhetek valamit?
Végigsimít a mellkasomon, és megpihenteti a kezét a szívem fölött.
– Mindennap tíz kört futok az egyetemi pályán, plusz naponta kétszer száz felülést csinálok – felelem.
Kérdő arckifejezéssel néz rám, mire a hasamra mutatok.
– Nem a hasizmomra vársz magyarázatot?
Felnevet, és játékosan a karomba bokszol.
– Nem, képzeld, nem a hasizmod érdekel – mondja, majd lehajol, és puszit nyom a pocakomra. – Nem mintha nem tetszene.

Viktória_Erdei

– Ha ki mered dobni ezt a ronda blúzt, azonnal elválok.
Hátraveti a fejét, és elneveti magát.
– Végre kibújt a szög a zsákból! Tudtam én, hogy odavagy a ronda blúzomért.
Olyan közel húzom magamhoz, hogy egy árva vízcsepp sem férne be közénk, és homlokomat az övéhez nyomom.
– Mindig is imádtam ezt a blúzt, Lake. Ez volt rajtad aznap este, amikor végre bevallottam magamnak, hogy beléd szerettem.

161. oldal, 12. fejezet

Viktória_Erdei

Ki gondolta volna, hogy a pizsi és a Darth Vader-es mamusz ilyen szexi tud lenni?
– Layken! – kiáltok utána, mire ő megáll, és rám néz. – Az erő legyen veled!

30. oldal, 2. fejezet

MFKata

Darabok, amelyek hozzánk kapcsolódnak,
és amelyekhez hozzákapcsolódhatunk.
Darabok, amelyek olyan tökéletesen passzolnak, hogy nem tudjuk, hol kezdődik a
miénk,
és hol végződik a másiké.
Ezek a darabok a
barátok,
igaz szerelmek,
álmok,
szenvedélyek,
hitek,
adottságok.
Ezek a darabok egészítik ki a képünket.
Kijelölik a széleket,
kialakítják a sarkokat,
kitöltik a réseket.
Ezekből a darabokból állunk össze azokká, akik vagyunk.

Orsi08

Ez a lány darabokra töri a lelkem ablakát, és bemászik rajta.

Dsheavenofbooks P

Miért van az, hogy a helyes lépés ennyire rossz érzéssel tölt el?