98. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Maybe ​Someday – Egy nap talán (Egy nap talán 1.) 649 csillagozás

Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

„Egy ​mindent elsöprő szerelem csodás, mégis valószerű rajza. Csupa érzelem, csupa bonyodalom.” – Tracey Garvis Graves, New York Times bestsellerszerző

A huszonkét éves Sydney élete maga a tökély: egyetemre jár, jó állása van, stabil kapcsolatban él egy remek sráccal, Hunterrel, és a legjobb barátnőjével, Torival közösen bérel lakást. De minden megváltozik, amikor rájön, hogy Hunter megcsalja, és egyik pillanatról a másikra el kell döntenie, hogyan tovább.
Sydney egyszer csak vonzódni kezd a titokzatos, jóképű szomszéd sráchoz, Ridge-hez. Nem tudja levenni róla a szemét, és valósággal megbabonázza a fiú szenvedélyes gitárjátéka esténként az erkélyen. Ridge sem közömbös iránta, és hamarosan ráébrednek, hogy több szempontból is szükségük van egymásra.
Az Egy nap talán egy szenvedélyes történet barátságról, megcsalásról és szerelemről, ami az első oldaltól kezdve beszippantja az olvasót Sydney izgalmakkal teli… (tovább)

Eredeti mű: Colleen Hoover: Maybe Someday

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
390 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999394 · Fordította: Barthó Eszter
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633999387 · Fordította: Barthó Eszter

Ridge Lawson · Sydney Blake · Warren Russell · Maggie · Brennan Lawson · Bridgette Cox

ZitussKa
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Az Egy nap talán számomra a nagybetűs könyv.
Valahol az első fejezetek után észrevétlenül belopta magát a szívembe és a bőröm alá férkőzött. Nem túlzok. Észre sem vettem és annyira megszerettem az összes szereplőt, hogy akármi történt velük heves szívdobogásra lettem figyelmes. Bizony, az én szívem dübörgött és szorult össze értük minden egyes alkalommal. Csodás karakterek. Az éjszaka közepén mosolyogtam, olykor zokogtam mert annyira átéltem a szerelmüket és a vívódásukat. Megérintett.
A zenékre nincsenek szavak. Minden egyes felmerülő dal után felcsaptam a fülesemet és meghallgattam. Átéreztem és a dal ritmusára, lehunyt szemmel ringatóztam. Figyeltem a szöveget és megpróbáltam felidézni a szereplők minden mozdulatát és rezdülését, és elképzelni miként is zajlik a jelenet a könyvben. Leírhatatlan élmény volt mert úgy éreztem valóságossá válik minden, olyan elevennek tűnt :)
Ridge-ről annyi mindent írhatnék de ahhoz, hogy megértsétek mennyire szerethető, el kell olvasnotok :) Mert jelen esetben a dicsáradat nem lenne elég hihető mert őt tényleg meg kell ismerni. A gondolkozását, a hatalmas szívét és a lelkét. Sydney is annyira rokonszenves, önzetlen és kedves! Imádom őket.
Akárhogyan is. Kérlek olvassátok el, ha tehetitek. Colleen Hoover hihetetlen mély érzelmeket tud átadni és mély szerelmeket papírra vetni, ami egyszerre megható és fájdalmas de gyönyörű. Sírtam, nevettem és mélyen a szívembe zártam Sydney-t, Ridge-t és mindenki mást ♥

FairyDust P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Szia, szív! Hallasz? Te és én mostantól hivatalosan is harcban állunk.
Régóta rágom már a fületeket azzal hogy CoHo egy csodálatos irónő, de az a helyzet, hogy ezt újra és újra bebizonyítja.
Hétköznapi szereplőket elevenít meg, és ettől lesz az egész ilyen fantasztikus. A szereplők ismerősek lehetnek a saját életedből, vagy az utcádból, a munkahelyedről. Colleen nem egyszerű romantikus könyveket ir, amit megforgat cukormázban és úgy tálalja az olvasónak… korántsem. Ő egyszerre szívmelengető, szenvedélyes, fájdalmas és gyönyörű.
Sydney és Ridge kapcsolata nehéz. Van egy közös pontjuk, ami nem más mint a zene iránti szeretet és elköteleződés. Megvan a láng, ott van a szikra…de valami mégis éket ver közéjük, és a lehetetlen helyzetet szül. Hogy ez a szituáció megállítja-e az érzelmek tengerét? Nem árulhatom el, ezt majd te felfedezed.
Ridge nem egy átlagos jóképű srác, vannak visszatartó hiányosságai de őt ez mégsem érdekli, és az álmainak él.
Syd számomra egy tökéletes női karakter. Aranyos, kedves, vicces, de adott helyzetben mégis komoly.
A mellékszereplők közül Maggie helyzete volt a legszomorúbb, talán érte fáj legjobban a szívem.
És végül de nem utolsó sorban a könyvhöz mellékelt zenék csodálatosak, ha hallgatod olvasás közben olyan lesz az élmény mintha te is szereplő lennél a történetben.
Részletesebben nem lehet bemutatni a könyvet, mert ezt nem olvasni kell csupán hanem átérezni és átélni.
Egy nap talán…

Spoiler mentes, teljes értékelés: https://missreaders.com/books/details/24

Nikolett0907 P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Egy nap talán….megértem, hogy miért nem olvastam előbb az írónő könyveit (mikor majdnem az összes kötete, a polcomon hever)!

Mikor elolvastam a fülszöveget, gondoltam egy átlagos fiatalokról fog szólni, tragédia mindenhol blabla….

Az első sortól éreztem befog szippantani, a cselekménye életszerű érzést váltott ki. Adott egy csodálatos főhős, aki minden tekintetben „különleges”. Eddigi könyvmoly pályafutásom során nem olvastam még ilyen típusú fiúról. Csodás lelkivilággal és hihetetlen zenei érzékkel megáldott.
Hősnőnk pedig nagyon jó fej, imádtam, hogy nem hagyta magát. Mégis tele volt érzelmekkel, és igenis engedte, hogy a felszínre kerüljön a valóság.
Szeretem a karakán , őszinte embereket.

Egy személy sorsa darabokra tépte a szívemet, de megértettem, hogy mit miért tett. :(
A mellékszereplők cukik voltak, meg sem kell említenem a legjobb barátot, akinek a csínyei hatalmas mosolyt csaltak az arcomra.

Nem gondoltam volna, hogy így fogom szeretni és azt sem, hogy hiányozni fognak.

Természetesen hatalmas kedvenc és ajánlom! :)

Niitaa P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

"És ha most nem lehetsz velem,
én itt várok rád türelmesen.
Amíg eljössz,
elviszel egy éjszakán.
Egy nap talán."

Ezt a könyvet nem lehet egy tetszett, elmegy -gyel elintézni… Ez annál sokkal többet érdemel. Nem az a fajta, amit az ember levesz a polcról, elolvassa pár nap alatt, majd visszateszi. Nem, ezt még napokig szeretgeti és magával hordozza, csak azért, hogy fel tudja ütni bármikor. Ez az a könyv, aminek az olvasása közben zenét kellett hallgatnom, noha sosem szoktam. Ez az a könyv, ami kizökkentett egy unatkozó álláspontból, s nem hagyott pihenni. Ez az a könyv, amiből az olvasó csak többet akar, és ahogy végez vele, azonnal újra akarja kezdeni.
(…)
Ezt a könyvet mindenkinek ajánlani fogom. Ha egy kicsit is romantikus alkat vagy, akkor kötelező elolvasnod. Ha szeretsz nevetni egy történeten, azonnal vedd kézbe. Ha egy szívszorító történetre vágysz, megtaláltad, amit kerestél! A Maybe Someday több, mint egy egyszerű könyv. Egy tapasztalat. Egy életérzés. Egy igaz szerelem meséje.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/05/colleen-hoover-ma…

Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

„Hiszem, hogy az életben találkozunk néha olyanokkal, akiknek a lelke teljesen kompatibilis a miénkkel. Egyesek lelki társaknak nevezik őket, míg mások igaz szerelemnek.”

Ez nem csak egy könyv, nem csak egy történet, ez egy életérzés. Colleen Hoover olyat alkotott ami egyszerre éltet és darabokra szaggat, megmelengeti és közben össze is töri a szíved. Mostantól ez a legkedvesebb, legimádottabb könyvem, amit legszívesebben az egekig magasztalnék. Az írónő nagyon jól bánik a szavakkal, az érzelmekkel, olyasmit ad az olvasóknak, ami nem mindennapi, ami kicsit mindenkinek a része lesz.

Ha egy igazán remek történetet szeretnél olvasni, ezt vedd a kezedbe. Úgy állj neki, hogy nem fogod bírni letenni. Én is elhittem, és az lett belőle, hogy egy délután alatt kiolvastam, mert egyszerűen annyira magához láncol, annyira beleéled magad, hogy fáj kiszakadni. A zene üvölt a füledben de a szíved egyre jobban szétreped. Sírsz Sydney-ért, sírsz Ridge-ért, sírsz Maggie-ért, sírsz a szerelemért és sírsz, mert átérzed az egészet, az elejétől a végéig.

Imádom. Gyönyörű. Csodálatos. Szívbemarkoló. Lenyűgöző.

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/04/colleen-hoove…

Tünde_JLT I
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Nekem ez a könyv az 'egy nap talán'-t jelenti.
Egy nap talán mindenki megtalálja a lelki társát.
Egy nap talán mindenki megtalálja azt, aki megtudja törni hosszú évek csendjét.
Egy nap talán…létezhet ilyen szerelem.
Most… létezik ilyen szerelem ♥♥♥

DarknessAngel
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Ez a történet annyira szívmelengető.
Ha Colleen alkot, akkor mindig valami csodálatosat, de ez a könyve… A Maybe Someday számomra eddig a legkülönlegesebb. a Szívcsapással együtt
Leginkább a zene és Ridge miatt mondanám ennyire kiemelkedőnek a történetet, de hazudnék ha Sydney szintén nem tett volna rám akkora benyomást, mint az előző kettő. Olyan jól kezeli az egész helyzetet, amibe belecsöppent. Ő és Ridge mindig képesek őszintén beszelégteni, hol szavakkal, hol a zenén keresztül. ♡ És habár mindkettő nagyszerű, mégis amikor az utóbbit választják, az csodálatos. Mindig teljesen elérzékenyülök, ha meghallom az egyik dalukat.
A fordító is szerintem nagyszerű munkát végzett. Kicsit féltem, hogy milyenek lesznek a dalok magyarul, de nem kellett volna. Nagyszerűek lettek. Viszont angolul az igazi ;)
Maggie most is nagyon szerethető volt. Meg is sajnáltam, pedig valahol neki is jobb így. Elvégre ő tudja mi kell neki, hogyan akarja élni az életét.
Warren és Bridgette – örülök, hogy nekik is kijutott egy külön kis novella, mert amit majd ott lerendeznek… :D
Lényeg a lényeg, olvassátok. Ha pedig már olvastátok, duplázzatok, triplázzatok.
Nálam hatalmas kedvenc!♡

Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Szeretnék elfogulatlanul írni, de nem tudok. Ez a nő képes minden könyvét megírni úgy, hogy imádjam az összes sorát, miközben darabokra töri a szívem (a szereplőkkel együtt). A dalokért pedig akkora plusz piros pont jár, hogy ha bármi bajom is lenne a könyvvel, akkor ezekért máris elnézem!
Bővebben»

Mrs_Curran_Lennart P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Ez az a könyv, ami már rengeteg dícséretet kapott, ezért nem is akarok itt sokat ömlengeni.
Megszerettem a szereplőket. Még Warrent is bírtam a végén, ahogy segít Sydnek visszazökkeni. Hihetetlen, hogy Ridge milyen tehetséges zenész fogyatékossága ellenére. Gondolom ez nem mind fikció, hiszen a könyv végén CH felsorolta azt a rengeteg embert, aki segítette őt. Nem szeretem a szerelmi sokszögeket, de ez sem volt az a hagyományos háromszög. Mindkét lány aranyos volt a maga módján, csak reménykedtem végig, hogy egyikük sem fog nagyon sérülni. Nagyon szép befejezés spoiler

Pandalány P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Ha kiülök az erkélyünkre, vajon velem szemben is ott gitározik majd Ridge?

Colleen Hoover. A nő, aki által megismertem és megszerettem a Rubin Pöttyös könyveket.Eddig tőle mindkét olvasmányom (Reménytelen és Slammed) nagyon tetszett és a mostani, régóta várt kötete hasonló, csak sokkal intenzívebb érzéseket váltott ki belőlem. Elképesztően tud fogalmazni, szavai az ember szívéig és lelkéig hatolnak. A karakterei elevenek, és amikor épp nem olvasod a könyvet, akkor is úgy érzed, hogy az utcán mindjárt szembejön veled Sydney, Ridge vagy bármelyik szereplője.
Vannak könyvek, amiket el kell olvasni, át kell élni, újra és újra feleleveníteni. Az Egy nap talán pontosan ilyen kötet. Colleen Hoover úgy fejezi ki magát, hogy képtelen vagy letenni a könyvet és a kíváncsiság hajt tovább oldalról oldalra. Idő hiányában elhúzódott az olvasásom, ugyanakkor rájöttem közben, hogy annyira ez nem is baj (sőt), hiszen így tovább tartott az élmény.
Nagyon örülök, hogy az eredeti borítót kaptuk meg a magyar változatban is. A színek, a borító elrendezése, na és a domború betűk a címben, ajj, imádom! A Könyvmolyképző Kiadó mindig eltalálja, hogy mikor mennyit érdemes és szükséges változtatni az eredeti kiadásokon. Abszolút elégedett vagyok mindazzal, amit ők csinálnak úgy általában, pl.: a webshopban, a rendezvényeken, meg úgy általában. Köszönjük, hogy elhozták nekünk ezt a csodálatos könyvet!
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/05/maybe-someday…

SzAngelika

A vágyat könnyen le lehet küzdeni, főleg, ha csak testi vonzalmon alapul. A szív ellen harcba szállni már sokkal nehezebb feladat.

12. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Sydney Blake · szív · vágy · vonzalom

Kapcsolódó szócikkek: lelki társ · Ridge Lawson · szerelem
MFKata P

Szia, szív! Hallasz? Te és én mostantól hivatalosan is harcban állunk.

Kapcsolódó szócikkek: Sydney Blake
vikcs P

És ha most nem lehetsz velem,
én itt várok rád türelmesen.
Amíg eljössz,
eljössz egy éjszakán.

MFKata P

– A mai nap nagyon gáz volt, Syd. Nagyon, nagyon, nagyon gáz. De néha szükségünk van egy-egy ilyen napra, hogy értékelni tudjuk a jókat.

Kapcsolódó szócikkek: Sydney Blake · Warren Russell
MFKata P

Senki sem ura a szívének. Csak a tetteinket irányíthatjuk

Kapcsolódó szócikkek: Sydney Blake
anikho P

Hátat fordítok neki és elindulok a nappali felé mielőtt még meglátná mit művel velem. Nem tudom miért akarom megjátszani magam előtte de valahogy mindenki ezt csinálja. Eltitkoljuk az érzéseinket azok elől, akiknek a leginkább meg kellene mutatnunk. Úgy rejtegetjük őket, mintha bármi szégyellnivaló lenne a természetes reakciónkban.

Kapcsolódó szócikkek: érzések · Sydney Blake
GytAnett

Tartok tőle, hogy az érzelem az egyetlen dolog az életben, ami felett semmiféle hatalmunk nincs.

227. oldal, 14. fejezet, Ridge

Kapcsolódó szócikkek: érzelem · hatalom · Ridge Lawson
Pandalány P

Csakhogy helyesen gondolkodni és helyesen cselekedni két különböző dolog.

Kapcsolódó szócikkek: Ridge Lawson
vikcs P

– Tudod, egyesek szerint az emberek részegen sokkal őszintébbek, mint józanon.

Kapcsolódó szócikkek: Bridgette Cox