48. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
78. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Maybe ​Someday – Egy nap talán (Egy nap talán 1.) 265 csillagozás

Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

„Egy ​mindent elsöprő szerelem csodás, mégis valószerű rajza. Csupa érzelem, csupa bonyodalom.” – Tracey Garvis Graves, New York Times bestsellerszerző

A huszonkét éves Sydney élete maga a tökély: egyetemre jár, jó állása van, stabil kapcsolatban él egy remek sráccal, Hunterrel, és a legjobb barátnőjével, Torival közösen bérel lakást. De minden megváltozik, amikor rájön, hogy Hunter megcsalja, és egyik pillanatról a másikra el kell döntenie, hogyan tovább.
Sydney egyszer csak vonzódni kezd a titokzatos, jóképű szomszéd sráchoz, Ridge-hez. Nem tudja levenni róla a szemét, és valósággal megbabonázza a fiú szenvedélyes gitárjátéka esténként az erkélyen. Ridge sem közömbös iránta, és hamarosan ráébrednek, hogy több szempontból is szükségük van egymásra.
Az Egy nap talán egy szenvedélyes történet barátságról, megcsalásról és szerelemről, ami az első oldaltól kezdve beszippantja az olvasót Sydney izgalmakkal teli… (tovább)

Eredeti mű: Colleen Hoover: Maybe Someday

392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633999387 · Fordította: Barthó Eszter

Ridge Lawson · Sydney Blake · Warren Russell · Maggie

ZitussKa
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Az Egy nap talán számomra a nagybetűs könyv.
Valahol az első fejezetek után észrevétlenül belopta magát a szívembe és a bőröm alá férkőzött. Nem túlzok. Észre sem vettem és annyira megszerettem az összes szereplőt, hogy akármi történt velük heves szívdobogásra lettem figyelmes. Bizony, az én szívem dübörgött és szorult össze értük minden egyes alkalommal. Csodás karakterek. Az éjszaka közepén mosolyogtam, olykor zokogtam mert annyira átéltem a szerelmüket és a vívódásukat. Megérintett.
A zenékre nincsenek szavak. Minden egyes felmerülő dal után felcsaptam a fülesemet és meghallgattam. Átéreztem és a dal ritmusára, lehunyt szemmel ringatóztam. Figyeltem a szöveget és megpróbáltam felidézni a szereplők minden mozdulatát és rezdülését, és elképzelni miként is zajlik a jelenet a könyvben. Leírhatatlan élmény volt mert úgy éreztem valóságossá válik minden, olyan elevennek tűnt :)
Ridge-ről annyi mindent írhatnék de ahhoz, hogy megértsétek mennyire szerethető, el kell olvasnotok :) Mert jelen esetben a dicsáradat nem lenne elég hihető mert őt tényleg meg kell ismerni. A gondolkozását, a hatalmas szívét és a lelkét. Sydney is annyira rokonszenves, önzetlen és kedves! Imádom őket.
Akárhogyan is. Kérlek olvassátok el, ha tehetitek. Colleen Hoover hihetetlen mély érzelmeket tud átadni és mély szerelmeket papírra vetni, ami egyszerre megható és fájdalmas de gyönyörű. Sírtam, nevettem és mélyen a szívembe zártam Sydney-t, Ridge-t és mindenki mást ♥

Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

„Hiszem, hogy az életben találkozunk néha olyanokkal, akiknek a lelke teljesen kompatibilis a miénkkel. Egyesek lelki társaknak nevezik őket, míg mások igaz szerelemnek.”

Ez nem csak egy könyv, nem csak egy történet, ez egy életérzés. Colleen Hoover olyat alkotott ami egyszerre éltet és darabokra szaggat, megmelengeti és közben össze is töri a szíved. Mostantól ez a legkedvesebb, legimádottabb könyvem, amit legszívesebben az egekig magasztalnék. Az írónő nagyon jól bánik a szavakkal, az érzelmekkel, olyasmit ad az olvasóknak, ami nem mindennapi, ami kicsit mindenkinek a része lesz.

Ha egy igazán remek történetet szeretnél olvasni, ezt vedd a kezedbe. Úgy állj neki, hogy nem fogod bírni letenni. Én is elhittem, és az lett belőle, hogy egy délután alatt kiolvastam, mert egyszerűen annyira magához láncol, annyira beleéled magad, hogy fáj kiszakadni. A zene üvölt a füledben de a szíved egyre jobban szétreped. Sírsz Sydney-ért, sírsz Ridge-ért, sírsz Maggie-ért, sírsz a szerelemért és sírsz, mert átérzed az egészet, az elejétől a végéig.

Imádom. Gyönyörű. Csodálatos. Szívbemarkoló. Lenyűgöző.

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/04/colleen-hoove…

Niitaa P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

"És ha most nem lehetsz velem,
elviszel egy éjszakán.
Egy nap talán."

Ezt a könyvet nem lehet egy tetszett, elmegy -gyel elintézni… Ez annál sokkal többet érdemel. Nem az a fajta, amit az ember levesz a polcról, elolvassa pár nap alatt, majd visszateszi. Nem, ezt még napokig szeretgeti és magával hordozza, csak azért, hogy fel tudja ütni bármikor. Ez az a könyv, aminek az olvasása közben zenét kellett hallgatnom, noha sosem szoktam. Ez az a könyv, ami kizökkentett egy unatkozó álláspontból, s nem hagyott pihenni. Ez az a könyv, amiből az olvasó csak többet akar, és ahogy végez vele, azonnal újra akarja kezdeni.
(…)
Ezt a könyvet mindenkinek ajánlani fogom. Ha egy kicsit is romantikus alkat vagy, akkor kötelező elolvasnod. Ha szeretsz nevetni egy történeten, azonnal vedd kézbe. Ha egy szívszorító történetre vágysz, megtaláltad, amit kerestél! A Maybe Someday több, mint egy egyszerű könyv. Egy tapasztalat. Egy életérzés. Egy igaz szerelem meséje.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/05/colleen-hoover-ma…

Tünde_JLT IP
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Nekem ez a könyv az 'egy nap talán'-t jelenti.
Egy nap talán mindenki megtalálja a lelki társát.
Egy nap talán mindenki megtalálja azt, aki megtudja törni hosszú évek csendjét.
Egy nap talán…létezhet ilyen szerelem.
Most… létezik ilyen szerelem ♥♥♥

MFKata P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Szeretnék elfogulatlanul írni, de nem tudok. Ez a nő képes minden könyvét megírni úgy, hogy imádjam az összes sorát, miközben darabokra töri a szívem (a szereplőkkel együtt). A dalokért pedig akkora plusz piros pont jár, hogy ha bármi bajom is lenne a könyvvel, akkor ezekért máris elnézem!
Bővebben»

Pandalány P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Ha kiülök az erkélyünkre, vajon velem szemben is ott gitározik majd Ridge?

Colleen Hoover. A nő, aki által megismertem és megszerettem a Rubin Pöttyös könyveket.Eddig tőle mindkét olvasmányom (Reménytelen és Slammed) nagyon tetszett és a mostani, régóta várt kötete hasonló, csak sokkal intenzívebb érzéseket váltott ki belőlem. Elképesztően tud fogalmazni, szavai az ember szívéig és lelkéig hatolnak. A karakterei elevenek, és amikor épp nem olvasod a könyvet, akkor is úgy érzed, hogy az utcán mindjárt szembejön veled Sydney, Ridge vagy bármelyik szereplője.
Vannak könyvek, amiket el kell olvasni, át kell élni, újra és újra feleleveníteni. Az Egy nap talán pontosan ilyen kötet. Colleen Hoover úgy fejezi ki magát, hogy képtelen vagy letenni a könyvet és a kíváncsiság hajt tovább oldalról oldalra. Idő hiányában elhúzódott az olvasásom, ugyanakkor rájöttem közben, hogy annyira ez nem is baj (sőt), hiszen így tovább tartott az élmény.
Nagyon örülök, hogy az eredeti borítót kaptuk meg a magyar változatban is. A színek, a borító elrendezése, na és a domború betűk a címben, ajj, imádom! A Könyvmolyképző Kiadó mindig eltalálja, hogy mikor mennyit érdemes és szükséges változtatni az eredeti kiadásokon. Abszolút elégedett vagyok mindazzal, amit ők csinálnak úgy általában, pl.: a webshopban, a rendezvényeken, meg úgy általában. Köszönjük, hogy elhozták nekünk ezt a csodálatos könyvet!
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/05/maybe-someday…

Tóth_Orsolya_3 P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

„Még sohasem éreztem egyszerre ennyi mindent. Soha nem is kellett ennél többet éreznem.”

Imádtam.
Imádtam minden egyes vicces, fájdalmas és csodálatos sorát.

GytAnett
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

CoHo egy zseni. Egy géniusz. Imádtam ezt a könyvét is. Számomra a neve garancia egy olyan könyvre, amit nem tudok letenni. Most sem csalódtam. *-*
Nem tudom, hogy CoHo hogyan csinálja, de teljesen hétköznapi emberekről ír egy-egy igazán különleges történetet, amiről elhiszi az olvasó, hogy akár vele is megtörténhet.
Érzelmek hosszú sora vonult fel.
Nagyon nagyon szerettem a főszereplőket. Ridge személyében kaptam egy újabb könyves álompasit. Megvan a maga hibája, mégis így tökéletes. Vagy van olyan melléknév, ami a tökéletesnél jobb? :D
Sydney sem volt idegesítő, teljes mértékben tudtam vele azonosulni. Mostanában ritka.
Jó, néha már értetlenül álltam a szenvedésük fölött, de az sem zavart.
Amin megdöbbentem, az az első oldal volt a QR-kóddal, hogy meg lehessen hallgatni az egyes zenéket. Nem tudtam erről, de nagyon örültem neki, és tényleg kiegészítette az olvasásélményt.
Nem tudok értelmes értékelést írni. Tökéletes. Imádtam. CoHo, így nem meglepő.

gabiica P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

CoHo újra bebizonyította, hogy milyen csodálatos írónő. Újra megszerettem őt, már ha ez egyáltalán lehetséges.
Ez a történet egyszerűen tökéletes volt. Már az első oldalak után magába szippantott, és egyszerűen nem tudtam letenni. Szinte kínzás volt, hogy munkakezdés előtt el kellett tennem, és csak este folytathattam…
Sydney és Ridge… hű. Nem is igazán találom a szavakat.
Soha nem voltam oda a szerelmi háromszögekért, hiszen valakinek mindig szenvedés lesz a vége. Ez a történet azonban különleges volt.
Szinte biztos voltam benne, hogy a végkifejlet Sydney és Ridge számára lesz pozitív, de néha azért felmerült bennem a kétség, főleg, miután kiderült, hogy mi is történik Maggie-vel. Nehéz volt megemészteni ezt az egészet.
Ridge-be magam is beleszerettem kicsit. Annyira tökéletes, annyira jó, nem csak a természete, hanem a lelke is.
Az érzelmi skála szinte összes fokát átéltem. Sírtam, nevettem, voltam dühös, voltam csalódott, voltam összetört, és voltam tökéletesen boldog. Mindezt azidő alatt, míg elolvastam az Egy nap talánt. Új kedvencet avattam.

Madama_Butterfly P
Colleen Hoover: Maybe Someday – Egy nap talán

Fájdalmasan szép és megható történet – nem mindennapi emberi sorsok, szívbemarkoló, egyedi de mégis pozitív mondanivalóval.
Egy biztos: nem mindig a fülünkkel kell, hogy halljunk, és néha hangok nélkül válik teljesebbé a világ….

SzAngelika

A vágyat könnyen le lehet küzdeni, főleg, ha csak testi vonzalmon alapul. A szív ellen harcba szállni már sokkal nehezebb feladat.

12. fejezet

És ha most nem lehetsz velem,
eljössz egy éjszakán.

MFKata

A mai nap nagyon gáz volt, Syd. Nagyon, nagyon, nagyon gáz. De néha szükségünk van egy-egy ilyen napra, hogy értékelni tudjuk a jókat.

MFKata

Szia, szív! Hallasz? Te és én mostantól hivatalosan is harcban állunk.

anikho

Hátat fordítok neki és elindulok a nappali felé mielőtt még meglátná mit művel velem. Nem tudom miért akarom megjátszani magam előtte de valahogy mindenki ezt csinálja. Eltitkoljuk az érzéseinket azok elől, akiknek a leginkább meg kellene mutatnunk. Úgy rejtegetjük őket, mintha bármi szégyellnivaló lenne a természetes reakciónkban.

vikcs P

– Tudod, egyesek szerint az emberek részegen sokkal őszintébbek, mint józanon.

BarbyMalik0112

És ha most nem lehetsz velem,
elviszel egy éjszakán.

Pandalány P

Csakhogy helyesen gondolkodni és helyesen cselekedni két különböző dolog.