Layla 1044 csillagozás

Colleen Hoover: Layla

A ​szerelem kísérthet, de meg is gyógyíthat.

Leeds azóta tudja, hogy Laylával fogja leélni az életét, hogy először találkoztak. De aztán jött a támadás.

Layla heteket töltött a kórházban, harcolni kellett az életéért, és bár testileg rendbe jött, az érzelmi és mentális sebek annyira megváltoztatták, hogy Leeds szinte fel sem ismeri benne a nőt, akibe beleszeretett.

A férfi helyre akarja hozni a kapcsolatukat, ezért elviszi Laylát a kis szállóba, ahol először találkoztak. Itt azonban a nő viselkedése különös, bizarr módon megváltozik. És ez csak egy a számos megmagyarázhatatlan esemény közül…

Leeds egyre távolabb sodródik Laylától, és Willow mellett talál vigaszra, aki szintén a szálló lakója, és akivel könnyen egymásra találnak. Leeds érdeklődése Willow iránt egyre nő, és azzal, hogy segíteni akar neki válaszokat találni, egyre kevésbé tartja szem előtt Layla jóllétét.

Leeds hamarosan rájön, hogy választania kell, mert mindkettőjüknek nem tud… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

360 oldal · ISBN: 9789635974184 · Fordította: Sereg Judit

Leeds Gabriel

Mulán>!
Colleen Hoover: Layla

Jaj hogy mennyire imádtam ezt a könyvet csak faltam a lapokat nem sokat tudtam le tenni mert annyira érdekelt hogy mi fog még történni benne. Layla karaktere annyira őszinte annyira valós, Leeds kitartása és az ő kettejük szerelme elbűvölő. A vége pedig … annyira tökéletes volt az egész könyv az egész történet.

nibooklett P>!

Hol is kezdjem?
CoHo. Annyi mindent megmutatott már magából. A romantikus/erotikus történetek egyik legnagyobb írója. Próbálkozott már a thriller vonalon is, és az is eszméletlenül sikerült, most pedig a fantasy világában nyerhettünk betekintést.
Tudni illik, ha én egy CoHo könyvet a kezembe veszek, akkor rakom le, ha már elfogytak a lapok (vagy már annyira álmos vagyok és muszáj) nos ez most sem volt másképp. Nem szívesen olvasok paranormális történeteket, de amit ez a nő ír, azt muszáj elolvasnom, sose okoz csalódást nekem.

A történet elején megismerkedtünk Leeds-el, aki basszusgitáros, egy bandában, utálja. Az egyik fellépésüknél megpillantja az egyetlen néző közönséget, aki nagyon bénán táncol, igen, Laylát. A kapcsolatuk hamar kialakul és minden mesebelien varázslatos köztük egészen egy váratlan tragédiáig. Azután már semmi sem a régi, de vajon valaha az lesz? Nem sokára Leeds pedig megismerkedik Willow-al, a szellemmel és egyre több időt tölt vele.. vajon mi lesz velük? Kicsoda Willow? Layla vagy Willow?
Olvasd el, és mindent megtudsz. Hidd el, imádni fogod <3

Dsheavenofbooks>!
Colleen Hoover: Layla

El sem tudom mondani, hogy mennyire kíváncsi voltam erre a kötetre. Ha Colleen Hooverre gondolunk, akkor mindig a fájdalmas szerelmi történetek jutnak eszünkbe, de semmiképpen sem egy paranormális romantikus regény, ami nem is meglepő, tekintve, hogy CoHo most először írt ebben a zsánerben. Hogy mi lett a végeredmény? Egy új kedvenc könyv!

Úgy gondolom, hogy Colleen Hoovernek nagyon jól állnak az új zsánerekben történő szárnybontogatások, gondoljunk csak vissza a Verityre, amely szintén egy nagyon különleges és emlékezetes olvasmány volt. A Layla alaptörténetét tekintve Leeds-ről és a címadó Laylaról szól, akik egy támadás utáni hosszú felépülést követően visszatérnek a szállóba, ahol megismerkedtek. Leeds reméli, hogy újra visszatalálhatnak egymáshoz Laylával, hogy jót fog tenni a lány számára az ismerős közeg, de a szállóban furcsa jelenségek, már-már természetfölötti történések zajlanak. Vajon Leeds kezd megőrülni? Vagy tényleg egy szellem ólálkodik a házban? Ha szellem, akkor az vajon mennyire veszélyes rá és Laylára nézve?

Imádtam a regény hangulatát, ezt a kissé rejtélyes, misztikus, természetfölötti vonalat – számomra rengeteget adott, újszerű volt és izgalmas. Bevallom, az elején még párszor a hideg is futkosott a hátamon, annyira jól lettek bevezetve a szellem jelenlétét jelző cselekedetek.

Az értékelésem a blogomon olvasható: http://dsheavenofbooks.blogspot.com/2022/11/konyverteke…

bodor_regina>!
Colleen Hoover: Layla

Igazából hálás vagyok CoHo-nak, hogy elkezdett ilyen változatos témákban írni, mert ha ezt a könyvet nem ő írta volna, akkor a kezembe sem vettem volna hasonlót.
Először a fullszövegből azt gondoltam, hogy egy szerelmi háromszög lesz, aztán azt gondoltam hogy a nő spoiler
Utána viszont igazából csak tátott szájjal olvastam a könyvet és kattogtam azon, hogy mi az igazság, és hogy mennyi csavar lesz benne.
Abszurd elmélet: off
Igazából sosem olvastam hasonlót, nem élveztem, de nagyon érdekes volt. Maga a téma távol áll tőlem, viszont zseniálisan meg van írva. És annyira drasztikus ellentét volt a könyv elején, spoiler, hogy hirtelen azt sem tudtam mi történik.
Tudom, hogy kaptunk egy lezárást, de nem nyugtatott meg és igazából egyik karakterben sem bíztam meg a könyv végére sem. Lehet, hogy én vagyok túl gyanakvó, de bármelyik részébe bele tudnék kötni, hogy és ha mégsem?
Szóval én ezt 4,5 csillagra értékelem, mert szívesen adnék rá igazából 3-t meg 5-t is :D és mindkettő passzolna.

Colleen Hoover: Layla

Ez a könyv számomra egy különleges utazás volt. A felépítése nagyon tetszett, mert már az elején tudható, hogy nem egy szokásos romantikus COHO sztoriról van szó.
Leeds, a férfi főszereplő mesél egy idegen nyomozófélének, vallomásként címezve a fejezeteket, felidézi a múltat, hogyan jutottak el a barátnőjével a jelenig, amikor is segítséget kell kérnie, kilátástalan, hogy egyedül megoldja a helyzetet. Ezután már a jelenben bonyolódnak tovább az események a végkifejletig.
Úristen, tövig rágtam a körmöm olvasás közben, annyira izgalmas volt, különösen onnantól, amikor visszatértek a szállodába, ahol megismerkedtek.
Számtalan alkalommal rengett meg a bizalmam a szereplőkben, elsősorban Leeds váltott ki erős érzelmeket. Ő egy olyan pasi, aki nagyon bele tud szeretni a partnerébe, figyel minden rezdülésére és nagyrészt elvárja tőle, hogy az vidám és kiegyensúlyozott legyen, ez kicsit kiakasztott. De az is elmondható róla, hogy épp ezért hamar észrevette a változásokat és megtett minden tőle telhetőt, meg akarta oldani a problémákat. A történet végén extrán megijesztett, mert olyan erkölcsi probléma merült fel, amit olvasva úgy éreztem, meghasadok belülről. Félelmetes érzés volt. Nem tudtam, mit gondoljak róla, annyira összezavart. Ugyanakkor nagyon tetszett a folyamat, amin végigmegy Leeds, annyira racionális válaszokat akar, mintha a magam gondolatait olvastam volna. Aztán a körülmények megváltoztatták, nem volt választása, el kellett fogadnia a tényeket, videófelvételeket. Nagyon sokat hozzátett számomra a regényhez, hogy végig Leeds szemszögét olvashattam, hálás voltam érte. Talán épp ezért Layla kevésbé került közel hozzám. A köztük kialakult szerelem intenzitása félelmetes, tényleg nem sok ilyet olvastam, főleg fiú szemszögből. Aztán már elég nehéz Laylát elemezni a történések tükrében. Mindenesetre ő is eljut addig a pontig, hogy őrült megoldások jutnak eszébe, amire senki sem gondolna józan ésszel. És Willow! Jesszus! Ez mekkora tasli volt az arcomba!
Kőmaterialistaként semmilyen szinten nem tudtam befogadni lehetséges valóságként az olvasottakat, ennek ellenére bele tudtam élni magam a szituációkba, és biztos mást mondanék, ha én tapasztalnék ilyeneket, de az olvasásélményben egyáltalán nem zavart a hitetlenségem. Féltem, izgultam, de egyben nagyon élveztem is a cselekményt. Persze nem COHO-ról lenne szó, ha nem küldött volna párszor a padlóra a fordulataival. Megvezetett, felkavart, kirángatott a komfortzónámból, ugyanakkor nagyon romantikus is tudott lenni, az érzelmek skáláján szépen megmerített fel s alá, és a végére jól kifacsart.
Nagyon féltem a végén, az epilógusig rettegtem minden egyes következő mondattól. Huh, azt hiszem elég jól kifejeztem azt a zűrzavart, ami bennem kavargott az olvasás során, és valóban ott a regény fő kérdése a végkifejletben, vajon meddig vagyunk képesek elmenni a szerelemért? El lehet fogadni ezt a megoldást?
Maradandó élményt adott ez a regény, magamat ismétlem, de megint erre jutok, Colleen rendkívül tehetséges szerző, nagyon messzire jutott már a Hopeless-től, pedig nálam már azzal kedvenc lett, és ez a karrierív azóta is tarol, sőt egyenesen felfelé tart.
Kicsit bővebben a történetről is a blogon: link

bemese05 P>!
Colleen Hoover: Layla

És CoHo megint megtette…. Teljesen leizzasztott csak sajnos most nem a legjobb értelemben. Teljes volt az őrület, a felénél fogalmam sem volt, h kivel van a legnagyobb gond Leedsel, Laylával, Willow-val vagy velem :D Kellett az az 1 hét boldog szünet, amit tartottam olvasás közben!
Tetszett, h Leeds szemszögéből láthattunk mindent, vele együtt éltünk át mindent. Először megutáltuk, elborzadtunk a viselkedésétől, felháborodtunk utána pedig megértettük. De nem, nem szabadott volna azt csinálni amit ő tett. Teljesen kikészített idegileg!
Laylát nem nagyon tudtam hova tenni, mert nem ismerhettük meg igazán a könyv végéig.
Willowt se tudtam beskatulyázni sehova, mert folyamatosan kerestem a hátsó szándékait!
A csattanó az hihetetlen lett, épp emiatt teljesen meg is lepődtem! Nem CoHo-ra vall, úgyhogy tőle nem vártam ilyet!
Jó kis történet lett volna, ha a könyv 3/4-ében nem akartam volna Leedset megfojtani :D

FairyDust P>!
Colleen Hoover: Layla

Fúúú ez a könyv… azt tudtam hogy megosztó, de nem számítottam rá hogy ilyen érzelmi hullámvasútat nyújt majd nekem.

Egész végig váltakoztak az érzelmeim, volt olyan pont hogy legszívesebben felgyújtottam volna a könyvet. :D Aztán történt valami ami teljes mértékben megváltoztatta a gondolataimat róla, de arra nem számítottam volna hogy a végén 5 csillagot adok rá… nem viccelek, tényleg úgy éreztem a közepén, hogy ez max 2 csillag lesz. Olyan mérges voltam!
Teljes mértékben aláírom, hogy ezt nagyon lehet utálni és nem mindenkinek való, de ha az összességet nézem, számomra egy igazán maradandó élményt nyújtott.

Őszintén, szerintem az a legjobb ha annyit tudsz róla, hogy paranormális és a többi az útközben kiderül. :)

Ja igen és láttam, hogy sokan hasonlítják a Verityhez, köze nincs hozzá, teljesen más műfaj, ne ess ebbe a csapdába!

Ferger_Jolcsi P>!
Colleen Hoover: Layla

Nagyon szeretem Colleen Hoover romantikus regényeit, de az utóbbi időben belefutottam egy-két olyan újabb kötetébe, ami nem tetszett annyira, úgyhogy kicsit tartottam ettől a regénytől is, pláne, hogy olvastam egy-két rossz értékelést róla. Szerencsére nagyon hamar beszippantott a kötet és alaptalannak bizonyultak a félelmeim. A kötet két főszereplője Layla és Leeds; az ő nem mindennapi szerelmük elevenedik meg a kötet lapjain. Általában a romantikus regények nagy részében a megismerkedés és az egymásra találás áll a középpontban, de ennél a sztorinál ez másképp volt. Az egymásra találás már a történet legelején megtörténik, mindent elsöprő szerelemmel találnak egymásra a főszereplők, hogy aztán egy nem várt fordulat feldúljon minden addigit. Volt több nagy csavar is, amikre én egyáltalán nem számítottam, nem gondoltam, hogy ilyen összetett könyvhöz lesz majd szerencsém.
Bővebben: link

cicus61 P>!
Colleen Hoover: Layla

Ez a harmadik könyvem az írónőtől, volt egy romantikus, egy thriller és most ez.
Nagyon szeretem az írónő stílusát, mindhárom könyv nagyon tetszett. Ez a könyv pedig teljesen megvett. Leeds és Layla karakterei nem igazán a kedvenceim és ahogy halad a történet, egyre furcsábbak lesznek. Aztán Leeds összefut Willow-al és még jobban összezavarodtam. Mi folyik itt? Lehet szerelmes két nőbe, úgy hogy az egyik spoiler. Aztán a vége teljesen letaglózott és értelmet nyert minden.

Iloonka>!
Colleen Hoover: Layla

Három csillagnál maradok, mert igazából fogalmam sincsen, hogy mit érzek ezzel a könyvvel kapcsolatban. Az egyik részében utáltam a könyvet, a másikban meg szerettem. Nem tudok igazán egyik oldalra sem elhelyezkedni, anélkül, hogy rosszul érezném magamat.

Layla és Leeds története mesébe illő. Azonnal megtalálják a közös hangot a lány nővérének esküvőjén. Aztán egy baleset után már semmi sem ugyanolyan, mint volt. Különösen nem Layla, aki mintha nem is önmaga lenne a fejsérülést követően. Leeds is érzi ezt, ezért elviszi oda, ahol először találkoztak, egy szállóba Amerika szívében, az Isten háta mögé. Azt reméli, sikerül helyrehozniuk a kapcsolatukat Laylával. A megérkezésük után viszont sok különös dolog történik a házban, Leeds pedig már úgy érzi, kezd becsavarodni, mikor egy szellemmel kezd el beszélgetni.

Igazából az eleje olyan tipikusan indul. Szerelem első látásra, amit CoHo amúgy előszeretettel lövöldöz el nagy bánatomra. Igazából a legutóbbi könyvénél is, amin olyannyira kiakadtam, hogy még értékelést sem írtam (mert, a kedvenc íróm, hogy a fenébe írhatna rossz könyvet???), ott is azt éreztem, ahogy itt is, hogy nem igazán értem, miért is estek egymásba felek, mikor nem látunk bele mélyen a kapcsolatukba. Nem igazán tudunk meg róluk semmit, itt is hasonlóan éreztem, így elég felületesen álltam Leeds és Layla kapcsolatához. Aztán egyértelműen ellenszenv alakult ki a történet mesélője Leeds után. Persze, a végére logikus válaszokat kapunk mindenre, de Colleen, könyörgöm, Leeds annyi rosszat követett el, hogy esélye sem volt megmenteni a vége felé! Értem, hogy természetfölötti meg mi egyéb, de ő maga vallotta be, fogalma se volt, hogy spoiler . Amiből az következik, hogy mégis miért bánt olyan seggfejül vele. Igen, tudjuk spoiler bánt így, de Leeds ezt nem tudta, akkor most miért is bocsátanék meg neki? Hogy kihasználja, hogy átveri, hogy teher az ápolása annak a lánynak, akibe beleszeretett. Tényleg olyan erős volt a szerelme Layla iránt, vagy csak addig jött be, míg nem lett a kelleténél több probléma vele? Mi lett volna, ha ez nem az a történet, ha nem zafír pöttyös lenne ez a könyv? Akkor miképp helyeznénk el Leeds tetteit? Ebbe a történetbe belefér, ezért is nyugodtam meg a végére, máskülönben… más történetben Leeds egy marhára utálatos ember lett volna, akit péklapáttal kergetnék meg az udvarban. Szóval ezt a tényt ne ferdítsük el.
És az a gond, hogy a könyv háromnegyedét ez tette ki. A dolog, ami megmentette az egészet, a nyomozás, illetve a csavar (amire már félúton rájöttem, de az elméletét nem tudtam megfejteni). Ugyanis aztán tényleg elvitt engem egy olyan irányba, ami teljesen logikussá teszi a történéseket, és már én is úgy éreztem a végére, mint egy bolond, aki egy másvilágban jár. Valamint Colleen erőssége az, hogy nagyon könnyedén lehet haladni a történeteivel, itt sem volt másképp, nem igazán győztem lerakni a könyvet, mert érdekelt, merre akar kilyukadni az egész.

Így jutottunk ide, hogy próbálom végül is megfejteni, hogy mégis mit váltott ki belőlem ez a könyv. Jó sok mindent, az biztos. Az Ugly Love-val ellentétben, ami tényleg merő borzalom volt. Ha kevesebb negatív érzeteim lettek volna, akkor azt is mondhatnám, hogy CoHo már megint hozta, amit kellett. De kezdem úgy érezni az idei két két könyv után, amit olvastam tőle, hogy kezdek kinőni a könyveiből. Illetve, egyes könyveiből, mert még tavalyelőtt nem győztem ódákat zengeni a Reminders of Him-ről. Kissé skrizofrén állapotba kerültem CoHoval mostanra….

kellyolvas P>!

Talán az aggodalom az egyetlen különbség aközött, hogy szeretünk vagy csak kedvelünk valakit.

kellyolvas P>!

A szerelembe esés olyan könnyű, mintha lágy szellő fújna át a csontjaimon.
A szerelem vége rohadt nehéz, mintha a tüdőm vasból lenne kifaragva.

kellyolvas P>!

Vak voltam, de most már látok.
Így éreztem magam Laylával. Mintha valaki visszaengedte volna a levegőt az életembe, pedig addig fogalmam sem volt róla, hogy fuldoklom.

Könyvmolyképző KU>!

– Tudtad, hogy a tizenegy óra a nap leghalálosabb órája?
Ezen nevetnem kell.
– Ez komoly?
Bólint.
– Az egyetemen tanultam. Többen halnak meg a tízórai ideje alatt, mint a nap bármelyik másik órájában.
Ez a lány totál káosz, és én imádom.

Könyvmolyképző KU>!

Ujjaimmal végigsimítok az ajkán, ő pedig ugyanolyan tekintettel néz rám, mint azon az első éjszakán, a fűben fekve. Pontosan azelőtt, hogy megkérdeztem tőle, miért ilyen szép.
Végigrajzolom a szeplők vonalát az orrnyergén.
– Miért vagy ilyen szép? – suttogom.

Könyvmolyképző KU>!

Borzasztó nagy szükségünk van erre az útra. Az elvonulásra. Arra, hogy kizárjuk egy kicsit a külvilágot. Vissza akarom kapni azt, amit az elején éreztünk. Csak mi ketten egy szobában, csodálatos, teljesen random beszélgetéseket folytatva a zihálós szex szüneteiben.

kellyolvas P>!

– Hiszek a halál utáni életben, de nem vagyok benne biztos, hogy vallásos vagyok.
– Szerintem a létünk puszta véletlen. Egy ideig itt vagyunk, aztán többé már nem.
– Ez lehangoló – jelenti ki.
– Nem igazán. Gondolj bele, milyen lenne a mennyország! Az az állandó derűlátás, a mosolyok, a bűn hiánya. A gondolat, hogy örökre egy olyan helyen éljek, ami tele van emberekkel, akik egész életüket inspiráló idézetek hangoztatásával töltötték, nekem sokkal lehangolóbb, mint az, hogy a halállal mindennek vége.

agi452 P>!

Jobb szegénynek és elégedettnek lenni, mint… szegénynek és üresnek.

Könyvmolyképző KU>!

Még sose akartam annyira belelátni egy lány fejébe, mint most Layláéba. Az agya nem úgy működik, ahogy másoké. Mintha nem lenne szűrő az agya és a szája között, és mintha nem súgna neki a lelkiismerete, ha rosszul kellene éreznie magát amiatt, amit éppen mondott.

bodor_regina>!

Úgy érzem, a percek többet érnek, ha együtt töltjük el őket.