It ​Starts With Us (It Ends with Us 2.) 175 csillagozás

Colleen Hoover: It Starts With Us Colleen Hoover: It Starts With Us

Before ​It Ends with Us, it started with Atlas. Colleen Hoover tells fan favorite Atlas’s side of the story and shares what comes next in this long-anticipated sequel to the “glorious and touching” (USA TODAY) #1 New York Times bestseller It Ends with Us.

Lily and her ex-husband, Ryle, have just settled into a civil coparenting rhythm when she suddenly bumps into her first love, Atlas, again. After nearly two years separated, she is elated that for once, time is on their side, and she immediately says yes when Atlas asks her on a date.

But her excitement is quickly hampered by the knowledge that, though they are no longer married, Ryle is still very much a part of her life—and Atlas Corrigan is the one man he will hate being in his ex-wife and daughter’s life.

Switching between the perspectives of Lily and Atlas, It Starts with Us picks up right where the epilogue for the “gripping, pulse-pounding” (Sarah Pekkanen, author of Perfect Neighbors) bestselling… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

Simon & Schuster, New York, 2023
Simon & Schuster, New York, 2022
Atria, New York, 2022
332 oldal · ASIN: B09RX4B8R5

Atlas Corrigan · Lily Bloom

Colleen Hoover: It Starts With Us

Két napja próbálkozok normális értékelést írni.
Ma feladtam.
Imádlak Atlas ♥♥♥
Ennyi….

Iloonka>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

Bár több időm lett volna a héten,mert egyszerűen olyan könnyen lehet elmerülni ebben a csodában, de nem panaszkodom ,mert így legalább a nap fénypontja mindig megvolt.

A történet ott folytatódik, ahol a Velünk véget ért befejeződött. Atlas és Lily egy év után újra találkoznak egymással, és rövidesen újra közel kerülnek egymáshoz. Ámde felüti a fejét újra Ryle, aki a vérmérsékletét ismételten nem tudja helyén kezelni, és Atlas családját is közelebbről megismerhetjük.

Én úgy imádom CoHoban, hogy legyen bármi is, annyira könnyedén jönnek a szavak. Angolul, magyarul, totál mindegy, mindenhogy annyira jönnek a szavak, úgy simogatnak engem, mint egy puha takaró. Be kell valljam, én is azok közzé tartoztam, akik szerettek volna Lilynek és Atlasnak folytatást és pont mikor már megbékéltem volna a történetük befejezésével, amikor jött a hír, mégiscsak lesz folytatás. És mennyire jó, hogy jött. Imádtam minden egyes sorát, és annyira jó volt Atlas fejébe is végre belelátni. Belülről is olyan álompasi, ahogy Lily lefestette nekünk. Már értem a sok értékelést, ami csak annyiról szól: Atlas. Merthogy csodás karakter, én is akarok magamnak egyet! Most már nyugodt a lelkem, azt elmondhatom.

Jól tette, amiért a folytatás mellett döntött CoHo, szerintem mindenkit el fog varázsolni, aki a kezébe veszi.

fannislibrary P>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

„Nem tudnék még egy olyan könyvet mondani, amire annyiszor gondoltam volna az elmúlt évek során, mint a Velünk véget ér-re. Hoover ezen könyve volt az, ami elindított a romantikus történetek szeretete felé, meghatározó szerepe volt a könyvmollyá válásomban, és azóta az írónő megjelenéseinek nagy részét figyelemmel kísérem. Ebből kifolyólag a Velünk kezdődik magyar megjelenése előtt már olvastam angolul Lily és Atlas történetét (nem tagadom, eredeti nyelven jobban tetszett), amiben nem csalódtam; szükségesnek éreztem egy ilyesfajta lezárást, kellett a lelkemnek a befejezés. Úgy érzem, az első rész színvonalát nem ütötte meg – nálam a Velünk véget ér felülmúlhatatlan –, de többet adott, mint amire számítottam. Ha az első részt szeretted, ezt se hagyd ki!”

Bővebben:

Beatrice8>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

„Anyone who has ever left a manipulative, abusive spouse and somehow stayed that course deserves a medal. A statue. A freaking superhero movie.”
Azért nem olvastam újra előtte az első részt keresztbetéve a terveimnek, mert rájöttem, hogy ennyi olvasatlan könyv mellett lehet nem kéne újraolvasgatni. :DD De szerencsére nagyrészt emlékeztem az első részre. A könyvet olvasva nehéz volt eldöntenem, hogy kire vagyok dühösebb, Ryle-ra vagy Atlas anyjára. Azt hittem ez egy kis pillecukor olvasmány lesz, úgy is volt beharangozva, de azért annyira nem! Ha nem olvastam volna a többi könyvét, meg ennek az első részét, akkor nagyon néztem volna, hogy ez egy laza olvasmánynak számít neki?, de így volt mihez viszonyítanom és ja, azokhoz képest egész könnyed volt!
Nagyon tetszett, hogy tényleg foglalkozott a válás utáni nehézségekkel is és nem csak az volt, hogy elváltak, szuper, akkor már minden rendben. De persze Colleentól nem is vártam kevesebbet.
Azt viszont érezni véltem, hogy gyorsan készült el és adták ki, mert voltak benne részek, amiket szerintem meg kellett volna szerkeszteni jobban, mert ismétlések voltak.
Én örültem, hogy ez elkészült, az én lelkemnek kellett az It Ends With Us után. Oooolyan jóóó volt! Voltak olyan részek, ahol folyamatosan mosolyogtam, volt, hogy nevettem, volt, hogy sajnáltam őket, szomorú voltam miattuk, vagy boldog. Egyszerűen csak imádtam!
Az előzőekkel ellentétben ebben annyira éreztem azt a Colleent, akit instagrammon látok! Hogy mennyire szereti a fiait, a férjét, hogy annyi munkát kipróbált… Nagyon értékeltem azt a két mondatot a Z generációról, mert olyan ritkán dicsérnek minket szerintem generációs szinten. Mindig minden generáció azt gondolja, hogy jobb, mint az utána következők.
A borító nem tetszik annyira, mint az első rész borítója, de azt nehéz is felülmúlni, azért örülök, hogy sikerült megvennem használtan, ezt még szerintem újra fogom olvasni az elsővel együtt. Olyan szép és szórakoztató volt! Szerintem megérdemli a hype-ot, amit kap.

sunshinereads>!

Atlaaaaaas <3
Csodás folytatás! Alig bírtam kivárni hogy megjelenjen, de megérte a sok várakozás!

Kinga0>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

Nagy elvárásaim voltak, mert mint Colleen többi könyve körül is, hatalmas hype vette körbe hónapok óta a kötetet. Szerintem nem is igazán szerettem volna elolvasni először, mert nekem az It ends with us lezártnak tűnt, de végül rávettem magam, mert sok embertől hallottam, hogy még jobb is az első résznél. Azt kell hogy mondjam igazuk volt. Végre megismerhettem jobban Atlast, mondhatni ez az ő könyve volt. Az első részben szerintem inkább Lily személyisége alakult ki, míg itt végre kaptunk nagyobb betekintést Atlas fejébe is. Rengeteg szituációból kiderült mennyivel jobb ember ő, mint Ryle bármikor is volt vagy lesz.

„How any man can do that to a woman, I’ll never understand. How any human can do that to a human they’re supposed to love and want to protect, I will never understand.”

’’I could have a million arguments with her, but I can promise you they’ll never end with her in the hospital.”

Azért ez az idézet is megmutatja, hogy mekkora különbség van Atlas és Ryle között. Ég és föld a két férfi, és az, ahogyan Lilyvel bánnak. Ryle ebben a kötetben is ügyesen megmutatta, hogy mennyire dühös és elkeseredett egy ember, aki képtelen nyugton maradni, ha valami nem úgy történik, ahogyan azt ő akarja. Emellett nem maradt el a jól ismert önsajnálat sem, amiben ő profi.
Természetesen szerinte a Lilyvel való házassága azért ment tönkre, mert Atlas meg mert születni erre a világra, véletlenül sem azért mert fizikálisan és verbálisan is bántalmazta a feleségét.

„I thought I pitied him before, but he’s fighting for a woman he barely even knows, which means he’s just fighting for the sake of fighting.”

Az, hogy Atlas és Lily pedig ilyen szinten tudták kezelni őt, nagyon jól esett a lelkemnek, főleg az első kötet után. Büszke vagyok Lilyre, még büszkébb mint az első rész után voltam. Atlas pedig tökéletesen kiismerte Ryle-t, és brutálisan jól tudta kezelni őt. Az, hogy Ryle pedig semmit nem tanult az esetek nagy részéből, mindent elmond róla. Valószínűleg rá egy olyan sors vár, ahol teljesen egyedül marad, mert egy ilyen ember mellé nem való senki. Lily sosem érdemelte meg, hogy így viselkedjen vele, és csak remélni tudom, hogy Emerson sosem fog ilyesmit átélni.

Vörös_Viktória IP>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

Az első rész után, ez olyan volt mint sebre a sebtapasz.
A legszebb befejezést kapta, imádtam minden egyes sorát.
♥♥♥

adelreads>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

„My choice helped me realize that sometimes the hardest decisions a person can make will most likely lead to the best outcomes.”

Ahogy a könyv elején fogalmaz az írónő, a booktok miatt íródott ez a könyv, ami sajnos érződik is rajta. Nem tudtam annyira belemerülni, mint az It ends with us-ba negyedjére is, a közepén nagyon leült a történet és egy helyben totyorogtunk, ami nem jellemző CoHo-ra. Ezen kívül persze megvoltak a „szokásos” dolgok az írónőtől, a humort kivéve. Az All Your Perfects-el megmutatta az írónő, hogy a happy end után is történik ez-az, amit jól meg lehet írni, nem tudom itt mi történt, ami miatt kicsit félrecsúszott a történet.

A fizikai és lelki bántalmazás még mindig nem vicc – pláne nem, ha gyerekek felé irányul – , és igen, több embernek kellene a sarkára állnia és azt tennie, amit Lily-nek. Viszont vannak helyzetek, amikor nem lehet „ennyire egyszerűen” megszabadulni ettől, mert félünk a következményektől és a magányosságtól.
Atlast és Lily-t kísérti a múltja és az ember(ek), aki(k) – így, vagy úgy – fájdalmat okoztak/okoznak nekik. Mindketten próbálnak túllendülni ezeken ahogy tőlük telik eleinte külön-külön, majd együtt – ez egyébként jó lépés volt, csak pont a végén jött a képbe amitől kicsit összecsapottnak éreztem az utolsó fejezeteket.
Lily-vel kapcsolatban nem sok újdonság ért, bár érdekes volt látni a küzdelmét amikor erővel kellett visszafogni magát nehogy spoiler Az ezzel, és gyerekfelügyelettel kapcsolatos dilemmáját egyik oldalról értettem, másikról nem, de persze nehéz ebben állást foglalni, főleg kívülállóként.

Atlas múltja valamilyen szinten mélyen érintett, közben pedig volt egy oldala, amit nem igazán sikerült megszeretnem most sem. Úgy gondolom ennek az az oka, hogy sokkal jobban tudok vele azonosulni, mint szeretnék, tükröt mutat, amibe szívem szerint sosem néznék bele. De ezen kívül is volt valami a karakterében, ami nekem egy sötét folt. Mintha ismerném valahonnan, de közben nem igazán tudom milyen személyiség. Nagyon a traumára fókuszált vele kapcsolatban az írónő, így nekem ez eléggé eltorzította a karakterét.
A leveleket soknak éreztem. Értem miért kerültek bele a könyvbe, de fejezteket tettek ki, amikhez Atlas nem sokat adott hozzá.
Sutton és Josh felbukkanásán nem igazán lepődtem bár azt értékeltem, hogy harcolt utóbbiért és kirángatta a toxikus környezetből, ezzel valamilyen helyretéve Suttont. off

Josh nagyon jópofa karakter, – kicsit Gavin-re emlékeztetett a Csokoladéimádók sorozatból :D – , annak ellenére, hogy a felbukkanása nem lepett meg igazán feldobta a könyvet.
Emerson nagyon cuki volt, bár picit kiaknázatlan lehetőségnek éreztem spoiler Tudom, hogy ezzel, és a könyv végi jelenettel azt akarta tükrözni az írónő, hogy a családhoz nem feltétlen köt a vér, – amivel egyet is értek bizonyos szinten – de akkor is túl kegyetlennek éreztem ezt. Ha Lily és Atlas megkapta a happy endjét Ryle miért nem? Vagy legalább valami infó, hogy mi lett vele? Azt is hiányoltam, hogy Ryle múltjába, a terápiájába nem ásott bele egy picit jobban az írónő.
Ryle egy teljesen új oldalát ismertem meg és egyre jobban Lily pártjára álltam annak ellenére, hogy imádtam eleinte Ryle-t, amíg meg nem történtek azok a bizonyos jelenetek. Viszont tartom magam ahhoz, hogy ő is megérdemelt volna pár fejezetet akár a múltja, vagy jövője szempontjából.

„Sometimes people think if they love a broken person enough, they can be what finally repairs them, but the problem with that is the other person just ends up broken, too.”

Összességében tetszett, de egy kicsit részletesebb magyarázatot vártam néhány dologra, amiket nem feltétlen kaptam meg. Hiányzott a humor és az a picike pszichológiai vonatkozású szál, amit annyira szeretek az írónő könyveiben.

Bálint_Icus P>!
Colleen Hoover: It Starts With Us

Most még nem tudok írni róla, alighogy befejeztem… Csak ülök itt, és olvasni szeretném tovább és tovább és tovább…
Pár órával később:
Szóval nem titok, Colleen nem akart folytatást írni az It end with us regényéhez; ő személy szerint akkor úgy gondolta, hogy az egy kerek történet, úgy, ahogy megírta és befejezte.
Aztán jöttek az olvasó rajongói, és szerencsére sikerült elültetniük a bogarat Colleen fülébe, hogy még hiányzik itt valami, és mégiscsak érdemes lenne egy folytatás, amit Lilyhez és Atlashoz címez. Mert az ő történetük is megér(ne) egy könyvet. Hálás vagyok, hogy sikerült nekik meggyőzni őt, és egy idő után már úgy gondolta, hogy meg kellene írnia a folytatást, amiben én személy szerint picit sem csalódtam.
Mivel a könyv legelején leírja Colleen, hogy ez nem lesz olyan fajsúlyos és nehéz történet, mint az előző volt, én már akkor fellélegeztem, és igazából örültem ennek. És bár Ryle-ból tényleg kevesebbet kapunk, azért akadt itt is bőven olyan elgondolkodtató és mélylélektani szál, amely megrendíti az olvasót. Sőt! Olyan szál is előkerül, amire még csak nem is számítunk. Szóval bővelkedik izgalmakban ez a könyv is, vannak részek, ahol nagyon izgultam és féltem én is, de alapvetően a végén az a jóleső, szívet melengető, örömteli, szeretettel, megelégedéssel teli érzés maradt meg bennem, hogy van remény. Igenis fel lehet állni, és tovább lehet menni. Igenis össze tudjuk rakni magunkat a traumák után. Tudnunk kell elfogadni a körülöttünk lévő szeretteink segítségét. Egy egyedülálló anya is teremthet magának és a gyermekének boldog jövőt. És a humor az egyik legjobb útitársunk :) Persze tudom, azért itt nem egy teljesen hétköznapi világról volt szó, és igen nagyok a magasságok és a mélységek, azért én mégis úgy érzem, hogy a pozitív kicsengés, a szeretet, a tisztelet, a hit, az egymás segítésének előtérbe kerülése reményt adhat az életünkhöz mindannyiunknak, akik elovassuk ezt a regényt.
És végre, végre angolul olvastam!!! Nagyon féltem elkezdeni, mert bár szakfordító szakon is végeztem, és mondhatni elég jól tudok angolul, mégis az általam használt angol és az irodalmi angol között úgy gondoltam van egy hangyányi különbség. Nem sokat tévedtem… Viszont imádtam, hogy tele volt a könyv olyan hétköznapi angol kifejezésekkel, amiket sehol máshol nem lehet összeszedni, csak ha nekiállunk angolul olvasni… off Egyébként a lányom beszélt rá, hogy vágjak bele, együtt olvastuk az első részt is és így most a folytatást is. Nagyon nem bántam meg. Egyrészt így egyben kaptam meg a teljes sztorit, másrészt végig úgy éreztem, hogy autentikusabb így a regény. Közben még az is eszembe jutott, hogy egy iylen regényt én is szívesen fordítanék le, és még élvezném is :)
Szóval mindenkit, aki olvasta az It ends with us-t és szerette, arra bíztatok, hogy vagy már most angolul, vagy majd ha megjelenik a magyar fordítás, akkor magyarul, de mindenképp olvassa el ezt a történetet is!

„Lily. Life is a funny thing. We only get so many years to live it, so we have to do everything we can to make sure those years are as full as they can be. We shouldn’t waste time on things that might happen someday, or maybe even never.”

„This is the only negative aspect to finally being with the person you’re meant to be with. You go years aching to be with them, and when they finally become a significant part of your life, it somehow hurts even more.”

Szilvi00 P>!

I’m exactly where I belong, being loved by Atlas Corrigan.

Szilvi00 P>!

I realize in this moment that the hardest part about ending an abusive relationship is that you aren’t necessarily putting an end to the bad moments. The bad moments still rear their ugly heads every now and then. When you end an abusive relationship, it’s the good moments you put an end to.

Szilvi00 P>!

“You’re going to drive five miles just to give me a hug?”
“I’d run five miles just to give you a hug.”

Szilvi00 P>!

If it takes a million kisses for her not to think about the scars that surround her heart tattoo, then I’ll kiss her there a million and one times.

Kapcsolódó szócikkek: Atlas Corrigan
Szilvi00 P>!

[…] …will I always have an Atlas-shaped hole in my heart unless I allow him to fill it?

Szilvi00 P>!

I’m trying way too hard to look like I’m not trying too hard. Sometimes being a woman is so dumb.