Kalózköztársaság 11 csillagozás

Colin Woodard: Kalózköztársaság

A ​Feketeszakállhoz, „Black Sam” Bellamyhoz, és Charles Vane-hez hasonló hajóskapitányok, kalóztársaikhoz csatlakozva létrehozták a „Suhanó Bandát” és ezzel megalapították a Kalózköztársaságot – a nyers, egyedi, és túlságosan is rövid demokráciát a Bahamákon. Szerződéses szolgákból szabadok lettek, a feketékből és a menekült rabszolgákból egyenlő jogú polgárok, vezetőiket pedig szavazással választották meg vagy távolították el.

Azáltal, hogy elvágták a kereskedelmi útvonalakat, kifosztották a rabszolgahajókat, és elszakították Európát az Újvilágtól, a Kalózköztársaság alapjaiban rázta meg az imperializmust, és tüzelte azokat a demokratikus érzelmeket, amelyek később az amerikai szabadságharchoz vezettek. Szereplőik a közemberek szemében hősökké lettek, és most, ebben a korábban soha el nem mesélt történetükben, a dicsőséges Kalózköztársaság újra életre kel.

„A Kalózköztársaság ideális tengerparti olvasmány – lendületes, színes és bővelkedik valóságos… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sötét örvény Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633739792 · Fordította: Ferencz Tamás

Anastasia99>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Colin Woodard: Kalózköztársaság A Karib-szigetvilág kalózainak igaz története, és az emberé, aki térdre kényszerítette őket

Mindig is vonzottak a kalózok – fogalmam sincs, miért – így egyértelmű volt, hogy ezt elolvasom.
Az ismeretterjesztő besorolása miatt egy történelem könyv szintű írásra számítottam. De nagyon kellemesen csalódtam. Inkább leíró regény hatását keltette, mint ismeretterjesztő. Kicsit érezhető volt, hogy a szerző kalózrajongó és néha már-már logikátlanul védte az erkölcseiket. Egyébként teljesen történelem hű maradt, ami nagyon tetszett. Részletes volt, mégsem unalmas, szinte faltam a fejezeteket.
Kedvenc lett! Ajánlom minden kalóz- és történelemrajongónak! :)

bfg3 P>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Egy másik kalózokról szól könyv olvasása után keresgéltem tovább a témában, így találtam a könyvet. Mivel szorosabb témája, a kalózkodás aranykora sokban átfedi a fenti könyvét, magától adódik az összehasonlítás.
Bár ismeretterjesztő műről van szó spoiler, nem jellemzi társának széles történelmi perspektívája, és erőteljes forráskritikája. De épp mert nem markol akkorát, sokkal több részlettel szolgál az aranykor alakjairól. Nemcsak kalózéveik, de születésük, gyermekkoruk, további sorsuk (olykor feltételezett) történetébe is bepillanthatunk. A legnagyobb kalózvezérek mellett tisztjeik, kevésbé híres társaik is tiszteletüket teszik a lapokon. Annak örültem még nagyon, hogy az egyes alakok élete párhuzamosan bontakozott ki, így sokkal jobban el tudtam helyezni az időben a kortársakat – ez a másik könyvben kissé nehézkes volt.
A legérdekesebb figura talán Woodes Rogers. A róla kibontakozó kép alapján nem lehetett egy kellemes ember, viszont jókora makacsság és maximalizmus szorult belé: ha elhatározott valamit, bármi áron megpróbálta jól csinálni. Bár maga egyetlen kalózt sem fogott el, az ő kitartásának és munkájának köszönhető, hogy a Bahamák kalózfészekből a kalózvadászok bázisává vált.

Colin Woodard: Kalózköztársaság

Kicsit a történelem tankönyvek sztorizgatós részére emlékeztetett. Alapvetően a kalózkodás elég hálás téma, én is szívesen olvasok róluk és gyermekkorom második plátói szerelme is egy szép kalóz volt :D, de most kifejezetten sajnálom, hogy az író nem kerekített belőle valami izgi kalandregényt, hanem végig tényszerű maradt. Így is voltak érdekes részek, de néha picit száraznak és vontatottnak éreztem. Viszont tényleg sok új tudással szolgált, én pl. eddig egyáltalán nem tudtam a kalózok jakobita kötődéséről.
Összességében tetszett, lehetett volna mozgalmasabb is, de biztos remek háttér lesz egy kalandosabb, de kevésbé részletgazdag könyvhöz vagy filmhez.

Ashni>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Ho, Ho, ho :) Kalóznak lenni jó!
Szuper kézikönyv a kalózok világából, világáról.
Könnyű kis olvasmány. Rendkívül szórakoztató.
Mélyre szántó gondolatok nélkül :)

donzella P>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Inkább könnyed, elbeszélő stílusban megírt ismeretterjesztő könyv, mint kalandregény. Annak viszont nagyon jó!

vaslady>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Kalózokról írni hálás téma, különösen a gyerekeknek, akik ráadásul szeretnek kalózosat játszani, de a hölgyeknek szóló szerelmi történetekben is előfordulnak ezek a figurák, mely szerint a kalózkapitány és az általa elrabolt hölgy először szeretők lesznek, majd egymásba szeretnek, és persze a boldog vég sem maradhat el.
Aki azt hitte, hogy ezek a figurák csak a mesében léteztek, az olvassa el ezt a könyvet, amelyből kiderül, hogy a kalózok valóban léteztek, és a szárazföldi útonállók vízi verzióját képviselték, vagyis raboltak, fosztogattak, főleg teherszállító hajókat..http://riaolvas.blogspot.hu/2016/03/colin-woodard-kaloz…

PaiPai>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Vannak benne jó részek, ez tagadhatatlan, és nem egyszer szippantott teljesen magába… De nem tudom, hogy a sokszor tömör információk vagy épp az olvasási válságom miatt nem tudom/bírom folytatni.

hanichupor>!
Colin Woodard: Kalózköztársaság

Nagyon változékony volt a számomra ez a könyv. Alapvetően nagyon szeretem a kalózokat és érdekes volt ennyire realisztikusan látni, hogy milyen események és körülmények vezettek a kalózkodás kialakulásához. Voltak részei a könyvnek, amit nem tudtam letenni és csak úgy faltam az oldalakat, de voltak részek, amik vontatottá, szárazzá váltak és ha ilyen részhez értem napokig kedvem se nagyon volt ahhoz, hogy folytassam a könyvet.

Belle_Maundrell >!

Csodálóik szemében a kalózok romantikus gazfickóknak tűnnek: félelmetes férfiaknak, akik életüket a törvény és a kormány hatókörén kívül élték, mentesítve magukat az előbbiek által elvárt munkától és szociális kényszerektől, és akiknek más célja nem volt, mint hogy vagyonra tegyenek szert, mulatozzanak és kalandozzanak.

Belle_Maundrell >!

(…) a félelem lehet a fegyverek közt a legerősebb.

Kapcsolódó szócikkek: félelem
Belle_Maundrell >!

Míg a tisztek hozzáfogtak megfelelő fegyvereket, felszerelési cikkeket és ellátmányt rendelni, Bonnet arra a dologra összpontosított, amit a legfontosabbnak tartott a sikeres martalóckodáshoz: terjedelmes könyvtárral szerelte fel a kabinját.