Egy ​hét Marilynnel 34 csillagozás

Colin Clark: Egy hét Marilynnel

1956-ban a 23 éves Colin Clark, friss oxfordi diplomájával, harmadasszisztensként dolgozik A herceg és a kóristalány c. film forgatásán. A filmben együtt játszik Nagy-Britannia színészfejedelme, Sir Laurence Olivier és a leghíresebb hollywoodi szexszimbólum, Marilyn Monroe.

Egy varázslatos héten keresztül a legendás filmcsillag a legfiatalabb munkatárs, Colin karjaiban talál menedéket akkor, amikor minden összedőlni látszik körülötte. A fiatal férfi minden erejével azon van, hogy erősítse Marilyn ingatag önbizalmát, s rábírja arra, hogy folytassa a munkáját a felé áradó ellenszenv közepette is.

Colin Clark naplót vezetett a forgatásról, s természetesen leírta a Marilynnel töltött csodás hetet is. Ezeknek a feljegyzéseknek az alapján készült az Egy hét Marilynnel c. film.

Eredeti megjelenés éve: 2000

GABO, Budapest, 2012
242 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895686 · Fordította: Fazekas István

Marilyn Monroe

lettielena>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Egyik ok, hogy nem tudta magával ragadni az embereket, az lehetett, hogy maga se tudta, hogy ő merre tart. Ő – mindenesetre – eljutott valahova.

A filmet már jó sokszor láttam, imádom a zenéjét, szóval alig vártam, hogy elolvashassam a naplót.
Marilyn személye is egy olyan megfejthetetlen rejtély marad az emberiség számára, mint a titok, hogy léteznek-e más lények az univerzumban,rajtunk kívül, avagy sem. Volt egy sztár, egy márka, aki mindenre képes volt a hírnév miatt és volt egy ember, aki legbelül totál össze volt törve. És hány ilyen ember van még a világon, hány megfejthetetlen rejtély. bár lehet totál félreértelmezem az egészet… még el kell pár könyvet olvasnom, hogy tisztuljon a kép Nekem tetszett, ahogy fel lett építve a történet és más nagy színészekről is olvashattam benne.

Eli>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Érdekes volt olvasni Róla, igy. Mintha az én barátnőm is lehetett volna. Monroe egy „Nagybetűs nő” a 20.századból, ez nem vitás, de ebből a könyvből kiderül az is, hogy mégiscsak egy ember, a szó nem pejorativ értelmében…

sünmalac>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Egy hét alatt, ha nem is fenomenális,de azért lényeges dolgok történhetnek. Főleg annak, aki beskatulyázva éli mindennapjait. Egy fiatal, kezdő, harmadrangú munkatársnak pedig felejthetetlen élmény a szex szimbólum közelében lenni (többek közt testileg ), hacsak egy hétre is. Egy szösszenet, ahogyan mások látták közelről Marilynt. Rettentő új dolgokat nem várhatunk, de azért nem hagyhattam ki.

Joeymano>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Persze más, mint a film… ki gondolta volna?! Ott Emma Watson, itt meg egy mondat csupán, meg hozzá később egy fél, de ennyi. Marilynt megérteni nem lehet, talán a mai sztárocskákkal lehet párhuzamba hozni, akik nem tudnak mit kezdeni a rivaldafénnyel, nem tudják feldolgozni, hogy az életük nem az, ami volt. Folyamatos megfelelés, folyamatos rettegés a bizonyítástól. Mégis mi értelme van? Ha van is, megéri? Colinnak biztos. Egy hét a világ leghíresebb nőjének társaságában…csábító bárki számára. Megmenteni mégsem lehet, ahhoz már neki késő volt.
Azért remélem, hogy kiadják majd Colin Clark teljes naplóját is magyarul erre felbuzdulva. Colin művelt, hatalmas szókinccsel rendelkező egyén, aki mindezt jól tudja összpontosítani a szavakban. Tetszett, ahogy írt. Jó volt egy hetet tölteni Marilynnel. Könyvben is, filmen is.

feketeribizli>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Végig izgultam, másfél nap alatt végeztem vele. Minden szabad másodpercemet kihasználtam. Elfogult vagyok, mert csodálattal követem Marilyn munkásságát, ezért ez a könyv tisztázott le sok meg nem értett dolgot az ikonokus nővel kapcsolatban.

Meli90>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

A film sokkal jobban tetszett de azért a könyv sem volt rossz. Egyszer elolvasható érdekes, aki szereti Marilynt!

monalisa>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Előbb láttam a filmet, amely alapján elhatároztam, hogy könyvben is elolvasom. A történet nem okozott meglepetést, sőt maga a film még részletesebb – de az utolsó oldalakon olvasható interjúból kiderül, hogy mindez nem spekuláció a filmben, hanem a szerző másik könyvéből lett átvéve. Marilyn Monroe-t újabb oldaláról ismerhetjük meg, bár az tulajdonképpen sosem fog már kiderülni, melyik is lehetett a valódi énje, milyen volt Norma Jeane (hozzátenném, talán őmaga sem tudta). Mindenesetre érdekes sztori ez, amelynek fogyasztása nem igényel túl nagy erőfeszítést – akár strandon is olvasható, ahogy én is tettem… :D

Utólag hozzátoldva:
Egyébként vannak olyan filmek, melyekből 1-1 mondat ragad csak meg, de azért is érdemesnek tartom akárhányszor megnézni az egészet újra és újra. Ez is ilyen. „Az első szerelem édes kín, Colin.” – egyszerűen belém vésődött a moziban. :) Sajnálom, hogy a könyvben nem olvashattam viszont ezt. Egyértelműen a filmet szerettem jobban.

Anna_Jones>!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Rólam tudni kell, hogy imádom Marilynt, és nagyon boldog voltam, amikor a könyvesboltban sétálgatva rátaláltam erre a könyvecskére ^^

Nekem tetszett, Colin Clark nagyon jól megfogalmazta milyen élmény is egy filmet elkészíteni Monroe-val.

Örülök hogy megvettem. ♥ :D

Chris >!
Colin Clark: Egy hét Marilynnel

Érdekes olvasmány. Az biztos, hogy van benne egy kis plusz, ami nem vagy legalábbis nem így történt meg a valóságban. Valamint az is biztos, hogy Clark kissé elfogult a színésznővel szemben, így megpróbálja őt beállítani az áldozatnak.

Cheril>!

– Igen, szeretlek, Marilyn – válaszoltam tanácstalanul –, de téged is úgy szeretlek, mint ahogy az ember a szelet, a hullámokat, a talpa alatt a földet vagy a fellegek mögül előbújó napot szereti. […]

Eli>!

Hát, rendben, az ördögbe vele!
-Elmondom, mi zajlik itt – mondtam visszamenet a karosszékemhez. -Megpróbálunk elkésziteni egy filmet, melyet egyáltalán nem kellene megcsinálni. Ezért akkora szenvedés mindenki számára. Szenvedés Önnek -ezt mindannyian látjuk-, és
Laurence Olivier számára is szenvedés. Maga egy nagy filmsztár, akinek bizonyitania kell, hogy tud játszani is. Olivier nagy szinész, aki filmsztár is akar lenni….