Boldog ​karácsonyt, Szutyok! (Szutyok 3.) 13 csillagozás

Colas Gutman: Boldog karácsonyt, Szutyok!

A sorozat karácsonyi kötetében a két barát mindenképpen házban akarja tölteni a szentestét. Igen ám, de ki látna szívesen vendégül egy csapzott kutyát meg egy elgázolt macskát? Talán a Karácsonyi család? Szutyok hozzájuk kopogtat be…

Móra, Budapest, 2016
62 oldal · ISBN: 9789634153719 · Fordította: Pacskovszky Zsolt · Illusztrálta: Marc Boutavant

Hoagirl P>!
Colas Gutman: Boldog karácsonyt, Szutyok!

Alsó hangon is érdekes mese volt, a gyerekemnek én tuti nem ezt olvasnám, ha a karácsony varázsát szeretném megértetni vele. :'D Nemes egyszerűséggel bizarr volt, itt-ott tele gonoszsággal, amit én egyáltalán nem tudok a szeretet ünnepével azonosítani. Viszont a két főszereplő állatka cuki volt és az illusztrációk is nagyon tetszettek, csak a szöveg ne lett volna…

tilia_tomentosa >!
Colas Gutman: Boldog karácsonyt, Szutyok!

Nekem nagyon tetszett ez a könyv. Igazán megnevettetett. Ha a humort egy tizes skálán kéne értékelni, akkor 10-et adnék rá. Egyébként inkább nagyobb gyerekeknek, illetve felnőtteknek ajánlanám, nem éppen kicsiknek. A kicsik még nem értik.

Arikán>!
Colas Gutman: Boldog karácsonyt, Szutyok!

Sokakat megbotránkoztatott ez a történet és maga a sorozat is, de nekem valamiért tetszett. Értékelem azt a kicsit sötétebb humort és a kutya kinézetének leírását is. Ez tetszett leginkább a három kötetből, bár az tény, hogy gyermek kezébe nem adnám.

Citrompor>!

– Pulcsika, edd meg a kenyér, vaj és lekvár nélküli vajas-lekváros kenyeredet, mi mindjárt visszajövünk, kukáznunk kell egyet!

Citrompor>!

[…] nincs veszélyesebb a karácsonyi ajándékának nem örülő gyereknél.

Citrompor>!

– Lapicsek, mi lenne, ha megszerveznénk a földönfutók karácsonyát?
– Remek ötlet… Így meghívhatjuk a negyedben futkosó összes patkányt a kukánkba!

Citrompor>!

De vendégszerető házat találni két nyomorult állat számára december 24-e estéjén olyan, mint gyémánt után kutatni egy kukában.

Citrompor>!

Nem is marad más hátra, mint hogy kihúzzák a dugót egy kiürült üvegből, és méltóképpen megünnepeljék a karácsonyt.