Az ​árnyékember (Smoky Barrett 1.) 23 csillagozás

Cody McFadyen: Az árnyékember

Végre ​magyarul is olvasható a világszerte több millió példányban eladott krimisorozat első része!

Smoky Barrett különleges ügynök egykor sorozatgyilkosokra vadászott az FBI-nál. A legjobbak közé tartozott – míg egy napon egy őrült rajtaütött a családján, végzett a férjével és a lányával, neki pedig sebhelyekkel dekorálta ki az arcát. Smoky az utolsó pillanatban agyonlőtte ugyan támadóját, de a történtek nemcsak a testén, hanem a lelkén is rettenetes sebeket hagytak.
Amikor fiatalkori legjobb barátnőjét megölik, Smoky ismét a tűzvonalban találja magát. A gyilkos videóra vette bűntettét, majd üzenetet küldött neki. Ez elég ahhoz, hogy Smoky ismét felvegye a kesztyűt, és visszatérjen a csapatához; az árvaságra jutott kislány pedig olyan érzéseket ébreszt fel benne, melyekről már azt hitte, örökre elvesztek.
A tettes útját elmondhatatlan borzalmak szegélyezik. Smokynak szembe kell néznie legnagyobb félelmével, amit csak átélhet rendőrként, nőként, anyaként. Egy… (tovább)

Joshua Könyvek, Budapest, 2017

mate55>!
Cody McFadyen: Az árnyékember

spoiler Ami már a könyökömön jön ki. Amikor a stílus megkopott, a történet pedig inkább egyszerű ürügy, hogy még egy bőrt lehúzzanak erről a futószalagon gyártott „fáradalmakról”. Azontúl, hogy a könyvnek alig van olyan pillanata, amit ne olvashattam volna máshol (hol jobban, hol rosszabbul megírva), tele van logikai bakikkal és további magyarázatra szolgáló momentumokkal (nem mintha ezek után érdekelne is a további magyarázat). Smoky Barrett hiába szenved a nyomorúságos élete miatt, igazából annyi idióta döntést hoz a könyv során, hogy meg sem érdemli az ember szimpátiáját. A karaktere életszerűtlen, a reakciói indokolatlanok, így hiába fókuszál rá az egész könyv, igazából már az első fejezetek után simán a halálát kívántam. A könyvvel a másik problémám, hogy „ő” se tudja, mit akar magától. Hogy éppen melyik műfaj az igaz, az gyakran oldalanként változik. Krimi, mert nyomozni kell. Thriller, mert soha nem tudhatod, kiben lehet megbízni és sötétebbnél sötétebb bűnök és vágyak kerülnek előtérbe, (amik rendesen nyomasztottak). Felmerül a romantika műfaja is, néha pedig, mint egy agyonismételt komédiában a sokszor ripacs sablonkarakterek sablonszövegeket komolyan vehetetlen komolysággal „adnak elő” teljesen irreális szituációkban. Az erőszak brutális, a vér fröcsög, már-már abszurdumba hajlanak át az ölési technikák, eközben minimálisan megpróbálkozik komolyabb érzelmi húrokat megpengetni (bár ennek sikeressége azért erősen kétségbe vonható). Lehet egyszerű, sőt, gagyi sztoriból is rendkívül szórakoztató könyvet írni, a műfaj alapvető elemeit, uram bocsá’ kliséit rutinosan használva megteremteni a megfelelő hangulatot és egy ismerős, mégis egyedi darabot letenni az asztalra. A klisékig ugyan eljutott, az egyedi hangvételig nem.

smetalin>!
Cody McFadyen: Az árnyékember

Dillemáztam mennyi legyen a csillag, négy vagy dobjak még rá? 2006-ban írta a könyvet, kár hogy akkor nem figyelt fel rá egy kiadó sem, mert hatalmasat szólt volna és még filmet is készítettek volna belőle. Még most sem késő…..csak már eltelt 12 év és rengeteg könyv megjelent azóta ilyen jó kis sorozatgyilkosos. Nem volt rossz, de nekem néha sok volt Smoky, meg ez a „Cukibogarazás” is idegesített, és különben is, miért nincs több hulla!!!!! Na nem nyavalygok többet, azért még mindig üt a mai felhozatal mellett is. Olvassátok kedves krimi rajongók!

Niko_oka>!
Cody McFadyen: Az árnyékember

Mint szomjazónak egy korty folyadék – ilyen volt ez most nekem. Egy mesterien megírt, lebilincselő történelmi regényfolyam után spoiler egy meggyőző, pergő, agymozgató krimire volt szükségem, és be is teljesítette a reményeimet.
Tegnap volt szerencsém 6db német nyelvű kötetet kézbe venni az írótól, amiből ötnek főszereplője Smoky Barett ügynök. Nagyon bízom benne, hogy a magyar kínálat is mielőbb bővül, mert bizony szívembe zártam ezt a kissé kurta-furcsa nyomozócsoportot.

tinuviel89>!
Cody McFadyen: Az árnyékember

A könyv nagyon jól indult, érdekesnek tűnt. Gyorsan végigolvastam, a „szakmai” részt is élveztem, bár nem tudtam eldönteni, hogy mennyire szakmai. Az író elolvasott néhány pszichológia a könyvet, de valószínűleg nem volt FBI ügynök. Például a kihallgatási módszer, azon nevetnem kellett. Kizárt, hogy ilyen könnyen menne. Sajnos az író egy másoló.. Először is nagyon hamar rájöttem, ki a hunyó. Az író még utalt is rá, ami elég gyermeteg módon. A hangsúlyozás, hogy ezek milyen szuper okos nyomozók idegesített, ahhoz képest elemi hibákat vétettek, de egy szereplő csak olyan okos lehet, mint a teremtője. Nem írom le kit másol az író, mert akkor mindenki azonnal rájön a gyilkos személyére. Még a történetbe belekeveredett a híres Hasfelmetsző is. A kedvenc részem az, amikor az egyik szereplő azzal indokolja a gyilkos tetteit, hogy azért gyilkol, mert őrült. Ennél frappánsabb érvelést már rég olvastam.
A főszereplő neve, az se volt vicces. Külön kihangsúlyozták, hogy a nő milyen alacsony, nem gond ez, ha közelharcra kerül a sor? Ja és az ösztöneivel céloz ő is, a szívével mintha már ezt is olvastam volna valahol.
Mindent összevéve a könyv csalódás volt, és valahogyan végtelenül bosszantó.

Cody McFadyen: Az árnyékember

Wow…nekem ez nagyon bejött. Bírtam a részletes, véres és undorítóan gyomorforgató gyilkosságokat, amiket Jack Jr. végrehajtott. Igazi kis zseni volt, aki rendesen megdolgoztatta az FBI ügynököket. Nagy játékos volt, ezt nem lehet vitatni.
Smoky Barrett különleges ügynöknek rendesen $@!% az élet amikor meghalt az egész családja egy sorozatgyilkos keze által. Totálisan szétcsúszik, nem találja a helyét, felemésztik a rémálmok, a bűntudat, az önsajnálat. De akkor megölik a gyerekkori barátnőjét és összekapja magát, vagy legalábbis rálép a gyógyuláshoz vezető útra. Smoky kemény mint a vídia, a szíve gyémánt és a sárkány uralja a belsőjét. Lehetne ennél méltóbb ellenfele Jack Jr.nak?? Nem hiszem.
Smoky karaktere és a csapat többi tagja mind-mind egyéniség, remekül kiegészítik egymást és éppen ezért brilliáns nyomozók így együtt. Milyen kár, hogy nincs több része magyarul…

miszimaszi>!
Cody McFadyen: Az árnyékember

Helyenként eseménytelen volt, a vége felé azért már sikerült 100%-ban lekötnie.
Volt egy kósza sejtésem a gyilkost illetően, de alapjaiban véve azért meglepett a kiléte.
Első könyvnek az írótól szerintem jó, ha ír majd további köteteket akkor elolvasom azokat is. :)

Effi89>!
Cody McFadyen: Az árnyékember

Ez a könyv remekül példázza, miért nem a kedvencem az E/1 szemszög. Nekem túl sok a terjengős gondolat és érzelem, ami már-már Coelhói szintű bölcseletekkel áraszt el. Egy krimitől én nem ezt várom. Ha leszámítom ezt az egyéni nyavalygásomat, akkor marad a nettó tökéletes Gyilkos Elmék epizód. Minden adott. Brutális, kemény, kegyetlen, gusztustalan. Voltak részek, ahol még én is felszisszentem. Valószínűleg túl sok ehhez hasonló történetet láttam-olvastam, így sajnos már egészen az elején 90%-os bizonyosságú gyanúsítottam volt, ami aztán be is igazolódott.
Maga a dinamika tetszett, nem volt túlírva, jók a karaktetek is, bár spoiler Összességében tetszett, de az alapötletet nem tartom túl eredetinek.

mate55>!

A hosszú házasság egyik áldása, hogy az ember bármit – a jelentéktelen bosszúságoktól az élet értelméig – képes elmondani egyetlen pillantással.

– Csak egy kérdés volt.
– Nos, akkor hadd tegyek fel én is egy kérdést. Mi lenne, ha innál egy limonádét a „Kuss legyen!” feliratú bögrédből?

csartak P>!

A szerelem lényege nem a románc vagy a szenvedély. A szerelem kegyelmi állapot. Akkor tapasztaljuk meg, ha abszolút igazságként fogadjuk el a másik személyt, ha elfogadjuk mind a kegyetlen, mind a csodálatos oldalát, ha ő is elfogadja bennünk ugyanezt, és ha mindezek után mindketten úgy gondoljuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. Ismerni a másikban a legrosszabbat, és mégis vágyni a közelségére. Tudni, hogy ő is ugyanígy érez.

csartak P>!

Az apja lágy, barna tekintetét örökölte, noha az arcvonásaiban mindkettőnket fel lehet ismerni; igaz, vannak gödröcskéi, amelyek egyikünktől sem származhatnak. Matt egy időben sokat viccelődött azzal, hogy a postásnak viszont vannak ilyen gödröcskéi, és hogy egy napon talán különleges küldeményt hozott. Haha.

csartak P>!

Úgy érzem magam, mint Csipkerózsika, aki véletlenül egy H. P. Lovecraft-történetbe került. Mint aki egy baleset következtében nem a hős csókjára, hanem egy villás nyelv érintésére ébred.

Kapcsolódó szócikkek: Csipkerózsika · Howard Phillips Lovecraft
_Katie_ P>!

A legrútabb emberek gyakran a legkedvesebbek. A vonzóak pedig könnyen lehetnek gyilkosok. – […]. – A külső semmit sem jelent, egyáltalán semmit.

csartak P>!

Már sokszor gondoltam arra, hogy az igazi kísértetek valójában a saját tetteink következményei. A lábnyomok, amelyeket magunk mögött hagyunk az időben.
Következmények. Kísérthetnek és bánthatnak minket. De akár fel is izgathatnak, vagy nyugalmat adhatnak éjjelente. Nem minden kísértet rossz szándékú. Vannak olyanok is, amelyek csak mosolyognak.

Lepillantok a Glockra.
A halál karcsú, fekete madara.

_Katie_ P>!

A te otthonod a te otthonod. Ha bezárod az ajtód, jogod van hozzá, hogy magad legyél, és hogy ne kelljen azt a szerepet játszanod, amit a világnak mutatsz. Mások csak akkor léphetnek be ide, ha arra engedélyt adsz. A többiek pedig ezt tiszteletben tartják, elvégre ők is ugyanezt várják el.

_Katie_ P>!

Biztosan vannak, akik szerint normális, hogy górcső alatt vizsgálgatjuk magunkat, és szigorúan megítéljük a hibáinkat. A gyönyörű nőkön sokszor éppen emiatt, a túlzott aggodalmaskodástól jelennek meg a ráncok. Irigylésre méltó alakú, gyönyörű szempárral megáldott fiatal lányok képesek napokig sírni, amiért nem olyan színű a hajuk, mint szeretnék, vagy mert túl nagynak találják az orrukat. Az emberi nem átka ez az ár, amit azért fizetünk, mert másokon keresztül ítéljük meg magunkat.