Coca ​Cola – A szakácskönyv 12 csillagozás

Coca Cola – A szakácskönyv

A Coca-Cola a világ egyik legismertebb márkaneve, naponta közel 1,7 milliárd adag fogy belőle. A könyv ennek a több mint 125 éve töretlen népszerűségnek örvendő üdítőitalnak a történetét mutatja be, ezen kívül 30, a Coca-Cola felhasználásával készült étel receptjét kínálja a levesektől kezdve a különféle húsételeken keresztül a desszertekig és koktélokig.

Eredeti cím: Coca-Cola: The Cookbook

Kossuth, Budapest, 2014
128 oldal · ISBN: 9789630979122 · Fordította: Szilágyi Zsuzsa

Cholito >!
Coca Cola – A szakácskönyv

Nagy kedvencem a Coca Cola, és nagyon örültem, mikor megkaptam ezt a könyvet! Kellemes és hasznos! Olvasmányként és szakácskönyvként is kiváló!

Róka>!
Coca Cola – A szakácskönyv

Imádom a Coca Colát, így nagyon örültem, hogy végre olvashatok a történetéről is – nyilván a neten is lehet, de nagyon tetszett, hogy a könyvben azért bővebben ki volt fejtve, meg egy csomó érdekességet is lehetett olvasni. A könyv kivitelezése is bejövős volt, nagyon klasszak a borítón a vízcseppek. Az viszont nem tetszett, hogy többször is előfordult, megemlít egy jelentős dolgot a Coca Cola történetében – pl. a Time magazin címlapját –, képet mégsem közöl róla. Oké, ráguglizik az ember, de azért mégis.

A receptek… Azokat csak megnézegettem, de így első pillantásra nekem az jött le, az a lényege, hogy a tök átlagos kajákat öntsd nyakon egy kis kólával. Ja, és persze nem mindegy, milyennel, ki van kötve, hogy a light, a zero vagy a sima kóla játszik. Szóval szerintem a receptes része kicsit nevetséges.

m6tika>!
Coca Cola – A szakácskönyv

Ajándékba kaptam. A könyv első fele a cég történetével és a régi reklámplakátok gyűjteményével egész informatív és szórakoztató. A második felének, a recepteknek viszont nem sok értelmét látom. Nem próbáltam ki őket, úgyhogy lehet hogy tévedek, de nekem úgy tűnik, ezek az ételek ugyanolyan finomak akkor is ha a kólát kihagyjuk belőle. Legfeljebb egy kis extra aromát kaphatnak tőle, és a szénsavtól talán más lesz az állaguk. Ételt kólára alapozni szerintem nem lehet. Talán a benne megsütött sonka, de az meg nekem túl bizarr. Italokat, koktélokat inkább lehet kihozni belőle, de ebben a könyvben 28 étel és csak 4 ital recept szerepel.

Nity>!
Coca Cola – A szakácskönyv

Karácsonyra kaptuk a könyvet, mert a férjemmel nagy Coca Cola gyűjtők vagyunk és szinte hihetetlen, hogy ez a könyv még eddig nem volt meg.
Először is nagyon stílusos a borító és és a vízcseppek domborúak rajta, nagyon ötletes! :) Nagyon sok érdekesség van benne, néhány jó recept és nagyon szép képek! Nagyon tetszett, csak lehetne hosszabb is! :P

Vikicicca P>!
Coca Cola – A szakácskönyv

Mit mondhatnék, igazi Coca Cola fan vagyok. Így nem hiányozhatott ez a könyv se a polcomról, ahol amúgy Coca-colás kamionokkal, autókkal van egy helyen. :) Biztos, hogy némelyik receptet is kipróbálom majd.