New ​English File – Elementary Students Book 5 csillagozás

Elementary (A1-A2)
Clive Oxenden – Christina Latham-Koenig – Paul Sligson: New English File – Elementary Students Book Clive Oxenden – Christina Latham-Koenig – Paul Sligson: New English File – Elementary Students Book Clive Oxenden – Christina Latham-Koenig – Paul Sligson: New English File – Elementary Students Book

9 units Practical English lessons with video Consolidation and review pages after each unit Communication section and Listening scripts Grammar Bank, Vocabulary Bank, Irregular Verbs, and Sounds Bank

A következő kiadói sorozatban jelent meg: New English File Oxford University Press angol

Oxford University Press, Oxford, 2012
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780194598569
Oxford University Press, Oxford, 2009
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780194384254
Oxford University Press, Oxford, 2004
160 oldal · ISBN: 9780194384254

Nikike_k>!

Elképesztő sokat tanultam ebből a nyelvkönyvből és azt kell mondjam, hogy én másfajtából nem is vagyok hajlandó többet tanulni. Először is a felbontásáról beszélnék, mert még ilyesfélét sem tapasztaltam még soha, hogy ilyen logikusan lenne felépítve egy tankönyv. off Szóval volt egy tartalomjegyzék és fel voltak bontva a nagy leckék kisebbekre, szám szerint hármasával és minden páratlan lecke végén volt egy Practical English oldal, ami a hétköznapi, hasznosítható dolgokat taglalta. pl.utazás, ételrendelés, tájékozódás. A páros leckék végén pedig az összefoglalás/gyakorlás volt. Minden kis lecke részekre volt bontva: Vocabulary, Grammar, Pronunciation, Reading, Speaking és Listening. off Az írást és a kommunikációt fejlesztő külön leckék is voltak, amik között szintén hasznos kis lábjegyzetek voltak találhatóak például egy e-mail megfogalmazásáról.Minden nyelvtani szabályhoz külön leírás és gyakorló rész is volt. Szószedetekhez is tudtam lapozni, ahogy haladtam a tanulással. Volt egy külön Sound bank is, ami pedig a kiejtésemet fejlesztette. Ki voltak válogatva a szabálytalan igék is. Meglepett még a könyvben az is, hogy az olvasós/szövegértelmezős részek nagyon érdekesek voltak, például volt egy interjú külön ehhez a könyvhöz Sir Ian Mckellennel, volt egy cikk Sherlock Holmesról, egy könyvet is bemutattak, meg még rengeteg más szöveg, csak nem akarok spoilerezni. :D Ami egy kicsit hátrány az az, hogy sok páros feladat volt off, bár én egy kis találékonysággal áttudtam alakítani sokat egyedül végezhetőre is, illetve ha úgy volt megkértem valakit a környezetemből, hogy segítsen.
Csak én tudok ennyire dicsérni egy nyelvkönyvet, de innentől mindenkinek ezt fogom ajánlani angol tanuláshoz. :)