A ​robotok lázadása (Kalandos küldetés) 2 csillagozás

A Rubik-misszió: fizika
Clive Gifford: A robotok lázadása

Új kötetekkel bővül népszerű sorozatunk, a Kalandos küldetés! Ezúttal a tudományok világában mélyülhetünk el: Az Amazonas titka az esőerdők, a Zűr az űrben a csillagászat, A robotok lázadása a fizika, míg a Győzd le a programot az informatika világába vezeti el a kalandozásra vágyó gyerekeket.

Napraforgó, Budapest, 2015
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634457206 · Fordította: Pataki Andrea · Illusztrálta: Damien Jones

Nihilchan

Clive Gifford: A robotok lázadása A Rubik-misszió: fizika

Ez izgalmas és tényleg ismeretterjesztő! Nagyon szimpatikus megoldás, kár, hogy kiskamasz koromban nem volt ilyen. Egyébként feltételezi, hogy az ember rendelkezik némi informatikai, robotikai, fizikai és kémiai ismerettel, de a helytelen válaszokból is lehet tanulni, sok mindenben segítenek a piktogramok, és bizonyos dolgokat elég kilogikázni. Maga a sztori egy izgalmas nyomozás, érdekességekkel megfűszerezve. A gyerkőcnek használnia kell hozzá az agyát, az tény! Nekem nagyon tetszett. (Az ajánlott korosztályt nem tudom rendesen belőni: ugye felsős általános ismeretekkel dolgozik, de legutóbb egy elsős kisfiú olvasta az anyukájával és a gyerek halálosan élvezte úgy is, hogy sok dologra nem tudott helyesen válaszolni.)

Wish P

Clive Gifford: A robotok lázadása A Rubik-misszió: fizika

Igaziból nem sok köze van a klasszikus fizikához, inkább robotika, logika, gyártás ilyesmi.
De persze a gyerekeknek pont olyan szórakoztató volt, mint az összes többi.