Emeld ​ki a Titanicot! (Dirk Pitt 4.) 13 csillagozás

Clive Cussler: Emeld ki a Titanicot!

Az amerikai elnök tudtával titkos szervezet készíti elő a Szicíliai akció fedőnevű programot, melynek célja, hogy megállítsa az őrült fegyverkezési versenyt az oroszokkal. A védelmi rendszer kiépítése a byzanium nevű igen ritka, s emiatt nagy értékű elem segítségével lehetséges. A hosszas keresgélés folyamán kiderül, hogy ez az elem egy hetvenhat évvel ezelőtti, sok szenvedéssel járó akciónak köszönhetően rendelkezésre áll az elsüllyedt Titanicon. Nincs más megoldás, felszínre kell hozni a Titanicot. A mentőműveletek irányításával Dirk Pittet bízzák meg, a KGB azonban mindent elkövet, hogy megakadályozza a hajó kiemelését.

Eredeti megjelenés éve: 1976

Lap-ics, Debrecen, 1997
432 oldal · ISBN: 9634342914 · Fordította: Palkó Ágnes

juanito_b192>!
Clive Cussler: Emeld ki a Titanicot!

Egyszerűen szenzációs ez a regény. Kidolgozott szereplők, kiszámíthatatlan cselekményvezetés, váratlan csavarok. Már régóta szemeztem vele, mivel a belőle készült filmet évekkel ezelőtt már láttam. Jó élmény volt olvasni. spoiler

Szedliczky_Zsolt>!
Clive Cussler: Emeld ki a Titanicot!

Nagyon egyedi a téma és ezáltal nagyon szórakoztató. Szerintem bomba jó könyv.

lordsithlord>!
Clive Cussler: Emeld ki a Titanicot!

Akciódús, fordulatos, más szóval tipikus Clive Cussler.
Az elejétől a végéig tartogat meglepetéseket.
Aki szereti, ha egy könyv nem túl kiszámítható, mégse kúsza, szövevényes, mégis élvezhető, annak csak ajánlani tudom.

juanito_b192>!

– Én úgy gondolkozom, mint egy amerikai, úgy iszom, mint egy angol, úgy vezetek, mint egy olasz, és úgy élek, mint egy francia. És tudja, miért, hadnagy?
Marganyin elvörösödött, és idegesen motyogta:
– Nem, uram.
– Hogy megismerjem az ellenséget, Marganyin.

Dirk Pitt sorozat · Összehasonlítás