Dragon ​– Sárkány I-II. (Dirk Pitt 10.) 6 csillagozás

Clive Cussler: Dragon – Sárkány I-II.

1945. augusztus: Magányos B-29-es bombázó indul útnak Alaszkából Japán felé, fedélzetén a harmadik atombombával, amit Hirosima és Nagaszaki után készülnek bevetni. A gépet lelövik, a tengerbe zuhan, és a háború után még a létezését is tagadják.
1993. október: Születendőben az új Japán Birodalom. Amerika mindaddig nem veszi észre, hogy egyes japán körök meddig képesek elmenni uralmuk biztosítása érdekében, amíg egy nukleáris robbanás következtében meg nem semmisül az a hajó, amely a rejtélyes Hideki Suma által gyártott autók ezreit szállítja.
A Sárkányban, Clive Cussler eddig legizgalmasabb és legszórakoztatóbb regényében a közelmúlt történelme mesterien keveredik legtitkoltabb félelmeinkkel.
Ismét az utánozhatatlan Dirk Pittre vár, hogy szembeforduljon a világ békéjét fenyegető veszedelemmel.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Lap-ics, Debrecen, 1993

mcsi>!
Clive Cussler: Dragon – Sárkány I-II.

Izgalmas, és mivel a főszereplőket is megkedveltem, biztos, hogy fogok még Cussler könyvet olvasni.

Ayamenohana>!
Clive Cussler: Dragon – Sárkány I-II.

A történet kimondottan izgalmasan indult, és már kezdtem abban reménykedni,hogy ez a könyv nem lesz olyan hajmeresztő, mint a Légitámadás c. volt. Részben jobb volt, kidolgozottabb, de részben semmiben se különbözött az előzőtől. James Bond elmehet a sunyiba, itt van Dirk Pitt, aki mindenhez ért földön-vízen-levegőben, közben silány csajozós dumájával az első párbeszéd után ágyba tereli a friss húst. A történetről annyit, ha Pitt nem lenne a könyvben, az egész sokkal olvashatóbb lenne.
Mellesleg Cussler kitalált japán neveitől néha tényleg égnek állt a hajam. :D

lordsithlord>!
Clive Cussler: Dragon – Sárkány I-II.

Cussler ismét nagyot alkotott!

A már jól megszokott Dirk Pitt történetek izgalmas, mozgalmas vonalvezetését láthatjuk eme műremekben is. A cselekmény egy percre nem hagyja izgalmak nélkül az olvasót, folyamatosan újabb és újabb csavarok bukkannak fel benne.

Továbbra is csak ajánlani tudom a szerzőt, ez a műve se fog csalódást okozni azoknak, akik korábbi művei alapján megszerették.

Dirk Pitt sorozat · Összehasonlítás