A ​sátán bankárja (Isaac Bell nyomozó esetei 1.) 14 csillagozás

Clive Cussler: A sátán bankárja

CLIVE ​CUSSLER évtizedek óta szórakoztatja az olvasókat izgalmas és fordulatokban gazdag regényeivel. A Dark Pitt-könyvek és az Oregon-akták szerzője ezúttal történelmi krimisorozattal jelentkezik, amelynek főszereplője egy igazi Sherlock Holmes-i figura, az okos és rendíthetetlen kitartásáról híres ISAAC BELL detektív.

1906-ot írunk. Két éve kegyetlen bűntények sorozata sújtja Amerika nyugati államait, a forgatókönyv pedig mindig ugyanaz: egy titokzatos férfi bemegy a bankba, kirabolja, hidegvérrel meggyilkol minden szemtanút, majd nyomtalanul eltűnik. A hatóságok nem nézhetik tovább tétlenül a Sátán Bankárjának nevezett bandita pusztításait, és bevonják a nyomozásba Isaac Bellt, a ravasz és tehetséges detektívet.
A nyomozó hamar rájön, hogy a legélesebb eszű bűnözővel áll szemben, akivel valaha dolga volt. Tudásának, helyes következtetéseinek és ösztönös megérzéseinek köszönhetően azonban többször is közel jár ahhoz, hogy elfogja a… (tovább)

Eredeti cím: The Chase

Eredeti megjelenés éve: 2007

Partvonal, Budapest, 2015
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155283772 · Fordította: Lakatos Anna

Clive Cussler: A sátán bankárja

Korabeli kosztümös, kalandos krimi sok technikai érdekességgel. Szórakoztató olvasmány.

Manoli >!
Clive Cussler: A sátán bankárja

20.század eleji klasszikus nyomozás egy bankrabló után, aki hidegvérrel kivégzi a rablás során bankban tartozkodó alkalmazottakat és ügyfeleket, majd nyom nélkül eltűnik. Agyafúrt, nagyon jól álcákat használó, vakmerő és gátlástalan rabló-gyilkost kell kézrekeríteni. Isaac Bell nyomozó felveszi a kesztyűt, hidegvérrel és elszántsággal veti magát a rabló után, amivel egy hihetetlen szoros hajsza kezdődik. Békebeli időket írunk, távíróval pénzszállítmányokkal. Sok mindent megtudunk a korabeli amerikai vasúti hálózatról, spoiler Izgalmas, szórakoztató olvasmány.

Barbár>!
Clive Cussler: A sátán bankárja

Végig fenntartja a feszültséget, a korszakot is kiválóan jeleníti meg. Isaac Bell nyomozó a mi emberünk, érdeklődéssel várjuk újabb kalandjait.

friezars>!
Clive Cussler: A sátán bankárja

Amikor megláttam ennek a könyvnek a százalékát, felmerült azért bennem, hogy talán mégsem volt túl jó vétel. Ehhez képest viszont nagyon is tetszett, mert szerintem izgalmas volt maga a bűntény (ahogy a bűnöző is), Bell karaktere is szimpatikus volt, a 20. századi miliő pedig átjött nekem. Nem mondom, hogy egy hardcore skandináv krimi, de néhol még izgalmas is volt, vártam, mi lesz a vége. Abszolút pozitív csalódás!

robinson P>!

– Negyvennégy év – mondta Kaufman elgondolkodva.
– Hosszú idő egy vonat eltűnéséhez.

robinson P>!

Marion Bell szemébe nézett, és elhomályosult a látása.
– Nem is tudja, hogy mennyire boldoggá tesz, hogy nem ölték meg!

robinson P>!

– A rengeteg mocsok ellenére is szemet gyönyörködtető – jegyezte meg végül.. – Csak idő kérdése, hogy egy vasútmúzeum pénzt áldozzon a rendbehozatalára, és kiállítsa.

robinson P>!

Nem sokkal a 20. század születése utána Mississippin hanyatlásnak indult a gőzhajózás. Csak néhány személyszállító maradt divatban.

Kapcsolódó szócikkek: Mississippi (folyó)

Isaac Bell nyomozó esetei sorozat · Összehasonlítás