Karácsony ​éjjelén 10 csillagozás

Clemente C. Moore: Karácsony éjjelén

Egy varázslatos téli éjszakáról szól ez a meseszép kötet, amelyet a térbeli elemek tesznek különösen látványossá. A gyerekek megcsodálhatják a rénszarvasokat, az ajándékokkal teli zoknikat és a Mikulás szánját, amely átszeli az éjszakai égboltot. Nincs jobb karácsonyi ajándék egy ilyen gyönyörű könyvnél!

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Teknős könyvek Central Könyvek

10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633244845 · Fordította: Erényi Mónika · Illusztrálta: Gaia Bordicchia

hobor_ria>!
Clemente C. Moore: Karácsony éjjelén

Gyönyörűen van megalkotva ez a könyv!
Nagyon szép grafikával dolgozik és mindegyik oldal térbeli, tehát háromdimenzós. Egyszerűen gyönyörű, már csak ezért megéri a gyerekeknek megmutatni karácsonykor, mert csodálatos karácsonyi hangulatot áraszt az egész. A mese, nagyon egyszerű és rövid. Egy apuka meglátja ahogyan a télapó a nyolc rénszarvasával éppen száll az egén és elmegy hozzájuk az ajándékokkal.

caledonia_konyvvara P>!
Clemente C. Moore: Karácsony éjjelén

Gyönyörű térbeli lapozó, lenyűgözően részletgazdag illusztrációkkal. Bájos karácsonyi mese, azonban a télapó feje komolyan ijesztő: egy félig kretén és egy félig pedofil ember összegyűrt keverékre, brrr….

Honey_Fly P>!
Clemente C. Moore: Karácsony éjjelén

Ez a könyv annyit tud, hogy szép. A szöveg kb. semmi. Kisebb gyerek kezébe nem igazán jó mert vékony papírból van, a nagyobbnak pedig a térbeliség nem biztos, hogy elég vonzerő.

tilia_tomentosa>!
Clemente C. Moore: Karácsony éjjelén

Három éves kisfiamnak meséltem. Nagyon tetszett neki. A 3D-s képek igazán „fogdoznivalóak”! Nagyon ötletesen megcsinálták őket. A történet pedig karácsonyi hangulatot ad. Egyszerűen apuka látja csak a Mikulást, amikor megérkezik az ajándékokkal, a gyerekek mélyen alszanak a szobájukban… Igazán magával ragadó egy kisgyerek számára! (Ő miért nem találkozik soha a Mikulással, miért csak a felnőttek? – gondolhatja magában.)

tilia_tomentosa>!

Karácsony éjjele volt, az egész ház elcsendesedett, még az egér sem pisszent. A gyerekek lefekvés előtt gondosan felakasztották a díszzoknikat a kandallóra, így várták a Mikulást.

Már mindenki az igazak álmát aludta, amikor odakintről hangos csattogás hallatszott. Az apuka felriadt, és az ablakhoz rohant, hogy megnézze, mégis mi ez az éktelen lárma.

Gyorsan kitárta a zsalukat, és kinézett a havas tájra. Ekkor olyasmit látott, hogy maga sem hitte el: a távolban egy aprónak tetsző szán száguldott, amelyet nyolc rénszarvas húzott. A szánt hajtó pöttöm alak jókedvűen nevetett:
– Ho-ho-hó!
Ebből az apuka rögtön rájött, hogy nem más látogatott el a városba, mint a Mikulás!

A rénszarvasok gyorsabban suhantak még a leggyorsabb madárnál is, miközben a Mikulás hangosan a nevüket kiáltozta:
– Gyí, Táltos! Gyí, Táncos! Gyí Pompás és Csillag!
– Repülj, Üstökös, Íjas, Ágas és Villám! Irány a tető, fel a kéményig! Gyí, gyí szélsebesen!
És ekkor a szán szélsebesen eltűnt. Az apuka hallotta, hogy a szarvasok a tetőn dobolnak és kopognak a patáikkal.

Becsukta az ablakot, és megfordult, épp, amikor a Mikulás leereszkedett a kéményen. Ahogy nagyot huppanva leért, az apuka látta, hogy tetőtől talpig prém ruhája csupa piszok a koromtól és a hamutól.

A Mikulás kinyitotta a hátára vetett zsákot, és néma csendben nekilátott megtölteni a zoknikat mindenféle játékkal és ajándékkal. Miután végzett, megfordult…

…ujját a szája elé emelte, az apukára kacsintott, majd eltűnt a kéményben. A tetőre érve beszállt a szánba, és nagyot füttyentett, mire a szarvasok azonnal meglódultak.

Az apuka figyelte a távolodó szánt, és hallotta, hogy a Mikulás jó hangosan így kiált:
– Boldog karácsonyt mindenkinek!