Demokrácia 3 csillagozás

Claus-Peter Huttler: Demokrácia

A demokrácia bölcsője az ókori Görögország. A kötet a kezdeti törvényalkotástól napjainkig kíséri végig a demokratikus eszmék fejlődésének alakulását, felmutatja a demokrácia és a diktatúra közötti különbséget, beszél az alapvető és emberi jogokról, s arról, hogy miért fontos megvédenünk és tevékenyen támogatnunk a demokráciát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 1998
48 oldal · ISBN: 9637937684 · Fordította: Rónaszegi Éva

Csilla‿ P>!
Claus-Peter Huttler: Demokrácia

Itt nagyon fontos kérdésekre kapunk egyértelmű, világosan érthető válaszokat.
Mi a demokrácia? A szavazás esetében mit jelent az abszolút többség, mit a relatív többség és mit jelent a minősített szavazás?
Melyek a demokrácia jellemzői? Melyek az emberi jogok? Beszél a demokrácia történetéről és arról hogy jött létre az Amerikai Egyesült Államok. Hogy kezdődött a nagy francia forradalom? Hogyan született meg a demokrácia nálunk és hogyan bukott meg? Szó esik Trianonról. Miért fontos ma is az ’56-os forradalom? Hogyan működik egy demokratikus állam? Milyen feladataik vannak a pártoknak? Hogy történik a választás egy demokráciában? Beszél a parlament megalakulásáról és arról is hogy ki kormányoz egy demokratikus államban. Mi az ellenzék szerepe? Mi a jogállam?
Ugye, mennyire fontos a mai ember számára tudni ezekre a kérdésekre a választ? Olvassátok!