Prága 3 csillagozás

Claudia Sugliano: Prága

„Varázslatos ​Prága", „arany Prága", „barokk Prága" – mennyi jelzőt találhatunk a világ egyik legcsodálatosabb városára! Nem könnyű még egy ilyen egységes várost találni, ahol a nehéz évek és a gyakran tragikus történelmi események mintha nyomot is alig hagytak volna. Az idő patinája vonja be a templomokat és palotákat, hidakat és szobrokat, még költőibbé és rejtélyesebbé téve őket, miközben szépségükből semmi sem vész el. Sok helyen megérezhetjük a cseh főváros és negyedei hangulatát: a Hradzsinban a Szent Vitus-székesegyház magasba törő ívei uralják méltóságteljesen a dombot, amelyen a Malá Strana, a Kisoldal fekszik barokk templomaival, palotáival, titkos kertjeivel. A Károly-híd gőgösen íveli át a Moldvát az Óváros felé. A Nové Méstón, az Lljvárosban a szecesszió virágzik, a Josefov zsidónegyedben ősi zsinagógák állnak és árnyas temető nyugszik csendben a régi gettó misztikus csendjében. Ám a műemlékekben gazdag Prága mégsem csak szigorú, látnivalókkal zsúfolt múzeumváros: írók… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb helyei GABO

GABO, Budapest, 2004
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638009373 · Fordította: Dobos Gergely
GABO, Budapest, 2000
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638009373 · Fordította: Dobos Gergely

fulbea P>!
Claudia Sugliano: Prága

Nagyon szép album a városról. Rengeteg hatalmas, jó minőségű fotó található benne, ami mellett részletes, pontos leírás van, hogy mi látható rajta. Az első 53 oldalon az ország és a főváros történelme olvasható, szintén rengeteg fotóval. A következő résztől elindulunk a Moldva partjától, és bejárjuk a várost. A szerző az építészet szerelmese lehet, mert túlnyomó részben erről ír. Hiányoltam a könyvből a néprajzot, a gasztronómiát, tudományt, egyéb érdekességet. De ne legyek telhetetlen!
Olvasok másik könyvet is Prágáról. Mivel óriási méretű, és súlyos, ezt itthon kell lapozgatni! Többször!

anesz P>!
Claudia Sugliano: Prága

Csodálatosan szép ez a könyv! A fényképek nagyon profik, a bemutatás is próbál széles körű lenni.
A történelmi bevezető kapcsán nem csak a város, hanem a cseh múlt is megelevenedik, hiszen a kettő szorosan összekapcsolódik már a kezdetektől. A város bemutatása visszaidézi az ott töltött időket. Mennyi művészeti stílus keveredik ezen a településen! A könyvből a szecesszió bemutatása tetszett a legjobban, de azokra azért a valóságban vadászni kell.
Ez a könyv olyan, mint a művészetek: szépségükkel építik az ember lelkét. :-)