Kate 13 csillagozás

Hercegnő születik
Claudia Joseph: Kate

Kate Middleton minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, melyet elvárhatunk Nagy-Britannia eljövendő királynőjétől: tökéletes kiejtés, gyönyörű haj és természetesen könnyed megjelenés, sokoldalú tehetség, neves iskolák, kifinomultság és érettség.

Claudia Joseph könyvéből megtudhatjuk, milyen utat jártak be Kate ősei, hogy aztán késői leszármazottjuk ilyen közel kerülhessen Anglia trónjához.

Kate sokadik ük-nagypapája – még Viktória királynő uralkodása alatt – bányász volt, ahogy a család összes férfitagja egészen az 1800-as évek végéig.

Alapos kutatómunka gyümölcse ez a több mint 180 évet felölelő kötet. Kate és közvetlen környezetének leírása exkluzív interjúk alapján született meg. Közelről követhetjük végig Vilmos herceg és Kate találkozásának, kapcsolatuk lassú és finom bimbózásának néhol már-már viharos történetét, hogy aztán 8 év után, 2010. november 16-án végre eljegyezzék egymást.

A kötetben eddig máshol nem látható fotók is találhatók.

Athenaeum, Budapest, 2011
288 oldal · ISBN: 9789632931364 · Fordította: Bihari György, Sóvágó Katalin
Athenaeum, Budapest, 2011
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632931272 · Fordította: Bihari György, Sóvágó Katalin

Csillux

Claudia Joseph: Kate Hercegnő születik

A királyi családdal kapcsolatos dolgok mindig is nagyon érdekeltek. Főleg a nőkkel kapcsolatos. Viszont ebben a könyvben sajnos Kate-el kapcsolatban már nem olvastam túl sok újdonságot. Az elején az őseivel kapcsolatos rész meg valahogy engem nem fogott meg. :(

csilla0923

Claudia Joseph: Kate Hercegnő születik

Már nagyon vártam, hogy elolvashassam a könyvet. :)
Igazi Kate-Vilmos fan vagyok. :D
Nagyon tetszett a családtörténet leírása, nem volt se túl száraz se túlzottan bő. Egyébként az írónő stílusa nagyon bejött. Kicsit több képet is kereshetett volna még, akkor még többet lehetett volna nézegetni, de ez van. :)

LyennSunny

Claudia Joseph: Kate Hercegnő születik

Kicsit sok volt nekem a családfa és a történelmi adatok, de tetszett. Annak, aki egy kicsit is szimpatizál Kate-tel, klassz kis olvasmány.