Stargazer ​– Nézz az égre! (Evernight 2.) 388 csillagozás

NÉZZ ​AZ ÉGRE!
"Visszafojtott lélegzettel figyeltem, ahogy a fagy felkúszik a szoba ablakára és elhomályosítja az éjszakai égboltot odakint, kizárja a holdfényt, de valahogy mégis láttam. A fagy az ablakon minden irányban terjedni kezdett, de nem véletlenszerűen.
Egy kísérteties alakzat kezdett kirajzolódni a jégvirágokból. Egy arc.
Sötét, dühös szeme mintha engem nézett volna.
A legrészletesebb kép volt, amit valaha láttam.
Aztán szíven döfött a felismerés: a fagyember pillantása egyenesen a szemembe fúródott.
Volt idő, hogy nem hittem a kísértetekben."

Az Evernight időtlen falai között mindenkinek van rejtegetnivalója. Különösen alakul Bianca és Lucas titkos viszonya. A lány furcsa alkut köt Balthazarral, akit a múltja kísért. De minden veszni látszik, amikor az akadémiára gonosz erők támadnak. Mindennek legmélyén pedig egy borzongató rejtély lappang: Bianca születésének titka.

Ha mindenütt titkokba ütközöl…
Ha már… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451121 · Fordította: Gazdag Tímea

Lucas Ross · Balthazar More · Bianca Olivier · Ranulf · Raquel

ancsee P
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Az első résznél nem avattam kedvencet és ez a folytatásnál sem történt meg, de ha már elkezdtem a sorozatot, akkor kíváncsi voltam rá, hogy mi sül ki belőle. :)

BubbleTea
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Az eseményeket tekintve sokkal jobban tetszett ez a rész, mint az első. Sokkal pörgősebb volt, sokkal nagyobb volt a kíváncsiság, hogy most ez vajon miért van, és valamiért még ez a szerelmi háromszög is tetszett. :)

A karakterek ugyanúgy semmilyenek, a világ felépítése még mindig furcsa, és alapvetően az írási stílus nagyon kezdő. A párbeszédek elnagyoltak, mindent a szánkba akar rágni, sokszor ismétlődnek az információk és néha logikátlanok az események.

Mindezektől eltekintve nekem remek kikapcsolódást nyújtott a vizsgám után, nem kellett gondolkoznom, kikapcsoltam az agyamat és elmerültem egy tizenhét éves lány világában.

Coffee I
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

A legjobb Harry Potter és a Titkok Kamrája fanfic, amit valaha olvastam. Bár eddig nem olvastam még egyetlen fanfictiont sem.
Ja, hogy ez nem az volt? Pedig csak a neveknél jöttem rá, hogy nem HP-t olvasok. Suliban egy titokzatos valami üzeneteket hagy, félnek a diákok, rettegnek a tanárok, stb. stb…
Azért nem volt ez annyira rossz, csak lehetett volna kicsit eredetibb.

LittleStar
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Ez a rész sokkal jobban tetszett, annak ellenére, hogy a sorozat második kötete, bőven hozta az előző rész szintjét, sőt, sokkal többet adott! Bianca még mindig nem nőtt fel, nem tudom mikor fog és mire jó megjátszani a hatalmas felnőttet, ez pedig kiütött a szüleinél a konfliktusoknál is. Ez az egy nagyon nem tetszett benne. A lidérc-vámpír szál valami nagyon új számomra és élvezhető!
További értékelés itt : http://dorcosolvas.blog.com/2014/10/31/claudia-gray-sta…

Isabel_Rose I
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Nem volt rossz, jó tempóban olvastam, annak ellenére, hogy nagyon beteg vagyok. Nem a legjobb story néhol nekem az Alkonyatra hajaz, de azért nem a legrosszabb könyv. A főhősnő kicsit idegesített, de kezdem megszokni. Viszont a férfi szereplők szimpatikusak voltak. Abban meg reménykedem, hogy a cselekmény felpörög majd a folytatásban.

diamondfox P
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Megint le kell vonnom egy csillagot, ez itt főként a legvége miatt. Istenem, de rossz volt!
Na, de sorban: Raquelnél nem erre a háttérre számítottam, teljesen ledöbbentem, amikor először olvastam és így… wtf?
Aztán vicces volt, ahogy csak úgy Bianca ölébe pottyant a megoldás az emberdiákokkal kapcsolatosan :D Vic 4 president!
És egyre jobban hajlok afelé, hogy sokkal jobb lenne Balthazarral Bianca. Lucas még mindig egy arrogáns pöcs és csak idegesít mindkettő, és azt hiszik, hogy csak nekik lehet igazuk.
A legmeglepőbb moment az igazgatónő esetében történt a végén, igazi badass volt! Szóval keresem a folytatást, remélem nem lesz annyira fárasztó ennek a zárásának az alapján.

abstractelf
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Még ezt a részt is szerettem a sorozatból, nagyszerű volt visszatérni ebbe a világba.

Jeyne_Poole
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Nos ez kissé jobban tetszett mint az első. Jobb volt a cselekményszál.

linokumiko
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Bianca naivsága még mindig mérhetetlenül zavar. Még mindig gyerekesnek tartom és még mindig inkább romantikus, mint fantasy.
Nem rossz könyv ez. Olvasható, méghozzá egész jó tempóban. De nem nekem szánták, nekem ez kevés. Egy regénytől azt várom hogy kikapcsoljon és/vagy felpörgesse az agyam valahogy,elgondolkoztasson. Ez egyiket sem valósítja meg.

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451121 · Fordította: Gazdag Tímea

zsofy0312

Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz! Soha ne légy senkivel, akit nem szeretsz igazán!

zsofy0312

Mindenki magányos – mondta Ranulf mosolyogva. – Nem szabad elfelejtenünk, hogy egyszerre csak egy napot élhetünk. Nem aggódhatsz a múlt vagy a jövő miatt. A boldogság a mostanban van.

Kapcsolódó szócikkek: Ranulf
zsofy0312

Talán hülyeség azért szeretni valamit, mert mindenki más is szereti, de ennél is nagyobb hülyeség, ha azért nem szereted, mert mások szeretik.

mazsa

Visszatekintve, elkerülhetetlen volt az elválásunk. De még mindig hiszem, valahol mélyen, legbelül, hogy bennünket egymásnak teremtettek.

Első fejezet

gumicukor

– Szerinted ez választás kérdése? -Balthazar halkan beszélt, de a hangjában olyan nyerseséget hallottam, mint addig soha. A hideg futkosott tőle a hátamon. – Próbáld csak ki, milyen, ha vadásznak rád az éjszakában. Futhatsz, ahogy csak bírsz, de aztán rájössz, hogy gyorsabbak nálad. Aztán egy istállóban találod magad, a földön a szüleid hevernek, holtan, te meg a kezednél fogva lógsz a gerendán, miközben egy csapat éhes vámpír marakodik azon, hogy ki legyen a következő. Megtudnád, van-e választásod.
Lucas rábámult. Sosem fordult meg a fejében ilyesmi, de nekem sem.
Balthazar még halkabban folytatta.
– Nézd végig, ahogy meghal a kishúgod, aztán mondd, hogy nem azzal töltenéd az örökkévalóság hátralévő részét, hogy megmentsd őt. Ha mindezt kipróbáltad, Lucas, akkor majd beszélgethetünk a választásról. Addig pedig csak mondd el, amit tudni akarok, és fogd be a szád!

Kapcsolódó szócikkek: Balthazar More · Bianca Olivier · Lucas Ross
zsofy0312

A szerelem rosszra csábít. Gyakran csak ideiglenes, mindazonáltal a szerelem a legelképesztőbb dolgokra képes rávenni egyébként ésszerűen viselkedő élőlényeket.

Réka_Körtvélyi

Ijedtemben hátraugrottam, de csak a saját tükörképem jött szembe.
Hát ez gáz. A saját tükörképedtől kaptál frászt.
Nem az én arcom volt.
De annak kellett lennie.

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier
gumicukor

Emlékeztetsz… Arra emlékeztetsz, milyen volt élni. Milyen volt élvezni a napfényt, és nem csupán elviselni. Milyen volt lélegezni, és felfrissülni, felébredni, nem csak tátogni, ami csak egy rossz szokás. Arra emlékeztetsz, hogy milyen volt felsóhajtva megkönnyebbülni. És a sírás! Amikor sírtam, elmúlt a szomorúság, most meg csak gyülemlik bennem, és csak kavarog, kavarog, amíg azt sem tudom, ki vagyok!

bessie79

– Szüleid nem meséltek neked a lidércekről?
– Hallottam kísértethistóriákat kiskoromban és mondták, hogy vigyázzak velük, de azt hittem … tudod, hogy csak mesék.
Balthazar felvonta a szemöldökét.
– Ahhoz képest, hogy vámpír vagy, elég szkeptikusan állsz a természetfeletti jelenségekhez.

Kapcsolódó szócikkek: Balthazar More · Bianca Olivier · lidérc · vámpír
Impalagirl P

– Azt akarom kérdezni, hogy hiszel-e a szellemekben?
    Arra készültem, hogy kinevet. Ki hibáztathatta volna ezért? Azt hittem, kérdésekkel kezd majd bombázni, hogy miért kérdezek ilyet. Azt hittem, bármilyen reakcióra készen állok. Hát rosszul hittem.

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier · Raquel

Evernight sorozat · Összehasonlítás