Stargazer ​– Nézz az égre! (Evernight 2.) 425 csillagozás

NÉZZ ​AZ ÉGRE!
„Visszafojtott lélegzettel figyeltem, ahogy a fagy felkúszik a szoba ablakára és elhomályosítja az éjszakai égboltot odakint, kizárja a holdfényt, de valahogy mégis láttam. A fagy az ablakon minden irányban terjedni kezdett, de nem véletlenszerűen.
Egy kísérteties alakzat kezdett kirajzolódni a jégvirágokból. Egy arc.
Sötét, dühös szeme mintha engem nézett volna.
A legrészletesebb kép volt, amit valaha láttam.
Aztán szíven döfött a felismerés: a fagyember pillantása egyenesen a szemembe fúródott.
Volt idő, hogy nem hittem a kísértetekben.”

Az Evernight időtlen falai között mindenkinek van rejtegetnivalója. Különösen alakul Bianca és Lucas titkos viszonya. A lány furcsa alkut köt Balthazarral, akit a múltja kísért. De minden veszni látszik, amikor az akadémiára gonosz erők támadnak. Mindennek legmélyén pedig egy borzongató rejtély lappang: Bianca születésének titka.

Ha mindenütt titkokba ütközöl…
Ha már… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451121 · Fordította: Gazdag Tímea

Balthazar More · Lucas Ross · Bianca Olivier · Ranulf · Raquel

ancsee P>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Az első résznél nem avattam kedvencet és ez a folytatásnál sem történt meg, de ha már elkezdtem a sorozatot, akkor kíváncsi voltam rá, hogy mi sül ki belőle. :)

betweenhorrortales>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Végre a második résztől jobban beindulnak az cselekmények. Nekem ez jobban tetszett, mint az első rész. Lucas karakterét, még mindig nem sikerült megkedvelnem, túl arrogánsnak találom és nem szimpatikus. Bianca karaktere túl gyorsan akar felnőni, ami nem éppen tesz neki jót. Balthazar-t egyre jobban szeretem, a húgát viszont annál kevésbé. Egy kicsit nagyon a szerelmi szálak össze vannak kuszálva, és néhol nagyon nehezemre esett megérteni hogy „ eztmostmiértiskellett ” de ennek ellenére engem kikapcsolt, és mindenképp folytatom tovább. A lidércek pedig, tetszenek benne, végre valami nem sablonos dolog a vámpíros könyvek között.

Coffee I>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

A legjobb Harry Potter és a Titkok Kamrája fanfic, amit valaha olvastam. Bár eddig nem olvastam még egyetlen fanfictiont sem.
Ja, hogy ez nem az volt? Pedig csak a neveknél jöttem rá, hogy nem HP-t olvasok. Suliban egy titokzatos valami üzeneteket hagy, félnek a diákok, rettegnek a tanárok, stb. stb…
Azért nem volt ez annyira rossz, csak lehetett volna kicsit eredetibb.

LittleStar P>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Ez a rész sokkal jobban tetszett, annak ellenére, hogy a sorozat második kötete, bőven hozta az előző rész szintjét, sőt, sokkal többet adott! Bianca még mindig nem nőtt fel, nem tudom mikor fog és mire jó megjátszani a hatalmas felnőttet, ez pedig kiütött a szüleinél a konfliktusoknál is. Ez az egy nagyon nem tetszett benne. A lidérc-vámpír szál valami nagyon új számomra és élvezhető!
További értékelés itt : http://dorcosolvas.blog.com/2014/10/31/claudia-gray-sta…

diamondfox>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Megint le kell vonnom egy csillagot, ez itt főként a legvége miatt. Istenem, de rossz volt!
Na, de sorban: Raquelnél nem erre a háttérre számítottam, teljesen ledöbbentem, amikor először olvastam és így… wtf?
Aztán vicces volt, ahogy csak úgy Bianca ölébe pottyant a megoldás az emberdiákokkal kapcsolatosan :D Vic 4 president!
És egyre jobban hajlok afelé, hogy sokkal jobb lenne Balthazarral Bianca. Lucas még mindig egy arrogáns pöcs és csak idegesít mindkettő, és azt hiszik, hogy csak nekik lehet igazuk.
A legmeglepőbb moment az igazgatónő esetében történt a végén, igazi badass volt! Szóval keresem a folytatást, remélem nem lesz annyira fárasztó ennek a zárásának az alapján.

Arlevia P>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Sajnos Bianca és Lucas most sem lopták be magukat a szívembe. A szenvedésük kifejezetten zavaró volt – persze, tudom, hogy piros pöttyös könyvről van szó, így a spoiler-szál egyáltalán nem tetszett. A lidércek megjelenése miatt volt igazán izgalmas a sztori, illetve nekem tetszett Balthazar spoiler is. Kíváncsi vagyok, mi fog következni a befejezés után, de gyanítom az sem lesz majd ínyemre. :) De mindenképp befejezem a sorozatot!

Jeyne_Poole>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Nos ez kissé jobban tetszett mint az első. Jobb volt a cselekményszál.

linokumiko>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

Bianca naivsága még mindig mérhetetlenül zavar. Még mindig gyerekesnek tartom és még mindig inkább romantikus, mint fantasy.
Nem rossz könyv ez. Olvasható, méghozzá egész jó tempóban. De nem nekem szánták, nekem ez kevés. Egy regénytől azt várom hogy kikapcsoljon és/vagy felpörgesse az agyam valahogy,elgondolkoztasson. Ez egyiket sem valósítja meg.

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451121 · Fordította: Gazdag Tímea
Nadin>!
Claudia Gray: Stargazer – Nézz az égre!

A lidércek miatt egy hangyányit érdekesebbnek találtam az előző résztől, plusz megint sikerült elérnie, hogy folytassam, mert kíváncsi vagyok mi lesz ebből végül, mi lesz Biancából végül. Vámpír vagy lidérc?
A karakterek még most sem nőttek a szívemhez, egyikük sem.
De tényleg el fogom olvasni a folytatást, valószínűleg majd jövőre, a sorozatos kihíváshoz pont jó lesz egynek. :)

zsofy0312>!

Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz! Soha ne légy senkivel, akit nem szeretsz igazán!

zsofy0312>!

Mindenki magányos – mondta Ranulf mosolyogva. – Nem szabad elfelejtenünk, hogy egyszerre csak egy napot élhetünk. Nem aggódhatsz a múlt vagy a jövő miatt. A boldogság a mostanban van.

Kapcsolódó szócikkek: Ranulf
zsofy0312>!

Talán hülyeség azért szeretni valamit, mert mindenki más is szereti, de ennél is nagyobb hülyeség, ha azért nem szereted, mert mások szeretik.

Arlevia P>!

Visszatekintve, elkerülhetetlen volt az elválásunk. De még mindig hiszem, valahol mélyen, legbelül, hogy bennünket egymásnak teremtettek.

Első fejezet

gumicukor>!

– Szerinted ez választás kérdése? -Balthazar halkan beszélt, de a hangjában olyan nyerseséget hallottam, mint addig soha. A hideg futkosott tőle a hátamon. – Próbáld csak ki, milyen, ha vadásznak rád az éjszakában. Futhatsz, ahogy csak bírsz, de aztán rájössz, hogy gyorsabbak nálad. Aztán egy istállóban találod magad, a földön a szüleid hevernek, holtan, te meg a kezednél fogva lógsz a gerendán, miközben egy csapat éhes vámpír marakodik azon, hogy ki legyen a következő. Megtudnád, van-e választásod.
Lucas rábámult. Sosem fordult meg a fejében ilyesmi, de nekem sem.
Balthazar még halkabban folytatta.
– Nézd végig, ahogy meghal a kishúgod, aztán mondd, hogy nem azzal töltenéd az örökkévalóság hátralévő részét, hogy megmentsd őt. Ha mindezt kipróbáltad, Lucas, akkor majd beszélgethetünk a választásról. Addig pedig csak mondd el, amit tudni akarok, és fogd be a szád!

Kapcsolódó szócikkek: Balthazar More · Bianca Olivier · Lucas Ross
zsofy0312>!

A szerelem rosszra csábít. Gyakran csak ideiglenes, mindazonáltal a szerelem a legelképesztőbb dolgokra képes rávenni egyébként ésszerűen viselkedő élőlényeket.

Réka_Körtvélyi>!

Ijedtemben hátraugrottam, de csak a saját tükörképem jött szembe.
Hát ez gáz. A saját tükörképedtől kaptál frászt.
Nem az én arcom volt.
De annak kellett lennie.

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier
gumicukor>!

Emlékeztetsz… Arra emlékeztetsz, milyen volt élni. Milyen volt élvezni a napfényt, és nem csupán elviselni. Milyen volt lélegezni, és felfrissülni, felébredni, nem csak tátogni, ami csak egy rossz szokás. Arra emlékeztetsz, hogy milyen volt felsóhajtva megkönnyebbülni. És a sírás! Amikor sírtam, elmúlt a szomorúság, most meg csak gyülemlik bennem, és csak kavarog, kavarog, amíg azt sem tudom, ki vagyok!

petramakay>!

– Úgyhogy kerestem valamit, amit megtarthatok. Valamit, ami örökre velem marad.
– A csillagokat – suttogta Lucas. – Tudtad, hogy a csillagok mindig veled lesznek. Csak felnézel az égre, és már nem is vagy olyan magányos.
Bólintottam, és tudtam, hogy megért engem. A karjába vett és olyan szorosan ölelt, hogy elhittem, ő is velem marad örökre.

Evernight sorozat · Összehasonlítás