Hourglass ​– Homokóra (Evernight 3.) 298 csillagozás

Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Miután megmenekültek az Evernight Akadémiáról, a bentlakásos vámpíriskolából, ahol megismerkedtek, Bianca és Lucas a Fekete Keresztnél talál menedéket.
Biancának titkolnia kell különös örökségét, máskülönben az életét kockáztatná a fanatikus vámpírvadászok között. De hamarosan értelmetlenné válik a titkolózás, és újból menekülni kényszerülnek, de ezúttal nem csak a Fekete kereszt üldözi őket, hanem az Evernight vezetősége is.
Nem számít, milyen messzire szöknek, Bianca nem futhat el a végzete elől. Vajon a szerelem erősebb a végzetnél is?

Eredeti mű: Claudia Gray: Hourglass

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452739 · Fordította: Gazdag Tímea

Lucas Ross · Balthazar More · Charity More

ancsee
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

A relatív alacsony százalék ellenére sem adtam fel, olvastam tovább a sorozatot, nem volt katarzis, gyengébb is a kedvenceimnél, de a színvonalat azért tartotta. :)

diamondfox P
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Nem tudom mi van ezzel a sorozattal, de nem elég, hogy gyorsan haladok vele, még tetszik is! :D

Pedig tipikusan olyannak érezném, hogy nekem ezt szidnom kellene. Mindegy, élveztem, hogy végre tovább mozdultunk az akadémiáról és több helyen is jártunk. Érdekes volt a Fekete Kereszt világa is, bár abból annyira sok mindent nem kaptunk, viszont annyira, de annyira tudtam a két nagy fordulatot – még sem volt le számomra az értékéből semmit. Ami megint furcsa, mert szinte biztos, hogy egyékbént ugatnék, hogy milyen sablon egy rosszfos.
Lucast nem szeretem, ez tény. Bármennyire is hős lovag, akkor sem szeretem. spoiler
Balthazar még mindig túl jó ezeknek a disznóknak, Bianca meg… Bianca. Hmmm. Át kell értékelnem egy picit a hölgyet, mert azt kell mondjam, hogy fejlődött. Jó irányban. Picit felnőttesebb lett. spoiler

Összessítve várom a folytatást, kíváncsi vagyok, mi lesz most ezekkel az idiótákkal és remélem, hogy még többen kiakadnak az olvasás alatt, hogy én ilyet olvasok. A levonás a béna borítóért jár.

Rémálom
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Ez… ez… nem tudok erre mit mondani. Maga a történet már annyira nem volt rossz, mint a második részben, de a fülszöveg megint elrontotta az egész élményt. A cím persze, hogy már az első résztől kezdve sugallta, hogy mi lesz ebben, és így mindent ki lehet találni. Bianca még mindig buta és idegesítő, emellett meg Mary-Sue, de mégis úgy érzem, hogy nem ez a könyv legnagyobb hibája. Mintha 300 oldalon keresztül a nagy semmi történt volna, hogy majd előkészítse a terepet a befejező részre Gray. Remélem, ezek után valami normálisabbat fog írni.

abstractelf
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Sokkal rosszabbra számítottam, úgyhogy szinte meglepő ahhoz képest a teljesítménye. Sajnos azonban voltak benne érdekes jelenetek, amelyeket nem tudtam hova rakni. A rész címe tetszik, jó választásnak tartom. A történet sem rossz, viszont nagyon könnyen felejthető – ezért is szeretném minél előbb elolvasni a folytatását.
Oh, Balthazart imádtam szokásához híven, olyan jó, hogy szerepelt ebben a részben is. :) Amúgy pedig nem tudom, a vége felé kissé zuhanó repülésbe ment át ez a rész. Remélem, a negyedik rész jó lesz. – Jobb.
és ki vagyok akadva, hogy belefutottam a könyvben ebbe: "ilyesztő"

Isabel_Rose IP
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

A történet most sokkal jobban tetszett, mint az előzőek. Az írónő is fejlődött fogalmazás terén.
Viszont Biancával még mindig nem vagyunk jóban. Igaz, mintha kezdene fejlődni, mégsem lesz a kedvenc főhősnőm azt hiszem.
Viszont ez az eddigi legrosszabb borító, amit a sorozatnál láttam. Alapból nem vagyok rózsaszín párti, de ha szép ízléses keretek között mozog, még jó is lehet. It számomra ezt nem érte el.

alexa19900726
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Én szerettem ezt a sorozatot :) vele kezdtem lehet azért, de tiszta szívből ajánlottam a 12 éves húgomnak is :) Remélem neki is tetszeni fog. Újraolvasást nem tervezek de kitudja :)

clyme
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Valahogy még mindig nem tudom hova rakni az egész történetet… Amikor végre azt hinné az ember, hogy na majd most minden rendben lesz, hát csak azért sem. :D Érdekel,hogy milyen egyéb fordulatokkal lep majd még meg az írónő, mert már így is bőven elég volt.

bánoczy_eszter
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Sokkal jobb volt mint a második rész.,Bianca itt nem volt annyira idegesítő . Jó volt betekintetni a Fekete Kereszt életébe. Rauqel-be meg nagyot csalódtam. Charity-t viszont vagyon bírom, szeretem azokat a részeket amikben ő is szerepel .

Könyvmolykisasszony
Claudia Gray: Hourglass – Homokóra

Nagy kedvenc!! Eddig mindközül a legjobb, bár még a 4. és 5. részét nem olvastam :( de már nagyon várom!! Izgalmasan lett vége, és már naggyon kiváncsi vagyok!

doro33

Szeretlek. (…) És ez azt jelenti, hogy nem csak a szép dolgok miatt vagyok melletted. Itt vagyok, bármi történjék.

vic

– Jól nézel ki – mondta Lucas. – Csak kicsit hülyén.
– Ó, tényleg? – néztem rá haragot tettetve. – Tudod, te is voltál már jobb formában!
(…)
– Talán beugorhatnánk egy szépségszalonba – mondta. – Egy páros manikűrre.
Felnevettem.
– Inkább mennél vissza az Evernight Akadémiára ősszel.
Ettől ő is elvigyorodott.
– Ó, szinte látom magam előtt. „Hahó, Mrs. Bethany, hiányoztam?”

Réka_Körtvélyi

Ha a kívánság ló lenne, minden koldus lovon ülne.

Réka_Körtvélyi

Ha barátra van szükséged, neked is barátként kell viselkedned.

zsofiolvas

– Egy bölcs mondás szerint az ellenséged ellensége nem feltétlenül a barátod – felelte.

k4g3

Dana törte meg a csendet.
– Jobb, ha elkezdesz magyarázkodni.
[…]
– A hosszú, vagy a rövid változatot akarjátok?
– Mindkét változatot hallani akarom – felelte Dana. – És megfejelheted a vágatlan, rendezői változattal is, ha az első kettővel végeztél. Mi lenne, ha a röviddel kezdenéd?

149. oldal, 11. fejezet

zsofiolvas

Tartottam Lucas fejét, és simogattam a haját. Csak annyit tehettünk, hogy vártuk a hajnalt.

k4g3

– Menjünk vissza!
– Meg fogják kérdezni, miért nem ásunk – mondtam. Nem tudtam biztosan, hogy tényleg véget ért-e a veszély.
– És mi azt mondjuk, olyan rohadt meleg van itt, hogy a Sátán is gőzfürdőzhetne.

152. oldal, 11. fejezet

Szantii

Egész életemet azzal töltöttem, hogy erre a pillanatra készültem így vagy úgy, és mégis idegen és szörnyű volt, amivel szembe kellett néznem.

Judyth3

Ranulf meg Vic mindketten a mennyezetet bámulták, mintha a lidércek odafent lógtak volna, mint egy csillár.

Evernight sorozat · Összehasonlítás