Örökéj (Evernight 1.) 631 csillagozás

Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Bianca szökni akar. Bianca új diák az Evernight Akadémián, egy háborzongató, gótikus bentlakásos iskolában, ahol az osztálytársak valahogy mind túlságosan tökéletesek: okosak, elegánsak, jófomán olyanok, mint a ragadozók. Bianca tisztában van vele, hogy nem illik közéjük. Ekkor találkozik Lucassal, aki szintén kilóg a sorból, s aki szemmel láthatólag mindent megtesz azért, hogy ne legyen olyan, mint a többi evernightos. Kettejük között tagadhatatlanul van valamiféle vonzalom. Bianca minden veszélyt vállalna, hogy a fiúval lehessen, de sötét, régesrégi titkok elszakítják őket egymástól. Bianca ekkor megkérdőjelez mindent, amit eddig igaznak hitt. Claudia Gray rossz csillagzat alatt született szerelmi története, és a veszélyes szövetségeket felvonultató izgalmas események lélegzetelállító modern vámpírmese a mai olvasónak. Claudia Gray New Yorkban él és dolgozik. Az Evernight az első regénye.

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632450537 · Fordította: Bosnyák Viktória
Könyvmolyképző, Szeged, 2009
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632450537 · Fordította: Bosnyák Viktória

Lucas Ross · Balthazar More · Bianca Olivier · Raquel · vámpírvadász

BubbleTea>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Emlékszem, mikor ez a könyv megjelent még nagyban tombolt az Alkonyat-láz. Akkoriban el is olvastam ezt a könyvet, sőt talán még a második részt is, de arra nagyon halványan emlékszem. Visszagondolva, nekem tetszett ez a kötet. Akkoriban újak voltak számomra a vámpírok, és nagyon meglepő volt számomra, hogy a könyv közepén derül ki, hogy a főszereplő vámpír.

Újraolvasva, és hat évvel később a fordulatokon már nem lepődtem meg, és nagyon nagyon nem tetszett. A karakterek unalmasak, sőt semmi jellemük nincsen. A történések még izgalmasak is lehetnének, de rosszul vannak kivitelezve. A párbeszédek unalmasak, amik elvileg vicces megjegyzések, azok egyáltalán nem viccesek. Ráadásul a főszereplő nem azt a fiút választotta, aki nekem szimpatikusa! :D Ez fáj a legjobban.

ancsee P>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Már elég régen olvastam, abban az időszakomban, amikor szinte csak vámpíros könyvet olvastam (természetesen a Twilighttal indult a mánia). :) A többi könyvhöz képest gyengébbnek éreztem, de gyorsan haladtam vele, mert olvastatta magát.

LittleStar>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Nem most olvastam először a könyvet, még amikor először megjelent szerencsém volt olvasni! NEkem nagyon tetszett, tudom sokan lehúzták, hogy nem jó, de a maga módján mégis az! Élvezhető, nem mondom, hogy egetrengető olvasmány, de kikapcsol, szórakoztat és mellette kalandokkal teli!
A kastély leírása borzalmasan tetszett, a vízköpő nagyon kedvenc lett, pedig semmit nem csinál, csak van, de mégis hangulatosság teszi az egészet! :)
Bianca karaktere nem a kifejezett hisztis tizenéves, vannak húzásai, de mind megbocsátható, ép érvekkel alátámasztható, hogy miért úgy ahogy. Lucas karaktere számomra még kicsit rideg és idegesítő, de remélem a továbbiakban lesz időm rá meg lehetőségem is, hogy megkedveljem! :)

sandy>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Legszívesebben a falba vertem volna a fejem:DD Az a „csavar”, amikor kiderül, hogy Blanca vámpír, ezidáig nem állt össze a kép benne, hát az valami szörnyű. Gyors észjárás és felfogóképesség jellemzi a főszereplőnőt az biztos:D Elégvolt egyszer végigszenvedni rajta magam:DD

Démonika>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

A vámpírnaplók még valahogy kibírtam acél idegekkel mert a sorozatot szeretem, de megfogadtam hogy többet nem kínzom magam, semmilyen ,unalmas történetekkel. És szeretném megtartani a magamnak tett ígéretem…

abstractelf>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Annyira imádtam akkoriban, kétszer is sikerült olvasnom. Nagyon bejött az egész vámpírsulis történetszál, és a tiltott szerelem. Természetesen Balthazar-t sem hagyhatom ki a listából, aki automatikusan a kedvenc karakterem maradt a róla szóló kötetig.

Habók P>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Vannak jó vámpíros könyvek. Meg vannak rosszak. Meg vannak semmilyenek. Nos ez is semmilyen. Egyszer el lehetett olvasni, főleg az elejét, ami olyan volt, mint a legtöbb bentlakásos iskolában élő fiatalokról szóló regény. Aztán, amikor a lényegre kellett volna térni, akkor már olyan sem. De legalább már tudom, hogy ez nem az én sorozatom.

Mandy>!
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Egy kicsit csöpögősre sikerült a történet. Olyan deja vu érzésem lett olvasás közben. Részemről tiszta olyan, mint a Rómeó és Júlia… Egymásba szeret két olyan „ember”, akik a családjuk miatt nem lehetnek soha együtt.. Mondjuk ennek hála az égnek nem lett olyan tragikus vége.
Ami még tetszett, hogy számomra mutat újat a „vámpírtörténetek” terén, mármint a vámpírokkal magukkal kapcsolatban. Na meg a született vámpírság..
Na de a lényeg: tetszett, de nem kapja meg az ötöst, és folytatom a sorozatot.

tataijucc>!

Szerelmes vagy. Ettől gyakorlatilag unalmas vagy mindenkinek, aki nem az. Tudod, az épelméjűeknek.

tataijucc>!

Muris, hogy amikor azt mondják valakire, hogy „félénk”, legtöbbször mosolyognak. Mintha cuki dolog lenne, valami vicces kis szokás, amit az ember idővel kinő, mint a foghíjas mosolyt, amikor kinőnek a maradandó fogai. Ha tudnák, milyen érzés valóban félénknek lenni, nem csupán az első pillanatokban bizonytalankodni, nem mosolyognának. Ha tudnák, milyen érzés, amikor az embernek összerándul a gyomra, izzad a tenyere, vagy képtelen egyetlen értelmes mondatot is kinyögni! Ebben nincs semmi cuki.

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier
tataijucc>!

Soha senki nem hiszi, hogy történhet valami rossz, amíg meg nem történik.

Zozii>!

– Tudod, vannak lányok, akik az intellektuális típusra buknak – nevetett.
– Mekkora mákod van, hogy nem tartozom közéjük!

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier · Lucas Ross
Réka_Körtvélyi>!

Mi értelme a végtelen életnek, ha hiányzik belőle a szeretet?

tataijucc>!

Az igazságról kiderült, hogy jobban fáj, mint a hazugság.

Eryka93>!

-Te élsz, Bianca. Még mindig nem tudod értékelni, amit ez jelent. Jobb, mint vámpírnak lenni, jobb, mint bármi más a világon. Halványan emlékszem még, hogy milyen volt élni, és ha képes lennék rá akár csak egy napra is, az a világon bármit megérne. Még az örök halált is. Az összes évszázad, amit megismertem, és az összes csoda, amit láttam, nem ér annyit, mint az élet.

Kapcsolódó szócikkek: Balthazar More
Ancsúr>!

A tudás mindig is bennem volt, arra várva, hogy egy szikrától tüzet fogjon, és életre keljen.

Evernight sorozat · Összehasonlítás