Örökéj (Evernight 1.) 601 csillagozás

Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Bianca szökni akar. Bianca új diák az Evernight Akadémián, egy háborzongató, gótikus bentlakásos iskolában, ahol az osztálytársak valahogy mind túlságosan tökéletesek: okosak, elegánsak, jófomán olyanok, mint a ragadozók. Bianca tisztában van vele, hogy nem illik közéjük. Ekkor találkozik Jareddel, aki szintén kilóg a sorból, s aki szemmel láthatólag mindent megtesz azért, hogy ne legyen olyan, mint a többi evernightos. Kettejük között tagadhatatlanul van valamiféle vonzalom. Bianca minden veszélyt vállalna, hogy a fiúval lehessen, de sötét, régesrégi titkok elszakítják őket egymástól. Bianca ekkor megkérdőjelez mindent, amit eddig igaznak hitt. Claudia Gray rossz csillagzat alatt született szerelmi története, és a veszélyes szövetségeket felvonultató izgalmas események lélegzetelállító modern vámpírmese a mai olvasónak. Claudia Gray New Yorkban él és dolgozik. Az Evernight az első regénye.

Eredeti mű: Claudia Gray: Evernight

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632450537 · Fordította: Bosnyák Viktória
Könyvmolyképző, Szeged, 2009
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632450537 · Fordította: Bosnyák Viktória

Lucas Ross · Balthazar More · Bianca Olivier · Raquel

BubbleTea
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Emlékszem, mikor ez a könyv megjelent még nagyban tombolt az Alkonyat-láz. Akkoriban el is olvastam ezt a könyvet, sőt talán még a második részt is, de arra nagyon halványan emlékszem. Visszagondolva, nekem tetszett ez a kötet. Akkoriban újak voltak számomra a vámpírok, és nagyon meglepő volt számomra, hogy a könyv közepén derül ki, hogy a főszereplő vámpír.

Újraolvasva, és hat évvel később a fordulatokon már nem lepődtem meg, és nagyon nagyon nem tetszett. A karakterek unalmasak, sőt semmi jellemük nincsen. A történések még izgalmasak is lehetnének, de rosszul vannak kivitelezve. A párbeszédek unalmasak, amik elvileg vicces megjegyzések, azok egyáltalán nem viccesek. Ráadásul a főszereplő nem azt a fiút választotta, aki nekem szimpatikusa! :D Ez fáj a legjobban.

ancsee
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Már elég régen olvastam, abban az időszakomban, amikor szinte csak vámpíros könyvet olvastam (természetesen a Twilighttal indult a mánia). :) A többi könyvhöz képest gyengébbnek éreztem, de gyorsan haladtam vele, mert olvastatta magát.

LittleStar
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Nem most olvastam először a könyvet, még amikor először megjelent szerencsém volt olvasni! NEkem nagyon tetszett, tudom sokan lehúzták, hogy nem jó, de a maga módján mégis az! Élvezhető, nem mondom, hogy egetrengető olvasmány, de kikapcsol, szórakoztat és mellette kalandokkal teli!
A kastély leírása borzalmasan tetszett, a vízköpő nagyon kedvenc lett, pedig semmit nem csinál, csak van, de mégis hangulatosság teszi az egészet! :)
Bianca karaktere nem a kifejezett hisztis tizenéves, vannak húzásai, de mind megbocsátható, ép érvekkel alátámasztható, hogy miért úgy ahogy. Lucas karaktere számomra még kicsit rideg és idegesítő, de remélem a továbbiakban lesz időm rá meg lehetőségem is, hogy megkedveljem! :)

sandy
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Legszívesebben a falba vertem volna a fejem:DD Az a „csavar”, amikor kiderül, hogy Blanca vámpír, ezidáig nem állt össze a kép benne, hát az valami szörnyű. Gyors észjárás és felfogóképesség jellemzi a főszereplőnőt az biztos:D Elégvolt egyszer végigszenvedni rajta magam:DD

fsara9
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Hát…elment egynek. Nem azt mondom, hogy olyan jó volt, de egyszer el lehet olvasni főleg ha szereted magad kínozni. Az írónő fogalmazásmódja enyhén szólva nem a legjobb, ahogy az ötletei sem valami egyediek. A karaktereket inkább hagyjuk, mert egyikőjük se nőtt a szívemhez. Viszonylag hamar haladtam vele, de inkább csak azért, mert be akartam fejezni. A folytatás…hát, majd egyszer lehet elolvasom.

Démonika
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

A vámpírnaplók még valahogy kibírtam acél idegekkel mert a sorozatot szeretem, de megfogadtam hogy többet nem kínzom magam, semmilyen ,unalmas történetekkel. És szeretném megtartani a magamnak tett ígéretem…

abstractelf
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Annyira imádtam akkoriban, kétszer is sikerült olvasnom. Nagyon bejött az egész vámpírsulis történetszál, és a tiltott szerelem. Természetesen Balthazar-t sem hagyhatom ki a listából, aki automatikusan a kedvenc karakterem maradt a róla szóló kötetig.

Habók P
Claudia Gray: Evernight – Örökéj

Vannak jó vámpíros könyvek. Meg vannak rosszak. Meg vannak semmilyenek. Nos ez is semmilyen. Egyszer el lehetett olvasni, főleg az elejét, ami olyan volt, mint a legtöbb bentlakásos iskolában élő fiatalokról szóló regény. Aztán, amikor a lényegre kellett volna térni, akkor már olyan sem. De legalább már tudom, hogy ez nem az én sorozatom.

simon_dio

Ez a könyv…
Annyira jó volt!
Bianca amikor elszökni próbál belebotlik egy (szívdöglesztőenjónálisjobb) pasiba. A fiú pedig már az első pillanattól védeni akarja. Sajnos még nem tudják egymásról, hogy a sors bár egymásnak szánta őket, mégis egymás ellen teremtette.
Adott az ismert szituáció: a vámpír lány és a vámpírvadász srác egymásba szeretnek.
De ez most nem olyan volt, mint a többi szokott lenni. Izgalmas, fordulatos, és romantikus regény volt.

tataijucc P

Szerelmes vagy. Ettől gyakorlatilag unalmas vagy mindenkinek, aki nem az. Tudod, az épelméjűeknek.

tataijucc P

Muris, hogy amikor azt mondják valakire, hogy „félénk”, legtöbbször mosolyognak. Mintha cuki dolog lenne, valami vicces kis szokás, amit az ember idővel kinő, mint a foghíjas mosolyt, amikor kinőnek a maradandó fogai. Ha tudnák, milyen érzés valóban félénknek lenni, nem csupán az első pillanatokban bizonytalankodni, nem mosolyognának. Ha tudnák, milyen érzés, amikor az embernek összerándul a gyomra, izzad a tenyere, vagy képtelen egyetlen értelmes mondatot is kinyögni! Ebben nincs semmi cuki.

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier
tataijucc P

Soha senki nem hiszi, hogy történhet valami rossz, amíg meg nem történik.

Zozii

– Tudod, vannak lányok, akik az intellektuális típusra buknak – nevetett.
– Mekkora mákod van, hogy nem tartozom közéjük!

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Olivier · Lucas Ross
Ancsúr

– Szeretem, ha a szörnyek kisebbek nálam.

Réka_Körtvélyi

Mi értelme a végtelen életnek, ha hiányzik belőle a szeretet?

tataijucc P

Az igazságról kiderült, hogy jobban fáj, mint a hazugság.

Ancsúr

A tudás mindig is bennem volt, arra várva, hogy egy szikrától tüzet fogjon, és életre keljen.

Réka_Körtvélyi

A történelem megértéséhez nem elég tudni neveket, évszámokat és helyeket; biztos vagyok benne, hogy közületek sokan már ismerik mindezt. Ehelyett azokat a különböző értelmezéseket kell megérteni, amiken a történelmi események az évszázadok folyamán átmentek. Csak így szerezhetünk olyan rálátást, ami kiállja az idők próbáját.

Evernight sorozat · Összehasonlítás