Szállodai ​levelezés 1 csillagozás

5 nyelvű idegenforgalmi, szállodai és üzleti levelezés, levélminták
Claudia Göckel: Szállodai levelezés

Napjainkban, a fax és az e-mail korában, egyre gyorsabbá válik és leegyszerusödik a levelezés. Mégis fontos, hogy hogyan fogalmazunk, a (égek igényes vagy kizárólag „profitorientált” muködésérol, a kereskedelmi levelezés alapveto szabályait és formuláit felgyorsult korunkban is illik alkalmazni. Az udvariasság és a jó stílus az idegenforgalomban és a szállodaiparban különösen fontos.
Kiadványunk levélkezdésre, főrészre és befejezésre mind az öt nyelven különféle változatokat kínál, így mindenki kiválaszthatja a helyzethez és egyéni stílusához megfelelő elemeket. Olyan mintaleveleket tartalmaz, amelyek gyakran előfordulnak az általános szállodai levelezésben.
A kiadvány nélkülözhetetlen kézikönyv az idegenforgalom és a szállodai levelezés mindennapi gyakorlatában, a szakmai terminológia elsajátításában éppúgy, mint a leendő szakemberek oktatásában.

Holnap, Budapest, 2007
180 oldal · ISBN: 9789633467671 · Fordította: Gámán-Morvay Katalin

Dobroslawa Świerczyńska – Andrzej Świerczyński: Szólásmondások többnyelvű szótára
Anthony Tompson – Pipics Zoltán (szerk.): A könyvtáros hatnyelvű szótára
Gozmány László: Vocabularium nominum animalium Europae septem linguis redactum
Hargitai György – Koronczai Magdolna (szerk.): Nyelvi elsősegély turistáknak
Hetényi Károly: Étlapírás 6 nyelven
Pipics Zoltán: Dictionarium bibliothecarii practicum
Éri István – Végh Béla: Dictionarium Museologicum
Vándor László: Magyar várak
Salvador Dalí: Pater Noster
Hepp Ferenc: Sportwörterbuch in sieben Sprachen / Sports Dictionary in Seven Languages