Káprázat (Káprázat 1.) 92 csillagozás

Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

A ​Káprázat hamarosan megváltoztatja a világot, amelyben eddig éltél. A kötet egy futurista sorozat lenyűgöző első darabja, amely egy tökéletes virtuális világ ellenállhatatlan vonzásáról szól. A nem is olyan távoli jövőben az ipar, a tömegtermelés és a gyárak sivárrá, szennyezetté teszik a lakóövezeteket. Minden szürke és mocskos. Detroit lakói szinte robotként élik mindennapjaikat. Egy technikai újdonságnak köszönhetően azonban felcsillan a remény, hogy bárki maga mögött hagyja a nyomasztó valóságot. Egy program segítségével beléphet a Káprázat világába, ahol a gyönyörű tájak, új élmények, nyugalom és boldogság várja. Csupán virtuális szemüveget és csuklópántot kell öltenie, hogy hátrahagyhasson mindent, és megtapasztalhassa pár órára a tökéletességet. Mikor azonban vádak érik a programot, hogy függővé tesz és veszélyes, Regan a védelmére kel. Mivel a programot édesapja tervezte, a lány úgy érzi, tartozik apja emlékének azzal, hogy nem hagyja bemocskolni fő művét. De miután a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2014
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632615080 · Fordította: Béresi Csilla

Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Jaj, annyira vártam, hogy kapok valami hasonló finomságot, mint a Ready Player One! Persze az utánozhatatlan, de azért reménykedem minden virtuális valóságról szóló könyvnél, hátha… Relatíve kevés VV (virtuális valóság) volt a könyvben, nem Kalandoztak annyit, amennyire számítottam és elég érdekes a könyvbéli virtuális életbe való belépés és bennmaradás is. Viszont szerettem, hogy a VV téma (és a vele való bonyodalmak) mellé bejött egy kutatós-nyomozós történeti szál. Izgalmas, gördülékeny volt, de nem tartott fogva, holott alig vártam, hogy meg tudjam, ki a hunyó!

spoiler

Bírtam az ép, egészséges természet újravarázsolását a virtuális világban, amit Regan apja álmodott meg, de kedveltem a sokkal piacképesebb, Kalandokra bontott, lumináló világot is, amivé a marketingesek és Patrick tette a Káprázatot! A regény mellett szól, hogy ismét egy kicsavart jövőt kaptam, amiben semmit nem old meg a virtuális valóság. spoiler Kíváncsi vagyok az Etherworldre, hátha jobb lesz. ^^"

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/01/claudia-gab…

Maxim, Szeged, 2014
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632615080 · Fordította: Béresi Csilla
Levandra>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

A virtuális valóság számomra egy erős hívószó, azt gondolom, népszerű téma a disztópikus sci-fi írók körében, mégis kevés figyelmet kap. Talán a legismertebb a Ready Player One, de szeretném megemlíteni az Exodus 2100 és a Végtelen ég alatt című könyveket is, amik zseniálisan mutatják be az apokalipszis-közeli világuk egyik jellegzetes kellékét, annak összes pozitív és negatív hatásával együtt.

A Káprázat még gyerekcipőben jár, talán ez is az oka annak, hogy túl sokat nem látunk belőle. Első benyomásom az volt, hogy nem nyújt többet, mint egy meditáció, és ahhoz még kütyük sem kellenek. Később már éreztem, hogy valahol félúton járunk a Star Trek holofedélzetéhez, de sajnos nem időzött annyit a történet a Káprázatban, hogy ez kiderüljön.

diamondfox>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Én erre adok egy erős 4 csillagot!
Sajnálom, hogy a magyar kiadás el lett kaszálva – aki teheti és tényleg, tud angolul könyvet olvasni, az kérem, hogy vágjon bele! Eddig talán csak a Ready Player One volt az egyetlen könyv, ami foglalkozott érdemben a virtuális valóság (továbbiakban: VR) világával, és tegyük hozzá, hogy zseniális történet keretében mutatta meg, hogy mennyivel több lehet ez a dolog.
Most adott egy másik könyv, ami alapjaiban a lényeget követi: minden mérgező, haldoklik a bolygó – nyújtok egy alternatívát, amivel megszabadulsz ettől a mocsoktól. Addiktív természetesen, de a rendszernek van beépített limitje, ami nem enged vissza – és ez tök jó, mert ilyen pl. nem volt a fentebb említett másik könyvben (ha jól emlékszem). Mondjuk a karakterek egész érdekesek voltak, de sajnos a 'mellék' szereplők érdekesebbre sikerültek, mint a főszereplő hölgy – aki sokat megint nem tett semmiért. Nem értem, hogy miért nem képesek az emberek egy eszét használó tinit is megteremteni, miért mindig csak a hisztis luvnyákat? (Erős szóhasználat, de a lényeget lefedi.)
Ettől eltekintve kaptam rejtélyt (megint picit olyan, mint a RPO), amit meg kellett volna oldania az okos lánynak – csak hát nem ment neki. Picit bonyolultabbnak is örültem volna, de sejtésem szerint ez a következő kötetben folytatódna és még jobban aggódhatnánk azért, hogy a VR tényleg annyira jó-e nekünk?

Mrs_Curran_Lennart P>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Jó volt, érdekes és izgalmas csattanóval a végén. Illetve még nincs vége, mert folytatásos. A könyv mégis inkább disztópia, mint sci-fi, hiszen igazi erdőkkel már csak a virtuális világban találkozhatnak az emberek. Nincs igazi kedvenc szereplőm, sem Josh, sem Patrick nem az a húdedögös szépfiú. Mindketten titokzatoskodnak a hősnő, Regan előtt. Nincs igazán romantikus szál, van jobb dolguk is a szereplőknek az andalgásnál. Azért elég érdekes volt a sztori ahhoz, hogy hiányozzon.

White13>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

A Maximos könyvekkel én mindig úgy járok, hogy olvasok egy rosszat, egy jót. Ha lehet ennyire szélsőségesen fogalmazni. Olyan még sosem volt, hogy sorban tetszett volna 2-3 is.
A Káprázat alapötlete nekem nagyon bejött. Igazából ez vitte el az egész sztorit. A csajszi és a két srác inkább idegesítő volt, mint szimpi karakter, de összességében azt mondom, el fogom olvasni a folytatást.

Lisie87>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

A maga nemében nem volt rossz. Disztópikus világ, ahol megjelenik egy játék, ami egyre több embert varázsol el, és lesz rabja a virtuális valóságnak. RPO kicsiben, instant szerelmi szállal.

Roni_olvas>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Claudia Gabel regénye elsősorban a fantasy kategóriába sorolható – azon belül is a disztópiák közé –, ám néhány jellegzetes vonása miatt vitathatatlanul súrolja a sci-fi regények határát.

A számítógépes technológia fejlődése, a programozás, a megjelenített eszközök leírása, sőt a biológiai háttér magyarázata is tudományos alapon valósul meg, bár kétségtelen, hogy helyenként vannak nyitott, megválaszolatlan kérdések és kissé félrecsúszott magyarázatok. (Bizonyára sok számítógéphez, programozáshoz kicsit is értő ember csóválja a fejét például Raven és Josh kódfeltörésén…)

Ennek ellenére a virtuális valóság ötlete – még ha nem is teljesen újszerű – kiváló, ábrázolása fantáziadús és rendkívül virtuális. A képek színesen, elevenen, szinte láthatóan vetülnek elénk a könyv lapjairól, s mi tagadás: élvezetesen, szinte hívogatón.
A cselekményvezetés egyszerű, ám lendületes: amint Raven szép lassan túllát a maga kis zárt, burok által védett világán, úgy jutunk mi, Olvasók is egyre több információhoz és kirakósdarabkához, amelynek segítségével összeáll a Káprázat képe. Bonyolult összeesküvések, eltitkolt információk, egy vállalat és egy nagyszabású terv előretörésének története jelenik meg a szemünk előtt. Igazából azt sem tudhatjuk, ki a barát és ki az ellenség, kiben bízhatunk és kiben nem. Szövevényes és érdekes fordulatok ezek, s a könyv végéhez érve garantáltan leesik az állunk – mert ami történik, arra nem valószínű, hogy számítottunk…
A szerelmi szál kicsit sántít, nem mindig nyert meg magának sem ez, sem az a fiú, mégis:
Összességében azt gondolom, a Káprázat egy nagyszerű ötlet eredménye, amely egy érdekes, fordulatos és igazi virtuális élményt nyújtó regényben jelenik meg.

Bővebben a linkeknél!

szilvamag_>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Meglepően jól szórakoztam a könyvön, teljesen elvarázsolt a Káprázat filmes világa és a nyomozás is tetszett benne. Azt azért túlzás lenne állítanom, hogy maradandó élményt nyújtott, amolyan „egynek elmegy” típusú könyv volt.
Egy kicsivel bővebben: http://szilvamagolvas.blogspot.hu/2014/11/ket-konyvrol-…

Kovács_Dóra_4>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Második virtuális valóságos könyvem. Szerintem nem volt olyan rossz, az elején egy kicsit megszenvedtem vele, de pár oldal után rabul ejtett a világa ^^
Miközben olvastam, olyan volt mintha én is a káprázatban lennék, ezeket a részeket különösen szerettem és átéltem a szereplővel együtt.

Mivel a kedvencem a disztópia, ezért nagyon kiváncsi voltam rá. Bár olvastam jobb disztópikus könyvet, de tényleg jó volt olvasni.
Remélem, hogy ki adják majd a következő részét, mert már most olvasnám. :D

A borítóját imádom. 5*

Juca P>!
Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat

Elsőre Ernest Cline: Ready Player One című könyve jutott eszembe erről a történetről. Miután Regan-ben elültetik a kétség magját, egyre több dolgot kezd megkérdőjelezni, érdekes kis nyomozás veszi kezdetét. Izgalmas történetet kaptam, kár volt ilyen sokáig halogatnom az elolvasását. Azt nem sejtettem, hogy ez egy sorozat első része, ezért meglepett a függővég.

deen>!

-Néha várni kell, amíg megvilágosodik a dolgok értelme.

AniTiger P>!

Valaki a való világban épp most pötyögi be a világunkat megrengető számokat. Valaki, aki ártani akar nekünk.
    Aki a pusztulásunkra pályázik.

314. oldal, 16. fejezet

Totál üres a tudatom.
    Tök békés érzés!
    Patrick virtuális univerzuma – a bolygókkal, holddal és csillagokkal – maga a tökély. Világító sárgák, zöldek és vörösek kerülnek egymás mellé, akár egy sötétkék alapozású olajfestményen. Amerre nézek, izzó fénypontokat látok; olyanok, akár a soha földre nem hulló konfetti. Fura módon hangja is van ennek a semminek – ráadásul a nyelvem hegyén érzem, édes és puha, akár az olvadó karamella.

80. oldal, 4. fejezet

Pierce>!

Nekem nincs testvérem, Patrick tölti be ezt a szerepet. Josht hallgatva arra gondolok, mennyire fontosak a családi kötelékek. Akkor is, ha csorba esik rajtuk, vagy valaki távozik az élők sorából… egy ilyen kapocs örökre szól!

Levandra>!

Ne becsüld alá az elme erejét. Amit most tapasztalsz, az nagyon is valóságos.

Marcsi061>!

Indulj el onnét, ahol állsz, maradj olyan, amilyen vagy, ne törekedj arra, hogy jobbá légy, hanem előre megfontolt szándékkal igyekezzél jót cselekedni.

deen>!

– Az értelmes élet nagy teljesítményekre törekszik.

Szelén>!

Estélyi ruha van rajtam.
Simmonsék bálján voltam.
Berágtam Patrickre, amiért magának orozott el minden dicsőséget, ami a Káprázatért kijárt.
Apám meghalt.

deen>!

Az egyik csillag kifényesedik; neonsárga, narancsvörös és bíborvörös árnyalatok villannak fel. Életemben nem volt részem ilyen sugárzó gyönyörűségben! Érzem, mekkora energia vibrál a csillag mélyén. Mély sóhajjal veszem tudomásul a köröttem elterülő univerzum valószerűtlen szépségét.