A ​farkasok 20 csillagozás

Claude-Catherine Ragache: A farkasok

Apollón isten farkassá változva legyőzi az oroszlánt; a nőstényfarkas fiai: Romulus és Remus megalapítja Rómát; Ódin és az istenek küzdelme Fenrirrel; Assisi Szent Ferenc találkozása a gonosszal; a farkasember; a gévaudani fenevad… s még számtalan mítosz keveredik a valósággal – hol ördögi ragadozóvá, hol legendás hőssé formálva napjaink kiveszőfélben lévő vadállatát, a farkast.

Az emberiség képzeletét időtlen idők óta különös istenek, boldog vagy boldogtalan lovagok, fantasztikus teremtmények népesítik be. A MÍTOSZOK ÉS LEGENDÁK című sorozat új életre kelti történelmünk varázserejű hőseit, furcsa, torz állatait és titokzatos istenségeit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mítoszok és legendák Lilliput

Gulliver / Lilliput, 1991
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637447350 · Fordította: Szabics Imre · Illusztrálta: Francis Phillipps

Fapicula>!
Claude-Catherine Ragache: A farkasok

Nem igazán tetszett, elég „fennkölt” a megfogalmazása, emellett erőszakos is.
A gyerek többször visszakérdezett, hogy nem érti, mit olvasok, és nekem is vissza kellett olvasnom pár sort, hogy képbe kerüljek.
Pedig ez a sorozat hiánypótló lenne, a 7 évesemnek vadásznám a mitológiai történeteket (ebben is van 3 db Fenrir farkasról szóló rész), de nem járok sikerrel.

Panna>!

Gyerekként nagyon szerettem!
Azóta se változott bennem semmi a könyvvel kapcsolatban:)

Waru P>!
Claude-Catherine Ragache: A farkasok

Ez volt az egyik könyv, amiért sokszor jártam az általános iskolám könyvtárába. Nagyon szerettem és szerepe volt abban, hogy kialakuljon bennem a farkasok iránti szeretet, ugyanis nekem a farkas a kedvenc állatom.