Hádész ​– A száműzöttek világa 24 csillagozás

Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

A Föld kitaszította őket. Bilincsbe vert férfiak és nők várakoznak összezsúfolva a teherszállító űrhajó acélpadozatán… a megsemmisülésre. A halálbüntetés a múltté – helyette ott a Hádész Büntetőbolygó, mely maga a halál: Paradicsom a bűnözőknek, Pokol a politikai elítéltek számára.
A szökés reménytelen. A Hádészról még senki sem tért vissza. Az ember mégis őrült: bizakodik a menekülésben… a közkegyelemben…
Rog Carter tudja: őt nem engedik szabadon. A Kormány elleni összeesküvés vádjában találták vétkesnek. Ennél nagyobb bűn pedig nem létezik a Földön…
A német tudományos fantasztikus irodalom atyjaként világszerte ismert szerző egyik legizgalmasabb kötetét tartja kezében az Olvasó. A mindvégig feszült hangulatú, eseménydús regény szórakoztató, ám egyúttal tanulságos olvasmányt kínál a ma és a jövő emberének.

Eredeti cím: Hades, Welt der Verbannten

Eredeti megjelenés éve: 1966

Felolvasta: Gépész
160 oldal · ISBN: 9630284693 · Fordította: Szilvásy György

Roszka>!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

A történet egy büntető bolygón játszódik, ahová az utolsó transzporttal érkezik egy titkos ügynök, és egy vérbeli lázadó is. Igazi krimi, a világűrbe, egy bolygóra helyezve.

NyZita >!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

Nem hosszú, de épp ettől jó! Egyértelműen inkább krimi illetve kémtörténet, amely „csak” attól lesz sci-fi, hogy az egész szereplőgárda oda van pottyantva egy távoli bolygóra, amelyről amúgy nem sokat tudunk meg, azt kivéve, hogy szinte teljesen olyan, mint a Föld. Illetve Rejtő Jenő Potrien őrmesterének szavaival élve „ez a hely mindenre inkább emlékeztet, mint büntetőtáborra”… Szóval aki gonosz űrlényekre, idegen civilizációkra és létformákra, űrhajós csatákra számít, az inkább haladjon tovább. Aki viszont szereti a nyomozgatós, összeesküvésekkel és némi politikával megtűzdelt sztorikat, annak mindenképpen kellemes délutánt szerezhet ez a kis retró hangulatú könyvecske.

Sominator>!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

Nem tudom, hogy kik készítették a könyvet – mármint a nyomdai munkákat, a borítót stb. illetően, de elég csúnyán félrenyúltak… egész olvasható, buszra stb. tökéletes – azonban tipikusan egyszer olvasnivaló könyv (nem azért, mert rossz).

hinodranzer>!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

Vaciláltam, hogy csak 3,5 csillagot adok neki, de annyira tetszett az alap elképzelés, hogy megadtam neki még azt a plusz fél csillagot. :)

Szóval… 158 oldal. Rövid, rövid, nagyon rövid! Mint írtam, a gondolat jó, csak kicsit össze van csapva. Nincs igazi mélysége a karaktereknek, a kapcsolataiknak, az egész történetnek. Pedig lehetne, igazán lehetne, de nincs.
Mindemellett örülök, hogy elolvastam, mert kikapcsolódásnak tökéletes volt! :)

Csaba_Tóbi>!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

A cím csalóka, ugyan úgy ahogy a regény első negyede, de inkább pozitív irányba. Személy szerint nekem ez kicsit rövidnek tűnt, ahhoz képest, hogy sokkal több mindent kifejthetett volna a szerző a bolygón élőkről, szokásaikról, ügyes bajos dolgaikról… stb. Helyette inkább belecsaptunk a közepébe. A szereplők el vannak találva de kicsit túlon túl könnyen megvalósulnak az eltervezett dolgok és könnyen megoldódnak a konfliktusok. Ezeket a rövid elbeszélésnek tulajdonítanám. Összességében ajánlani tudom, végig izgalmas és fordulatos a regény, de azért szívrohamot senki nem fog kapni!

Gáborr_Nagy>!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

A történet a távoli jövőben egy távoli bolygón játszódik. Mégis olyan, mint egy átlag földi kém- vagy ügynöktörténet. Sajnos. Egy kicsi utópiával fűszerezve.

Eynregiujkonyvek I>!
Clark Darlton: Hádész – A száműzöttek világa

Remek sci-fi akció regény. Annak idején jó párszor elolvastam. Tetszik, hogy nem olyan hosszú, de minden része csak még kíváncsibbá tesz. Remek szórakozás, és némi üzenete, mondanivalója is van. Csodálkoztam, hogy csak ilyen mérsékelt értékeléseket kapott. Sok mai sci-fi a nyomába sem érhet. Részletes cikkem a könyvről: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/10/clark-darlton-…